Selle aasta lisaeelarve 4 miljoni euroga saavad tuge kommertsbussiliini vedajad, kuna bussisõitjate arv on vähenenud poole võrra ja paljudel liinidel veelgi rohkem. Täna kinnitas valitsus toetuse tingimused.
Viimase aastaga on linnadevahelistel liinidel sõitjaid keskmiselt 50% võrra vähem võrreldes 2019. aasta tasemega. „Bussifirmade toimetulek sõltub piletimüügist. Paraku on nad sunnitud juba ligi aasta kasutama enda reserve, et pinnal püsida. Nii pikas madalseisus olnud ettevõtted vajavad tuge ning loodetavasti aasta teises pooles on oodata ka sõitjate arvu taastumist. Seni peaks leevendust tooma nendele mõeldud toetus,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Bussifirmadele eraldatud 4 miljonit eurot on kavas anda EAS-i kaudu. Eesmärk on toetada raskustesse sattunud ettevõtjaid kriisist kiiremaks väljumiseks piirangute leevenemisel ja majanduse taastumisel. Toetus on mõeldud liiniloa alusel kommertsliinivedu teostavatele ettevõtetele, kes on kriisist ja piirangutest enim pihta saanud, kuna ettevõtjate jätkusuutlikus on sattunud ohtu.
„Linnadevahelise bussiühenduse olemasoluga säilivad ka inimeste liikumisvõimalused. Lisaks sõltub samadest liinidest ka turismivaldkonna ning muude majandussektorite kiire taaskäivitamine,“ lisas Aas.
EAS hakkab toetuse taotlusi vastu võtma mai teises pooles pärast Euroopa Komisjoni riigiabiloa saamist. Täpsemad toetamise tingimused avaldatakse Riigi Teatajas (määrus „Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega“) ja toetusvoorude avamisest teavitab EAS oma veebilehel.