Eile kell 22.08 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linnas Jõõdre külas. Päästjad tuvastasid korstnalõõris tahmapõlengu. Päästjad kustutasid põlengu, kasutades pulberkustuteid. Päästeamet soovitab peale kütteperioodi lõppemist kõik küttekolded kriitilise pilguga üle vaadata ning teha korralist puhastust.
Parim aeg selleks on just kevadel peale kütteperioodi lõppemist, kui küttesüsteem on veel värske ja ahjusoe tahm ning tuhk eemaldub pindadelt paremini. Lisaks saab vigade ilmnemisel remonttööd suvel ära teha.
JÄRVAMAA
11. mail kell 10.16 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Jalgsema külas tuleb kaheksa korteriga maja ühest korterist suitsu. Korteri uksed ja aknad olid kinni ning kedagi kodus ei olnud. Teised elanikud väljusid majast ning päästjad ventileerisid suitsu täis korteri. Suitsemine võis alguse saada külmkapi rikkest. Korteris puudus suitsuandur. Tänu tähelepanelikele naabritele saadi õnnetusele jaole õigeaegselt, kuid suitsuandurita võib selline õnnetus lõppeda kurvalt kogu kortermajale. Suitsuandur peab olema olemas igas korteris.
RAPLAMAA
11. mail kell 16.22 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Kohila vallas Aespa alevikus. Kraavi sõitnud auto oli külili vajunud ning kannatanu ei pääsenud autost välja. Päästjad aitasid kannatanu autost välja läbi esiklaasi ning andsid kiirabile üle. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.