Suvel on toimumas palju meelelahutuslikke üritusi, aga tihtipeale on seal ka ohtralt alkoholi ja lärmi ning pärast pidustusi on vajadus end välja puhata. 24. juulil toimub Haapsalu linnuses enesearengufestival Hea Elu, kus on koos inimesed, kes tahavad ennast arendada, saada paremaks versiooniks iseendast ning olla õnnelikud meelemärkide abita. Päev on täis elamusi, väärt sisu, imelisi inimesi, inspireerivaid esinemisi Eesti oma ala parimatelt ja mõnusat olemist vabas õhus.
Terve suhte saladus
Teiste hulgas astub esinejana üles Mihkel Raud, kes räägib festivalil suhetest, millest jutustab ka tema uusim raamat “Võtku mind homme või saatan”. Raud sõnab, et publiku ees suhetest rääkimine aitab tal seda teemat ka enda jaoks läbi mõelda, eriti kui publiku seast küsitakse, kuidas ta mingis olukorras käituks või arvaks.
Ta sõnab, et suures plaanis on terve suhte saladus on see, et me ei saa ette kujutada, et oleme võimelised tegema kedagi õnnelikuks – isikliku õnne eest saab inimene ainult ise vastutada ja seda kellegi teise õlule veeretada ei saa. “Inimeste elud ja paarisuhted peavad kulgema paralleelselt. Meil on oma teekond ning mingil põhjusel liigume paralleelselt teineteise kõrval, aga mitte nii, et üks on teise peal või all. Me ei saa panna enda teed teisest sõltuma,” räägib ta.
Suhtes peaksid olema kokku lepitud ka reeglid. Sellised kokkulepped on kõigil erinevad, aga on selge, et tülide eskaleerumise ära hoidmise huvides tasub need sõlmida. “Igasugune kooselu koosneb kokkulepetest, aga neid on võimalik sõlmida alles siis, kui saame aru, et mõlema inimese roll suhtes on võrdne,” ütleb Raud.
Et jääda suhtes iseendaks, on oluline just see, et suhtes saab olla vaid iseendaga. Kui hakkad kellegi teise järgi painduma, ei meeldi sa enam endale ja lõppkokkuvõttes ka partnerile mitte. “Tuleb aru saada, et inimene on tahtnud minuga koos olla selle pärast, milline ma olen, mitte selle pärast, milliseks ta tahab mind teha. Kui keegi tahab mind kellekski teiseks teha, pole mul mõtet selle inimesega koos olla,” toob ta välja.
Teised esinejad avaldatakse järk-järgult, kuid juba on teada:
- tingimusteta armastuse maaletooja, naudingute koolitaja Epp Kärsin;
- kirjanik, elustiiliettevõtja ja enesearengufestivali korraldaja Merit Raju;
- näitleja, jooga koolitaja, heaolunõustaja ja vaimse tervise teemadel kõneleja Marilyn Jurman;
- Edu Akadeemia kaasasutaja, autor, laulukirjutaja ja “Silmapaistev noor eestlane” 2021 Roland Tokko.
Ekstaatilist tantsu viib läbi Rain Tunger. Liisi Koiksoni trio esitab mahe–elektroonilises kastmes läbilõiget oma parimatest lugudest, võttes arvesse festivali heatahtlikku loomust ja püüdes sellesse omalt poolt kirkaid värve lisada. Liisiga on laval Raun Juurikas klahvidel, Marti Tärn basskitarril ja Martin Petermann löökriistadel.
Programmis vahelduvad inspiratsiooni ja praktilisi nippe täis kõned muusika ja liikumisega. 12 esinejat 12 tunniga.
Inspiratsioon, mõttekaaslased, uued ideed ja tõuge edasiminekuks
Enesearengufestival annab võimaluse ühendada meeldiv kasulikuga, astuda välja igapäevarutiinist, saada energiat uutest teadmistest, toredatest inimestest ja lõõgastavast keskkonnast.
Festivalil käsitletakse peale suhete veel järgmisi teemasid:
- vaimne tervis;
- kutsumus ja kirg (töö ja ettevõtlus);
- füüsiline tervis ja energiatase;
- eesmärgid.
Festival sünnib koostöös Edu Akadeemia tiimi ja Joogafestivali korraldajatega, kes pärast 10 aastat eduka festivali korraldamist soovisid teha laiemahaardelist sündmust. Peakorraldajad Merit Raju ja Roland Tokko otsustasid oma jõud ühendada ning teha ühe eriti vinge enesearengufestivali, mis toidab nii keha kui ka hinge. Sündmusel on hea võimalus kohtuda sarnaselt mõtlevate inimestega, suhelda oma tuttavatega ja kindlasti leida ka uusi tutvusi. Päevast saab hulga inspiratsiooni ja motivatsiooni, et oma elus soovitud suunas edasi liikuda ning uusi ideid ja praktilisi teadmisi, mida kohe rakendada.
Rohkem infot leiab Eduakadeemia.ee.