Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa
Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Eesti
  • Varia
  • Tarbija
  • Reklaamtekst
Avaleht Noored

Lihulas võistles sügisesel kergejõustikuõhtul 60 spordilast

Läänlane
23/09/2021
A A
0
Lihulas toimunud noorte ja laste kergejõustikuõhtul võistles 60 spordilast.
Foto: Pille Kaisel

Lihulas toimunud noorte ja laste kergejõustikuõhtul võistles 60 spordilast. Foto: Pille Kaisel

Jaga FacebookisJaga Twitteris

Juba kuuendat sügist kogunevad septembrikuu lõpus Lihula gümnaasiumi staadionile Lõuna-Läänemaa koolide noorsportlased. Viimased aastad on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi poolt korraldatud noorte kergejõustikuõhtu sätitud üleeurooplise spordinädala raamesse.

Noorte kergejõustikuõhtust võtsid osa lapsed Lihula gümnaasiumist, Virtsu koolist,Lihula lasteaiast ja nii Metsküla kui ka Kõmsi algkoolist. Kusjuures Metsküla oli võistlema tulnud kogu kooliperega.

Kokku võistles kergejõustikuõhtul 60 meie piirkonna noort ja kõik olid võistlusrajal väga tublid.

LOE KA:

GALERII: Haapsalu staadionil võistlesid noored kergejõustiklased

Kleer Jaani võitis Eesti meistrivõistlustel kõrgushüppes pronksmedali

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubile on igal klubi poolt korraldatud üritusel abiks lapsevanemad ja endised õpetajad. Lisaks aitavad head toetajad alati katta kõigile lastele ka maiustustelaua. Sel korral tegi laste suud magusaks Lihula Hostel.

Noored kergejõustiklased võistlesid 60 meetri jooksus, 400 meetri jooksus ja kugushüppes.

Lapsed võistlesid kuues vanuseklassis. Hea ilm ja meeldiv õhkkond soodustasid paljude isiklike rekordite sündi.

Kõige nooremaid, 7-8-aastasi lapsi tuli võistlusrajale kõige rohkem, kokku 21.

Tüdrukute 60 meetri jooksus oli kõige kiirem Eliisabet Kamarik. Talle mõõtsid kohtunikud võiduajaks 11,6 sekundit. Vaid kümnendikuga kaotas Johanna Tšekenjuk. Kolmas oli Lisette Suurväli 12,0-ga. 

Kaugust hüppas samuti kõige kaugemale Eliisabet, 2.84. Johanna sai tulemuseks 2.80 ja Lisette 2.61. 

400 meetri jooksu võitis aga Johanna, kes sai ajaks 1.47. Lisette kaotas vaid sekundiga. Eliisabetile näitas stopper 1.57. Eliisabet ja Johanna õpivad Lihula, Lisette aga Metsküla koolis.

Sama vanade poiste hulgas sai kaks alavõitu Lihula kooli õpilane Andreas Rebane. 60 meetrit võitis ta 11,2 ja kaugushüppe 2.63-ga. 

400 meetri jooksu võit läks Metsküla kooli õpilasele. Karl Laos läbis staadioniringi 1.44-ga. 

60 meetri jooksus oli teine Kaarel Tšekenjuk ajaga 11,2 ja kolmas alles lasteaias käiv Romel-Rio Kesküla 11,7-ga. Romel-Rio oli teine veel kaugushüppes, tulemuseks 2.61, Kaarel Tšekenjuk siin kolmas 2.56-ga. 

400 meetri jooksus tagasid kolmikvõidu Metsküla koolile Pärtel Lepp ja Rando Berg-Jürgens. Ajad neile vastavalt  2.23 ja 2.27.

9-10-aastaste klassis sai kaks alavõitu Lihula kooli sportlane Ketely Alpius. Ta läbis 400 meetrit 1.51-ga ja hüppas kaugust 2.60. Lühikese sprindi esikoht läks tema kooliõele, Marleen Lend sai ajaks 11.5. Ketely siin teine 11,9 ja Kõmsi koolilaps Carolyn Rand kolmas, ajaks 12.5.

Pikas sprindis oli Marleen teine, aeg 1.54, ja Heidi Tüür Metsküla koolist kolmas, aeg 2.10. Kaugushüppes oli teine samuti Marleen, kes hüppas 2.54, ja Carolyn kolmas (2.37).

Poiste võistluses oli ületamatu Lihula kooli õpilane Marius Põld. Oma vanaisa, pikaajalise kehalise kasvatuse õpetaja ja võistlustel kohtunikuna abiks olnud Väino Põllu valvsa pilgu all noppis ta kolm alavõitu: 60 meetrit 10,3, 400 meetrit 1.32 ja kaugushüpe 3.38. 

Lühikeses sprindis läksid teine ja kolmas koht samuti Lihula kooli. Karl-Markus Kärp jooksis ajaks 10,8 ja Kristjan Kolõtšev 10,9. 

400 meetri jooksus läks hõbe ja pronks jagamisele. Karl-Markusega võrdse aja 1.34 sai ka Metsküla koolipoiss Vesse Alanurm. Kaugust hüppas teisena Karl-Markus 3.01 ja Metsküla õpilane Jürgen Vald 2.95.

11-12-aastased sportlased olid samuti kõik väga tublid. Esikolmikutesse mahtusid Lihula ja Metsküla koolide lapsed.

Tüdrukute 60 meetris oli esikolmik Radele Kanter, Kertu Kärp ja Teresa Lepp. Ajad siin 9,3, 9,9 ja 10,4.

400 meetri jooksus oli vastupidavam Kertu, ajaks talle 1.30. Mia-Ann White sai kirja 1.38 ja Miia Ulm 1.40. Kaugushüppes said võrdse tulemuse kooliõed Kirsi Kunz ja Kertu Kärp. Kuna aga Kirsil oli paremuselt teine katse parem, siis 3.47-ga esikoht ka talle. Kolmas oli Radele Kanter, kes lendas 3.33 meetri kaugusele.

Ka selle vanusegrupi poiste võistluses sai üks sportlane kolm alavõitu.

Lihula kooli spordipoiss Henry Kurnim läbis 60 meetrit 10,1-ga ja 400 meetrit 1.25-ga. Kaugushüppes tuli korralik isiklik rekord-3.84.

Kaur Alanurm Metskülast oli kõikidel aladel teine: 10,2; 1.27; 3.54.

Karl Reinmaa sai nii 60 meetri kui ka 400 meetri jooksudes kolmandad kohad, ajad 10,2 ja 1.32. Kaugushüppes oli kolmas Mairold Lend tulemusega 3.20. Mõlemad poisid õpivad Lihula koolis.

13-14-aastased neiud ja noormehed tegid tulemused, mida nad enne om sporditeel teinud ei olnud.

Lihula gümnaasiumis õppiv Eliisabeth Kelder jooksis 400 meetrit 1.32-ga. Talle järgensid Virtsu kooli õpilased Kertu Kesküla ja Grete Kürsa. Ajad vastavalt 1.38 ja 1.48. 

Lühikeses sprindis aga läks kolmikvõit Virtsu kooli. Kertu suutis 9,4, Liis Kaisel 9,9 ja Grete 10,0. Kaugust hüppasid neiud samas järjestuses 3.52, 3.20 ja 3.18

Poiste võistluses tegi vägeva võistluse Sten-Martin Viidemaa. 60 meetri jooksus sai ta ajaks 8,7, 400 meetris 1.14 ja kaugust hüppas 4.12. Kahjuks ei läinud mõõtmisele napilt üle astutud 4.80 meetri kaugusele kandunud hüpe.

17-18-aastaste neidude konkurentsis jooksis Marleen Põld ilusa rekordi 60 meetri jooksus. Siin näitas stopper 8,7. 400 meetris sai ta kirja 1.19 ja kaugust hüppas 3.80.

Juba pühapäeval jätkub Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi spordinädal noorte jalgpalliturniiriga Lihula gümnaasiumi staadionil.

Jaanus Getreu

Tagid: kergejõustikLihula kergejõustikuõhtu
JagaSäutsu
Eelmine postitus

COVID-19 ja gripi vaktsiini võib manustada samal päeval

Järgmine postitus

Ugala toob Haapsallu menuka lavastuse Ott Sepaga peaosas

Samal teemal

2. klass pendelteatejooksu esikolmik. Fotod: Spordiliit Läänela
Sport

GALERII: Haapsalu staadionil võistlesid noored kergejõustiklased

26/05/2025
Kleer Jaani. Foto: Jaanus Getreu
Sport

Kleer Jaani võitis Eesti meistrivõistlustel kõrgushüppes pronksmedali

19/02/2025
Christofer Kuusik treener Kaja Ladvaga. Foto: Jaanus Getreu
Sport

Christofer Kuusik tuli kõrgushüppes Eesti meistriks

10/02/2025
Foto: Kaja Ladva
Sport

Läänemaa järelkasvuvõistlustel selgusid parimad noored kergejõustiklased

27/11/2024
Kuulitõukemeistrid treener Kaja Ladvaga. Foto: Jaanus Getreu
Sport

Eliise Mari Toomemägi ja Kenert Rehkalt on Eesti meistrid kuulitõukes

12/07/2024
Emma Kathrina Hein. Foto: Jaanus Getreu
Sport

Haapsalu kergejõustikuklubi noored startisid edukalt Eesti meistrivõistlustel

08/07/2024
Järgmine postitus
Ott Sepp. F: Ugala

Ugala toob Haapsallu menuka lavastuse Ott Sepaga peaosas

Palun logi sisse , et ühinda aruteluga
Läänlane.ee

Saada artikkel, fotod, vihje, reklaamisoov või niisama hea mõte aadressil ivar@laanlane.ee. Tel 5680 4407.

Reklaambännerite hind kokkuleppel. Bänneri valmistamine tasuta.

OÜ Läänlane
Registrikood 12089011

Kasutustingimused

Rubriigid

juuni 2025
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
« mai    

© 2022 laanlane.ee

Cleantalk Pixel
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa

© 2022 laanlane.ee