Eile kell 20.30 teavitati häirekeskust, et eakas naine on läinud Lääne-Nigula vallas Kaasiku külas seenemetsa ning juba kuus tundi kadunud olnud.
Teda asusid esialgu otsima sugulased, kuid seenelist leidmata teavitati häirekeskust. Päästjad asusid otsingutele nii drooniga õhust kui ka UTV-ga maalt.
Kell 22 ajal kaasati otsingutele ka PPA helikopter, mille abil naine kell 22.39 üles leiti. Haapsalu päästjad tõid eksinud ja pisut alajahtunud seenelise UTV-ga kiirabiarstide juurde kontrolli. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 23.
Metsa minnes jälgi, et:
- kaasas oleks laetud mobiiltelefon ning võimalusel ka näiteks akupank;
- oled teavitanud lähedasi või naabreid, kuhu plaanite minna ja millal tagasi tulla;
- riietuge vastavalt ilmastikule ning kandke võimalikult erksavärvilisi riideid;
- veendu, et kaasas on piisavalt vett;
- kui lähed metsa, siis võta kaasa VALGE ÄMBER, sest just see värv paistab kireval maastikul otsijatele kõige paremini silma.
Kui tunned, et võid olla juba eksinud:
- püüdke leida metsas kindel suund ja liikuge selle järgi. Kindlat suunda hoides jõuate kas asustuseni või inimtekkeliste rajatisteni (teed, kraavid), kust saate täiendavat abi või kust on teid lihtsam leida;
- kui telefon näitab, et levi ei ole, eemalda telefonist SIM kaart. Sellisel juhul otsib telefon lähimat kõneoperaatorit;
- kui tunned, et oled siiski eksinud ning koduteed on raske üles leida, helista koheselt 112 numbrile ning kutsu abi.