Haapsalu vehklejad valmistuvad peatseks MM-iks

Haapsalu En Garde epeevehkleja Sten Priinits valmistub juuli keskel Budapestis peetavaks MM-iks ja kogub olümpiapunkte. MM-il püüab kõrget kohta ka Katrina Lehis ja Kristina Kuusk.

Priinitsa ettevalmistus läheb plaanipäraselt. Düsseldorfis Euroopa meistrivõistlustel vedas Sten Priinits Eesti tiimi 4. kohale. Meeskond võistles ilma haapsallase Peeter Turnauta ja võistelda ei saanud meeskonna peatreeneri ametit pidav Nikolai Novosjolov. Võistkonnas olid veel Jüri Salm, Ruslan Eskov ja Marno Allika.

EM-iks valmistus Priinits Venezuela vehklejatega Haapsalus ning treenis Poolas. “Aastas tegi ta veel viis Venemaa laagrit ja ühe laagri Itaalias. Põhi on laotud,” ütles Steni ema, vehklemistreener Helen Nelis-Naukas. Sten Priinitsat treenib praegu tema onu Peeter Nelis. “Kahjuks ka MM-ile tuleb neil minna ilma Novosjolovita ja Turnauta, aetakse taas välja Marno Allika.”

Priinits ja Jüri Salm valmistusid Kopenhagenis viimasel EM-il hõbeda võitnud taanlastega, samuti sakslaste ja tšehhidega. Mullune Eesti parim noorvehkleja Ruslan Eskov oli universiaadil Napolis, kus sai 32. koha. Marno Allika oli kodus.

“Naised olid EM-il alavormis, ettevalmistuslaager Poolas ajastati valele ajale, saadi 7. koht,” ütles Nelis-Naukas. “Nüüd tuleme Saksamaalt, kus olid ka ukrainlased, tšehhid ja tailased.”

MM-il minnakse võistlustulle 15.-16. juulil, siis on alagrupid. “Katrina Lehis, vaatamata ebaõnnestunud EM-ile, jäi maailmareitingu 16 parema hulka ja alustab oma MM-i 18. juulil 64 tabelist,” lausus Nelis-Naukas.

Ka Kristina Kuusk vehkleb MM-il. Ta langes EM-i järel top 16 hulgast välja ja peab alustama MM-il alagruppidest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.