„Sõelutud maa“

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 25/07 - 15/08
12:00 - 18:00

Sündmuspaik
Evald Okase Muuseum

Categories


Installatiivne näitus Rakupaku workshopil valminud töödest ja osalejate loomingust
Kuraatorid Ingrid Allik, Üla Koppel (muuseumi galerii I korrus)
2018. aastal toimuv Rakupaku workshop on viies kord, kui Evald Okase Muuseumis saavad kokku erinevate erialade kunstnikud, et uurida ja katsetada erinevaid tehnikaid savi ja tekstiili valdkonnas. Siiani on olnud töötubade ühendavaks lüliks keraamikas kasutatatav tehnika rakupõletus ja pakutrükk, mida on võimalik kasutada nii tekstiilil kui savil.
Sel korral on workshopi materjalikasutus taandatud algosadeks, ka ideeliselt on ülesehitus abstraktsem. Tekstiilmaterjalist kasutame niiti-nööri-lõnga ja muid materjali algsemaid vorme. Savi puhul nii toor-, kui põletatud tellist ja rakupõletuses valmistatud vorme. Rakupõletuse tehnikas proovime sel korral terra sigillata´t – mis tähendab tõlkes sõelutud maad ja tegeleb keraamika pinnaviimistlusega.
Ka puupaku tähendus on teisenenud- käsitleme pakuna savi-tellist kui ehituse algelementi. Osa workshop´i tulemusest on performance’i laadne, kus põletusel on loomisprotsessis eraldi oluline roll. Seda nii rakupõletuse ahju enda ehituse kui toorsavist tuleskulptuuri vormimise näol.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.