Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa
Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Eesti
  • Varia
  • Tarbija
  • Reklaamtekst
Avaleht Eesti

Ööpäevaga lisandus 20 positiivset koroonatesti, palju nakatutakse töökohal

Läänlane
05/06/2020
A A
0
Jaga FacebookisJaga Twitteris

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 122 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1,8 protsenti ehk 20 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 15 positiivset testi tulemust Harjumaale (11 nendest Tallinnasse), 3 Ida-Virumaale, 1 Lääne-Virumaale ja 1 Valgamaale.

Harjumaa haigestumistest nelja puhul on tegemist perekondliku nakatumisega, neljal (omavahel seotud) juhul on inimene nakatunud töökohal. Kahel juhul oli põhjuseks muu kontakt haigega, ülejäänud haigestumiste puhul on asjaolud täpsustamisel. 

LOE KA:

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Pikaajaline COVID võib inimest kurnata aastaid

Lääne-Virumaa juhtumi puhul oli tegemist perekondliku nakatumisega, Ida-Virumaa juhud on seotud nakatumisega töökohal – kaks juhtu kolmest on omavahel ka seotud.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul teeb terviseametit murelikuks tõsiasi, et suur osa uutest haigusjuhtudest saavad alguse nakatumisest töökohal. „Näeme, et inimesed lähevad haigena tööle, seades nii ohtu ka oma kolleegid. Kui me sellest kriisist midagi kaasa võtame, siis võiks selleks olla harjumus haigena kodus püsida,“ ütles Kadai, kelle sõnul peaksid töölt koju jäämist rohkem toetama ka tööandjad. „Kui viiruse leviku tõttu peatub mõne ettevõtte tegevus, siis on kahju kindlasti oluliselt suurem võrreldes töötaja koju jäämisega.“

5. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 16 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund.  Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 347 inimest, lõpetatud 359 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1 667 inimest. Neist 1 288 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,3%), 379 inimese puhul (22,7%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 88 tuhat esmast testi, nendest 1 910 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tagid: koroonaviirus
Jaga24Säutsu
Eelmine postitus

5.-7. JUUNIL: Suvealguse nädalavahetus toob Haapsallu Itaalia muusika ja veini

Järgmine postitus

Haapsalu raamatukoguhoidjad kutsuvad Ernst Enno mälestushetkele

Samal teemal

Eesti

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

28/07/2023
Valitud

Pikaajaline COVID võib inimest kurnata aastaid

12/10/2022
F: Pixabay
Eesti

Üle 60-aastased ja riskirühmad võiksid tõhustusdoosi teha esimesel võimalusel

23/08/2022
F: Pixabay
Eesti

Tervisekassa suvine kampaania kutsub inimesi vaktsineerima

15/07/2022
Eesti

Sisseränne tasakaalustas kõrget suremust, viimati oli suremus nii suur 1997. aastal

12/05/2022
Eesti

Tasuta PCR-testimine keskendub vanemaealistele ja riskirühmadele

13/04/2022
Järgmine postitus

Haapsalu raamatukoguhoidjad kutsuvad Ernst Enno mälestushetkele

Palun logi sisse , et ühinda aruteluga
Läänlane.ee

Saada artikkel, fotod, vihje, reklaamisoov või niisama hea mõte aadressil ivar@laanlane.ee. Tel 5680 4407.

Reklaambännerite hind kokkuleppel. Bänneri valmistamine tasuta.

OÜ Läänlane
Registrikood 12089011

Kasutustingimused

Rubriigid

juuni 2025
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
« mai    

© 2022 laanlane.ee

Cleantalk Pixel
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa

© 2022 laanlane.ee