kolmapäev, 2 september, kell 17:43:27
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Paljud tegevused, mis varem tundusid nii iseenesestmõistetavad on kadumas. Ka pangandus on tehnoloogia arengu, klientide kasvavate nõudmiste ja muutuva maailma tõttu suurte muutuste ees. Milline võiks välja näha homne pank, arutleb Swedbanki elektrooniliste kanalite juht Arno Pae.

Ilmateenistuse nädalaprognoosi kohaselt vahetub lähipäevil üks madalrõhkkond Eestis teise vastu ja kõige ilusam on ilm reedel, kui vihmahooge on vaid üksikuid.

President Toomas Hendrik Ilves käis augusti alguses metsas seeni korjamas ja paar päeva hiljem diagnoositi tal Viljandi haiglas puukborrelioos, kirjutab Maalehe veebiväljaanne.

Tuleva aasta algusest hakkab töötukassa maksma mobiilsustoetust oma klientidele, kes ei ole kuue kuu jooksul leidnud sobivat tööd oma elukoha lähedal ning kes asuvad tööle vähemalt 30 kilomeetri kaugusel kodukohast.

Hiljuti nähti Rohuküla ligidal delfiine, kes mereimetajate asjatundja Ivar Jüssi sõnul võisid olla pudelnina-delfiinid. Selle delfiiniliigi esindajad nähti nüüd ka Rootsis Norrtäljes.

1. septembrist on suletud Haapsalu vanalinna mereäärse piirkonna ainus toidukauplus Viigi pood.

Seda, et kirjelduse järgi oli tõepoolest tegemist delfiinidega, arvab ka mereimetajate uurija Ivar Jüssi.

Nostalgiapäevade raames peetakse laupäeval, 12. septembril kell 11-14 tasuta raamatute laat, teatas Lääne maakonna keskraamatukogu lugejakoolituse peaspetsialist Teele Jurtom.

Lääne politseiprefektuur saatis laiali hoiatuse ohtlike petukirjade kohta, mis on jõudnud Gmaili kasutajate postkasti.

Haapsalu vehklemistreenerist Endel Nelisest jutustav mängufilm "Vehkleja" esitati eile Soome tänavuseks Oscari-nominendiks, kirjutab Delfi.

Üks teatri tantsijatest Simo Kruusement on pärit Haapsalust. Fine5 esines esimest korda Haapsalus 1995. Siis ei osanud Simo veel teada, et järgmine kord, kui Fine5 jõuab Haapsallu, on ka tema lavaloo osaline.

Eile kella 8.02 ajal juhtus liiklusõnnetus Hiiumaal, kus 61-aastane Maie sõitis sõiduautoga Toyota Avensis kõrvalteelt ette peateel liikunud sõiduautole Ford S-Max.

Eile, 31. augustil pidas MTÜ Kodukant Läänemaa oma korralist juhatuse koosolekut. Senine juhatuse esimees Rein Kruusmaa astus  juhatuse esimehe kohalt tagasi ja uueks juhatuse esimeheks valiti  Merle Mäesalu.

Lõuna-Läänemaa koolide õpilastele tulevad jooksmisest rääkima ja jooksmist näitama Eesti 800 m jooksu rekordimees Urmet Uusorg ja samal distantsil Tokyo olümpiamängudel poolfinaalis jooksnud Rein Tölp.

28. augustil moodustati Lääne maavanema kohusetäitja Kristel Jupitsa korraldusega maakondlik tauditõrjekomisjon, vahendas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Uuemõisa lasteaed-algkoolis avati sel aastal üle pika aja kaks esimest klassi. 

Lääne maavalitsuses ja maakonna omavalitsustes registreeriti augustikuus 18 lapse sünd.  Mullu samal ajal sündis Läänemaal 12 last.

30. augustil jätkus maastikurattasari Marimetsa Kapp Matsalu VIII rattamaratoniga. Võistlejatel tuli sellel aastal sõita paduvihmas ja äikesetormis, kuigi stardi ajal oli ilm päikesepaisteline.

Alates 1. novembrist jõustub SEB uus hinnakiri, mille olulisim muudatus on arvelduskonto kuutasu 30 senti erakliendile ja üks euro ärikliendile, kuid kõikide SEB arvelduspakettidega on arvelduskonto endiselt kuutasuta.

Haapsalu põhikoolis on nii palju õpilasi, et nemad peavad 1. septembri kooliaasta alguse aktuse õues. Selle eest, et lapsed tervelt kooli jõuaks, hoolitsesid ülekäiguradasid valvanud politsei ja vabatahtlikud. Kell 11 tõid põhikooli lõpuklassi õpilased käekõrval õue 1. klassi minejad.

Eile kella 13 ja 19 vahel varastati Haapsalus Mulla tänaval korterist sularaha ja muid esemeid.

Eile hommikul kell 10 juhtus liiklusõnnetus Haapsalus Vee ja Jaani tänava ristmikul.

Kaia Kanepi pidas täna USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel avaringi kohtumise WTA 80. reketi Anna-Lena Friedsamiga (Saksamaa). Haapsalu mängija võitis kindlalt 6:1, 6:1.

Esimesel koolipäeval on ülekäiguradadel nii korrakaitsjad kui ka vabatahtlikud, kirjutab Haapsalu politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Laurmann.

Kaia Kanepi esimese ringi vastaseks USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel on WTA 80. reket Anna-Lena Friedsam (Saksamaa). See on nende esimene omavaheline kohtumine.

12. septembril kl 11-17 korraldab Vana Haapsalu Selts koostöös See Teatriga Nostalgiapäevade raames lahtiste väravate pärastlõuna.

Igor Prins on jalgpallurina mänginud Eesti koondises ja treenerina võitnud Eesti meistritiitli. Ta hakkab Läänemaal tegelema noortega, et siinsest jalgpallist tuleks edaspidi rohkem tippmängijaid.

Täna kell 14.10 juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Kolde pst 102 juures, kus operatiivsõitu teinud masinalt sai löögi kaheksa-aastane laps. 

Laupäeval esitles kohvikus Haapsalu Raamat oma esimest jutukogu Piret Jaaks, kes on seni rohkem tuntust kogunud näitekirjanikuna.

Alates 1. septembrist avatakse Karja tänav Haapsalu vanalinnas jälle bussiliikluseks, teatas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Haapsalu kultuurikeskuses on alates 1. septembrist avatud arhitekt Alar Kotli 110. sünniaastapäevaks koostatud näitus “Sümbolite arhitekt Kotli”.

Läänemaa lauatennisemängijad valisid möödunud hooaja parimad. Uus hooaeg tuleb põnev, sest Haapsalu lauatenniseklubi sai õiguse mängida Eesti meistrivõistluste kõrgliigas.

SEB analüütiku Mihkel Nestori majanduskommentaar möödunud nädala kohta.

Eile kell 5.16 anti piirivalvele teada, et Väinameres on madalikule sattunud purjejaht, mille pardal on kolm inimest.

Laupäeval kell 14 avastati, et Virtsu alevikus Puhtu teel on tungitud suvilasse, kust varastati kaks õlilampi.

Laupäeval kell 18.50 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Piirsalu külla, kus oli auto teelt välja sõitnud.

24. augustil kella 1 ja 3 vahel öösel löödi Kullamaa vallas omavahelise tüli käigus 29-aastast meest.

Tööinspektsioonilt küsiti: “Tunnen juba tööpäeva keskel ülekoormusest väsimust. Kas ja kui palju peab tööandja võimaldama mulle töös puhkepause?” Vastab inspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna konsultant Mari-Liis Ivask.

Laupäeval pidas motoklubi Müristajad MC Haapsalu raudteejaamas ümberehitatud mootorrataste näituse. Samuti sai vaadata Biker24 Stunt-Teami trikimootorrattureid.

Täna peeti Haapsalu Valge Daami aja osana IV pitsipäev. Eriti menukas oli pitsiliste esemete moedemonstratsioon, kus siitkandi kudujad näitasid rahvale oma kätetööd.

Täna toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu andis pärast uuendatud koalitsioonileppele Reformierakonna ja IRLiga oma heakskiidu ning otsustas, et sotsiaaldemokraadid jätkavad praeguses koalitsioonis.

Tänase Haapsalu IV pitsipäeva nael oli traditsiooniline kudumisvõistlus. 27 meisterkuduja seast valis žürii võitjaks Haapsalu naise Riin Jugapuu.

Eile juhtus Eestis kuus vigastatutega liiklusõnnetust. Neist kolm põhjustasid mootorratturid.

Täna kell 13 annavad Anti Nöör ja Haapsalu muusikakooli vilistlased Haapsalus Kalda tänava alguses Rakseri spordipoe juures heategevuskontserdi, mille tulu läheb linna muusikakoolile akordioni ostuks.

Kuigi paduvihm lükkas Valge Daami laada alguse kavandatud keskpäevalt hilisemaks, oli rongkäigu ajaks päike väljas. Rongkäik kulges veetorni juurest piiskopilinnusesse, kus kõnelesid piiskop Tiit Salumäe, Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja Haapsalu sõpruslinnade esinejad.

Eile hommikul kell 8.05 juhtus liiklusõnnetus Haapsalus Raudtee tänava ja Kiltsi tee ristmikul.

Liiklusõnnetuses sai vigastada kokku 25 inimest, üks üliraskes seisundis 48-aastane naine toimetati Põhja- Eesti regionaalhaiglasse ja viis vigastatut Ida-Viru keskhaiglasse.

27. augustil sai rahvas vaadata Haapsalu piiskopilinnuses "Valge Daami saladuse" kontrolletendust. Vaata, kuidas lavastaja, näitlejad ja taustajõud mõni tund enne etenduse algust viimaseid ettevalmistusi teevad.  

Alates 1. septembrist on maakonnaliini nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe väljumisele Haapsalust kell 15.05 lisatud peatused Kaluri ja Silma. Seetõttu paraneb bussiühendus Haapsalu ja Silma vahel pärastlõunasel ajal, mis on eriti vajalik Herjava külas elavatele õpilastele.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse tunnustasid kolmapäeval Vanurite Eneseabi ja Nõustamisühingu iga-aastasel eakate tänuüritusel aktiivseid ja teistele eeskujuks olevaid eakaid. Sellel aastal oli tänuürituse teemaks elukestev õpe. Läänlastest said tunnustuse Helve Tellei ja Vaike Õlekõrs.

Eeloleval nädalavahetusel jätkab maastikurattasari Marimetsa Kapp oma kümnendat hooaega Matsalu VIII rattamaratoniga.

Täna vahistatud Tallinna Sadama endist juhatuse liiget Allan Kiili kahtlustatakse mitme miljoni euro ulatuses altkäemaksu võtmises, juhatuse esimeest Ain Kaljuranda sadades tuhandetes, kirjutab Delfi.

Kuigi esialgu pidi valitsus nimetama Neeme Suure Lääne maavanemaks eilsel istungil, ei olnud seda punkti eile istungi päevakorras.

Septembris tähistab Kaitseliidu Lääne malev mälestusürituste seeriaga ühe sõjaeelse malevapealiku ja tunnustatud laskespordi entusiasti kolonelleitnant Ago Reio 120. sünniaastapäeva.

Tänasest pühapäevani kestab Haapsalus Valge Daami aeg. Tavapäraselt on kõrghetkedeks õhtused Valge Daami legendi vabaõhuetendused Piiskopilinnuses, aga neid ümbritseb tihe ja mitmekesine kultuuriprogramm - raamatuesitlused, töötoad, tantsu- ja laulukavad, mootorrattanäitus koos kontserdiga, käsitööõlle festival, pitsipäev ja muinastuli.