Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa
Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Eesti
  • Varia
  • Tarbija
  • Reklaamtekst
Avaleht Krimi ja pääste

Paralepas süttis majas vaip

Läänlane
06/12/2019
A A
0
Jaga FacebookisJaga Twitteris

5. detsembril kella 18.08 ajal süttis Haapsalu linnas Paralepa alevikus kahe korteriga maja ühes korteris vaip. Päästjate saabumise ajaks oli vaip elamust välja toodud ja kiirabi kontrollis põlenguga seotud mehe tervist.

Vaip oli süttinud hooletust ümberkäimisest lahtise tulega. Elektrit korteris ei olnud, kuid mees keeldus seda siiski muu ulualuse vastu vahetamast. Elaniku kiituseks leidsid päästjad tagatoa laest suitsuanduri, mis kontrollimisel töökorras olevaks osutus.

Pärnumaa

5. detsembril kell 16.17 põles Pärnu linnas Jõõpre külas tehasehoone küljes olevas korstnas tahm. Päästjad kaitsesid sädemete eest katust ja põlengut summutati kustutiga. Õnneks tuli hoone külge ei levinud. Hooneid ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb korstnaid järjepidevalt puhastada.

LOE KA:

Uuemõisa tanklas oli õlireostus

Tanskas põles maha suvila

Hiiumaa

5. detsembril kell 11.58 teatati, et Linnumäe külas on Selveri müügisaali sattunud hakk. Haki vabadusse päästmiseks avati tulekahjul kasutamiseks mõeldud suitsueemalduse luugid, mille kaudu lind välja sai.

Saaremaa

5. detsembril kell 23.22 teatati tulekahjust Saaremaa vallas Läätsa külas kahekorruselises kortermajas. Päästjate saabudes ulatusid leegid ühe ülemise korruse korteri aknast välja ning ähvardasid katusealust. Tule levik piirati. Kustutustööde käigus leiti korterist hukkunud meesterahvas. Tulekahju kustutustööd lõpetati kell 23.22. Suitsuandurit põlenud ruumidest ei leitud. Päästjate meelehärmiks puudusid suitsuandurid ka naabritel. Ühe lapsega pere korterisse tulekahjust varakult märku andev seade paigaldati. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjus olla seotud ahju kütmisega. Täpsemat tulekahju tekkepõhjust hakkavad selgitama Lääne päästekeskuse menetlusinspektorid.

See oli detsembrikuus juba teine tulesurm. Üle-eile hukkus Tartumaal elumaja põlengus eakas naisterahvas. Kokku on sel aastal tulekahjudes hukkunud 33 inimest. Külmaperioodi algusega, kui hakatakse rohkem kütma, lahtist tuld kasutama ja inimesed viibivad kodus sagenevad traagiliste tagajärgedega eluhoonete tulekahjud. Õnnetuste ärahoidmiseks olge kütmisel ja lahtise tule kasutamisel ettevaatlikud ning ärge koormake üle elektrisüsteeme. Kontrollida tuleb, et suitsuandur oleks töökorras ja tühjenenud patarei kohe vahetatud. Suitsuanduri kohustuslikuks muutumisest möödus sel aastal 10 aastat. Tavalise suitsuanduri tööiga on aga maksimaalselt 10 aastat. Seega on aeg vanad andurid kiiremas korras välja vahetada.

Tagid: PäästeParalepa
Jaga1Säutsu
Eelmine postitus

Elamusfestival meelitas poriste kuude sündmustele üle 10 000 huvilise

Järgmine postitus

Oru kooli tütarlapsed võitsid Dumle rahvastepalli finaalvõistluse

Samal teemal

Foto: Päästeamet
Krimi ja pääste

Uuemõisa tanklas oli õlireostus

16/06/2025
Põlengukoht. Foto: Päästeamet
Krimi ja pääste

Tanskas põles maha suvila

13/06/2025
Kastani prügimaja põleng. Foto: Päästeamet
Krimi ja pääste

Kastani kortermajade vahel hävis tules prügimaja

11/06/2025
Foto: Päästeamet
Krimi ja pääste

Haapsalus oli kaks põlengut

09/06/2025
Foto: Päästeamet
Krimi ja pääste

Päästjad aitasid Haapsalus õhulõõrist välja linnupoja

05/06/2025
Foto: Päästeamet
Krimi ja pääste

Lihulas hukkus korteripõlengus 72-aastane naine

26/05/2025
Järgmine postitus

Oru kooli tütarlapsed võitsid Dumle rahvastepalli finaalvõistluse

Palun logi sisse , et ühinda aruteluga
Läänlane.ee

Saada artikkel, fotod, vihje, reklaamisoov või niisama hea mõte aadressil ivar@laanlane.ee. Tel 5680 4407.

Reklaambännerite hind kokkuleppel. Bänneri valmistamine tasuta.

OÜ Läänlane
Registrikood 12089011

Kasutustingimused

Rubriigid

juuni 2025
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
« mai    

© 2022 laanlane.ee

Cleantalk Pixel
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa

© 2022 laanlane.ee