Hannes Võrno uurimus: Kuidas iseendaga tülli minna

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 22/09
19:00

Sündmuspaik
Haapsalu kultuurikeskus

Categories


22. septembril kell 19.00
Pilet 16/ 14 € Piletilevis. Igal sisenejal peab olema kehtiv pilet, ka sülelapsel

Laval: Hannes Võrno
Dramaturg: Kertu Moppel
Töörühm: Hannes Võrno, Kertu Moppel, Karl Kermes
Produktsioon: Karl Kermes / POINT
Graafiline disain: Mihkel Uba / Ghostwalker
Tehnilised lahendused: Petri Parrik / Blackout

HANNES VÕRNO kognitiivne, meelelahutuslik uurimus KUIDAS ISEENDAGA TÜLLI MINNA
Stand-up teater POINT ja Hannes Võrno annavad tearihooajale avalöögi Hannes Võrno meelelahutusliku uurimusega “Kuidas iseendaga tülli minna.” 11. augustil esmakordselt publiku ette jõudev lavatöö pakub naeru, pinget ja lahendusi ning on Võrno meeleolukas pilk tahavaatepeeglisse, targema, kogenuma ja tasakaalukama mehena.

Teravmeelne, aus, ootamatu, otsekohene, laiahaardeline – need on omadused, millega võiks iseloomustada saatejuhti, ohvitseri, disainerit, näitlejat ja ettevõtjat Hannes Võrnot.

Need on ka omadused, mille tõttu Hannes on armastatud, kardetud, ihaldatud ja vihatud. Mees, kes oma sirgjooneliste väljaütlemiste tõttu on pälvinud teravat kriitikat ning on kohati pannud inimesi küsima, mis juhtus Hannes Võrnoga? Täna võib julgelt väita, et Hannes Võrnoga ei juhtunud eriti midagi, kuid toimunud on suhteliselt palju, kindlasti rohkem kui tavalise Eesti mehega. Aastate jooksul toimunu on Hannesel kirja pandud päevikutesse. Päevikute toel ning ülikiires tempos areneva ümbritseva elu vaatlusega on Hannes valmis saanud personaalse kogemusliku uurimuse. Koostöös dramaturg Kertu Moppeli ning produtsent Karl Kermesega on sellest valminud materjal “Kuidas iseendaga tülli minna”,
mis alustab 11. augustil turneed Eesti parimail lavadel.

“Mitmete minu mõtete ja tegude käivitajaks on tihti Eesti ja eestlased. See fakt, et me oleme üks tähelepanuväärne, väike ning üliäge rahvus, kes elab selgelt parimas paigas maakeral. Samas olen ma siit ja siin toimuvast vabatahtlikult viis aastat eemal olnud… Ma pean tunnistama, see ei olnud minu jaoks kerge,” rääkis Hannes Võrno. “Sõjaväljalt tagasi tulles elab kõik kogetu sinuga ja sinus veel mõnda aega edasi, see on nagu mingi seletamatu
järeltõugete seeria. Ajaga see õnneks vaibub ja kontakt iseenda ja ümbritsevaga saab taastatud. Ma olen rõõmus, et ma olen tagasi, ma olen õnnelik, et ma olen Eestis, ma ei suuda ära imestada, kui erilised ja kohati jaburad inimesed me oleme. Siin on millest rääkida. Ma luban, et ma ei lähe lavale sõdima, tülitsema ega arveid klaarima, vaid pigem maalin koos publikuga meeleolukaid pilte. See on kohtumine, kui tülid on möödas, sellel kohtumisel päid ei lenda, võib-olla tervitan vaid möödaminnes Sven Mikserit,” lõpetas Hannes Võrno naerdes.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.