Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa
Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Eesti
  • Varia
  • Tarbija
  • Reklaamtekst
Avaleht Läänemaa

Jazzifestival TAFF:fest toimub Haapsalus 7. ja 8. juulil  

Läänlane
03/04/2023
A A
0
Majutusasutusi aitavad turistidega täita suvised festivalid. Foto: TAFF:fest

Majutusasutusi aitavad turistidega täita suvised festivalid. Foto: TAFF:fest

Jaga FacebookisJaga Twitteris

Kultuurisuve oodatud sündmus jazzifestival TAFF:fest toimub tuleval suvel neljandat korda, sulatades üheks meeleolukaks tervikuks Eesti parima jazzmuusika ja imekauni Haapsalu linna vaimsuse. Festival on taaskord pungil üllatusi, pakkudes enneolematuid kooslusi, originaalseid ideid ja pühendusi muusikamaailma gigantidele. 

Festivali kunstiline juht, armastatud saksofonist Raivo Tafenau seisab selle eest, et programm oleks mitmekülgne ja pungil võimalikult erinevaid muusikalisi mõtteid. TAFF:festi programmi üks omapärasid on see, et mitmed kavad on sellised, mida mujal Eesti festivalidel või kontsertlavadel kuulda pole võimalik, sest need valmivad justnimelt suviseks Haapsalu jazzipeoks. Tafenau sõnul on see tore väljakutse nii muusikutele kui ka üllatusi pakkuv publiku jaoks. 

Kui varasemalt on TAFF:festi programmi moodustanud ennekõike kodumaiste jazzmuusikute ladvik, siis sel aastal on mitmeid kavasid, kus löövad kaasa rahvusvaheliselt tunnustatud artistid.

LOE KA:

Tänavune American Beauty Car Show tuleb mitmekesise esinejateriviga

Juulis esineb Haapsalus Austraalia rokilegend Wolfmother

Ameerikas aastas paarsada kontserti andev Eesti tipppianist Holger Marjamaa astub festivalil üles oma trioga ning külaliseks on ta kaasa kutsunud Benny Benack III USA-st. Benny Benack III on tuntud laulja-trompetist, kes esindab ameerikalikke jazzi traditsioone, kus on esikohal ülimalt vaimustavad soolod ja hollywoodilikult romantiline vokaal.

Samuti astub festivalil üles Soomes Sibeliuse akadeemias õppiv Markus Eermann, kes mängib jazzis väga haruldast pilli – flööti. Temaga koos on laval muljetavaldav ansambel, külalisena trummidel Severi Sorjonen Soomest.

Rahvusvahelist koostööd toob lavale ka Neff Irizarry trio, kuhu kuuluvad lisaks Puerto Ricost pärit kitarrist Neff Irizarryle ka Läti kontrabassist Jānis Rubiks ja meie oma trummikunstnik Toomas Rull. Küllalt erinevate kultuuritaustadega muusikud loovad fantaasiarikka ja isikupärase muusikamaailma.

Igal aastal on TAFF:festi programmi kuulunud austusavaldused muusikamaailama gigantidele. Sel korral kõlab Kadri Voorandi ja Raivo Tafenau ansambli esituses kummardus varalahkunud Riho Sibulale ja tema suurepärasele pärandile.

Rebecca Kontus ja rahvusvaheliselt tunnustatud akordionist Tiit Kalluste esitavad koos ansambliga prantsuse laulja ja näitleja Edith Piafi laule uutes seadetes. 

Eesti folk-pop ansambel DAGÖ ja selle karismaatiline frontman Lauri Saatpalu tähistavad sel suvel ansambli 25. sünnipäeva. Selle piduliku sündmuse puhul lisanduvad koosseisu puhkpillid ning uue seade saavad mitmed armastatud Dagö lood. See saab olema põnev kõigile osapooltele, sest sünkrooni proovitakse saada pop, folk ja jazz. Erinevaid stiile, tunnetusi ja generatsioonideülest energiat ühendatakse ka kavas “Käbid & kännud”,  kus musitseerivad koos isa-poega Tafenaud ja Remmelid ning üdini andekad Leiburid. 

Nagu alati, kuuleb TAFF:festil ka tänavu värsket omaloomingut. Selle eest hoolitseb seekord andekas laulja Maarja Aarma koos oma ansambliga, kus on omal kohal elektroonika ja naturaalpillide sümbioos. Festivali lõpetab rohkete auhindadega pärjatud ja eredalt eesti muusikataeva tippu lennanud soulitar Rita Ray. 

Passide eelmüük algab 3. aprillil Piletilevis. Kuni 6. aprillini on hinnad eriti soodsad.

Tagid: festival
JagaSäutsu
Eelmine postitus

Palivere noorte jalgpalliturniiri võitis kodumeeskond

Järgmine postitus

Marta Sool oli parim rahvusvahelisel lauatennisevõistlusel

Samal teemal

Wolfmotheri solist-kitarrist ja asutajaliige Andrew Stockdale. Foto: Wolfmother
Festival

Tänavune American Beauty Car Show tuleb mitmekesise esinejateriviga

16/05/2024
Wolfmotheri solist-kitarrist ja asutajaliige Andrew Stockdale. Foto: Wolfmother
Festival

Juulis esineb Haapsalus Austraalia rokilegend Wolfmother

14/02/2024
Foto: Augustiblus
Festival

Festival Augustibluus tegi teatavaks toimumiskuupäevad ja avas festivalipasside eelmüügi

01/12/2022
Festival

Homme algab Haapsalus festival Augustibluus

29/07/2021
Mihkel Raud enesearengufestivalil. F: Kai Kuusik-Greenbaum
Festival Hea Elu

Mihkel Raud enesearengufestivalil Hea Elu: ükski suhe ei ole kaugeltki nii hea tervise juures, kui me arvame

24/07/2021
Enesearengufestival Hea Elu 2021. Foto: Kai Kuusik-Greenb
Festival Hea Elu

ENESEARENGUFESTIVAL ON AVATUD / Merit Raju: eneseareng koorib järjekindlalt meist parima välja

24/07/2021
Järgmine postitus
Keskel Marta Sool. F: Heikki Sool

Marta Sool oli parim rahvusvahelisel lauatennisevõistlusel

Palun logi sisse , et ühinda aruteluga
Läänlane.ee

Saada artikkel, fotod, vihje, reklaamisoov või niisama hea mõte aadressil ivar@laanlane.ee. Tel 5680 4407.

Reklaambännerite hind kokkuleppel. Bänneri valmistamine tasuta.

OÜ Läänlane
Registrikood 12089011

Kasutustingimused

Rubriigid

august 2025
E T K N R L P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
« juuli    

© 2022 laanlane.ee

Cleantalk Pixel
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa

© 2022 laanlane.ee