Lihula noored alustasid kergejõustikuhooaega murdmaajooksuvõistlusega

Nelja Lääneranna valla õppeasutuse noored sportlased avasid teist aastat järjest välihooaja Lihulas murdmaajooksuvõistlusega. Nii varakult, 15. aprillil ei ole siinsed noored seda veel kunagi teinud.

Järjest ilusamad ilmad annavad selleks võimaluse ja spordikalendrist saime tänu ilusale esmaspäevale kinni pidada ka selle võistluse puhul.

Lihula murdmaajooksu stardis on 11-12-aastased tütarlapsed. F: Trinity Õismets

Kergejõustikukevad tuleb noortele tihe. Lihula murdmaajooksuvõistlus oli kindlasti üheks ettevalmistavaks etapiks 3. mail Jõulumäel peetavaks Pärnumaa noorte murdmaajooksu meistrivõistlusteks. Lisaks alustab kohe pärast koolivaheaega, 29. aprillil, viiel esmaspäeval kuni 31. maini Lihula staadionil toimuv noorte kümnevõistlusesari.

Murdmaajooksul osalesid viie vanuseklassi tüdrukud ja poisid. Kõigil oli kavas 500-meetrine jooksudistants.

Kõige nooremate, 7-8-aastaste poiste hulgas pidasid vägeva esikohaduelli maha Kaarel Mihkelmaa ja Kristjan Kolotšev. Lõpuks jäi Kaarel peale. Ajad vastavalt 2.24 ja 2.27. Kaarel õpib Lihula gümnaasiumis, Kristjan aga veel Lihula lasteaias.

Tütarlapsed vanuses 9-10-aastat olid samuti tublid. Väga tubli ajaga 1.54 võitis Viktoria Kepp. Teiseks tuli Radele Kanter ja kolmandaks Kirsi Kunz. Kõik sporditüdrukud õpivad Lihula gümnaasiumis.

Sama vanade poiste hulgas oli esikohapoiss 1.53-ga Henry Kurnim Lihula gümnaasiumist. Tema koolivennad Kevin-Mart Põldman ja Joosep Mihkelmaa jõudsid ka pjedestaalile, neile ajad 2.03 ja 2.05. Kolmandast kohast jäi napilt ühe sekundiga ilma Kõmsi kooli poiss Sten-Andre Kuksipuu.

Seitse tüdrukut tuli starti 11-12-aastaste klassis. Kiireim oli Lihula gümnaasiumi sporditüdruk Helena Klimpuš, kes läbis distantsi 1.48-ga. Teiseks tuli tema kooliõde Lisandra Neeme, kellele tõi hõbemedali väga tugev jooks distantsi teises pooles. Ajaks lõpuks talle 1.55. Kolmanda koha võitis ajaga 1.58 Virtsu kooli õpilane Karina Kadai, kes edestas kõige napimalt oma klassiõde Kertu Kesküla.

Poiste selle vanuse kiireim oli Charli Takk Lihula gümnaasiumist. Temale näitas stopper ajaks 2.16.

Kõige vanemad, kes sellel võistlusel jooksid, olid 13-14-aastased. Tütarlastest võitis Kerlin Rüütel ajaga 1.44. Poiste kiireim oli Raikko Kanter 1.45-ga. Mõlemad noored õpivad Lihula gümnaasiumis.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.