neljapäev, 18 detsember, kell 17:22:20
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Detsembris ja jaanuaris saab e-maksuametisse/e-tolli siseneda ainult ID-kaarti või mobiil-ID kasutades.

Hoonetele, mille köetav pind on 100 ruutmeetrit või vähem, tuleb rakendada leebemaid energiatõhususe miinimumnõudeid, otsustas täna valitsus.

Siseminister Hanno Pevkur nimetas täna politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektiks Kaido Kõplase ja Lõuna prefektuuri juhiks Tarmo Kohvi.

Äsja võeti riigikogus vastu seadus, mis muudab senisest keerulisemaks õigusrikkumise toime pannud riigikogu liikme vastutusele võtmise. Seadus, mis võeti vastu kolme erakonna poolthäältega, vähendab rahva usaldust riigikogu vastu, kirjutab riigikogu saadikukandidaat ja IRL-i liige Raivo Aeg.

Läänemaa ühisgümnaasiumi noored kogusid 11.-12. detsembril Toidupangale söögipakke ja nüüd aitavad loomade varjupaika.

Eelmisel nädalal andis Sihtasutus Noor Ehe oma tänavuse stipendiumi Haapsalu kunstnikule Urmas Lüüsile, kirjutab Eesti Ekspress.

2015. aasta alguses jõustub justiitsministeeriumi haldusalas mitmeid olulisi inimesi ja ettevõtjaid puudutavaid seadusemuudatusi. Näiteks muutub suures osas karistusseadustik ning vandetõlgi seadus, mille järgi saab ametlikke tõlkeid eesti keelest võõrkeelde teha vaid vandetõlgi juures. Kohtukulude määramine tsiviilmenetluses muutub kiiremaks.

Eile kell 18.56 teatati päästjatele, et Hanila vallas Nehatu külas hõõgub eelmisel õhtul põlenud majas roog.

Eile kell 11.51 said päästjad teate põlengust Haapsalus Raudtee tänaval, kus teataja sõnul oli köök suitsu täis. 

Justiitsminister tutvustas eile riigikogule eelnõu, millega muudetakse elatiste sissenõudmine tõhusamaks ning pannakse rohkem lapsevanemaid elatist maksma.

Eile kella 7.15 ajal toimus Tallinnas Linnamäe teel Kuristiku bussipeatuse juures liiklusõnnetus, kus auto alla jäi vales kohas sõiduteed ületanud 54-aastane Liia.

Täna vastu võetud resolutsioonis "toetab Euroopa Parlament põhimõtteliselt Palestiina riikluse tunnustamist ja kahe riigi lahendust ning on kindlalt seisukohal, et see peaks toimuma koos rahukõneluste edenemisega, mida tuleks soodustada".

Legendaarse 23 aastat tegutsenud Kuke galerii uks Haapsalu vanalinnas on sellest nädalast suletud. Galeriipidaja Aita Mölderi sõnul on üks etapp sellega tema elus läbi saanud.

Riigikogu võttis täna 69 poolthäälega (1 vastu ja 7 erapooletut) vastu valitsuse algatatud korrakaitseseaduse muutmise seaduse, mis muudab 1. juulist kehtima hakanud alkohoolse joogi avalikus kohas tarbimise korraldust. 

Tervise- ja tööminister allkirjastas lepingu, millega sotsiaalministeerium toetab Põhja-Eesti regionaalhaigla, Rapla maakonnahaigla ja Läänemaa haigla ühinemist.

Lihula vallavanem  Varje Ojala-Toos tunnustab värskes Lihula Teatajas vallavolikogu esimeest Jaak Kastepõldu, kes lubas volikokku kandideerides annetada kogu oma volikogu tegevusest saadud isiklik tulu heategevuseks. Praeguseks on ta annetanud juba üle 3000 euro.

Lääne-Nigula valla arendusnõunik Kristin Lepikson kirjutab valla infolehes Merle Leemeti perefirmast Bluebird Kidswear, mis valmistab lasterõivaid. Kauba edasimüüjad on Tallinnas, Viljandis ja Pärnus, tähtsaim müügikoht on veebis aadressil www.bluebirdkidswear.eu.

Riigikogu kiitis täna heaks päästeseaduse muudatused, mis parandavad merelt päästmise võimekust ja võimaldavad operatiivsemalt reageerida kriisidele.

Alates 18. detsembri hommikust kasutab Vormsi liini teenindav reisiparvlaev Reet Rohuküla sadamas kai nr 3 asemel kaid nr 7. See asub sadama terminali lähistel. Muudatus tehakse seoses kai nr 3 ümberehitusega (vendrite vahetus), teatas maavalitsus.

Tallinna ülikooli Haapsalu kolledž täiendas oma õppevahendeid robootikakomplektidega, mida hakkavad õppetöös kasutada haridustehnoloogiat õppivad tegevõpetajad ja tulevased rakendusinformaatikud, aga ka koolilapsed.

Homme kell 16.00 on Haapsalu kultuurikeskuses Haapsalu linna ja Läänemaa eakate tasuta jõulukontsert, kus esineb C-Jam.

Seitsmendal väärtuskasvatuse konverentsil said autasustatud konkurssidel „Hea lasteaed kui kiusamisvaba lasteaed“  ning „Hea kool kui kiusamisvaba kool“ osalenud lasteaiad ja koolid. Haapsalu linna algkool oli üks kahest auhinna saanud koolist.

Haapsallu Pargi 9 majja tänavu veebruaris korteri ostnud Tiina Lang kirjutab artiklis tema ja korteriühistu juhatuse vahelisest problemaatilisest suhtlemisest ning võimalikust korteriühistu seaduse ja põhikirja rikkumisest. Läänlane avaldab Tiina Langi artikli, kuid võtsime kommentaari ka korteriühistu juhatuse liikmelt Krista Rälilt. Tema selgitusi saab lugeda Langi artikli lõpust.

Väinamere Liinide teatel sõidavad parvlaevad 19. detsembrist 1. jaanuarini riigi poolt tellitud nn aastavahetuse graafiku alusel, mis muudab tavapärase parvlaevade sügis-talvise graafiku tihedamaks. 

Statistikaameti esialgsetel andmetel oli 2013. aastal Läänemaa sisemajanduse koguprodukt 216,89 miljonit eurot ehk veidi üle 8 miljoni euro rohkem kui aasta varem.

Eile kell 21.52 said päästjad teate tulekahjust Hanila vallas Nehatu külas, kus põles maja.

Bussi Scania juhtinud 57-aastane Jorma eiras liiklusmärgi „Anna teed” nõudeid ning sõitis ette vasakult lähenenud sõiduautole Volvo. Sõiduauto juht ja kaasreisija viidi haiglasse.

Mõni aeg tagasi külastasid Haapsalu linnavalitsust kaks naisterahvast, loomasõber Eliis Salm ja IRL poliitik Merle Mäesalu ning edastasid meile sõnumi, et vahendeid valimata püütakse saavutada Haapsalu loomade varjupaiga sulgemine. Sellest ajast on elu edasi läinud ja nii mõndagi huvitavat on juhtunud.

5. detsembril peeti Läänemaa piirkondlik saksa keele olümpiaad, milles osales viis Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilast. Võitis 12. klassi õpilane Tanel-Sigmar Sildoja. 

Vene laata peetakse 3. jaanuaril Haapsalus Kodanike torni juures. 

Ilmateenistus ennustab terveks nädalaks tugevat tuult, lörtsi, vihma ja plusskraade.

Ekslikult on kujunenud arusaam, et toidulisandid moodustavad meie igapäeva elu loomuliku osa. Arvatakse, et ilma täiendavate vitamiinide ja mineraaltoitaineteta ei ole tervislik eluviis võimalik. Põllumajandusministeeriumi toidu üldnõuete büroo peaspetsialist Siret Dreyersdorff selgitab, mida peaks teadma enne toidulisandi ostmist ja tarbimist.

Neljapäeva pärastlõunal algab Haapsalu vanalinnas üritus “Soojust põue”, kus jõulutunnet aitavad leida ka jõulurong ja lavastaja Aivo Paljasmaa koos lasteaialaste-päkapikkudega.

Mullu tuvastas päästeamet rikkumisi 74% kontrollitud pürotehnika müügikohtades. Kõige sagedam rikkumine oli müügikohas nõutava kattevahendi puudumine, millega tulekahju korral pürotehnika kiirelt kinni katta, et raketid ruumis laiali ei lendaks. 

KOMMERTSTEKST: Viimastel nädalatel on ajakirjanduses ilmunud hirmuäratavate sõnumitega pealkirjad nagu „Uuring näitab, et E-sigaret sisaldab 10 korda rohkem kantserogeenseid aineid kui tavasigaretid“ ja „E-sigaret tekitab 10 korda rohkem vähki kui tavasigaret“. Selliste pealkirjade lugemine paneb mõtlema, kas on tõesti põhjust muretsemiseks või on see järjekordne klikkide-sheeride-laikide „püüdmine“.

Huvisõidurong Peetrike alustab reedest Haapsalus jõulueelseid sõite. Rongi marsruut on: Posti tänava algus (taksopeatuse vastast)-Lossiplats-Posti tänava algus.

Eesti vehklemisliit kuulutas eile välja Eesti 2014 aasta parimad vehklejad- ja vehklemistreenerid. Parimaks meesvehklejaks sai esimest korda haapsallane Sten Priinits, kes edestas aastaid seda kategooriat valitsenud Nikolai Novosjolovit.

Läänlastest said medali Sten Priinits, Kristina Kuusk ja Nelli Paju.

Novembris avati Tallinnas päevakeskus, mis on mõeldud Põhja- Tallinna ja kesklinna isata lastele. 

Eile juhtus Eestis kaks liiklusõnnetust, milles kannatanud tuli viia haiglasse. Mõlemad Tartus ja mõlemad ristmikul.

Ööl vastu 14. detsembrit varastati Haapsalus Neidude tänaval maja lukustamata koridorist lasernivelliir Bosch.

Markus Lember ja Karel Nappus võitsid täna 500-eurose stipendiumi, et viia lõpule E-Muusikakooli projekt. Innovatsioonikeskus INNOKAS tunnustas ka teisi noori, kellel on head äriideed. Aukirja said Berta Valdma, Jekaterina Trõnova ja Daniil Andrianov.

Kahe Läänemaa noormehe ettevõtmine võitis täna Innovatsioonikeskuse INNOKAS noore ettevõtlusstipendiumi suurusega 500 eurot. Noortel on peagi valmimas E-Muusikakool. Vestlesime Markus Lemberi ja Karel Nappusega täna pärast seda, kui noored olid stipendiumi kätte saanud ja võidutordi pintslisse pannud.

Innovatsioonikeskus INNOKAS andis täna välja esimese Innuka Noore ettevõtlusstipendiumi. 500 eurot sai E-Muusikakool.

Haapsalu linnavalitsus taotleb kergliiklusteede toetusskeemist 400 000 eurot Väikese viigi ühte serva korraliku kergliiklustee rajamiseks.