teisipäev, 26 mai, kell 06:18:32
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Läänemaa koolispordi liidu kergejõustikuvõistlus peeti tänavu 14 kooli osavõtul. Vaata kõigi vanuserühmade kõigi spordialade esikolmikuid.

Kahekordne Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste veerandfinalist Kaia Kanepi langes täna turniirilt välja avaringis. Kuid vastaseks oli ka maailma teine number ja tiitlikaitsja Maria Šarapova.

Möödunud aastal loovutas Haapsalu doonoritelkide kolmel päeval verd 195 inimest. Kokku koguti ligi 90 liitrit hinnalist verd.

Ööl vastu tänast kahjustati Haapsalus Niine, Mulla ja Sadama tänava kandis mitut sõiduautot.

Aasta tähtsaimal noorte võistlustel laskmises läks Läänemaa noortel hästi - spordikooli õpilased võitsid kaks kuld-, kolm hõbe- ja kolm pronksmedalit.

Laupäeval Tallinnas lõppenud Eesti 2014/2015 aasta karikavõistluste viimase kuuenda etapiga sai paika paremusjärjestus kokkuvõttes.

"Kas tööandjal on õigus paluda mul tuua kinnitus vanalt tööandjalt, kui palju kasutasin sel aastal vana tööandja juures õppepuhkust?"

Õnnetuses sai lisaks põhjustaja sõidukile kannatada veel kolm sõidukit.

Laupäeval kell 18 algab Haapsalu piiskopilinnuses Läänemaa tantsupidu “Aja jälg”, millest võtab osa 67 kollektiivi rohkem kui tuhande tantsijaga.

23. mail kell 16.00 paiku anti merevalvekeskusele teada, et Vormsi saare põhjaküljel asuva Suur-Tiuka laiu lähedal on paat kalastajatega ümber läinud. Paadis olnud kolm meest olid vees ja vajasid abi. 

Laupäeval peetakse Vatlas lastekaitsepäeva jalgpalliturniiri. Külla tuleb Eesti rahvusnaiskonna kapten ja 2014. aasta parim naispallur Kethy Õunpuu.

Täna avati Haapsalust 5-6 kilomeetri kaugusel Vilklas uus loomade varjupaik, mida peab Varjupaikade MTÜ ja mille loomiseks kasutati riigieelarve nn katuseraha.

Laupäeval sõideti üle mitme aasta Hiiumaal rahvasprindi võistlus. Kaks läänlast üheksast võistlema ei saanudki, sest nende võistlusautod olid juba katki.

Neljapäeval kell 17.30 ootavad Läänemaa keskraamatukogu lugemissaalis huvilisi raamatu “Minu saatuslik Eesti” autor Markku Lehtonen ja selle tõlkija Ene Pajula.

Täna kella 16 paiku anti merevalvekeskusele teada, et Vormsi saare põhjaküljel asuva Suur-Tiuka laiu lähedal on paat kalastajatega ümber läinud. Paadil olnud kolm meest olid vees ja vajasid abi, kirjutas Delfi.

Rahva abiga valitakse riigi sajandaks sünnipäevaks paarkümmend riikliku tähtsusega maastikku. Läänemaalt on praegu kandidaatideks pakutud Neugrundi madalik, Vormsi, Virtsu-Laelatu-Puhtu-Pivarootsi, Haapsalu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ridala valla Uuemõisa kandi rahvas alustas eile allkirjade kogumist Uuemõisa lossi ja pargi väljaehitamise toetuseks. Allkirjadega tahetakse veenda Ridala volikogu, et see seaks mõisahoone remondi oma prioriteediks.

Rahvusvahelise miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit on lisaks lõhekehadele leitud ka seitse vrakki, millest enamus asuvad Saaremaa ja Muhu saare ümbruses.

Täna punkt kell 12 võttis Rannarootsi muuseumi direktor Ülo Kalm suitsuahjust välja tuulehaugid. Kell 12.15 oli 80 kg ehk umbes 150 tuulehaugi müüdud.

"Sel nädalal on kaardimaksed olnud mitmel päeval häiritud. Omamata pikka statistikat on keeruline öelda, kas see on olnud kõige kaardimaksevabam nädal Eesti e-eduloos, aga üks probleemirohkemaid kindlasti," kirjutab Ivar Soopan Maalehes. "See oli hea õppetund – mõningane summa sularaha tagataskus ei teeks paha, et mugavuseks loodud süsteemi õhkulendamine ei muutuks hoopiski e-mugavuseks (loe: ebamugavuseks)."

Haapsallase Aivar ja Riita Krooni pere on kodu aia kaunistanud seestpoolt eelmise sajandi esimeses pooles pildistatud fotodega, mis on pärit tollastelt postkaartidelt. Suurendatud fotosid on aias 12 ja need on kahe meetri laiused ning meetri kõrgused, ütles Aivar Kroon. 

Haapsalu linna valimiskomisjoni eilse otsusega määrati seoses Heinar Tuulbergi tagasiastumisega Haapsalu linnavolikogu liikmeks Heli Kaldas.

Haapsalu kunstikooli õpetajad kavatsevad saata linnavalitsusele kirja, milles protestivad vanalinnas äsja avatud Alko 1000 alkoholipoe vastu.

Täna peetakse Haapsalu kuursaalis Pjotr Tšaikovski 175. sünniaastapäevale pühendatud rahvusvaheline laulu- ja tantsupidu Slaavi pärg.

Sõiduki taga peatus mootorrattas, mida juhtis 41-aastane mees, kes tuli mootorrattalt maha ja läks sõiduauto juhiga vestlema.

Saaremaal Baltic Workboatsi tehases anti täna veeteede ametile üle uus reisiparvlaev, mille Vormsist pärit neiu ristis Ormsöks. Sündmusest tegi video Maaleht.

Täna lõppes Haapsalus UNESCO programmi “Inimene ja Biosfäär”  Euroopa ja Põhja-Ameerika võrgustiku biosfääri programmiala konverents, kus osales üle saja looduseksperdi 25-st riigist Kanadast Iisraelini.

Kanal 2 teatas täna, et on valmis lahkuma vabalevist levialast. Varem oli  TV3 teatanud, et lahkub vabalevist alates 1. juulist 2015. 

Teeme Ära talgutel 2. mail rajasid Lääne-Nigula valla Turvalepa inimesed peale külaplatsi ka Turvalepa külaseltsi.

Kui valitsusse saadetud seaduseelnõu riigikogus vastu võetakse, saavad pereõed korduvretsepti väljakirjutamise õiguse ning neil tekib võimalus näiteks diabeedi ravimite ja kõrgvererõhutõvevastaste ravimite väljakirjutamiseks.

Tallinna tehnikaülikooli 11-liikmeline kuratoorium valis täna toimunud salajasel hääletusel kõrgkooli uueks rektoriks Jaak Aaviksoo, kirjutab ERR.

Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile seaduseelnõu, mille järgi tuleb majandusaasta aruanne edaspidi esitada maakohtu registriosakonna asemel maksu- ja tolliametile, kes hakkab ka aruannete õigeaegse esitamise üle järelevalvet tegema.

Samuti saab ettepanekuid esitada kategooriates nagu parim tööstusmaastik, parim tervisespordirajatis, kauneim kortermaja, energiasäästlik kaunis kodu ja kaunis muinsuskaitseobjekt.

Lihula Lions klubi 2000. aastal elustatud traditsioon Lihula Miil püsib edukalt tänaseni.

Eile kell 9.02 tuli häirekeskusesse kõne, kus teatati tulekahjust Kullamaa vallas Üdruma külas. Teataja sõnul oli tules laut koos küüniga.

Eile hommikul sai häirekeskus teate, et Haapsalus Sadama tänaval vajab abi luik. Linnul oli lant sügavale kurku kinni jäänud.

Viimasel kümnendil on ümbruskonna kaevudes ja allikates leitud pruuni sadet, mis mõjutab inimeste joogivett. Kohalikud kahtlustavad, et muutuste taga on Niibi turbakaevandus, mis nüüd tahab laieneda.

84-aastane mees sõitis Volkswagen Passatiga otsa reguleerimata ülekäigurada ületanud 12-aastasele tüdrukule.

Korvikunnide karikasari jätkus Türi krossirajal ja Lääne MK külgkorvipaar Janek Soidla/ Siim Valgre sõitsid end taas poodiumile.

Toivo Tominga päevapoliitiline luuletus sisserändajate teemal.

1. juunist Vormsi liinil opereeriv OÜ Väinamere Liinid teatas, et avaldab sõidugraafikud veebilehel www.tuulelaevad.ee lähipäevil ja e-piletite müük peaks algama 26. mail. Kaob senine kohtade broneerimise süsteem.

Surfilaager 2015 pakub festivalikülalistele seekord ohtralt Red Hot Chili Peppersi muusikat. Kuulsa bändi loomingut taasesitab Haapsalu juurtega Slinghunt, keda on varasemalt võrreldud nii Peppersi kui näiteks Jamiroquaiga.

Täna kell 17 avatakse Läänemaa keskraamatukogu klaasvitriinides  Napoleoni teemaliste meenete näitus, mille eksponaadid on pärit major Arnold Juhansi erakogust.

Valitsus kiitis täna heaks sotsiaalministeeriumi seaduseelnõu, mille kohaselt tõusevad alates järgmisest aastast lapsetoetused.

Inimeseõpetuse olümpiaadi lõppvooru Tallinnas pääses neli Läänemaa  õpilast. Neist 5. klassi õpilane Liilian Lember ja 6. klassi õpilane Maarja Kask said kolmanda koha.

Tänasel istungil hakkab Lääne-Nigula volikogu kaaluma uue Taebla kooli asukohta. Loe eri variantide plusse ja miinuseid.

Lisaks on ta mänginud üle 15 aasta Rolling Stonesi basskitarristi Bill Wymani projektis The Rhythm Kings, Pink Floydi liidri Roger Watersiga ning George Harrisoni, The Who, Tom Jonesi, Jimmy Page’i, Jeff Becki ja Joe Cockeriga, kellele on kirjutanud ka mitmeid lugusid.

Kes poleks unistanud suvepuhkusest inimasustusest võimalikult kaugel? Statistikaameti geoinfo juhtivspetsialist Berit Hänilane kaardistas Eestis inimasustusest 5 kilomeetri kaugusele jäävad asustamata paigad. Kolm neist asuvad Läänemaal.

Koguduse maja remontides on pagulaste majutamise vajadusega arvestatud ning tegutsetud nii, et vajadusel oleks vajalikud ruumid olemas.

juhtimisõigust mitteomav ja roolis magama jäänud 55-aastase mehe juhitud sõiduauto Lexus RX 450H kaldus teelt välja, vastu metallmasti.

Aprillis peeti Ridala mälumängusarja 2014/2015. aasta hooaaja viimane mäng. Hooaeg lõppes aga väljasõiduga sel laupäeval, kui bussitäis mälumängureid pidas piknikku Matsalu rahvuspargi keskuses Penijõel.

Möödunud aastal Eesti koolispordi liidu kergejõustiku teise liiga võitnud Haapsalu põhikool võistles tänavu esimeses liigas. Põhikooli lastel läks võistlustel hästi. Saavutati seitsmes koht ja võideti viis medalit.

Sel reedel saab pidulikul tseremoonial nime uus Vormsi reisiparvlaev Ormsö, mis alustab Rohuküla-Sviby liini teenindamist 1. juunil. Ormsö mahutab ligi 30 sõiduautot ja 200 reisijat. Maksimaalne töökiirus täislastis on 12 sõlme.

Lihula gümnaasiumi ülimenukas Eurovisoon on nüüd täispikkuses internetis. Vaata ka fotosid.

Tundmatud masinad on Piirsalu küla lähedal Mustjärve hoiualal segi pööranud turbamaastiku ja maha sõitnud hulga puid. Kaitseala lõhkujaid otsib keskkonnainspektsioon.