Film “Illusioonide labürint. Mundris mitmekülgsus”

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 17/08
00:00

Sündmuspaik
Haapsalu kultuurikeskus

Categories


17. augustil kell 18.00
Pilet 4 €

Jüri Lina film

See film näitab, kuidas varjuhoidvad võimurid ajupesu kaudu meelitavad meid vaimsesse labürinti, et meid tegelikkusest eraldada.
Labürint tekitab reaalsuse illusioone. Labürint eksitab sisseastujaid ja takistab väljapääsu.
Film annab illusioonide läbinägemiseks juhtlõnge. Nende vihjete abil võib labürindist väljapääsu leida.

See on maailma esimene kaemuslik tõsielufilm, mis tekitab seoseid kummastatud kujundite kaudu. Esimest korda on suutnud sürrealistlik kujutlus ja realistlik argielu teineteisele kunstilises vormis käe ulatada.
Omaette saavutus on Vietnami sõja stseen, millele uudne, assotsiatiivne (seostatud) lähenemine avab olulised süvaaspektid.

Kui inimesed teaksid neid fakte, mida filmis näidatakse, käituksid nad teistmoodi.

See on mällusööbiv film ajupesu kõige pöörasematest ilmingutest. Saab näha väga haruldasi arhiivikaadreid Rootsist (sealsete punakaartlaste ettevalmistustest kultuurirevolutsiooniks 1968), Kreekast (kommunistide märatsemisest ja hämmastavast Stalini suunamuutusest, Stalini ja Churcilli salalepingust), Rumeeniast (sealse kommunismi riukalikkusest), Albaaniast (kommunistlikust võikusest), Vietnamist (kuidas USA saboteeris sealset kommunismivastast võitlust), Kambodžast (prints Norodom Sihanouki reetlikkusest ja koostööst punakhmeeridega).
Dokumendid massoonide salajastest sepitsustest, sealhulgas selle kohta, kuidas Eesti tähtsamatest poliitikutest range salastatuse varjus said välismaise vabamüürlaste suurlooži liikmed.
Esitatakse visuaalseid dokumente suurimatest pettustest, mida paljud endiselt usuvad.
Filmis tuntakse huvi: miks inimesed lasevad end lollitada? Psühhiaater Ilmar Soomere üritab filmis leida sellele vastust.
Enamik keeldub hiljem omaks võtmast, et neid on hullutatud.
Need, kes on filmi eelnevalt näinud, sealhulgas helilooja Fredrik Olsson, väidavad, et tegu on Jüri Lina absoluutselt parima filmiga. See on erakordne dokumentaalfilm ka globaalses ulatuses.

Treiler

Kohal on režissöör Jüri Lina ja tema assistent Steve Ahlberg.
Filmi pikkus 1 h ja 53 minutit

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.