Rakvere Teatri etendus “Thijl Ulenspiegel”

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 26/10
19:00

Sündmuspaik
Haapsalu kultuurikeskus

Categories


26. oktoobril kell 19.00
Piletid 14 ja 12 € eelmüügis Piletimaailmas

Lavastaja Üllar Saaremäe
Kunstnik Kristi Leppik
Osades TÜVKA teatrikunsti 11. lend – Jekaterina Burdjugova, Dan Jeršov, Grete Jürgenson, Helena Kesonen, Jaune Kimmel, Liisu Krass, Aleksandr Domowoy, Karin Lamson, Märten Matsu, Getter Meresmaa, Ringo Ramul, Karl Robert Saaremäe, Karl Sakrits, Katrin Sutt, Dajana Zagorskaja, Eduard Tee, Martin Tikk, Tanel Ting, Mihkel Vendel

Charles de Costeri “Legend Thijl Ulenspiegelist” motiividel eestindanud ja laulusõnadega varustanud Priit Aimla; muusika kirjutanud Olav Ehala. Lavastus valmib koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga.

Gilgameš, Ilias, Odüsseia, Beowulf, Don Quijote… ja Thijl Ulenspiegel. 1868. aastal ilmunud Charles de Costeri romaaniga „Legend Thijl Ulenspiegelist” sai alguse belgia kirjandus. Vaid viisteist aastat tagasi oli ilmunud Kreutzwaldi „Kalevipoeg”.

Thijl Ulenspiegel on müütiline keskaegne tegelaskuju, trikster, narr, ringihulkuv kangelane ja vembumees, kes seisab kirglikult oma rahva õiguste eest, kuid ei pelga näidata neile nende endi rumalust. Thijl Ulenspiegel – see on nimi, mis ühendab endas öökulli ja peegli, tarkuse ja jandi.

Kogu Ulenspiegeli elu on kangelaslaul üheteistkümnenda käsu põhjal, mis talle on esimene:
Sõna „elu” mu valikul on mu deviis
sest kadugu mured mu verest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.