Järjest rohkem inimesi valib tänapäeval omale käekella asemel nutikella. Nutikell näitab teile rohkem teavet, mida igapäevaselt ja treeningutes vaja läheb. Samuti on nutikellad randmel kantavate seadmete seas ühed tuntumad, kuid tegelikult jagunevad need seadmed kolme kategooriasse: spordikell, aktiivsusmonitor ja nutikell.
REKLAAMTEKST
Kuidas nutikella valida?
Nutikell on aktiivsusmonitori ja spordikella kuldne kesktee, mistõttu enamik otsustab just selle kasuks. Endale kella valima hakates tasub esimese asjana selgeks teha, millist infot kell võiks sulle anda ja millised oleksid toredad lisad. Plusspunkti annab ka kindlasti valitud kella disain, mis tänapäeval on vägagi varieeruv.
Reeglina on spordikelladel üpris lai valik eri treeningrežiime, alustades jooksust, jõusaalitreeningust ja lõpetades sõudmisega või ujumisega. Nutikellade, nagu ka enamike teiste nutiseadme puhul, tasub tõsisel sportlasel jälgida hinna ja kvaliteedi suhet. Enamasti on kelladel olemas samad võimalused, mis aktiivsusmonitoril, kuid lisaks saab kella kaudu toimetada ka telefonile tulevate sõnumite ning kõnedega.
Milline kell on parim sportlasele?
Nutikellad on nutikad lahendused igale tõsisele sportlasele, mis motiveerivad meid aina enam pingutama. Nutikell oskab arvutada kaotatud kaloreid vastavalt spordialale, mis teeb tulemuste mõõtmise kordades täpsemaks. Sportides on üheks olulisemaks tulemuste mõõdikuks kalorite kulutamine – mida rohkem on kaotatud kaloreid, seda efektiivsem oli trenn.
Nutikellad võiksid ka head välja näha ning disainile pööravad tootjad palju tähelepanu.
Treeningul ei ole tarvis, et kell oleks uhke nahkrihmaga, vaid see peab olema funktsionaalne. Enamikul kelladel on võimalik rihma vahetada vastavalt enda soovile.
Nutikellade lisafunktsioonid
Reegel, et mida odavam, seda vähem funktsioone ja andureid, kehtib ka kellade puhul. Hinda tõstavadki just andurid ja lisafunktsioonid, kuid ka materjalid ja tooteprotsess. Kindlasti tuleks lisaks hinnale tähelepanu pöörata ka kella muudele omadustele.
Üks viimase aja uuendusi on “kukkumisandur”, mis koos kiirendusanduri ja güroskoobiga teeb kindlaks, kui inimene on kukkunud ega reageeri enam ümbritsevale. Kell saadab selle peale SOS-sõnumi kindlaksmääratud hädaabikontaktile. See funktsioon on eriti hea näiteks vanema põlvkonna kasutajatele.
GPS-toega kellad võimaldavad treeningu ajal jälgida liikumiskiirust ja läbitud vahemaad. Funktsioon on eriti kasulik välispordiga tegelejatele: jooksjatele, ratturitele, kõndijatele, rulluisutajatele jpt.
Tähtis funktsioon on pulsi mõõtmine. Pulsi mõõtmine aitab reguleerida sportimise pingutusastet. Puhkeolekupulss aitab jälgida, kui efektiivselt on treeningutest taastutud. Puhkeolekupulssi võiks mõõta hommikul pärast ärkamist või õhtul enne uinumist voodis lamades.
Tänapäeva nutikelladel on tavaliselt puutetundlikud ekraanid. Paljudel on lisaks veel muid mugavusi – näiteks kõnedele vastamiseks mikrofon või veekindlad korpused ujumiseks. Samuti oskavad sellised kellad enamasti ka samme lugeda – võimalus jälgida igapäevast liikumist ja päeva aktiivsust.
Kui valik on juba tehtud ja kell soetatud, tuleb selle kasutamisest maksimum võtta. Kellad jäädvustavad suurel hulgal infot, mille analüüsiks tuleks valida endale sobiv telefoniäpp või arvutiprogramm. Nii saab joonistada une- ja liikumisgraafikuid, hoida silma peal toitumisel, teha trenni tõhusamalt ja tervislikumalt ning vastavalt ootustele kas langetada kaalu või kasvatada lihasmassi.
Vali endale sobiv kvaliteetne nutikell sportimiseks siit!
Nutikella aku
Kuna nutikell töötab aku pealt, siis tuleb seda ka laadida. Siin on oluline, et inimene mõtleks läbi, kui palju ta iga päev kella aktiivselt kasutab ehk kui kaua peaks aku minimaalselt kestma. Nutikella aku kestab enamasti paar päeva, ent see sõltub sellest, kui aktiivne on kella kasutaja ja kui suurt hulka funktsioone kasutatakse. Olemas on ka vastupidavama akuga eksemplare. Suur osa nutikelladest on laetavad juhtmega, kuid leidub ka mugava juhtmevaba laadimisvõimalusega mudeleid.
Kokkuvõtteks pole nutikelladel enam tänapäeval lihtne vahet teha, kuna tootjad üritavad kelladesse võimalikult palju funktsioone sisse panna, mis muudab kella mahukaks ja kalliks. Üks olulisemaid punkte kellade valikul on enda jaoks tähtsate omaduste välja valimine, siis on ka meelepärase nutikella valik lihtsam.
Garmini nutikell
Sportlaste seas on väga populaarsed näiteks Garmini nutikellad. Garmin pakub eri hinnaklassi ja funksioonidega nutikelli ning eri spordialadega tegelejad leiavad nende seast kindlasti omale sobiva. Kell salvestab teie igapäevaseid samme, läbitud vahemaad, intensiivsusminuteid, läbitud korruseid, põletatud kaloreid ja unestatistikat. Kellade menüüs liikumine käib peamiselt läbi puutetundliku ekraani.
Samuti on Garmin otsustanud lisaks tõsistele spordikelladele vallutada ka stiilsete nutikellade turu. Mõne mudeli puhul on esmapilgul tegemist klassikalise käekellaga, kuid stiilse pealispinna all peitub enamat kui ajanäitaja. Garmini nutikellad sobivad ideaalselt nii meestele kui ka naistele.
Garmini nutikellad on tavapäraselt ümara korpusega ja on ka kandilisi, värvivalik on väga lai, samuti kellarihmamaterjali saad valida silikoonist, nahast või hoopiski riidest.
Vali endale Kaup24 veebipoest hea hinnaga ja parima kvaliteediga Garmin nutikell!
Üheks suureks lisafunktsiooniks Garmini kella puhul on see, et kell töötab koos äpiga, mis tähendab seda, et saate ilma vaevata oma treeningu otse nutiseadmesse laadida ning sealt juba rohkem uurida.