pühapäev, 14 veebruar, kell 07:45:39
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna lõuna paiku Pärnumaal reisibussiga toimunud liiklusõnnetuses sai esialgsetel andmetel viga kolm inimest.

Möödunud korral Rannarootsi keskusesse tuhandeid külastajaid toonud Omaturg tuleb taas. Seda juba sel homme, 14. veebruaril ehk sõbrapäeval.

Mitte iga üritus ei tõmba Haapsalu kultuurikeskuse suurt teatrisaali rahvast täis. Neljapäeva õhtul peetud Haapsalu linna algkooli Playback Show ajal jäi saalis istekohti isegi väheks.

Haapsalu linn tunnustas täna kultuurikeskuses pidulikul kontsert-aktusel eelmisel möödunud aastal silma paistnud haridus-, kultuuri-, sotsiaal-, spordi- ja noorsootöö valdkonnaga seotud inimesi ning ühendusi.

Maavanem Neeme Suur kirjutas täna pöördumise Läänemaa omavalitsuste volikogude poole. "Ma ei püüagi väita, et maakonna suuruse omavalitsusega mingeid probleeme kaasa ei tule," kirjutab Suur. "Probleemid tuleb kindlaks teha ja neile ühiselt lahendusi leida. Seda tööd tehaksegi läbirääkimiste laua taga. Ei ole aga mõistlik jätta ennast praegusel hetkel ilma valikuvõimaluseta."

Käivet õnnestus võrreldes 2014. aastaga säilitada samal tasemel (kasv 1%), puidu hindade langusest tingituna kahanes kasum 20%.

Veebruaris avas Haapsalus esinduse õigusbüroo “Õigus ja Kord”. Lisaks tavalisele õigusteenusele hakkavad büroo juristid Valeria Titova ja Katrin Kiisk siin pakkuma ka tasuta õigusabi.

Lõppeval nädalal andsid tooni negatiivsed majandusuudised. Esialgne hinnang neljanda kvartali SKP-le näitas, et eelmisel aastal aeglustus majanduskasv tugevalt. Värske ekspordi- ja turismistatistika kohaselt vähenesid nii kaubavahetus kui ka välisturistide külastused. Müügitulude langus ja tööjõukulude kiire tõus on sundinud ettevõtteid üle vaatama oma äriplaane, mida ilmestavad töötuse marginaalne kasv eelmise aasta lõpus ja esimesed suurkoondamised.

Politsei pidas täna öösel Karksi-Nuia kandis kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada autovarguses.  Hiljem sai politsei väljas kätte ka kolmanda vargusega seotud isiku. Kinnipidamisel mees vastupanu ei osutanud ja operatsioon on lõppenud, teatas politsei pressiesindaja.

Pühapäeval peeti Kiltsi lennuväljal vigursõiduvõistlus sõiduautodele. Võistlustrassi pikkus oli pea kilomeeter. Vaatamata lühikesele distantsile oli roolikeeramist üksjagu ja ühe vooru läbimine võttis nii mõnelgi mehel võhma välja. Võistluse korraldas koolipoiss Egert Jakobi koolipraktikana.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liikmed on reedel Läänemaa visiidil, mis hõlmab erinevaid kohtumisi ja arutelusid nii Haapsalu linnas kui Lääne-Nigula, Hanila, Martna ja Lihula valdades.

Harju-Risti – Riguldi - Võntküla teelõik saab edaspidi kiiremini lume- ja libedatõrjet, sest tee hooldusklassi tõsteti.

Täna päeval veerand kolme paiku vilkurite ja sireeniga Haapsallu sõitnud päästeauto läks appi politseile, kes vajas abi ühte korterisse pääsemiseks.

Valitsus otsustas tänasel istungil kiita heaks riigi kultuuripreemiate komisjoni ettepaneku ning määras riiklikud kultuuripreemiad pikaajalise väljapaistva tegevuse eest Jaan Kaplinskile, Ülo Vilimaale ja Veljo Kaasikule.

Valitsus otsustas oma tänasel istungil kiita heaks Eesti spordi nõukogu ettepaneku ja määrata riiklikud spordi elutööpreemiad Erika Salumäele ja Selma Multerile.

Reformierakonna poliitiku Tõnu Parbuse päevatöö on Haapsalu linnavalitsuse suhtekorraldus, nädalavahetustel nikerdab ta aga puust mansetinööpe. “Mingi hobi peab olema,” ütleb Parbus ise. Hobist on juba saanud ettevõte PuudWood.

Tulude deklareerimise peamised muudatused puudutavad lisandunud eeltäidetud andmeid ja maksuvaba tulu tõusu. Tuludeklaratsiooni saab e-maksuametis esitada esmaspäevast.

Eile alustati Kirbla - Rumba - Vana-Vigala riigimaante Vanamõisa-Rumba lõigul hoolde remonditöödega, teatas maanteeamet.

Läänemaalt pärit inimesi töötab PKC Keila tehases kokku 39, neist 15 on lapsehoolduspuhkusel. Täna teatas autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp, et sulgeb tuleva aasta märtsis Eestis tootmise ja koondab aasta jooksul 613 töötajat.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on PKC Eesti otsus sulgeda Keila tehas ja koondada 613 töötajat väga suur kaotus. Riik tagab kõigile koondatutele vajaliku toe uue töö leidmisel.

Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp sulgeb 2017. aasta märtsis Eestis tootmise ja koondab aasta jooksul 613 töötajat. Eestis jätkab PKC Grupp Euroopa ja Lõuna-Ameerika regiooni keskuse arendamist, mis annab tööd sajakonnale inimesele. Mullu sulges PKC thase Haapsalus ja pakkus osale läänlastest tööd Keilas.

Kui siiani pidid Soomes ehitusobjektil töötajad maksunumbri saamiseks külastama põhjanaabri maksuametit, siis nüüd saab selle enne ehitusobjektile tööle minekut kätte maksu- ja tolliameti Tallinna teenindusbüroost.

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis täna toimunud koosolekul noore ajakirjaniku, elutöö, multimeedia, parima venekeelse loo ning üleriigilise uudise, arvamuse ja olemusloo preemia nominendid.

Eesti vabariigi aastapäeva eel viibis kaitseminister Hannes Hanso visiidil Haapsalus. Ministrit saatis Lääne maavanem Neeme Suur, kes on ka Kaitseliidu Lääne maleva pealiku abi. Päeva lõpetas õdus õhtupoolik Haapsalu kultuurimajas.

Äripäeva portaal Meditsiiniuudised reastas võetud dividendide järgi üle 200 Eestis ettevõtet omava perearsti ning võrdles seda nende keskmise palgaga.

Eesti meistrivõistluste medalid A ja B vanuseklassile jagati nädalavahetusel Tallinnas. Haapsalu kergejõustikuklubi parima tulemuse eest hoolitses Kevin Sakson.

Nädalavahetusel peeti Rannarootsi Läänemaa meistrivõistlustel korvpallis neljas voor.

Lõuna-Läänemaa JK/Vatla JK 2006 aastal sündinud poiste ühisrinne tegi teist aastat krapsaka turniiri Kilingi-Nõmmes. Kui mullu sõideti Väikelinna Cup turniirilt koju võitjakarikaga, siis tänavu mängiti välja kolmas koht.

Laupäeval peeti Haapsalu põhikoolis piirkondlik bioloogiaolümpiaad.  Osalesid Metsküla algkool, Haapsalu linna algkool, Haapsalu põhikool, Oru kool, Virtsu kool, Ridala põhikool, Lihula gümnaasium, Nõva kool, Palivere põhikool, Taebla gümnaasium, Läänemaa ühisgümnaasium.

Riigikontrolli audit näitab, et kohalikud omavalitsused peaksid oma territooriumil olevatele ohtlikele ehitistele rohkem tähelepanu pöörama ja nõudma nende lammutamist või ohutuks muutmist.

6.-7. veebruaril 2016 müürisid ahvid kitse, võiks öelda, et Haapsalule iseloomulikult linnusemüüri. Kunstikooli aknal kargasid nii ahvid kui ka kitsed. Ja kohvikuvalgusesse kogunesid inimesed pimeduse ja udu eest pakku. Ühes neist jämmis TrubaTrumm eriti armsa publiku ees.

Möödunud nädalavahetusel, 6. veebruaril peeti Haapsalu spordihoones juunioride (U20) Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses. Läänemaad esindas viis noorsportlast.

Jõudes kohakuti veoautoga Volvo, mida juhtis 36-aastane Janek, paiskusid sõiduauto haagise koormast veoautole ette penoplasti pakid, mis lõhkusid veoauto kabiini, küljeklaasi ja peegli.

Homme, 10. veebruaril koguneb Tallinnas Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii, et valida välja noore ajakirjaniku, elutöö, multimeedia, parima venekeelse loo, ning üleriigilise uudise, arvamuse ja olemusloo preemia nominendid, teatas EALL.

Vormsil elav Elle-Mall Koppelmaa on 35 aastaga kogunud ligi 130 Vormsiga seotud klaasanumat, millest vanimad pärinevad 19. sajandist, vahendas "Aktuaalne kaamera".  Vormsi naise kogu on niivõrd eriline, et tõmbas ka Eesti klaasitööstuse ajaloo talletamise eest hea seisva Järvakandi klaasimuuseumi tähelepanu.

Tallinna Linnavolikogu esimehe Kalev Kallo lähedaste loal annab Keskerakond teada, et Kalev Kallo viibib Ida-Tallinna keskhaigla intensiivravi osakonnas. Tema seisund on raske, kuid stabiilne, kirjutab Delfi.

Raplas petud seitsme naiskonnaga “Raplamaa Cup Saalikarikas” oli osalejate poolest tugev. Paljudes naiskondades mängisid kas praegused või endised Eesti noortekoondiste liikmed.

Erinevaid trassialternatiive on võrreldud Taeblas ja Haapsalus. Taeblas on eelistatud õgvendatud ajalooline trass, Haapsalus nn Rohuküla otseläbimurre koos jaamahoone esise peatuskohaga. Peatuskohad on kavandatud Ristile, Paliverre, Taeblasse, Uuemõisasse, Kastani piirkonda, Haapsalu raudteejaama ja Rohuküla sadamasse.

Suure sula tõttu jäi Väiksel viigil suurejooneline Haapsalu vastlapäev ära. Kuid spordipidu ei jäänud pidamata - Wiedemanni gümnaasiumis said lapsed liugu lasta, mitmekesi ühel suusapaaril "suusatada", isegi suusahüppeid proovida.

Haapsalu linn tunnustab sel reedel, 12. veebruaril kultuurikeskuses pidulikul  kontsert-aktusel eelmisel aastal silma paistnud haridus-, kultuuri-, sotsiaal-, spordi- ja noorsootöö valdkonnaga seotud inimesi ning ühendusi.

Eesti turismifirmade liidu aasta turismiedendaja tiitlile kandideerivad ärimees Peter Hunt, Haapsalu linnapea Urmas Sukles ning sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juht Anton Pärn.

Ridala valla ja Haapsalu linna elanikud koguvad allkirju ühispöördumisele Ridala vallavalitsuse, Haapsalu linnavalitsuse ja maanteeameti poole kergliiklustee rajamiseks Haapsalu linnast Jõõdre külani.

Pühapäeva õhtul kell 22.59 juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Kernu vallas Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 35. kilomeetril.

Laupäeva, 6. veebruari õhtul kell 19.38 võttis Tallinna merevalvekeskus vastu häire automaatselt avariipoilt ning mõni aeg hiljem ka Venemaa puksiirilt “Zubr”, mille meeskonna sõnul kaotasid nad Eesti territoriaalvetes nende slepis olnud inimtühja ja lastita puksiirlaeva “Vega”.

Pühapäeval, 7. veebruaril leiti Paljassaarest hüljatuna 26 looma: 9 merisiga, 4 kääbushamstrit, 4 rotti, 2 deegut, hamster ja 6 papagoid, kellest üks suri. Samal päeval leiti Tallinnast Linnahalli juurest 3 hüljatud tšintšiljat.