Ungru tammede ümbruse koristamine ja korrastamine

Kaart pole saadaval

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 06/05
10:00 - 16:00

Categories


6. mail, algusega kell 10.00 ja lõpuga umbes kella 16.00 paiku toimub “Teeme Ära” kampaania raames Ungru tammede looduskaitseobjekti koristamine ja korrastamine.

Tegevuse asupaik: Läänemaa, Ridala vald, Kiltsi, Haapsalu-Rohuküla maantee ääres, Kiltsi külast edasi ja enne S kurvi algust paremat kätt asuvate Ungru tammede juures. Tähistatud looduskaitse objekti märgiga.

Talgute eesmärk ja hüvang: Korrastada Ungru tammede ümbrus, koristada prügi ja muuta külastajaile ohutumaks ja ka nauditavaks.

Registreerida sellesse gruppi saab kuni 5. maini, 2017.

Tööde käigus korrastatakse Ungru tammede ümbrus ja metsaalune prügi koristatakse kokku, koristatakse kuivanud ja ohtlikult langenud suured puuoksad ja saetakse need tükkideks, suuremad mahalangenud tammeharud ja -oksad saetakse parajaks ja tehakse neist istumiseks mõned kohad. Lähedal olev allikas kindlustatakse kalda sissevarisemise eest lamedate paekivitükkidega, mida leiab lähedalasuvatest varemetest. Metalliotsijatega tuleb vaadata territoorium üle, kas ei ole ehk seal lõhkekehasid maha jäänud N.Liidu aegsetest sõjategevustest.

Kaasa võtta: kummikud, kerge eine (võileivad, kuuma jooki termosega, tudengieine segu, joogipudel allikavee ammutamiseks), rehad, käsisaag (1-2 tk), 1 mootorsaag (oleks vajalik vähemalt 1), 2 labidat, 250 l prügikotid (2 rulli), hea tuju. Vihmakeep – halva ilma korral, vahetusjalatsid, töökindad.

Enne tegevuse algust tutvume lähedal asuva Ungru lossi varemetega, Ungru tammedega, lähedal oleva allikaga. Allikavett saab koju kaasa võtta, kui teil on kaasas 5 liitrine veepudel või isegi mitu. Ühispildi tegemine lisaks peale talgute lõppu ja muidugi võtame üles ka tegevust ennast.

Koguneme Kiltsi teele, Keskkonnainspektsiooni maja parklasse kell 9.30 (Pruun suurte akendega hoone tanklast veidi edasi ja teisel pool teed).

Talgute grupijuhiks on Enn Kaljo (tel: 58526415)

Link: http://talgud.teemeara.ee/events/ungru-tammede-umbruse-koristamine-ja-korrastamine

One Response to "Ungru tammede ümbruse koristamine ja korrastamine"

  1. Metsavana   2. mai 2017 at 15:16

    Kõik olete oodatud, kel aega ja tahtmist panustada sellesse kõigile mõeldud looduse puhastamise ettevõtmisse. Küsimuste korral võite neid kohe siia postitada või helistada ülaltoodud telefonil.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.