Tantsulavastus “Sisesosinad”

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 28/09
19:00

Sündmuspaik
Haapsalu kultuurikeskus

Categories


28. septembril kell 19.00

Piletid eelmüügis Piletmaailmas.
Pilet 10 €
Sooduspilet 5 € – 8 €
Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel kohapeal.
Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad saali ei lubata

4kuudis tantsulavastus, mille kaasprodutsent on Endla teater.

“Sinule saabuvad sosinad on välja valitud. Sina oled paigutatud teatud gruppi. On selgeks tehtud sinu huvid, sinu orientatsioonid. Ja sulle söödetakse (me teame, me elame ju praegu nendes sosinates) ainult seda informatsiooni, mis paistabki olevat ainuvõimalik informatsioon ja luuakse sosin, et seda teist sosinat üldsegi pole olemas. Inimene tahab ju alati samastuda, ühineda või vastanduda millelegi ja siis ta vastavalt ka käitub. Selle vastu aitab ainult haridus, kultuur ja mõistus – ega siin teist teed ei ole.” (Lavastust tutvustava teksti inspiratsioon pärineb KUKU raadio 7.01.2018 Välismääraja saatest.)

Kõiki seitset lavastuse juures toimetavat inimest seob suhe Viljandiga – kõik on vähemalt 4 aastat oma elust seal veetnud. Argo, Rommi, Kardo, Evelyni, Karoline ja Annika aeg möödus peamiselt Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias oma erialal õppides.

Varasem kokkupuude kaasaegse tantsu lavastustega on kõigil, ent lähenemised ja vaatenurgad on pisut erinevad olnud. Kardo on koreograafina oma olulisemad tööd teinud Endla teatris („Säärane mulk”, „Kangelapsed”, „Et sa kaotaksid kõik” ). Evelyn on pärast ülikooli toonud välja kaks tantsulavastust, üks neist kurtidega („Viipekeel kui tants”). Karoline on nii värske ellu astunud tantsukunstnik, et siiani on ta välja toonud ühe lavastuse („Suitsune transs tinapaberis”). Annika on oma koreograafitöös peamiselt tegelenud noortega, sekka on sattunud ka võimalusi töötada koos täiskasvanutega ja luua täiskasvanutele („OmaOma”, „Vabadus vabanduseks”). Rommi ütleb, et õppides Viljandis valguskujundust, ongi su elu üks kokkupuude tantsulavastustega. Argo jaoks on tantsijate puhul alati köitnud mingi teistmoodi hingamine, mis lubab kontseptsiooni avada ning tänasel päeval teeb ta aastas keskmiselt kahes tantsulavastuses kaasa. Karin on kaasaegse tantsu vallas siiani publiku ridades istunud, olles oma rõivabrändi (ILM by Karin) arendamisega ametis, nüüd annab ta oma käe, luues kostüümid „Sisesosinate” lavastusele.

Idee, koreograafia, lavastus, esitus: Annika Viibus, Kardo Ojassalu, Evelyn Piirak ja Karoline Suhhov
Visuaal- ja valguskunstnik: Rommi Ruttas
Heliline ja muusikaline kujundus ning esitus: Argo Vals
Kostüümikunstnik: Karin Sülluste

Esietendus 20.02.2018

Etendus kestab 60 minutit

https://www.facebook.com/sisesosinad/

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.