neljapäev, 18 september, kell 04:35:45
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna pärastlõunal uppus Pärnumaal Häädemeeste vallas kodutiiki kukkunud nelja-aastane poiss.

Neljapäeval, 18. septembril annavad Vormsi valla esindajad Vormsi merepääste seltsile üle viiemeetrise kaatri, millega vabatahtlikel merepäästjatel on võimalik osutada merepäästeteenuseid.

Fraktsiooni koosseisus külastavad Läänemaad Jaanus Tamkivi, Kalle Laanet, Lauri Luik, Aivar Sõerd, Kristen Michal, Jüri Jaanson, Aare Heinvee, Arto Aas, Deniss Boroditš, Kalev Kallemets, Kalle Palling, Mati Raidma, Meelis Mälberg, Rein Aidma, Remo Holsmer, Tarmo Mänd, Tõnis Kõiv ja Väino Linde.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab Euroopa Liidu vahenditest Paldiski tuumaobjekti korrastamiseks vajalikke eeluuringuid 2 116 000 euroga. Toetus tuleb Euroopa Ühtekuuluvusfondist ning katab täielikult uuringute maksumuse.

Täna kell 15 avatakse Haapsalu kultuurikeskuses Eesti ajaloo mastaapseim näitus „ Vabadussõjalaste mälestuseks”, mis on ettevalmistatud koostöös Riigiarhiiviga ja Haapsalu linnaga. Näitusel esineb ettekandega ajaloodoktor Jaak Valge ja omad selgitused annab ka Riigiarhiivi arhivaar Ivar Kaigu.

 

Politseipatrull leidis Haapsalust Kuuse tänaval asuvast garaažist varastatud sõiduauto täna hommikul Haapsalus Kastani tänaval võsast.

Kasutaja maaltsemees on YouTube'i üles riputanud Rapla-Virtsu raudtee põneva pildigalerii.

Ajavahemikul 12.– 13. september varastati Haapsalus Tamme tänavalt trepikoja käsipuu külge lukustatud jalgratas.

Eile kella 18.27 ajal juhtus liiklusõnnetus Haapsalus spordihoone juures Mulla tänava ja Lihula maantee reguleerimata ristmikul, kus põrkasid kokku sõiduauto Mercedes-Benz 300CE ja liinibuss IVECO.

15. septembri õhtul murti Haapsalus Kuuse tänaval sisse garaaži ning varastati sõiduauto Mercedes Benz ja murutraktor.

Tuleval neljapäeval tuleb Lihula vallavolikogus arutlusele Kasari kooli sulgemine. Koos kooliga kaob ka õpilaskodu.

Nõva kooli õpilased ja õpetajad läksid juba viiendat korda üheskoos Tallinna SEB sügisjooksule. Jooksult saadud laevavautšerite eest minnakse kevadel kooliekskursioonile Rootsi.

Septembri esimesel nädalavahetusel pidasid Haapsalus purjeregati väiksed purjetajad Optimistidel. Tänavu olid eesotsas pärnakad. Võitis Kaur Oskar Volt Anvar Sepa ja Angeliina Õunapi ees.

Indrek Grigor kirjutab Sirbi artiklis “Kutselised harrastuskriitikud Vormsil” 20.–23. augustini Maarin Mürgi (Artishok) ja Keiti Kljavini (Uit) eestvedamisel Vormsil peetud kriitikakoolist.

Rio olümpiamängude korralduskomitee kuulutas välja rahvusvahelise konkursi Rio olümpiale 70 000 vabatahtliku abilise leidmiseks, teatas Eesti olümpiakomitee EOK.

Laupäeval, 20 septembril on ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli tõttu suletud Kiltsi lennuvälja territoorium ja selle läheduses asuv Mägari tee. 

Haapsalu uue ja säästliku tänavavalgustuse esimese etapi ehitushanke võitis Eltel Network AS, kelle tööde maksumus on 1,6 miljonit eurot, teatas Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) pressiesindaja Elina Kink. See tähendab, et kogu tänavavalgustuse vahetus läheb umbes 1,3 miljonit alguses plaanitust kallimaks ja kogu projekti teostumiseks peab linnavolikogu leidma 130 000 eurot lisaraha.

Sügishooaja puhul uuenes Riigimetsa Majandamise Keskuse RMK mobiilirakendus infoga riigimetsades olevate metsaandide korjekohtade kohta. Rakendusest leiab ka levinud marja- ja seeneliikide kirjeldusi ning pilte, häid retsepte ning metsaandide säilitamise õpetusi.

Täna on 155. sünniaastapäev Vormsi kooliõpetajal ja pomoloogil Jaan Spuhl-Rotalial (16. sept 1859 – 10. aug 1916).

Alates 15. septembrist hakkas kehtima uus linnaliini nr 1 (Lossiplats – Kiltsi – Rohuküla – Kiltsi – Lossiplats) sõiduplaan. Sõiduplaani muudeti seoses 1. septembrist kehtima hakanud Vormsi reisiparvlaeva Reet uue sõiduplaaniga. Vaata, millised väljumised muutusid.

Haapsalu purjespordikooli sportlane Kristina Erisalu sai nädalavahetusel Pärnu sügisregatil klassis Zoom8 tüdrukute seas esikoha.

Haapsalu tennisemängija Kaia Kanepi (WTA 45.) sai täna hommikul Koreas Seouli tenniseturniiri avaringis 6:2, 6:4 jagu Elizaveta Kulichkovast (WTA 208.).

Haapsalus saavad 6-10aastased lapsed proovida kuu aja jooksul tasuta tennisemängu Haapsalu tennisehallis. Treeningud viivad läbi Haapsalu tennisekooli treenerid ja need toimuvad igal kolmapäeval kell 17.00 ja laupäeval kell 12.00.

Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja määras täitmisele ärakandmata vangistuse, sest karistatu oli tingimisi karistuse ajal joonud alkoholi.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu teatas täna hommikul erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et loobub kevadistel riigikogu valimistel erakonna esinumbri kohast ja et IRLi peaministrikandiaadiks saab Juhan Parts, kirjutab Delfi.

15. septembril kella 20.15 paiku tõugati isiklike suhete pinnal tekkinud tüli käigus 15-aastast noormeest.

Läänemaa meistrivõistlustel jahipraktilises laskmises kuulilaskmise harjutuses tuli võitjaks Vahur Koplimaa. Teise ja kolmanda koha said Artyom Deykov ja Andres Kampmann. Mõõtu võtsid kaheksa jahilaskurit.

Esmaspäeval toimunud Eesti Keskerakonna juhatuse koosolekul otsustati ühehäälselt toetada Haapsalu raudtee väljaehitamist kahe aasta jooksul ning tasuta parvlaevasõidu tagamist saarlastele ja hiidlastele.

20. septembril peetakse ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli Uno Aava rändkarikale, mis on 2014. aasta rahvaspordisarjade viimane võistlus.

ERR: Haapsalu lastekodulapsed said elu esimese lennukogemuse. Noorte- ja spordiklubi Keelutsoon korraldas neile Kiltsis lennuväljal paraplaanisõidu, mis tõstis lapsed ligi 600 meetri kõrgusele, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

ERR: Soome režissöör Ville Mäkelä jälgis ligi kaks aastat ühe Eestist pärit mehe töö- ja pereelu Soomes. Valminud dokumentaalfilm "Uus soomlane" portreteerib Eestist lahkunud inimeste elu sügavamalt ja tõepärasemalt kui seni Eesti või Soome meedias neid kajastatud on, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Vormsi pubis Krog nr 14 korraldatakse 4. oktoobri alguses traditsiooniline surströmmingsfest ehk mädaräime pidu, mil ühe õhtu jooksul tutvustatakse Rootsi kultuuri ja tavasid rahvusliku köögi ning rootslaslike tegevuste kaudu.

Ilmateenistuse nädalaprognoosi järgi püsib ilm kuiv ja õhusoe 18 kraadi ligi nädala lõpuni.

Kui heita pilk terroristide infoallikatele veebis, siis sealt ei paista kuidagi silma, et neile kehtiksid Minskis sõlmitud relvarahu kohustused. Täiesti lahtise tekstiga kirjeldatakse uusi sõjalisi operatsioone ukrainlaste positsioonide vastu. Mõne päeva eest väitsid ju kohapeal tegutsevad Kremli marionetid, et nad olla Minski kõnelustel osalenud kui vaatlejad ja ei pea end kokkuleppega seotuks.

Laupäeva hommikul pärast kella kaheksat juhtus Martna vallas Ehmja külas liiklusõnnetus, kus kokku põrkasid kaks sõiduautot.

Lääne-Nigula vallavalitsus alustas uute elanike valda registreerimise kampaaniat, mille peaauhind on tahvelarvuti iPad Mini.

Täna ja homme õhtul kell seitse linastub Haapsalu kultuurikeskuses Ville Mäkelä dokumentaalfilm “Uus soomlane”, milles on portreteeritud Haapsalu mehe ja Somaalia naise pereelu võõral maal. Filmi üks peategelane Timo Tõnisma andis Läänlasele intervjuu eile õhtul vahetult enne filmi esilinastust.

Neli kuud tagasi hakkas Lihula mees Meigo Märk Pääskülast Pärnu maanteed pidi Riia suunas astuma. Siht on jõuda Kreekasse ja siis vaatan edasi, kuulutas ta. Nüüd on esimene eesmärk täidetud.

Noorte- ja spordiklubi Keelutsoon korraldas augustis ja septembris Haapsalu hoolekandekeskuse seitsmele lapsele paraplaanilende. Eile tegid oma esimese õhulennu kolm lastekodulast. Pikemalt saab ettevõtmisest teada ja vaadata kaadreid nii maalt kui õhust täna kl 21 algavast "Aktuaalsest kaamerast". 

18.-21. septembrini on Haapsalus Iloni imedemaa käsitöökuuris näitus “Seeneaeg Läänemaal”, mille ajal jagab linnarahvale nõu ja vastab küsimustele Läänemaalt pärit seeneteadlane Teele Jairus.

Sel sügisel etendab NUKU teater viimaseid kordi populaarset nukulavastust „Jussikese seitse sõpra“, mis jõudis esimest korda publiku ette 2002. aasta märtsis. Lavastus sõidab oktoobris ja novembris hüvastijätutuurile üle Eesti, tuuri esimene etendus on Haapsalus 7. oktoobril.

Kohalik toit on oluline osa meie kultuurist ja identiteedist ning täpselt nõnda nagu panustame oma kultuuri hoidmisse ja arendamisesse, tuleb teha seda ka toidu puhul. Selles tegevuses on põllumeeste, töötlejate ja tarbijate arusaamade ja jõudude ühendamine A ja O, kirjutab põllumajandusminister Ivari Padar.

Majandusministeeriumi rahvusvahelisele hankele avaliku liiniveo teenindamiseks Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidel tuli üks pakkumine, teatas ministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda.

Laupäeval, 27. septembril kell 13.00 avavad MTÜ Bereginja ja Haapsalu käsitööselts Läänemaa keskraamatukogu lugemissaalis Rozalie Lepa ja Natalja Jampolskaja käsitöönäituse, mille järel toimub vene traditsioonilise lapinuku tegemise õpituba kogu perele.

13. septembril pukseerisid vabatahtlikud merepäästjad Põõsaspea neeme lähistel ankrus olnud mootoririkkega väikelaeva Dirhami sadamasse.