“Tahaks kirjeldada seda proosalisemalt, aga see on nagu tuules, tormis ja äikesevihmas hakata majale katust ehitama,” kirjeldab Tanel Heinsalu viimast kolme aastat Rohegeeniusele. 2019. aastal hakkas ta koos elukaaslasega väikses Üdruma küla maakeldris seeni kasvatama. Pandeemiakriisi trotsides on Heinsalu ettevõtet aina laiendanud ning tema kasvatatud seentest on saanud mitmes kaupluseketis ja tippkokkade köögis nõutud kaup. Vähe sellest – Eesti Seenefarm tahab rünnata Aasia turgu – paika, kus kasvatatakse maailmas kõige rohkem gurmeeseeni.
See oleks suur liialdus, kui Eesti Seenefarmi arengut kirjeldaksid sõnad “imeline edulugu” või “ajalehepoisist miljonäriks”, sest kõike seda Tanel Heinsalu austerservikute ja lõvilaka kasvatus ei ole, aga ukse võiks tulevaste ülivõrrete jaoks igaks juhuks irvakile jätta. Olles näinud Eesti Seenefarmi algust Üdrumal metsaäärses talus ja külastades nüüd nende uut tootmispaika Kullamaal, on erinevus ainuüksi hoonete suuruses tohutu.
2019 oli mätastega kaetud kartulikelder, mille ukseavas tuli kummarduda. Nüüd on hoonemürakas, mille lakke pea äralöömiseks peab olema 11 meetri pikkune hiiglane. Abihoonesse peidetud konteinerid on täis seeneniidistikust pungil pakke, kust iga nädal kasvavad välja gurmaanide seas hinnatud seened.
Isegi kui käibenumbrid ei räägi veel samas proportsioonis kasvust, on alus sellele pandud. Eesti Seenefarm on jõudsalt arenenud ja põrutab edasi. Maikuus kinnitas Kodukant Läänemaa LEADER meetme taotlusvooru tulemused ja esitas PRIA-le need kinnitamiseks. Seenefarmile tähendab see ligi 60 000-eurost toetust.
Loe pikka intervjuud Tanel Heinsalu ja vaata, milline näeb välja Eesti Seenefarm seest ja väljast.