Linnuse päev

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 21/05
12:00 - 17:00

Sündmuspaik
Haapsalu piiskopilinnuse muuseum

Categories


Haapsalu piiskopilinnuse muuseumis toimub laupäeval Linnuse päev, kuhu oodatakse peresid keskaegse linnuse eluga tutvust tegema.

Sündmus algab kell 12.00. Näha saab linnuse sõjasalka, kuulda kahuripauke, valada ise tinast palverändurimärki ja süüa lõkke peal vahvliraudadega küpsetatud vahvleid. Lastele tutvustatakse keskaegseid mänge.

Keskaega püütakse tutvustada võimalikult autentselt. Kaasatud on oma ala parimad asjatundjad. Kohal on taaskehastusklubi Rotelevik ja kolleegid Eesti Ajaloomuuseumist

Linnuse päeval saab taaskord näha ja kuulda Musta Koerana tuntud keskaegse kahuri rekonstruktsiooni. Musta Koera kõrval esitleb keskaegsete relvade spetsialist Jaak Mäll ka värskelt valatud keskaegse püssi koopiat.

Kätt saab proovida tinast palverändurimärgi valamises ja lõkke peal vahvliraudadega vahvlite küpsetamises. Lapsed saavad osa keskaegsetest mängudest. Toimuvad puuhobuste võidusõidud, pajalöömine, hobuserauavise, saab männikoorest paati meisterdada ja lauamänge mängida.

Muuseumitöötajate seljas näeb võimalikult täpseid keskaegsete rõivaste rekonstruktsioone. Naiste rõivakomplektid on valminud arheoloogilisele leiumaterjalile tuginedes, kasutades eeskujuna Tartu jäätmekastidest ja Pärnust leitud rõivafragmente. Rõivad on valmistanud muinas- ja keskaegse rõivastuse uurija ja käsitöömeister Jaana Ratas.

Sissepääs muuseumipiletiga.

Linnuse päev

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.