Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa
Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Eesti
  • Varia
  • Tarbija
  • Reklaamtekst
Avaleht Majandus

Eesti pangad leppisid kokku ühistes maksepuhkuse reeglites

Läänlane
24/04/2020
A A
0
Jaga FacebookisJaga Twitteris

Eesti pangad leppisid kokku ühistes maksepuhkuse andmise reeglites nii eraisikutele kui ka ettevõtetele, et toetada Eesti majanduse ja majapidamiste võimalikult sujuvat taastumist ootamatust kriisiolukorrast.

„Eesti pangad annavad juba eriolukorra algusest alates maksepuhkusi lihtsustatud korras, muid laenutingimusi muutmata ja reeglina teenustasuta. Oleme kaks nädalat töötanud selle nimel, et muuta tänane praktika turuüleseks standardiks. Nii aitame kaasa Eesti inimeste ja ettevõtete võimalikult sujuvale kriisist läbi tulekule. Sõlmitud kokkulepe annab klientidele kindluse, et maksepuhkuste tingimused on pankades ühesugused,” ütles Pangaliidu juhatuse esimees Erki Kilu.

„Tänaseks on Eesti pangad andnud maksepuhkusi enam kui 19 000 kliendile, kellest 70% on eraisikud ja 30% ettevõtted. Laenu tagasimaksed on lükatud edasi üle 1,7 miljardi euro ulatuses välja antud laenudel, millest 20% on eraisikute ja 80% ettevõtete laenud,“ tõi Kilu välja konkreetsed numbrid.

LOE KA:

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Pikaajaline COVID võib inimest kurnata aastaid

Eesti pangad leppisid omavahel kokku ühised maksepuhkuste andmise reeglid, et kohelda lühiajaliselt rahalistesse raskustesse sattunud kliente võrdselt ja aidata klientidel kriis kiiremini läbida. „Ühiseid maksepuhkuse reegleid käsitleva soovitusliku juhendi võttis sel nädalal vastu ka finantsinspektsioon. Arvestasime nende juhistega oma lõplikus kokkuleppes,” selgitas Kilu.

Maksepuhkuste kord reguleerib laenu põhiosa maksete peatamist läbi maksegraafiku muutmise. Kliendi taotluse alusel pikendatakse ka laenu tagasi maksmise tähtaega maksepuhkuse pikkuse võrra. Maksepuhkuste kokkuleppega ühinenud pankades muudetakse maksepuhkuse taotleja laenulepingul vaid maksegraafikut, muid lepingutingimusi aga mitte. Laenulepingutele võib lisada KredExi ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu saadud riigi tagatisprogrammide garantiisid.

Maksepuhkust saab taotleda nii ettevõtete laenude, eluasemelaenude, liisingu kui ka tarbimisfinantseerimise lepingute puhul. Maksepuhkuse pikkus on eluasemelaenude puhul kuni 12 kuud, liisingu ja tarbimislaenude puhul kuni 6 kuud. Ettevõtted või ettevõtete grupid, kel on ühes pangas krediidilimiit kokku alla 5 miljoni euro, saavad laenudele põhiosa maksepuhkust kuni 6 kuuks. Kasutusrendi lepingud ei ole kokkuleppega kaetud, kuid need saab soovi korral ümber vormistada kapitalirendiks.

Maksepuhkuste kord kehtib laenulepingutele, mis on sõlmitud enne 12. märtsi ja selle alusel saab maksepuhkust taotleda 30. juunini. Nende reeglite alusel saavad maksepuhkust taotleda kliendid, kellel polnud probleeme laenu tasumisega enne maksepuhkuste korra kohaldamist. Maksepuhkuse saamiseks tuleb pöörduda oma panga poole.

Pangad annavad kliendile nõu parima lahenduse leidmiseks. Pangaliit soovitab keerulisse olukorda sattunud inimestel pöörduda oma panga kliendihalduri või klienditeeninduse poole kindlasti enne võlgnevuste tekkimist, et leida võimalikult kiiresti lahendus probleemide ennetamiseks.

Eriolukorrast tingitud maksepuhkuse andmise ühtne kord jõustub 27. aprillil ning avalikustatakse Pangaliidu kodulehel.

Maksepuhkuste kokkuleppega on võimalik ühineda lisaks pankadele ka teistel krediidiandjatel ning liisingfirmadel.

Tagid: koroonaviiruspangaliit
Jaga1Säutsu
Eelmine postitus

Ööpäevaga lisandus 16 positiivset koroonatesti tulemust

Järgmine postitus

Valitsus pikendas Eestis eriolukorda 17. maini

Samal teemal

Eesti

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

28/07/2023
Valitud

Pikaajaline COVID võib inimest kurnata aastaid

12/10/2022
F: Pixabay
Eesti

Üle 60-aastased ja riskirühmad võiksid tõhustusdoosi teha esimesel võimalusel

23/08/2022
F: Pixabay
Eesti

Tervisekassa suvine kampaania kutsub inimesi vaktsineerima

15/07/2022
Eesti

Sisseränne tasakaalustas kõrget suremust, viimati oli suremus nii suur 1997. aastal

12/05/2022
Eesti

Tasuta PCR-testimine keskendub vanemaealistele ja riskirühmadele

13/04/2022
Järgmine postitus

Valitsus pikendas Eestis eriolukorda 17. maini

Palun logi sisse , et ühinda aruteluga
Läänlane.ee

Saada artikkel, fotod, vihje, reklaamisoov või niisama hea mõte aadressil ivar@laanlane.ee. Tel 5680 4407.

Reklaambännerite hind kokkuleppel. Bänneri valmistamine tasuta.

OÜ Läänlane
Registrikood 12089011

Kasutustingimused

Rubriigid

juuni 2025
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
« mai    

© 2022 laanlane.ee

Cleantalk Pixel
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa

© 2022 laanlane.ee