neljapäev, 2 aprill, kell 01:28:18
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Meelelahutuslik ajalooliste fotode kategoriseerimise mobiilirakendus Sift.pics, mille abil saavad kasutajad nn rahvahanke korras täiendada muuseumide-arhiivide kogudes olevate piltide märksõnu, võitis Soome esimesel kultuuripärandi taaskasutamise konkursil Hack4FI – Hack your heritage 2. koha.

Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase sõnul on tänaseks koos SDE ja IRL-i esindajatega läbi räägitud kõik koalitsiooniläbirääkimiste töögruppides üles jäänud teemad ning teksti arutamisega jõuti lõpuni.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali tegijad on kokku pannud filmiklipi seekordse programmi parimatest paladest, mida nad ise nimetavad “veriselt lõbusaks”.

Haapsalu linnavalitsus koostöös Haapsalu kolledžiga asutasid Tallinna eeskujul Haapsalu TV, teatas Läänlasele värske kanali tegevjuht Indrek Viiret.

Tänavu antakse teist korda välja Läänemaa aasta ema tiitel. Auhinna eesmärgiks on väärtustada emadust ning tunnustada ema rolli laste kasvatamisel.

Alates 1. aprillist jõustusid toidumärgistamise nõuded, mis võimaldavad ostjal saada toidualast teavet müügipakendisse pakendamata, sh lahtiselt müüdava või kohapeal müügiks pakendatud toidu kohta. Teavet toidu kohta tuleb hakata andma ka toitlustuskohtades.

1. aprillil viiakse läbi kõikide pensionide indekseerimine, et  hoida neid tasakaalus palkade ja hindade muutustega. Nii ka tänavu. Sotsiaalkindlustusameti kommunikatsiooninõunik Elve Tonts selgitab selleaastase indekseerimise mõju pensionidele.

Lühike vaikuseperiood pühapäeval vahetus ägedate lahingutega Širokino piirkonnas ja mitme tulevahetusega mujal. Ukraina vabatahtlike pataljonide ümber on tekkinud üksjagu infomüra - väejuhatus tahab ilmselt seda üksuste kompotti ühtlustada, kuid vabatahtlike poolt on tunda soovimatust kellegi alalisse alluvusse minna.

Lihula kultuurimajas 17. aprillil toimuval konverentsil pakub MTÜ Kodukant Läänemaa kuulajatele energialahenduste mõtteainet kodu-, tootmis- ja turismiarenduseks. Juttu tuleb nii sellest, mis on energiasaar kui ka sellest, kuidas päike, tuul, vesi ja rohi oma kodu kasuks tööle panna.

15. aprillil avab Haapsalu kultuurikeskus uue digikino. Uus kinosüsteem annab võimaluse näidata üldiseks standardiks kujunenud DCP-formaadis filme ja 3D-kino. Sellega seoses suureneb filmivalik ning filme saab näidata suurte kinodega samal ajal.

Politsei palub lapsevanematel tungivalt enne mõelda, kui saata oma lapsed innovatsioonikeskuse Innokas robootikakursustele, mis algavad esmaspäeval.

Läänemaa koolinoorte mälumängu võitsid Marta Velda Loos ja Tanel-Sigmar Sildoja.

Eile loositi Läänemaa Rajaleidja keskuses välja peaauhind nende vahel, kes võtsid osa täiskasvanute karjääriinfo nädalast Haapsalus. Võitjaks osutus Hele Otti.

Eile kell 15.52 teatati häirekeskusesse, et Muhumaal on Kuivastu sadama territooriumile sattunud hülgepoeg.

Eesti Ekspressi ajakirjanik Kristi Vainküla võrdleb põhjalikult filmi “Vehkleja” peategelast ja päriselu Endel Nelist. Ta on intervjueerinud ka Endel Nelise õpilasi Leili Jostmanni ja Virve-Juta Raidmaad.

Kolmteist aastat sünnitusabi pakkunud erakliinik Elite lõpetab aprillist sünnitajate vastuvõtmise, kinnitas Postimehele Elite kliinikut juhtiv Haapsalust pärit Andrei Sõritsa.

Neljapäeval avatakse Haapsalu linnagaleriis eestlase Sten Saaritsa ja rootslase Erika Stöckeli näitus “Mu silmad petavad mind, ma proovin midagi näha, aga siin ei ole midagi”.

Näitus-väljapanek „Tabamata Vilde“ raamatukogus annab lugejale-külastajale taas meenutamist Eesti kirjandusklassikuga, kelle pärandis on nii nalja, ajaviidet, ajaloolisi- ja talurahvaromaane kui ka näitekirjandust.

Rahvaliiga ehk Läänemaa meistrivõistluste tugevuselt teise liiga saalihokis võitis Lihula spordiklubi. Võitjad kogusid kaheksast võimalikust kuus punkti.

Täna avati pärast põhjalikku remonti pidulikult Haapsalu Vikerkaare lasteaed, mis nüüd on niinimetatud nullenergia maja.

Alates 1. maist 2015 hakkab SEB Lihula piirkonna kliente teenindama Lihula postkontoris asuv Postipank. Peale SEB klientide saavad Postipangas pangateenuseid ka teiste pankade kliendid.

Maksu- ja tolliamet (MTA) kontrollis möödunud nädalal Lääne-Eesti 204 ettevõttes töötamise registreerimist. Kokku 643 töötajast olid tööandjad registreerimata jätnud vaid 14 ehk 2 protsenti.

Sel nädalavahetusel peeti Tallinnas Kristjan Palusalu mälestusvõistlused maadluses noortele, osalejad jäid vanusevahemikku 6-20 eluaastat. Tegemist oli Euroopa suurima noorteturniiriga ja seda kutsutakse rahvusvaheliselt Tallinn Open-iks.

Tööinspektsioonilt küsis nõu inimene, kes oma tööd tehes puutub enamuse tööajast kokku ohtlike kemikaalidega. Tööandja on küll väljastanud kaitsemaski, kuid töötaja pole kindel, kas see kaitseb piisavalt tema tervist.

Täna öösel kell 1.38 anti häirekeskusele teada liiklusõnnetusest Lihula vallas Hälvati külas.

Eile hommikul ajavahemikul kell 7.30–9 varastati Haapsalus Kalda tänaval maja juurest lukustamata jalgratas Classic Legend.

40-aastane Hendrik alustas veokiga Mercedes-Benz reastumist parempoolsesse sõiduritta ja sõitis otsa samas suunas tema kõrval liikunud sõiduautole Honda Accord. See paiskus vasakule üle haljasala otsa sõiduautole Honda Civic.

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele nimetada peaministri kandidaadiks Taavi Rõivas kui riigikogu valimistel enim parlamendikohti saanud Reformierakonna esimees.

Eesti osales eile ja täna OECD ja rahvusvahelise õpetajate ametiühingu poolt Kanadas korraldatud õpetajakutse tippkohtumisel, kus on esindatud vaid maailma parima haridusega riigid. Eestlaste viieliikmelisest delegatsioonist kaks on Noarootsi gümnaasiumi vilistlased.

 

Pühapäeval tähistas oma 15. sünnipäeva Lihula kodutütarde ja noorkotkaste rühm “Valged Kotkad”.

Martna vallavolikogu opositsiooniline IRL-i fraktsioon esitas reedel vallavanema umbusaldamise avalduse, süüdistades vallavanemat ühest Martna korterelamu poolest keskkütte väljalõhkumise korraldamises.

Aprilli alguses ilmub taas Haapsalu linna ajaleht Haapsalu Teataja. Seekordne leht ilmub kaheksal leheküljel, teatas Haapsalu linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus.

Eesti Keskerakonna juhatus leppis kokku, et erakonna esimehe Edgar Savisaare eemalviibimisel täidab erakonna esimehe ülesandeid erakonna aseesimees Kadri Simson, teatas Keskerakonna pressiesindaja.

Martna vallavolikogu praegune koosseis läheb laiali, sest ei suutnud märtsi lõpuks vallaeelarvet vastu võtta. Eelarve vastu hääletanud IRL-i fraktsiooni juht Arvo Ninn ütles, et see oli nende poolt poliitiline käik.

Homsest kuni 22. aprillini on Haapsalu kultuurikeskuses avatud plakatinäitus “Olen loomade poolt!”, mis toetab karusloomafarmide keelustamist Eestis. Näitus koosneb 20 fotost, millel astuvad üles tuntud Eesti inimesed. Plakatinäitust on varasemalt esitletud Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Reedel kell 13.35 tuli häirekeskusesse hädaabi kõne, kus teatati, et Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus Soo tänaval oli elumaja keldrist tulemas suitsu.

Eile kella 20.50 paiku löödi Läänemaal joomapeol tekkinud tüli ajal 41-aastast meest.

Täna käivitus passiivse joomise kahjusid teadvustav meediakampaania, mida viib läbi karskusliit ja rahastavad Norway Grants ning sotsiaalministeerium.

Esialgsetel andmetel sooritas mootorratas möödasõidu enne ülekäigurada peatunud sõidukitest. Politsei otsib pealtnägijaid.

Ida-Ukraina rindel jätkub ebastabiilne olukord, kus vaikuseperioodid vahelduvad intensiivsema tuletegevusega. Murettekitav on OSCE vaatlejate tõdemus, et nad ei saa kinnitada Venemaa poolt relvastatud ja juhitavate üksuste raskerelvade äravedu.

Eesti noorte meistrivõistlustel õhkrelvadest laskmises võitsid Haapsalu spordikooli õpilased kuus medalit üks kuld-, kaks hõbe- ja kolm pronksmedalit. 24 väljamängitud medalist kuulus tervelt veerand meie noorlaskuritele.

Mitte kunagi varem ei ole nii palju võistkondi noorte esivõistlustel meie maakonnast kaasa teinud.

Kõige pikemad liigiloendid said linnusõbrad Pärnus (88 liiki), Tallinnas (82) ja Haapsalus (81 liiki). Varem pole võistluse 14-aastase ajaloo jooksul vaadeldud üle 80 linnuliigi.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal elab kahekümne aasta pärast ainult 3.4% kogu Eesti elanikest. On äärmiselt küsitav, kas nii väike omaette valimisringkond jääb püsima. Kõige õigem oleks hoiduda koera saba jupikaupa raiumisest ehk minna kohe üle ühele üleriigilisele valimisringkonnale, kirjutab MTÜ Radikaaldemokraadid juhatuse liige Andres Laiapea.

Kaia Kanepi (WTA 51) mängis eile Miami tenniseturniiri kolmandas ringis maailma viienda mängija Caroline Wozniackiga ja kaotas 6:4, 1:6, 3:6.

59-aastane Aarne sõitis sõiduautoga Audi A4 otsa reguleerimata ülekäigurajal teed ületanud 41-aastasele Kristile ja 6-aastasele tüdrukule.

Pühapäeval, 29. märtsil kell 3 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra edasi.

Tundmatud vandaalid on lõhkunud Väikese viigi paviljoni Laine sanatooriumi ees. Lõhutud on paviljoni puitosi ja paviljonist on vette visatud betoonist prügikast. Täna hommikul käisid paviljoni üle vaatamas ka politseinikud.

Looduskaitseorganisatsioon WWF (World Wide Fund) kutsub rahvast üles pidama täna tunnipikkust ülemaailmset “Maa tundi” (Earth Hour), mil Eesti aja järgi kell 20:30 lülitatakse tunniks ajaks välja liigselt põlevad tuled. WWF soovib valgustuse väljalülitamisega saavutatava energia kokkuhoiuga juhtida tähelepanu kliimamuutustele ja globaalsele soojenemisele. 

Eile toimus Haapsalu kultuurikeskuses Kaitseliidu Lääne maleva lipu üleandmise tseremoonia. 14 aastat Kaitseliidu Lääne malevat juhtinud major Arnold Juhans läks pensionile ja andis maleva lipu üle uuele pealikule major Mehis Bornile. Lipu üleandmistunnistusele kirjutasid alla Arnold Juhans, Mehis Born ja Kaitseliidu ülem Meelis Kiili.

11-aastane poiss sõitis tõukerattaga plankaia tagant ootamatult ülekäigurajale ja küljepealt otsa sõiduautole Volkswagen Passat Variant.

Haapsalu volikogu koguneb tuleval neljapäeval erakorralisele istungile täna esitatud umbusaldusavalduse tõttu linnapea Urmas Suklese vastu.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetab nelja Läänemaa väikesadamat kokku ligi 700 000 euroga. Praegu käib Haapsalu Suur-Holmi ja Veskiviigi sadamate süvendamine, mis on osa suurprojektist, vahendas Maaleht.  

Haapsalu linnavolikogu IRL-i fraktsiooni juht Merle Mäesalu esitas täna Haapsalu volikogus umbusaldusavalduse linnapea Urmas Suklese vastu. Selle peamine põhjus on Kanal 2 telesaates "Radar" esitatud süüdistus, et linnavalitsusest on võltsitud 2014. aasta kõige loomavaenulikuma teo hääletuse tulemusi.

Märtsis ilmus trükist Ivar Soopani kirjutatud ja Ott Valliku joonistatud lasteraamat “Õhulossivanaisa”. Raamatu tegevuspaik on Haapsalu ja see algab nagu üsna tavaline nelja-aastase tüdruku suvepildikeste jada, kuid võtab lõpuks ootamatu pöörde.