neljapäev, 5 märts, kell 22:10:08
RSS vood Twitter Facebook Helista

Veeteede amet peatas laevaliikluse Väinameres ja Kihnu väinas

Mitteametlik jäätee. (Foto: Urmas Lauri)

Veeteede ameti korraldusel peatati alates 28. jaanuari kella 00.00-st ajutiselt laevaliiklus maanteameti taotluse alusel neis merepiirkondades, kuhu maanteeamet kavatseb rajada jäätee.

 

Väinameres on laevaliiklusel ajutiselt keelatud Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla- Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru- Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

 

Laevaliiklus on peatatud ka Pinukse neeme ja Obholmenit (Vormsi kagurannikul) ühendava joone ning Rohuküla-Sviby laevatee vahelisel merealal.

 

Kihnu väinas keelas veeteede amet laevadel sõita Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

 

"Liikluse keelustamise eesmärgiks on vältida jääkatte lõhkumist laevade poolt, kuna mainitud aladel planeerib Maanteamet sellel talvel sobivate jäätingimuste korral avada jäätee," teatas veeteede amet.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Läänemaa keskraamatukogus on kahel neljapäeval filmiõhtu, kus näeb valikut viimaste aastate Eesti filmiamatööride liidu üle-eestiliste festivalide parimatest filmidest.

Keskkonnaministeeriumi tellimusel valminud uuringust selgub, et Eesti majapidamistes on äravisatud toidust ligi kolmandik toidukadu ehk raisatud toit, mida saaks parema planeerimisega suures osas vältida.

Täna kell 13 algas Haapsalu kutsehariduskeskuses Läänemaa töömess, mis on avatud kõigile huvilistele, kes soovivad infot töövõimalustest nii Läänemaal kui ka mujal Euroopas.

Ilmateenistuse nädala ilmaprognoos lubab, et nädalavahetusel läheb ilm veelgi kevadisemaks ja tuleval nädalal ulatub õhutemperatuur varjus kaheksa kraadini.

Reedel peetakse Lihula kultuurimajas Läänemaa kooliteatrite festivali. Võisteldakse kolmes vanusegrupis. Iga vanuserühma võitja esindab Läänemaad üle-eestilistel festivalidel. 

Laupäeval, 28.veebruaril peeti Haapsalu veekeskuses sünnipäeva-ürituste osana laste ujumisvõistlus ja Läänemaa meistrivõistlused ujumises.

Eile teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Piirsalu nõukogudeaegsest sõjaväelinnakust leiti lammutustööde käigus suurtükimürsk.

Alates veebruari lõpust on Vormsi vallal uus koduleht, mis võimaldab hõlpsat ligipääsu olulisele informatsioonile nii arvutist kui nutiseadmetelt.

Eesti tööturul nõustuvad naised tööle minema oluliselt väiksema palga eest kui mehed, mis võib olla ka Euroopa suurima palgalõhe üks põhjustest, kirjutavad statistikaameti analüütikud Maretta Lunev ja Teele Järvpõld.

58aastane Urmas sõitis Nissan Almeraga reguleerimata ülekäigurajal otsa 46aastasele Lailale. Jalakäija toimetati Rakvere haigla kiirabiosakonda. Juht lahkus sõidukiga sündmuskohalt.

Kõrgelt tunnustatud rahvusvahelisel konkursil “European Tree of the Year” kuulutati täna viimaks pärast tihedat rebimist hääletamisel võitjaks Orissaare staadioni tamm, teatas Saarte Hääl

Kaks päeva enne Noore Meistri kutsevõistlusi andsid Haapsalu kutsehariduskeskuse majutusteeninduse eriala õpilased oma oskustele viimast lihvi. Kui kutsevõistlustel tuleb kõrge koht, võivad võistlusi jälgivad restoranide omanikud neile kohe tööpakkumise teha. Vaata "Aktuaalse kaamera" majandusuudist!

Sellest nädalast hakkasid kommertspankadele kehtima eluasemelaenude andmisel kolm nõuet. Eesti Panga nõuded vähendavad ennetava sammuna laenubuumi riski tulevikus.

Laupäeval peeti Taebla gümnaasiumis Läänemaa füüsikaolümpiaad.

Interneti ühisrahastuskeskkond Hooandja korraldab 17. märtsil Haapsalu Raamatus tutvustava koolituse, vahendas Kodanikuühiskonna sihtkapitali koordinaator Hannele Känd.

Rootsi ettevõte Eastern Light AB kavatseb läbi Balti riikide rannikumere vedada Stockholmi Rostockiga ühendava kiudoptilise magistraalkaabli, mis on senistest ühendustes laiem ja ka kiirem, kirjutab Postimees.

Eesti meestelaulu selts korraldab IX üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise. Läänemaa voor toimus 3. märtsil Uuemõisa valges saalis. Osales 28 laulupoissi.

Läänemaa stipendiumifondi 1000 euro suuruse stipendiumi sai Lihulast pärit geograaf Grete Kindel, kes uuris rannarootsi identiteedi püsimist Noarootsis ja Vormsis eri tüüpi vallajuhtimise all - ühes püsis vallavanem paarkümmend aastat, teises vahetus vahel mitu korda aastas.

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha peale esimesi kohtumisi erakondadega ettepaneku konsultatsioonide alustamiseks valitsuskoostööks SDE-le, IRL-ile ja Vabaerakonnale.

Regionaalhaigla verekeskus ootab kõiki terveid ja abivalmis täisealisi inimesi doonoripäevale 12. märtsil Lihula kultuurimajja kell 11.00-15.00.

Hirvede söödaplatsil Saaremaal on viimasel ajal hakanud käima noor hirvepull, kes on teistest punahirvedest oluliselt karvasem ja tumedam. Eksperdid jäävad looma liiki määratledes kimbatusse.

Vanalinna Bowlingus peetud Firmaliiga Talv 2015 võistluse võitis üllatuslikult 56 võidupunktiga võistkond Bilanss  (Merike Laur, Mare ja Tanel Valgre).

Eile lahvatas meedias skandaal Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ridades Riigikokku valitud Jaak Madisoni ümber - mõne aasta taguses blogipostituses oli ta õigustanud fašismi.

Trükimasina tehnilise rikke tõttu hilinevad tänane Eesti Ekspress ja Eesti Päevaleht Rakvere, Rapla, Pärnu ja Haapsalu tellijatele, teatas Delfi. 

Reedel peetakse Haapsalu põhikoolis õpilaste infomess "Oma rada". Messil kõige innovaatilisema Instagrami-selfie teinud õpilane saab Fra Mare kinkekaardi.

Sõiduautole Volkswagen sõitis külje pealt otsa sõiduauto Porsche, mida juhtis alkoholijoobes 25aastane Jürgen.

Nädalavahetusel võistles kaks Läänemaa spordikooli õpilast Tallinnas Eesti B-klassi mitmevõistluse meistrivõistlustel.

Laupäeval peeti piirkondlik kunstiolümpiaad. Osalejaid oli vaid kolm, kõik põhikooli kolmandast astmest;  Nõva koolist, Virtsu koolist ja Ridala põhikoolist, igast üks õpilane.

Aastatel 2005–2011 liikus Eesti madala kvaliteediga toodeteklassist keskmise kvaliteedi suunas ning kõrge kvaliteediga toodete arv kasvas selgelt, kirjutavad Eesti Panga ökonomistid Natalja Viilmann ja Jaanika Meriküll.

Keskkonnaamet annab teada, et lõppenud jahihooajal kütiti Eestis 38 hunti ja kaks ilvest. Mõlemad ilvesed kütiti Vormsis, kus nad olid saarerahvale meelehärmi valmistanud.

Viies valimisringkond ühendab kolm maakonda - Saaremaa, Läänemaa ja Hiiumaa. Suurem osa Riigikokku pürginuist ei ole võrdselt populaarsed kõigis kolmes maakonnas. Läänlane avaldab saadikute pingerea, mis on järjestatud Läänemaa elanike antud häälte järgi.

"Ütlen siinkohal selgelt välja, et sotsiaaldemokraadid ei näe võimalust valitsuskoostööks EKREga, kelle sõnumid on üles ehitatud vaenu õhutamisele. Seda kinnitab veelkord EKRE esimehe Mart Helme soovimatus mõista üheselt hukka oma erakonna uue parlamendiliikme Jaak Madisoni natsismi õigustav mõtteavaldus."

Lääne maavalitsuses ja maakonna omavalitsustes registreeriti veebruaris 11 lapse sünd, teatas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Täna, 3. märtsil, tähistab oma 25. sünnipäeva Lihula kultuurimaja. 1990. aastal tiitliga “Eesti Ehitis” pärjatud suursuguse hoone projekt valmis 1983. aastal. Hoone arhitektiks on Rein Tomingas, sisekujundajaks Eva Jänes.

Kui jaanuaris registreeriti nädalas 70-80 ülemiste hingamisteede viirusnakkushaiguse juhtu, siis ülemöödunud nädalal 173 ja möödunud nädalal 164.

Poolas peetud kahemehe jääpurjeka Monotüüp-XV Euroopa meistrivõistlustel said Eesti võistkondadest parimana Vello Jürjo ja Andrus Padu 8. koha. Indrek Aaviku ja Haapsalu jahtklubi mehe Olev Oolupi (HJK) tulemuseks oli 15. koht.

Eile kella 00.05 ajal sõitis seni tuvastamata isik Harjumaal Kose-Jägala tee 29-ndal kilomeetril ärandatud sõiduautoga BMW 520i teelt välja, mille tulemusel auto paiskus katusele.

22. augustil annab Haapsalus kontserdi legendaarne rockansambel Uriah Heep. 1969. aastal Inglismaal loodud bändi seekordne soolokontsert jääb Haapsalu Valge Daami päevade algusesse ning kannab pealkirja “Lady in Black Meets The White Lady”. Peaesinejat soojendavad kodumaised ansamblid Blind, Elephants From Neptune ja Terminaator. Uriah Heepi etteaste lõpetab võimas ilutulestik.

Esmaspäeval kogunenud Reformierakonna juhatus moodustas delegatsiooni, et alustada esialgseid konsultatsioone valitsuskoostööks teiste parlamenti valitud erakondadega, välja arvatud Keskerakonnaga.

Möödunud nädalal korraldas Nõva vald Läänemaa valdade talimängud. Peale saalihoki ja lauatennise toimusid kõik alad Nõva vallas. Ebatavalisim oli kalapüügivõistlus Veskijärvel. Variku karjääris joosti krossi, Nõva ja Rannaküla vahel metsas orienteeruti ning koolis ja kooli võimlas said peavarju tubased alad nagu kabe, koroona või mälumäng. Mängude üldvõitjaks tuli esimest korda Nõva.

Tööinspektsiooni tööohutuse peaspetsialist Piret Kaljula selgitab, kui kaua tuleb ettevõttes säilitada töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas loodud dokumente.

Lääne-, Saare- ja Hiiumaa valimisringkonnas sai kõige rohkem e-hääli Urve Tiidus, kes oli ka üldse piirkonna suurima häältesaagiga. Suurtest häältekogujatest oli suhteliselt väike e-häälte hulk Helle-Moonika Helmel ja Enn Eesmaal.

Nädalavahetusel peeti Tartu Lõunakeskuses Eesti meistrivõistlused naistemaadluses, vabamaadluses ja Kreeka-Rooma maadluses täiskasvanutele. Praegused ja endised läänlased võitsid kokku viis medalit.

Kümnes Baltimaade suurim žanrifilmidele keskenduv festival Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) ootab kõiki külalisi ja filmisõpru Haapsallu 23.–26. aprillini.

27. veebruaril kella 12 paiku avastati, et Haapsalus Turu tänaval on tungitud majja.

Keskerakondlane Jaanus Karilaid ei saanud Riigikokku küll ringkonnamandaati, kuid kuna ta on Edgar Savisaare asendusliige üleriigilises nimekirjas, pääseb ta Riigikokku, kui Savisaar jätkab Tallinna linnapeana.

Riigikogu valimistel 661 häält saanud Haapsalu linna Urmas Sukles ütles täna hommikul, et asendusliikmena parlamenti pääsemise võimalus on tal peaaegu olematu. 

Vaata, kes on riigikogu liikmete asendusliikmed ja kellel võib veel õnnestuda parlamenti pääseda, kui keegi erakonnast ministriks saab, riigikogust lahkub vms. 

Kaitseliidu ülem määras alates 28. veebruarist Lääne maleva pealikuks major Mehis Borni. Arnold Senine pealik Juhans lahkus omal soovil. 

28. veebruaril avastati, et Haapsalus Kuuse tänaval on tungitud sõidukisse, kust on varastatud mitmesuguseid asju.

Hiiu-, Saare- ja Läänemaa valimisringkonnas sai ülekaaluka võidu Reformierakond, mille kandidaatidest pääseb riigikokku kolm inimest. Ülejäänud neli kohta jagunesid nelja erakonna vahel, vahendas Terevisiooni uudistesaade. Saarlased said oma ringkonnast lausa neli kohta, läänlased kaks ja hiidlased oma esindajat parlamenti ei saanud. 

Eile kella 13.28 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinna ringtee ja Vana-Keila maantee ristmikul, mis lõppes haiglas 24-aastasele autojuhile ja 4-aastasele lapsele.

Valimisringkonna nr 5 kandidaatidest sai kõige rohkem hääli reformierakondlane Urve Tiidus ja EKRE esindaja Helle-Moonika Helme.

Vaata, kes pääsesid tänastel valimistel Riigikokku.

Lääne-, Saare- ja Hiiumaa valimisringkonnast pääses Riigikokku koguni kolm liiget Reformierakonnast. Neljast erakonnast pääseb Riigikokku üks esindaja.