reede, 25 aprill, kell 09:40:25
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestivali avas eile traditsiooniline rongkäik läbi linna.

Täna kl 17.50 said päästjad väljakutse Kuusalu kiriku juurde, kus oli leekides pastoraadihoone, mis kuulub kultuurimälestiste hulka, teatas "Aktuaalne kaamera". Teadaolevalt inimesi hoones polnud, küll aga on selles koguduse igapäevased asjad. 

Läänlane Toivo Tomingas kirjutas luuletuse, mis räägib riigi ja inimeste suurtest plaanidest (nagu raudteeühendus või tamm üle mere),  aga mille edenemine ja teostumine on iseasi. 

Viimastel nädalatel lisandus veel kaks gripist tingitud surmajuhtu. Hooaja algusest on kuue haigla andmeil surnud kokku 22 inimest vanuses 28-86 aastat, neist ligi 40 protsenti olid alla 65-aastased, kõik kuulusid nn riskirühmadesse, teatas terviseamet.

Haapsallu HÕFFi ametlikule avamisele eelneb tavapärane rongkäik. Kui tavaliselt on see olnud zombie-teemaline, siis tänane ammutab inspiratsiooni õudusfilmist “Texase mootorsaemõrvad”.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks huvide deklaratsioonide registri (HDR) põhimääruse. Uus register lihtsustab nii majanduslike ja muude huvide deklareerimist kui nende kontrollimist, samuti annab avalikkusele suurema võimaluse deklareerimiskohustusega ametiisikute huvide deklaratsioonidele ligi pääseda.

MTÜ Noarootsi Tuuleenergia projektikonkursile laekus 14 rahasoovi kokku rohkem 18 000 euro eest.

Noarootsi konstaabel Kiur Klippberg teeb kokkuvõtte vallas märtsikuus aset leidnud politseisündmustest ja meenutab kaherattaliste sõiduvahenditega liiklemise reegleid.

Rändteater tuleb kevadel välja uue lavastusega „Hundihüüdja“. Näidendi autor on Mari Tammar, lavastab Marion Undusk. Laval on Maili Metssalu ja Madis Mäeorg. Muusikalise kujunduse teeb Rändaja.

Väinamere uued parvlaevad Muhumaa, Saaremaa ja Hiiumaa võivad tulevikus hakata sõitma vedelgaasil, kirjutab Saarte Hääl

Haapsalu linnavalitsus otsustas tänavu anda välja kaks Alveri preemiat. Üks Alveri preemia läks telesarjale „Väikelinna Detektiivid” ning teine SA Läänemaa Haiglale.

Esmaspäeval otsustas esimest aastat tegutseva Läänemaa ühisgümnaasiumi hoolekogu, et uue kooli lendude arvestus võtab arvesse gümnaasiumihariduse traditsioonid Haapsalus ja tänavune lend on järjekorras 92.

Lääne maakonna keskraamatukogu korraldas eile kultuurikeskuses raamatu ja roosi päeva.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali elutöö auhinna saab seekord režissöör Tobe Hooper (71), kelle läbimurdefilm oli legendaarne “Texase mootorsaemõrvad (1974). Meister ise Haapsallu ei tule, kuid Eesti ajakirjanik Margit Adorf tegi Eesti Ekspressi jaoks temaga intervjuu.

Haapsalu kohtumajas mõisteti märtsikuus tingimuslikult kolmeks kuuks vanglasse 30-ndates aastates haapsallane, kes võimaldas teistel vaadata ja hoidis oma arvutis sadu lapsporno faile. 

Virtsu Arenguseltsil on sel aastal plaanis alustada Virtsu linnuse konserveerimist, et päästa seda maatasa lagunemisest. Eeltööna on juba valminud muinsuskaitse eritingimused ja konserveerimistööde tegevuskava, mille on kokku pannud arhitekt Mihkel Koppel. 

Päästjad pidid eile Läänemaal kustutama kaks kulupõlengut, teatas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink.

Sihtasutuse Viljandimaa Loomeinkubaatorid  juht Kristi Kivestu rääkis, milliseid takistusi on sealne inkubaator pidanud ületama ja kuidas sellest on kokkuvõttes enamasti kasu olnud.

24. aprill on viimane päev selleks, et tellida 25. mail toimuvateks Euroopa parlamendi valimisteks valijakaart oma meilile. Üleeilse seisuga oli elektroonilise valijakaardi tellinud 74 096 inimest. Need, kes on e-valijakaardi tellinud juba varasemalt, ei pea seda uuesti tegema.

Haapsalu jalgpallur Rimo Hunt naasis täna pärast mõnenädalast eemalolekut Kõzõlorda Kaisari põhikoosseisu ja tähistas seda oma esimese väravaga Kasahstanis, aidates klubi riigi karikavõistlustel 1/8-finaali, kirjutab Soccernet.

Riik raiskas vähemalt 700 000 eurot arktilise jäälõhkuja projekteerimisele, mida kunagi ei ehitata, kirjutab Postimees homse ajalehe tutvustuses. 

Kaia Kanepi (WTA 23.) kaotas Stuttgarti tenniseturniiril maailma 11. mängijale Sara Erranile 3:6, 3:6.

Ilmateenistuse nädalaprognoosi järgi püsib päikseline kevadilm veel peaaegu nädala. Soojemaks hakkab minema nädalavahetusel, ent rannikul juhtub see aeglasemalt.

Pühapäeval sattus Uuemõisa lasteaed-algkooli koduleht kräkkerite rünnaku alla, kes muutsid lehe nime, lisades sinna sõna “fašism”.

Väinamere Liinide teatel sattus Triigi sadamast väljunud parvlaev Kõrgelaid täna hommikul kell 9:30  Sõru sadama lähistel põhjapuutesse. Kõrgelaid sai omal jõul uuesti liikuma ning laev sildus ca pooletunnise hilinemisega kell 11:15.

Eesti kinnisvara hindade kiire kasv võib kaasa tuua majapidamiste ja ettevõtete riskantsema käitumise laenuvõtmisel ning põhjustada riskide kuhjumist finantssüsteemis, hoiatas Eesti Pank.

Täna marssisid seitsme Läänemaa lasteaia lapsed läbi Haapsalu, käes plakatid nagu “Kanaliha on tervislik” ja “Näksi porgandit”. 

Haapsalu kutsehariduskeskus allkirjastas 21. aprillil koostöölepingu Sankt Peterburi turismikolledžiga, et arendada rahvusvahelist koostööd kutsehariduses, teatas kutsehariduskeskus

Kaia Kanepi (WTA 23.) kohtub täna Stuttgarti tenniseturniiri teises ringis itaallanna Sara Erraniga (WTA 11.). Matš peetakse peaväljakul päeva teise mänguna ja see algab Eesti aja järgi kl 13.30.

22. aprillil avastati, et Lihula vallas Kirbla külas on varastatud ettevõtte sõidukist kütust. Kahju on 146 eurot.

LISATUD FOTOD VEREVALUMIST KAELAL JA VIGASTUSTEST NÄOL (fotod on tehtud täna ehk ligi nädal pärast juhtunut). Politsei väidetava ülemäärase jõu kasutamise tõttu peapõrutuse, verevalumeid ja kriimustusi saanud Haapsalu noormees kinnitab, et politsei läks üle piiri ning on tekitanud talle füüsilise ja vaimse trauma. 

22. aprillil kell 15.26 said päästjad teate, et Haapsalu linnas Sadama tänaval põleb lõke ning sellest on süttinud kulu

Eesti toiduainetööstuse aastakonverentsil Olümpia hotellis kuulutati eile välja Eesti Parim Toiduaine konkursi võitja, milleks on Farmi Köögi Kreeka jogurtite sari. Kaupmeeste lemmikuks sai Lääne-Nigula vallas tegutseva Rannarootsi Lihatööstuse Viini šnitsel.

Haapsalu politseijaoskonna juhi Margus Kaldma sõnul näitab tänavuse aasta kolme esimese kuu kuritegevuse statistika, et 58 protsenti avastatud kuritegudest on toime pannud joobes isikud. Isikuvastased kuriteod on reeglina toime pannud purjus inimesed, ütles Kaldma ERRi raadiouudistele antud intervjuus.

Haapsalu linna algkool kutsub huvilisi kolmapäeval, 30. aprillil kl 19
 kultuurikeskuse rõdusaali
 
heategevuskontserdile „Koos on vahva“, kus tuleb esitusele valik filmimuusikat. Samas autasustatakse ka peresid, kes osalesid kooli oma küpsise valmistamise konkursil. 

Haapsalu linnavalitsus laadis testimiseks üles Haapsalu linna uue kodulehekülje, mis on riigi tellitud KOVTP ehk kohalike omavalitsuste teenusportaali keskkonnas.

Haapsalus peeti Haapsalus kuni 14-aastaste (C-vanuseklass) Eesti noorte meistrivõistlustel laskmises. Medalita ei jäänud seekordki koduseinte toel võistelnud Haapsalu noored. Lisaks veel arvukalt kohti medalikolmikute lähedal.

Haapsalu sanatoorse kooli käsitööõpetaja Villu Baumann pani täna Kuke galeriisse üles käsitöö- ja fotonäituse, mis ühest küljest on kassidest, teisalt aga kassidele.

Neljapäeval algab 9. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival HÕFF. Vaata saadet Pöffihunt, kus festivali juht Maria Reinup, programmi koostaja Helmut Jänes ning festivali iga-aastane külaline Mart Sander tutvustavad festivalil linastuvaid filme.

Potsepa karjääris Pärnumaal peeti järjekordne Eesti meistrivõistluste etapp kestvukrossis, Lääne MK sõitjatele jagus kaks klassivõitu.