Näitus „Linn ja maa“ Evald Okase loomingus, kuraator Mai Levin

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 03/06 - 09/09
00:00

Sündmuspaik
Evald Okase Muuseum

Categories


Evald Okase maalis ja graafikas on teema esindatud rikkalikult ja mitmekülgselt, kajastades linna ja maa suhete muutuvat käsitust eri ajajärkudel. Sõjajärgsetel aastatel oli kunstniku fookuses sõjajälgedega Tallinna vanalinn ning Vääna ranna- ja metsamaastikud.

Tema reisipiltidel näeme loomulikult kuulsaid ehitisi ja monumente antiigist nüüdisajani. Ent eriti märkimisväärne on, et suurlinnades , kus ta viibis 1960.aastatel – Tokios (1963), Montreal is(1967), New Yorgis (1969) – , innustus ta eelkõige kaasaegsest linnapildist, ehitusbuumist, moodsa arhitektuuri konstruktiivsest julgusest. E.Okase isikupäraselt impulsiivne lähenemine konstruktivistlikule kompositsioonile väärib esiletõstmist. Üldistavamaks, suurejoonelisemaks muutus tema 1960 -80.aastatel loomingus ka maaelu ja looduse käsitlus. Maa viljakust poetiseeris ta sageli naiskujude kaudu.
Kui kunstniku suureformaadilised teosed on muuseumides, siis rohkesti maastikke ja linnavaateid iseäranis esimestest sõjajärgsetest kümnenditest on erakogudes.
Näitus on koostatud Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Kunstnike Liidu ja Evald Okase Muuseumi kogudest.

Mai Levin

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.