Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa
Läänlane
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Eesti
  • Varia
  • Tarbija
  • Reklaamtekst
Avaleht Eesti

Elisa liikuvusanalüüs: inimesed püsivad kodus paremini kui kriisaja alguses

Läänlane
28/04/2020
A A
0
Jaga FacebookisJaga Twitteris

Möödunud nädala Elisa liikuvusandmete põhjal ilmneb, et väljas liiguti senisest enim, kuid siiski püsisid inimesed jätkuvalt rohkem kodudes kui märtsi algul. Kokku oli üle Eesti pigem kodudes 67 protsenti inimestest ja kõige vähem liiguti Elisa andmetel endiselt Hiiumaal.

Elisa liikuvusandmetel püsis möödunud nädalal kodudes senisest vähem inimesi. Kokku püsis üle Eesti pigem kodus 67 protsenti inimestest, mida on eelmiste andmetega võrreldes viis protsenti vähem.

„Vaatamata sellele, et oleme tibusammudel eriolukorrast väljumas ja ootame majanduse avamist, astume olukorra lõppedes sammu tagasi tänavuse märtsi algusesse, mitte eelmisesse kevadesse. See tähendab, et me peaksime jätkuvalt liikuma vähese rahvastatusega kohtades ja pidama kinni üldistest eriolukorra soovitustest,“ sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann.

LOE KA:

Venemaalt pärit ruuter saatis tuhandeid SMSe, tagajärjeks tuhandeeurone telefoniarve 

Vormsi saarel avatakse korraga kaks uut mobiilside masti 

Värskete andmete järgi püsivad täna kõige enam kodus jätkuvalt Hiiu maakonna inimesed, aga võrreldes eelmiste andmetega on suurenenud liikuvus igas maakonnas. Kõige vähem ehk 63 protsenti püsiti kodudes jätkuvalt Võrumaal.

„Kuigi kõikides maakondades on Elisa andmetel näha senisest rohkem liikumist, püsitakse rohkem kodudes kui eriolukorra algul. Loodame, et ilusate ilmadega viibitakse rohkem looduses ja eemal suurtest rahvamassidest. Aeg-ajalt väljas liiklemine on igati mõistlik, kui enamik muust ajast veedetakse kodus nelja seina vahel,“ lisas Ploomann.

Enim püsitakse kodus:

  • Hiiu maakonnas – 77% (80%)
  • Ida-Viru maakonnas – 75% (77%)
  • Järva maakonnas – 74% (78%)
  • Saare maakonnas – 72% (78%)
  • Valga maakonnas – 69% (74%)

Protsent näitab inimeste hulka, kes on kodus rohkem kui 70% ajast. Sulgudes on 6.04-12.04.2020 koondandmed.

Kõige enam suurenes liikuvus Lääne-Virumaal, kokku kuus protsenti. Senisest enim liiguti ringi ka Pärnumaal, Tartu linnas, Viljandimaal ja ka Saaremaal.

Kõikide eestlaste ühist pingutus saab visuaalselt ja faktipõhiselt jälgida Elisa kodulehelt. Nähtavad on senise analüüsi tulemused ja Elisa uuendab andmeid igapäevaselt kuni eriolukorra lõppemiseni. Unikaalne analüüs on loodud koostöös MindTitani andmeteadlastega ja allikana on kasutatud vaid Elisa võrgu andmeid, kuid võib eeldada, et kogu elanikkonna tervikpilt joonistuks välja üsna sarnasena.

Igal nädalal avalikustab Elisa pressiteates ja sotsiaalmeediakanalis viis maakonda, kus inimesed kõige enam kodus püsivad.

Tagid: Elisaeriolukordkoroonaviirusliikumisanalüüs
Jaga5Säutsu
Eelmine postitus

Avalikke üritusi mais-juunis Eestis ei toimu

Järgmine postitus

Kümne enim tahetud ameti seas oli aprillikuus esimesel kohal kauba komplekteerija

Samal teemal

Ruuter. Foto: Pexels.com
Valitud

Venemaalt pärit ruuter saatis tuhandeid SMSe, tagajärjeks tuhandeeurone telefoniarve 

02/04/2025
Uus mobiilside mast Vormsil. Foto: Elisa
Läänemaa

Vormsi saarel avatakse korraga kaks uut mobiilside masti 

14/03/2025
person using black laptop computer
Valitud

Sügise saabumisega on küberrünnakute arvud lakke sööstnud 

14/11/2024
Foto: Pexels.com
Eesti

Rekordiline ohutase: aasta algus on Eestis kaasa toonud hiiglasliku küberkuritegevuse laine

23/04/2024
Elisa paberivaba esindus. Foto: Elisa
Tarbija

Digitaliseerimine toob Elisa klientidele paberivabad esindused

06/03/2024
Eesti

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

28/07/2023
Järgmine postitus

Kümne enim tahetud ameti seas oli aprillikuus esimesel kohal kauba komplekteerija

Palun logi sisse , et ühinda aruteluga
Läänlane.ee

Saada artikkel, fotod, vihje, reklaamisoov või niisama hea mõte aadressil ivar@laanlane.ee. Tel 5680 4407.

Reklaambännerite hind kokkuleppel. Bänneri valmistamine tasuta.

OÜ Läänlane
Registrikood 12089011

Kasutustingimused

Rubriigid

juuni 2025
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
« mai    

© 2022 laanlane.ee

Cleantalk Pixel
Tulemusi ei leitud
Vaata kõiki tulemusi
  • Läänemaa
  • Krimi ja pääste
  • Eesti
  • Sport
  • Kultuur
  • Majandus
  • Varia
  • Reklaamtekst
  • Välismaa

© 2022 laanlane.ee