reede, 27 veebruar, kell 15:02:24
RSS vood Twitter Facebook Helista

Silma Õpikoda alustas tänasest laste loodusharidusprojekti

(Foto: Ivar Soopan)

ERR: Läänemaal asuv loodusharidust pakkuv Silma Õpikoda alustas tänasest kõigi Eesti koolide 4.-6. klasside õpilastele mõeldud projekti "Silma ilma!", mille käigus õpetatakse lapsi muuhulgas ilma ennustama. Kuula ERR-i raadiolugu SIIT.

 

Nelja nädala jooksul õpivad lapsed tegema lihtsamaid ilmavaatlusi, otsivad lahendusi põnevatele nuputamisülesannetele ning saavad osaleda fotokonkursil. Parimatele osalejatele on auhinnad, mis innustavad edaspidigi avatud silmadega looduses liikuma. Kokkuvõtted laekunud tulemustest tehakse mai keskel.

 

Projektis osalejad käivad külas teadlastel ja saavad teada, kuidas ilma uuritakse. Animatsioonid aitavad lastel paremini mõista, kuidas tekivad pilved ning miks lööb välku. Projektis osalejad hoiavad jooksvalt silma peal ka kevadises looduses toimuvatel põnevamatel sündmustel.

 

Projekti elluviimist rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutas täna välja 2014. aasta parimad raamatukoguhoidjad. Aasta lasteraamatukoguhoidja tiitli pälvis Lääne maakonna keskraamatukogu lasteosakonna bibliograaf Krista Kumberg. 

Mitu aastat presidendita olnud Eesti lauatenniseliit valis presidendiks Läänemaa keskerakondlase Jaanus Karilaidi.

Ajavahemikul 12.–26. veebruar varastati Lihula vallas Kirikuküla külas talumaadelt kolmehõlmaline pöördader Kverneland.

Lihulas peeti 25. veebruaril koolitus neile, kes tahavad osa võtta messist “Maale elama”. Juba on otsustanud messile uusi ettevõtlikke elanikke püüdma minna Lääne-Nigula, Nõva ja Lihula. Osaleb ka Kodukant Läänemaa.

Koolispordi liidu saalijalgpalli rahvaliiga finaalturniiril Narvas jäi Virtsu kool kõige napimalt ilma medalitest, kui kaotas kolmanda koha mängu penaltitega.

Oma elu suurimaks õppetunniks peab Haapsalu kutsehariduskeskuses arvuteid ja arvutivõrke õppinud Kristjan Hiis koolist väljakukkumist ning hiljem õpingute lõpetamist.Praegu ühes Eesti IT-valdkonna esifirmas, Microsoft/Skype divisionis service engineer’ina töötav Kristjan teab, et distsipliin ja enda oskuste väärtustamine tagab edu. Ta ütleb, et kui oled julge ja näitad, mida sa väärt oled, siis jõuad elus kaugele.

Haapsalu kergejõustikuklubi korraldatud kahe-etapilisel hüppevõistlusel selgitati parimad hüppajad nii teivashüppes kui ka kõrgushüppes.

Täna kell 00.13 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalus Potissepa põigus.

Taeblast pärit ameerika jalgpallur Mihkel Roos lõpetas ookeanitaguses profiliigas NFL oma kümme aastat kestnud mängijakarjääri.

Volkswagen Golfiga parkimiskohale sõitnud 63-aastane Helju ajas segi piduri ja gaasipedaali ning sõitis otsa parkivale sõidukile Ford Focus, mille taga seisnud 32-aastane Kairi sai vigastusi.

Läänemaa IV kvartali mediaanväljamakse oli maksuameti andmetel 769 eurot. Eesti IV kvartali mediaanväljamakse oli 757 eurot kuus. Mediaanväljamakse tähistab summat, millest suuremaid ja madalamaid väljamakseid oli võrdselt.

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helm kohtus täna rahandusminister Maris Lauriga, et esitada lahkumisavaldus seoses avalikkuses kerkinud pahameelega ameti viimase aja tegevuste suhtes.

Vormsilased tähistasid Eesti Vabariigi 97. aastapäeva värskelt renoveeritud Hullo rahvamajas, mis on olnud saare kultuurielu keskmeks ligi 80 aastat.

Eestimaa spordiliidu Jõud lauatennise meistrivõistluste meeste finaalis mängisid läänlased - Aaro Õismets alistas 3:1 Toomas Vestli.

Alates 27. veebruarist on keelatud Läänemaaga piirneval merealal jääle minek, teatas Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja. Pärnumaal keelati jääleminek tänasest.

Eksport Venemaale vähenes võrreldes eelnenud aastaga 46,5 miljoni euro võrra. Augustis kehtestatud sanktsioonide tulemusel vähenes juustu ja kohupiima vedu Venemaale 25,3 miljoni euro võrra, mis on pea viieteistkordne kukkumine, kirjutab põllumajandusministeeriumi ametnik Mariann Roos Maablogis.

2. veebruaril peeti Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Tartu rahu 95. ja Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kõnevõistlus. Üks võidukõnedest oli Grete Graubergilt.

Orissaare tamme reklaamimiseks Euroopa puu hääletusel võttis Heiki Hanso nõuks joosta Tallinnast Orissaarde. Täna jõuab Orissaare staadioni maketiga jooksja Läänemaale.

Läänemaa keskmine brutokuupalk oli 2014. aasta IV kvartalis 882 eurot ehk 17 eurot vähem kui aasta tagasi. Eestis keskmine brutokuupalk kasvas selle ajaga 5,3% ja ületas tuhande euro piiri.

Valitsus otsustas täna alustada 2015. aastal valdade ja alla 15 000 elanikuga linnade toetamist, kelle teatud kohalike teede lõikudel on või lisandub oluline ettevõtlusega seotud koormus. Noarootsi saab uue meetme kaudu 95 152 eurot ja Ridala vald 72 250 eurot.

Ukraina päevik, 25. veebruar. Ida-Ukraina rindel oli suhteliselt vaikne ja üle pika aja ei saanud Ukraina üksustes surma ükski võitleja.

2. veebruaril peeti Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Tartu rahu 95. ja Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kõnevõistlus. 21 kõne seast valis žürii välja seitse paremat.

41-aastane Eda kaotas libeduse tõttu sõiduauto Ford Focuse üle kontrolli ja sõitis teelt välja vastu puud.

Täna õhtul kell 22.40 näitab ETV sarjas “Eesti lood” filmi “Elizabethi mänguväljak”, mille režissöörid on Erik Norkroos ja Taeblast pärit Maris Kerge.

18. veebruaril peeti Haapsalu põhikoolis matemaatika ainevõistlus Nuputa 5.-6. klassi ja 7. klassi võistkondadele. Noorematest tuli võitjaks Oru kool ja vanematest Haapsalu põhikooli I võistkond.

Haapsalu suve ühe tippsündmuse, festivali Augustibluus avapidu peetakse 19. märtsil Tallinnas klubis Clazz ja Haapsalu kultuurikeskuses. Avapeol teatatakse esinejad, meenutatakse möödunut, avatakse uus veebileht ja alustatakse soodsa hinnaga festivalipasside müüki. 

Esimese maailmasõja teemaline näitus ühendab paberkandja ja erinevad digitaalsed allikad. Enne Haapsalut on näitus rännanud paljudes maailma eri paigus.

3. märtsil toimub Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) Läänemaa kevadvooru infopäev Lääne maavalitsuse saalis.

Lääne praost Tiit Salumäe kõne Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamisel eile Haapsalu Vabadussõja mälestussamba juures.

Haapsalu linnavolikogu esimehe Jaanus Karilaidi kõne Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamisel eile Haapsalu Vabadussõja mälestussamba juures. 

Kahe ringi kokkuvõttes said haapsallased esiliiga pronksmedalid ja pääsu 18. aprillil Tallinnas peetavatele kõrgliiga üleminekumängudele, kus osalevad kõrgliiga kuues ja seitsmes ning esiliiga teine ja kolmas võistkond. Kaks paremat pääsevad kõrgliigasse.

Reedel Eesti vabariigi 97. aastapäeva kontsert-ektusel Läänemaa teenetemärgi saanud ajaloolane ja arheoloog Mati Mandel lubas Läänemaa minevikku edasi uurida nii kaua kui jaksab.

Noarootsi põhikoolis ja gümnaasiumis kuulati möödunud nädalal külalisi, arutleti koos nendega, esitati omaloomingut, lauldi koos kogu kooliga, räägiti Eesti vabariigi algusaegadest.

25 veebruari seisuga on Läänlase lugejaküsitluse populaarseim kandidaat Andres Ammas Vabaerakonnast, kes on esikohalt tõuganud Lauri Luige Reformierakonnast (17. veebruari seisuga oli tema toetus 11%). Andres Ammase poolt on hääletatud 167 korda – talle on antud 9% kõigist häältest (25. veebruari ennelõunase seisuga). Häälte ümardamise tulemusel on sama protsent (9) ka Lauri Luigel, kuid hääli on Luigel pisut vähem - 159. Vaata infograafikut!

Rene Leiner kirjeldab, kuidas ta koos Priit Sibulaga lukustas end Tartus kabinetti. Noormehed eemaldasid kruvikeerajatega valimiskastil põhja, lugesid hääled üle ja kui selgus, et mõnel erakonna juhtide lemmikul on liiga vähe hääli, kombineerisid neile toetust juurde.

Raplamaa jalgpallikooli saaliturniiridest võtsid tänavu osa tervelt kuus Läänemaa noortevõistkonda. Kõik meie jalgpallilapsed väärivad kiitust tubli mängu eest.

72-aastase Kalle juhitud sõiduauto Opel Astra kaldus teadmata asjaoludel paremale ja sõitis tagant otsa parklas parkivale veoautole Scania.

President Toomas Hendrik Ilves Eesti Vabariigi 97. aastapäeval Jõhvi kontserdimajas, 24. veebruaril 2015.

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi avalikustas täna Frankfurdis keskpanga peakorteris teise seeria 20-eurose pangatähe kujunduse. Uued pangatähed lastakse ringlusse 25. novembril 2015.

Lihula tähistas vabariigi 97. aastapäeva pühapäeval Lihula kultuurimajas toimunud kontsertaktusega, kus esines Lihula meeskoor ning anti üle Lihula aukodaniku tunnistus.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrase kõne vabariigi aastapäeva paraadil.

Kell 12 koguneti Vabadussõja mälestussamba juurde lossiplatsile, kus peeti kõnesid ja asetati lilli mälestussamba jalamile.

Möödunud esmaspäeval oli Haapsalu põhikoolis kõnekonkurss. Läänlane avaldab valiku koolilaste kõnedest.

Esmaspäeval õhtul kella kaheksaks on Läänemaal valimisnimekirjadesse kantud 19 663 valijast hääletamas käinud 1236 valijat.

Vabariigi aastapäeva tähistab Eesti lipupäevaga, pärgade asetamise, jumalateenistuse ja paraadiga Narvas ning piduliku kontserdi ja vastuvõtuga Jõhvis. Lisaks toimus päikesetõusul pidulikke lipuheiskamisi üle maa.

Kell 18.54 teatati liiklusõnnetusest Tallinnas Rannamõisa teel Sõba bussipeatuse juures, kus vales kohas teed ületanud 11-aastane Kirill sai löögi  sõiduautolt Toyota.

Riigikohtu esimees avaldas sügavat kaastunnet laupäeval liiklusõnnetuses hukkunud Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja kohtunik Annika Vendiku perele, lähedastele ja kolleegidele.

Põllumajandusminister Ivari Padar andis täna põllumajandusministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle ministeeriumi teenetemärgid.

Publiku suure huvi tõttu tuleb filmil “1944” homme, 24. veebruaril kell 13.30 lisaseanss, teatas Haapsalu kultuurikeskus.

Haapsalu spordihoones peetud Läänemaa lahtistel meistrivõistlustel epeevehklemises saavutasid esikohad Irina Embrich (Põhjakotkas) naiste ja Jüri Salm (Tallinna Mõõk) meeste epees.

Nädalavahetusel peetud Eesti sisemeistrivõistlustel kergejõustikus esinesid hästi Läänemaa kuulitõukajad ja käijad.

Eesti Rahvusringhääling teatas täna, et selgunud on ERR-i uued maakonnakorrespondendid. Teiste seas vahetub Lääne- ja Hiiumaa korrespondent. Ivar Soopan asub elama ja töötama Tallinnasse, uueks korrespondendiks saab senine Lääne Elu reporter Juhan Hepner.

Lääne-Nigula vald tähistas Eesti Vabariigi 97. aastapäeva piduliku kontserdiga kus esinesid oma valla kultuurikollektiivid ja lapsed.

Kui õige prooviks seekord valida mitte erakonda, vaid inimesi, kes on ennast oma valdkonnas tõestanud ja kellel on tulevikuvisioon koos konkreetsete lahenduste ja tegevuskavaga, pakub Läänemaalt Keskerakonna nimekirjas Riigikokku pürgiv koolijuht Andres Kampmann.

Tööinspektsioonilt otsis abi inimene, kes hakkas möödunud suvel saama töövõimetuspensioni, kuid puhkust sai 2014. aastal ainult 28 kalendripäeva.