Hernan Romero, Kestutis Vaiginis, Carmen Estevez (USA-Leedu-Hispaania) / Jõulujazz 2017

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 14/12
19:00

Sündmuspaik
Haapsalu kultuurikeskus

Categories


Pilet eelmüügis Piletilevis ja kultuurikeskuse kassas 10 €
Tund enne algust kohapeal 15 €

Argentiina juurtega Ameerikas resideeruva kitarristi, helilooja ja laulja Hernan Romero muusika ühendab stiile flamenkost jazzini ja klassikast Vahemere maade muusikani. 2008. aastal pälvis kitarrist Grammy auhinna kategoorias parim Latin pop album plaadiga „Tres Caras de Una Moneda“ ja samas kategoorias nomineeriti ta Grammyle 2013. aastal.

Rännuteed Argentiina pampadest Andaluusia randade ja Ameerika suurlinnade meluni – kõik see on mõjutanud kitarristi muusikalist maailma. Ta on põhjalikult tutvunud oma lemmikute, argentiina heliloojate Astor Pizzolla  ja Alberto Ginastera kütkestava muusikaga, samuti hispaania kitarrilegendi Andrés Segovia loominguga. Romero on pikalt töötanud koos Al DiMeolaga, kellega ta on musitseerinud 15 albumil. Veel on kitarrist musitseerinud ja salvestanud koos John McLaughlini, Paco De Lucia, Alicia Keys’i ja paljude teiste tippudega.

Hernan Romero alustas kitarrimänguga nelja aastaselt pereansamblis. Ta ema oli rahvusvaheliselt tuntud lauljatar Estera Raval. Kui pere suundus Andaluusiasse Cadizi, tutvus ta põhjalikult flamenko traditsioonidega, õppides seda kunsti legendaarse Andres Segovia’s jüngri Roberto Lara juures. Flamenko ongi Romero stiili vundament, samuti Ladina-Ameerika muusika, milles teda veetles rütmiküllus ja romantika.

Oma USA ansambliga lõpetas Hernan Romero just turnee Lõuna-Ameerikas, esineti Brasiilias, Argentiinas, Uruguais ja Peruus. Oma Euroopa trioga on ta kontserte andnud viis aastat, kuid saksofonist Kestutis Vaiginisega sai ta tuttavaks juba 2001. aastal festivalil Kaunas Jazz. Leedu armastatud saksofonist ja helilooja Kestutis Vaiginis on sündinud Vilniuses, õppinud Hollandis ja USA-s. Ta on saanud häid kogemusi mängides koos tippmuusikutega nagu Barbara Dennerlein, Daniel Messina, Ed Howard jt. Laulja ja löökpillimängija Carmen Esteves on sündinud Hispaanias ja on koostööd teinud Hernan Romero ansambliga viimased viis aastat.

Koosseis:
Hernan Romero – kitarr, laul, cajon
Kestutis Vaiginis – saksofonid
Carmen Estevez – cajon, laul

https://youtu.be/Y6u8Z98g8Fo

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.