esmaspäev, 26 jaanuar, kell 14:21:12
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Riigikontroll analüüsis, kas omavalitsused on enne kasutusloa andmist kontrollinud, kas hooned on nõuetekohaselt ehitatud. Haapsalust sattusid kontrolli uus spordihoone ja Haapsalu Hoolekandekeskus. Mõlemal juhul tuvastati terve rida rikkumisi.

Nädalavahetusel peeti Saaremaal Orissaares jääpurjetamise Saaremaa meistrivõistlused klassidele DN, Ice-Optimist ja Monotüüp XV. DN täiskasvanute klassis võidutses haapsallane Vaiko Vooremaa.

Raplas peetud Eesti juunioride meistrivõistlustel laskmises läks püstoliharjutuse meistritiitel ühelt Haapsalu tüdrukult teisele. Võitis Kaisa Kuusik, mullune meister Kerli Neljas jäi finaalis kuuendaks.

Tööinspektsioonist otsis abi müüja, kes peab suures kaubanduskeskuses boksis klienditeenindajana töötades olema tööl üksinda 11 tundi järjest. Kuna keskus on avatud kogu päeva, siis ei saa ta kasutada pikemaid puhkepause.

24. jaanuaril avastati, et Nõva vallas Variku külas on tungitud taluhoonesse, kust on varastatud mitmesuguseid esemeid.

Haagisega, kuid koormata metsaveoauto Scania R500 LB, mida juhtis 28-aastane Märt, sõitis tagurdamisel otsa sõiduteel viibinud inimesele, kes suri sündmuskohal.

Riigikokku pääsedes jätkab Vabaerakond kõige võimalike vahenditega tööd, et kõrvaldada meie riigi elust ja seadustest need olulised vead ja ebaõiglused, mille on aastate jooksul kehtestanud eri valitsuskoalitsioonid ja riigikogu koosseisud kas sihilikult või rumalusest, kirjutab Andres Ammas, Eesti Vabaerakonna kandidaat riigikogu valimistel.

Mariupoli raketirünnakutele ei järgnenud esialgu laiaulatuslikku pealetungi, kuid ainuüksi linna pommitamine näitab, et Vene juhtkonnal on sel suunal tõsiseid kavatsusi.

Eile kell 12 oli Haapsalu pitsikeskuses šotipäraste rõivaste demonstratsioon. Keskuses sai näha spetsiaalselt eestlastele tehtud Eesti ja Šoti lipuvärvidega tartankangast.

Haapsalu kultuurikeskuses oli eile õhtusöök Šotimaa poeedi ja rahvalauliku Robert Burnsi auks, kelle sünnist möödub täna 256. aastat. Burnsi õhtusöökidel on kindel stsenaarium ja kombed, mida Eesti Šoti Kultuuriseltsi ja Šoti Klubi liikmed ning teised šoti kultuurist lugu pidavad pidulised au sees hoidsid.

2017. aastal toimuva XII noorte laulupeo peadirigendiks valiti Heli Jürgenson ja XII tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla. Laulupeo ideekavandi konkursil osutus valituks töö nimega “Noored juured” mille autoriteks on Rasmus Puur ja Veiko Tubin.

Šoti päevade osana peeti täna Haapsalu kohvikus Raamat šoti rahvuspoeedi Robert Burnsi luule maratoni.

Haapsalu šoti peo avasündmus oli reedel SOFFA restoranis, kus õllesommeljee Kristjan Markii tutvustas Šotimaalt pärit õllesorte ja selgitas, mis on nende eripära. Vaata õhtust kokkuvõtvat videot!

Eile Tallinnas toimunud Eesti võistkondlike meistrivõistluste kolmandal mängupäeval alistas Haapsalu LTK meeskond (Toomas Vestli, Aaro Õismets ja Heikki Sool) kolm võistkonda.

31-aastase Meelise juhitud sõiduauto Nissan sõitis otsa peateel liikunud sõiduautole Volkswagen, mida juhtis 30-aastane Svetlana. Volkswagen paiskus vastassuunda, kus põrkas kokku peatunud sõiduautoga Opel, mida juhtis 58-aastane Nikolai.

ERR: Haapsalus liikus täna tavapärasest rohkem ruudulistes seelikutes mehi ja naisi, sest peeti šoti pidu. Šoti kultuuripäevade juurde käis tartani tutvustus, jääkeegliturniir ning tantsude ja toostidega õhtusöök, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Haapsalu kergejõustikuklubi sportlane Karl Koha tõukas täna Tartus Eesti juunioride ja noorte kergejõustiku sisemeistrivõistlustel viimasel katsel kuuli 17.46, millega täitis Euroopa kuni 23-aastaste meistrivõistluste normi.

Haapsalust pärit epeevehkleja Marno Allika jõudis Saksamaal Heidenheimis peetaval meeste epee MK-etapil 32 parema hulka.

Šoti päevade raames mängiti täna Haapsalus Väikesel viigil šotlaste rahvuslikku talispordimängu jääkeeglit. Demonstratsioonmatši pidasid Haapsalu linnavalitsuse ja Suurbritannia saatkonna võistkonnad. Võitis saatkond. Kuid rahvavõistlusest võis võtta osa igaüks, kes võistkonna kokku sai ja osalejaid oli oma pool tosinat. 

Internetileheküljel http://autosport.ee/rk/ algas registreerimine Läänemaa jäärajavõistlusele. Registreerimine käib kahele etapile korraga sest I etapp on kavas laupäeval, 31. jaanuaril ja II etapp 1. veebruaril.

Kella 13.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Läänemaa külje all Oidrema külas, kus kaubikuga GAZ kõrvalteelt peateele sõitnud 62-aastane Ants ei andnud teed peateel liikunud kaubikule Mercedes-Benz.

Reede õhtul peeti Haapsalu kultuurikeskuses Läänemaa taidlejate traditsiooniline Vähegiviitsijate pidu, kus anti üle maakonna kultuuripreemiad ja isetegevuslased kogu maakonnast esitasid tavalisest lõbusamaid etteasteid.

Kohtla-Järvel Oru linnaosas kortermajas puhkenud tulekahjus hukkus mees. Päästjad tõid majast  korteritest kokku seitse inimest, neist ühe kooliealise lapse, kes olid suitsulõksu jäänud. Ühest korterist evakueeriti koos elanikuga ka koer.

AS-i Tallinna Sadam tellitud uute parvlaevade kuuemeetrine mudel läbis nelja päeva jooksul Soome firma Aker Arctic basseinis jääkatsetused, mille käigus kontrolliti laeva liikuvust erinevate jääolude korral.

Eestlased on millegipärast šotlastega ühel lainel. Ja asi pole ainult torupillis, mida meie ja šotlased armastame. Torupillimuusikat kuuleb lähipäevil Haapsalus päris palju, vahendas Vikerraadio uudistesaade "Päevakaja". Juba täna kl 18 saab SOFFAs torupillimuusika kõrvale degusteerida Šoti õlut. Kohal on sommeljee, kes selgitab, mida õlle maitsmisel tähele panna.

Sel nädalal algas Vanalinna Bowlingus Firmaliiga Talv 2015 bowlinguvõistlus, mille raames peetakse maha kuus vooru. Võistlustest võtab osa 16 võistkonda, mis on viimaste aastate rekord.

Haapsalu linnavolikogu liige Tiit Moor teatas, et läheb IRL-i fraktsioonist Keskerakonna fraktsiooni, sest opositsioonis puudub võimalus endast märki maha jätta. Moori sõnul kutsus keskerakondlaste liider Jaanus Karilaid teda oma nimekirja juba enne valimisi ja märtsis löödi käed fraktsiooni vahetamise osas.

Haapsalu Krahviaias käis Ants Laikmaa mälestuspaviljoni ehitus. 45 000 eurot maksev paviljon on linnajuhtidel kavas avada veebruaris Eesti vabariigi aastapäeval.

Ajavahemikul 17.–22. jaanuar murti Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus sisse Haapsalu maanteel asuvasse majja ning varastati teler LG ja ehteid.

Valitsus otsustas eilsel istungil siseminister Hanno Pevkuri ettepanekul nimetada Rapla maavanemaks Tõnis Blangi ning Pärnu maavanemaks Kalev Kaljuste.

Lauatennise Haapsalu GP 4. etapi finaalis alistas Toomas Vestli 3:1 Erik Lindmäe (LTK Pingpong) ning võitis etapi ja juhib ka üldkokkuvõttes 147 punktiga.

Erakondade jaanuarikuise uuringu tulemustest üllatavad kaks väikeerakonda, Vabaerakond ja Eesti konservatiivne rahvaerakond (EKRE), kellest esimest toetaks valimistel juba kaheksa ning teist viis protsenti valijaist, kirjutab Postimees.

Eile Haapsalus Talumehe kõrtsis alanud mälumängusarja esimesel etapil sai esikoha võistkond Tiit & Hannes, kuhu kuulusid Tiit Koppel, Hannes Loss, Andres Teppor, Paavo Saar ja Jaan Koplik.

Saksamaal Heidenheimis peetaval meeste epee MK-etapil pääses põhiturniirile kolm Haapsalust pärit vehklejat: Nikolai Novosjolov, Marno Allika ja Sten Priinits.

33-aastane Nikolai sooritas sõiduautoga Volvo vasakpööret ja sõitis otsa reguleerimata ülekäigurada ületanud 14-aastasele Arina-Annale.

Sotsiaalministeeriumi lõi veebipõhise töövahendi Tööbik, mis aitab ettevõtetel korrastada töökeskkonna andmeid ja kaardistada võimalikke ohutegureid.

Eelnõu paneb ametnikele ja töötajatele, kellel on juurdepääs riigisaladusele, kohustuse teavitada tööandjat või ametiasutust viibimisest sellises välisriigis, kus on riigisaladusele ebaseadusliku ligipääsemise oht. Samuti peab arvestama tööandja, ametiasutuse või julgeolekukontrolli asutuse soovituste ja juhistega.

Riigipoolse töötasu toetuse saab tänavu 1034 kõrgema kutsetaseme treenerit, kes juhendavad ühtekokku 31 900 last ja noort. Enim toetusi jõuab jalgpalli-, kergejõustiku- ja korvpallitreeneriteni, nendel  aladel on kõige rohkem laste ja noorte treeningrühmi.

Majapidamiste võlakohustuste kasv tuli peamiselt eluasemelaenudest, aga suurenesid ka lühiajalised, alla üheaastased laenukohustused, kirjutab Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna peaspetsialist Taavi Raudsaar.

Täna toimunud e-hääletamise seminaril nõustus enamik riigikogu valimistel osalevaid  erakondi  kaasajastama ausa e-hääletamise põhimõtteid ja neid oma tegevuses järgima.

Pensionid tõusevad keskmiselt varasemalt prognoositud 5,9 protsendi asemel 6,3 protsenti. Pensioniindeksi tõus on eelkõige tingitud palkade kasvust.

Liuväljameister Arne Tennisberg mõõtis täna jää paksust Väikesel viigil ja ütles, et kui öösel on külmakraade, võib homme alata liuvälja tegemine.

Töötukassa tunnustab kolmandat korda tööandjaid, kohalikke omavalitsusi ja koostööpartnereid, kellega oleme teinud tõhusat koostööd inimeste tööleaitamisel. Läänemaalt pälvisid tunnustuse PVMP Elektika, Haapsalu kutsehariduskeskus ja Hanila vallavalitsus. 

Politsei sai täna, 22. jaanuaril kell 11.24 teate liiklusõnnetusest Haapsalus Tamme tänava ja Tallinna maantee ristmikul, kus oli toimunud kahe sõiduki - Renault ja Ford - kokkupõrge.

Pühapäeval Haapsalu spordikeskuse tennisehallis peetud Eesti juunioride võistkondlikel meistrivõistlustel jõudsid Haapsalu LTK poisid Toomas Vestli, Aaro Õismets, Mihkel ja Mattias Ristmägi poolfinaali, kus kaotasid 1:3 Narova LTK-le.

Riigikogu valimiste esimese autahvli tarbeks vaatasid valvurid üle kogu senise valimiskampaaniate kulgemise sügise hakuni välja. Mitmekümne kandidaadi seast hinnati teistest silmapaistvamateks rikkumisteks kuus sündmust ja trendi.

Kas teadsite, et õhkrelvavõistlusel Muda Karikas jagatigi alguses karikate asemel purke Haapsalu meremudaga? 

Ajaleht Saarte Hääl hoiatab lugejaid, et oma auto Saaremaa-külastuse ajaks mandrile jätmine on ohtlik, sest Virtsus võivad vargad neid rüüstada.

Ukraina päevik, 21. jaanuar. 242 päeva kestnud Donetski lennujaama terminali saaga jõudis lõpule. Pärast hoone õhkimist venelaste poolt lahkusid eile sealt viimased terminali kaitsjad ning varemete alla jäi kümneid hukkunuid.

Eile kell 13.00 juhtus liiklusõnnetus Pärnumaal Are vallas Uduvere-Suigu-Nurme tee 12,4. kilomeetril.

ERR: Uue võimuladvikuga Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku rohkem kui sada vaimulikku arutasid Roosta puhkekülas kahepäevasel konverentsil oma ameti tuleviku üle. Üle paljude aastate ühe pingelisema perioodi üle elanud luterikirik on korraga läbi teinud mitu olulist muudatust, vahendas Terevisiooni uudistesaade

Täna, 21. jaanuaril jõuab AS Vireeni loomsete jäätmete käitlemise tehasesse Väike-Maarjas mobiilne põletusahi Hurikan 1000E. Riigi äriühing AS Vireen saab põletusahju kasutada nakkusohtlike seakorjuste hävitamiseks taudipiirkondades, et vähendada sigade Aafrika katku levimise riski.

Riigikogu kinnitas täna 61 poolthäälega kodakondsuse seaduse muudatused, mille alusel saavad lapsed ning 65-aastased ja vanemad inimesed senisest lihtsamalt Eesti kodanikeks.

Tallinna halduskohus tuvastas 12. jaanuaril, 2015, et Noarootsi valda kavandatava mingifarmi ehitusluba on aegunud. Noarootsi vald kinnitas kohtule, et mingifarmi ehitamist faktiliselt alustatud ei ole, seega on 20.12.2012 väljastatud ehitusluba kehtetu.

Detsembris korraldatud heategevuskontserdiga õnnestus Lihula Lions-klubil koguda linna muusikakooli puhkpilliosakonnale üle tuhande euro.