Näituse „Antiikkirjanduse eestindamine: elukutse, missioon, hobi“ lõpetamine

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 09/09
16:00 - 17:00

Sündmuspaik
Kultuurikeskus, Läänemaa keskraamatukogu

Categories


Reede, 9. septembril kell 16.00 toimub Lääne Maakonna Keskraamatukogus (Posti 3) näituse „Antiikkirjanduse eestindamine: elukutse, missioon, hobi“ lõpetamine. Näitusest, antiikkirjanduse eestindamisest ning klassikalise filoloogia erialast Tartu Ülikoolis tulevad kõnelema lektor Kadri Novikov, professor Kristi Viiding ning magistriala üliõpilased. Üritus on tasuta!

„Eesti- ja ingliskeelne näituse “Antiikkirjanduse eestindamine – elukutse, missioon, hobi”, koostasid Tartu ülikooli klassikalise filoloogia ning kunstiajaloo eriala üliõpilased praktikaaine raames.

„Näitusel tutvustatakse antiikkirjandusest (ladina, vanakreeka keelest) eesti keelde tehtud tõlkeid alates 17. sajandi algusest kuni tänapäevani ja see annab tavapärasest pisut erineva vaate eesti kultuuriloole,” ütles TÜ klassikalise filoloogia lektor Kadri Novikov. “Tutvustatakse erinevatele perioodidele omaseid tõlkesuundi ja tõlkepõhimõtteid, tähtsamaid tõlkijaid ja tõlgitud teoseid.“

Näituse koostajad on Mari Linder, Merili Luuk, Helen Roostma, Lilija Soosaar ning juhendajatena Kadri Novikov ja Kristi Viiding. Kujundamisel abistasid Maarja Nõmmik ja Maarja Roosi, ingliskeelsed osad tõlkis Katiliina Gielen.

Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital. Esimest korda eksponeeriti posternäitust rahvusvahelisel konverentsil Colloquium Balticum XIV: Pontes ad fontes.“

Joonis 1. Tõlkepuu- kogu eestikeelsena trükis ilmunud antiikkirjandus ja töö, mis selles vallas veel ees seisab

Näituse „Antiikkirjanduse eestindamine: elukutse, missioon, hobi“ lõpetamine

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.