Kodutütarde Lääne ringkonna uus ringkonnavanem on Maire Kruus

24. veebruaril andis Kodutütarde Lääne ringkonna vanem Heli Esko oma ameti üle. Uus Kodutütarde Lääne ringkonna vanem on Maire Kruus.

Heli Esko (vasakul) ja Maire Kruus. F: Kaitseliit

Maire Kruus on Kaitseliidu noorte tegemistega olnud seotud juba aastast 2003. Oma esimese rühma sai Kruus 2006. aastal. Rühma nimi oli “Sajajalgsed” ja tolle rühma liige oli ka Heli Esko. Aastast 2011 on Maire juhtinud “Liblikate” rühma. Eelmine aasta loodi uus kodutütarde ja noorkotkaste rühm “Kiired ja lahedad” – ka nendega tegeleb Maire.

Lisaks oli Maire Kruus eelnevalt Kodutütarde Lääne ringkonna vanema abi ja on Naiskodukaitse Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonna esinaine.

Heli Esko astus kodutütarde organisatsiooni liikmeks 15. detsembril 2000. 2009. aastal sai temast Kodutütarde rühma Valged Kotkad rühmavanem. 2014. aastal liitusid rühmaga ka noorkotkad. Täna on tegemist Lääne ringkonna/maleva suurima rühmaga, kuhu kuulub üle 50 noore.

Eskot on autasustatud teenete eest Kodutütarde hoolsuspaelaga, Kodutütarde hoolsusmärgiga, Kaitseliidu Lääne maleva teenetemärgiga, Noorte Kotkaste teenetekirjaga, Noorte Kotkaste teenetemärgiga, Kodutütarde tunnustusristiga ja Kodutütarde hõbesõlega tunnustusristiga.

2018. aastal kuulutas Kaitseliidu keskjuhatus esimest korda välja Valge Roosi stipendiumi, mille vääriliseks tunnistati Heli Esko koos oma õe Maris Eskoga.

2019. aasta jaanuaris valis Kodutütarde organisatsioon “Aasta pärleid”. Kodutütarde Lääne ringkonna aasta pärl 2018 oli samuti Heli.

Heli oli kodutütarde Lääne ringkonnavanem alates 22. novembrist 2014 kuni 24. veebruarini 2019.

Kaidi Sits
Kaitseliidu Lääne maleva noorteinstruktor

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.