Ligi 200 kiirabitöötajat osalevad täna Haapsalus õppustel

Eile Haapsalus alanud Eesti Kiirabi Liidu 180 osalejaga simulatsiooniõppus jätkub täna rongkäiguga läbi linna ning õppustega promenaadil, piiskopilinnuses ja raudteemuuseumis. Rongkäik algab kl 10 kultuurikeskuse eest.

Õppusel osalejate hulgas on 19 kolmeliikmelist kiirabibrigaadi, 39 hindajat, 40 rollimängijat ja kaasaelajad. Oma kiirabibrigaadid on võistlema saatnud Tallinna Kiirabi, Tartu Kiirabi, Pärnu haigla Kiirabi, Karell Kiirabi, Eesti Kaitseväe kiirabi, Regionaalhaigla kiirabi ja koos Eesti kolleegidega paneb oma oskused ning teadmised proovile ka Läti kiirabibrigaad.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Terviseameti koostöös korraldatava õppuse käigus panevad kiirabibrigaadid ennast proovile erakorralistes olukordades ning mille eesmärgiks on tõsta kiirabis töötava personali kompetentsust ning tõhustada kiirabiteenuse kvaliteeti. Esimest korda korraldatakse õppus linnakeskkonnas, kõik on oodatud kiirabimeeskondadele kaasa elama.

“Kiirabibrigaadidel tuleb elustada, aidata ägeda südame- ja veresoonkonna haigestumise, traumade ning muude erakorraliste olukordade korral,” rääkis õppuse peakorraldaja, Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov. “Selliseid õppusi korraldatakse kiirabiteenuse kvaliteedi tõhustamiseks ja kiirabisüsteemis töötavate inimeste motivatsiooni tõstmiseks, aga ka erakorralise meditsiini populariseerimiseks.”

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna peaspetsialisti Kalev Pahla sõnul on antud simulatsiooniõppus eriline, sest see on üles ehitatud kutsemeisterlikkuse formaadis, mis tähendab, et erinevate kiirabibrigaadi pidajate brigaadid lahendavad praktiliste tegevuste käigus väga erinevaid situatsioon-ülesandeid. “Õppuse ülesanded on üles ehitatud selliselt, et need sisaldavad kiirabibrigaadi jaoks tegutsemist kannatanute abistamisel väga erinevates, paljudel juhtudel ka kriitilistes olukordades,” ütles Pahla.

Õppus võimaldab hinnata ja võrrelda ühe ning sama ülesande lahendamise situatsioonis võistluses osalevate erinevate kiirabibrigaadide liikmete tegutsemist, ning teha seejärel koondanalüüsi läbi järeldusi, millistes kiirabilistes olukordades on vajalik edaspidi rohkem keskenduda kiirabipersonali kompetentsi tõstmisele. “Samuti saame infot selle kohta, mis valdkonnas tuleb panna rohkem rõhku kiirabitöötajate koolituste korraldamisele ning ühtlustada kiirabi standardeid läbi ühtsete teenuse kvaliteedi-indikaatorite ning kiirabi tegevus- ja ravijuhiste uuendamise ning nende kinnitamise töö-alaseks järgimiseks kõigile riigis tegutsevatele kiirabibrigaadidele,” selgitas Pahla.

Õppuse järeldustest tekivad väljundid, mida rakendatakse igapäevatöös ning see loob täiendavad eeldused kiirabitöötajate kompetentsuse ning kiirabiteenuse kvaliteedi tõusuks kogu riigis. Simulatsioonipäeva lõpus toimub õppuse arutelu, millest võtavad osa kõik hindajad ja kiirabibrigaadide liikmed.

Kiirabi simulatsiooniõppust peetakse viiendat korda, esimene taoline toimus Regionaalhaigla eestvedamisel 2015. aastal. Kiirabiõppused on populaarsed ka väljaspool Eestit.

Regionaalhaigla kiirabibrigaadid on korduvalt osa võtnud Leedus, Tšehhis, Poolas toimunud võistlustest. Palangas 2018. aastal pälvis Regionaalhaigla kiirabibrigaad parima rahvusvahelise meeskonna tiitli. Õppustel läbitud ja omandatud realistlike situatsioonülesannete tulemusel on kiirabitöötaja enim valmis abistama kriitilises seisundis patsienti ning patsient saab parimat abi.

One Response to "Ligi 200 kiirabitöötajat osalevad täna Haapsalus õppustel"

  1. Pingback: MAALEHE VIDEO: Kümnete kiirabiautode sireenid täitsid rahuliku Haapsalu tänavad - Läänlane.ee

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.