esmaspäev, 20 oktoober, kell 11:05:02
RSS vood Twitter Facebook Helista

RMK ja ELF korraldavad tänavu taas looduskaitsetalguid

Eestimaa Looduse Fondi talgud puisniidu taastamiseks Haeskas 24.-26. septembril 2010. Talgulisi võõrustas Tuulingu talu. (Foto: www.flickr.com/photos/taevakarva)

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) viib tänavu koos Eestimaa Looduse Fondiga (ELF) läbi kakskümmend talgureisi, kus tehakse looduskaitselisi töid, pakutakse vabatahtlikele aktiivset puhkust ning tutvustatakse ohustatud alasid ja liike, teatas RMK. Iga aasta on olnud mitu talgupaika ka Läänemaal. Tänavused talgupaigad selguvad kevadel.

 

RMK juhatuse esimehe Aigar Kallase sõnul pani RMK üle kümne aasta ELF-i eestvedamisel toimunud talguürituste korraldamisele õla alla selleks, et propageerida vabatahtlikku tööd ja edendada loodusharidust. “Hoolimata ELFi pikast kogemusest on vabatahtliku töö olulisus Eestis alles kujunemas ja ühistalgutega saame näidata, et looduskaitse ja ohustatud alade eest hoolitsemine on meie kõigi ühine asi,” rääkis Kallas ning lisas, et kevadest sügiseni toimuvatele talgureisidele oodatakse igas vanuses inimesi, sest teadmised, kuidas looduses käituda, ei jookse kellelgi mööda külge maha.

 

Meie metsades kasvab ja elab hinnanguliselt üle 20 000 liigi elusorganisme ning nende püsimajäämine on inimtegevusega otseselt seotud.

 

Aastate jooksul on ELF-i korraldatud ligi 300-l talguüritusel osalenud üle 4500 vabatahtliku, kes on teinud rohkem kui 40 000 tundi tööd. ELFi juhatuse esimehe Jüri-Ott Salmi sõnul on talgute mõte laiem, kui ainult töö tegemine. "Kogemus on tõestanud, et suvine talgutegu toob talvise hingerahu. See tuleb teadmisest, et looduse heaks on midagi oma kätega tehtud, samuti värskes õhus veedetud ajast, peale tööd ühiselt ettevõetud matkast kohalikul kaitsealal ning tutvumisest sealse looduse ja kogukonna tegemistega," ütles Jüri-Ott Salm.

 

Täpsem teave talgukohtade ja registreerimise kohta avaldatakse kevadel ELFi talgute lehel www.talgud.ee.

 

ELF korraldab looduskaitselisi talgureise juba üle kümne aasta. Üheksakümnendate lõpul Suurbritannia partneri toel käivitatud talgureisid võeti Eestis kiiresti omaks ning populaarsus on aasta-aastalt üha kasvanud. 2011. aasta jooksul toimus ELFi korraldusel 40 talgureisi, millel osales kokku üle 500 vabatahtliku, kes panustasid looduse heaks üle 6000 tunni tööd.


Share |

Kommentaarid

Uudised

17. oktoobril kella 20 paiku löödi Haapsalus Jaama tänaval 53-aastast naist.

19. oktoobril kella 12.00 ajal juhtus liiklusõnnetus Raplamaal Märjamaa vallas Tallinn–Pärnu-Ikla maantee 68. kilomeetril.

Lauatennisehooaja 2014/2015 esimesed võistlused on peetud. Läänlased on jõudnud juba käia nii raja taga kui ka ise võistlusi korraldada.

Tööandja ütleb töötajale, et homme ära enam tööle tule. Kuidas sellises olukorras käituda, kas  täita tööandja korraldust või on võimalik ennast sellisel juhul ka kuidagi kaitsta, selgitab tööinspektsiooni inspektor-jurist Anne Simmulmann.

Katrina Lehis (En Garde) võitis Soomes Turus toimunud naiste epee MK-satelliitturniiri, teatas vehklemisliit. Tänavune juunioride maailmameister Lehis oli finaalis torgetega 15:10 parem rootslannast Sophie Haarlemist. 

Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumajas mõisteti 22. septembril tingimuslikult vangi varem kümneid kordi karistatud mees, kes varastas kauplustest ja peksis kahte inimeste.

Haapsalu lasteraamatukogus on avatud näitus prantsuse parimatest koomiksiraamatutest. Prantsusmaa koomiksikunst on maailma üks hinnatumaid – joonistuste kaudu õpetatakse näiteks ka ajalugu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Väärtuslikule põllumajandusmaale ehitamine peaks olema haruharv erand, ütles  põllumajandusministeeriumi asekantsler Illar Lemetti Eesti põllumeeste keskliidu aastakonverentsil.

Kümme Läänemaa noort saavad osa võtta homme algavast mobiilifilmi õpitoast Haapsalus, mille tulemusena valmib film.

Eile kella 7.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Saue vallas Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 18. kilomeetril.

Olukord Luganski-äärsel rindelõigul on muutunud ukrainlaste jaoks kriitiliseks. Viimase kahe ööpäeva jooksul on seal peetud tõsiseid lahinguid.

Nasval kaetakse vaskplekiga vanimat säilinud Eestis, Spithamis ehitatud purjelaeva Hoppet, mis 1. mail asub projekti “Meeting the Odyssey” raames teele Vahemerele. 22. juunil 2015 peab laev olema Genovas, kirjutas Saarte Hääl

Novembrikuus (võib ka varem) võtab poksiklubi Hapsal trenni täiendavalt noori poksihuvilisi. Huviliste arv grupis on piiratud (6-8 liiget) ja vanus ei tohiks ületada 16 eluaastat.

"Haapsalu linn ei vaja (haridus)osakonda kui struktuuriüksust, seega palun viige läbi personalireform ja moodustage enda ümber tõhusam meeskond. Palun viige need sammud läbi lähima kuu jooksul," kirjutab Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid aselinnapea Liina Põllule.

Maailmamajandus on taas ühes huvitavas ja pöördelises punktis. USA Föderaalreserv plaanib oma QE (quantitative easing) programmi lõpetada ja Euroopa keskpank enda oma varsti alustada. Esimene neist otsustest on põhjustanud finantsturgudel viimasel nädalal suuremat turbulentsi. Aga ka ECB võimekus QE-d läbi viia ja selle efektiivsus on seatud küsimärgi alla.

Kuna 2010. aastast kuursaali rentinud Rein ja Marget Vatku ettevõte järgmisel suvel promenaadil enam restorani ei pea, kuulutas Haapsalu linnavalitsus välja üürikonkursi. Muuhulgas on tingimustes kirjas, et kuursaali rentnik peab võimaldama seal korraldada tasuta üritusi.

Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid leiab, et linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Mari-Epp Täht tuleb välja vahetada viisakama ja initsiatiivikama inimese vastu.

Ettevõtete võlakohustuste maht oli 2014. aasta teise kvartali lõpus 3,3% suurem kui aasta eest. Nii kodumaalt kui ka välismaalt kaasatud võlakohustused kasvasid seejuures ligikaudu sama palju, kirjutab Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna peaspetsialist Taavi Raudsaar.

Meistrimehed vaatavad üle septembris rikki läinud Haapsalu veetorni kellad, et otsustada, kas neid on lootust parandada või tuleb kellad maha võtta.

Haapsalu kultuurikeskuses avatakse kolmapäeval, 22. oktoobril kell 16.30 Eesti Arhitektuurimuuseumi näitus arhitekt Ado Eigi (1938–2008) loomingust. Tema karjääri üks loomingulisi tipphetki oli praegune näituse toimumiskoht – Haapsalu kultuurimaja, mis valmis 1975. aastal.

Läänemaa Arenduskeskusel on oktoobrist uus veebikülg, mis LAKi juhi Andres Huule sõnul on mugavam nii kasutajale kui ka info sisestajale.

Võrreldes augustiga tõusis elektri üldteenuse keskmine hind septembris 8 protsenti.

Üleeile riigikogu liikme ametisse vannutatud endine Lääne maavanem Innar Mäesalu kinnitati eile parlamendi riigikaitsekomisjoni liikmeks.

Eestis tegutsevate pankade internetipankade klientide koguarv ületab tublisti kahe miljoni piiri ja igapäevased tehingud netipangas on muutunud enamikule nii harjumuspäraseks, et tihti unustatakse ohud, mis kübermaailmas peituda võivad.

Eile kella 14 ja 14.30 vahel varastati Haapsalus Posti tänaval asuvast kauplusest käekett.

Müüriääre kohviku pidajad Margit ja Rein Vatku teevad Karja tänavale endisesse Hingepesa poe ruumi pagaritöökoja, kust saab värsket saia, pirukat ja kooki ka kaasa osta.

Läänemaa suurima tööandja, juhtmeköidiste tootja PKC Grupi Haapsalu tehase 309 koondatavast kasutas võimalust ettevõtte Keila tehasesse tööle minna 29, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Keskkonnainvesteeringute Keskus KIK pani kokku infokogumiku, mis on abiks koolidele ja lasteaedadele keskkonnahariduslikele projektidele toetuse taotlemisel. 

Palivere põhikooli poisid Mikk Laumets ja Christian Aasmäe said ülemöödunud nädalal hakkama kiiduväärt teoga, kui aitasid ära hoida suure ja elumaju ohustanud tulekahju puhkemise.

Riigikogu liige Juhan Parts (IRL) ütles täna riigikogus julgeolekuolukorra arutelul, et muutunud julgeolekukeskkonnas peab Eesti väikeriigina tegutsema ettenägelikult ja ei saa endale lubada teiste sabassörkimist. Selleks on vaja Urmas Paetist karmimat joont ajavat välisministrit - Siim Kallast.

Töötaja tööleläkitamisel mujale Euroopa Liitu tekib alati küsimus, kas tegemist on töölähetusega Eesti töölepingu seaduse mõistes või hoopis lähetatud töötajaga Euroopa Liidu direktiivi mõistes. Selgitab tööinspektsiooni osakonnajuhataja Kristel Plangi.

Eesti Keskerakonna valimisnimekirjaga Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal liitus kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, teatas Keskerakonna pressiesindaja.

Läänemaa Arenduskeskus kutsub läänlasi saatma selle nädala jooksul esitama ideid üle-eestilisele äri-ideede võistlusele Ajujaht, mille paremate vahel jagatakse 50 000 eurot.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks justiitsministri esitatud korrakaitseseaduse muutmise, millega keelatakse avalikus kohas alkoholi tarbimine.

Alates tulevast esmaspäevast asub Läänemaa Arenduskeskus Posti 41a Haapsalu TÜ Kaubamaja vasakpoolses tiivas Swedbanki kohal II korrusel.

Rahandusministeerium saatis eile majandusminister Urve Palole järelevalvemenetluse kokkuvõttega otsese käsu tunnistada kehtetuks kogu läbirääkimistega peetud parvlaevahange, kirjutab Delfi.

Maaleht jagab inimeste kogemuse kaudu nõu, kuidas kallite abivahenditeta supervormi saada. Üks eeskujusid on viie aastaga 60 kg alla võtnud Lihula naine Eve Pärnpuu (46).

15. oktoobril kella 11.30 paiku rünnati Lihulas Tallinna maanteel asuvas kaupluses 57-aastast naist ja põhjustati talle füüsilist valu.

Tänasest peavad autoga Haapsalu kesklinna läbivad liiklejad arvestama uue olukorraga, sest algab linna suurima liikluskoormusega ristmiku remont. Hiiumaale sõitjad ja sealt saabujad peavad arvestama senisest suurema ajakuluga, sest ümbersõit käib väikeste tänavate kaudu, vahendas "Terevisiooni" uudistesaade.

Kohus keelas täna ETV saatel "Pealtnägija" avaldamast lugu mereväega seotud kohtuasjast, kirjutab ERRi uudisteportaal.

20 000 gümnaasiumiõpilasele tasuta koolilõuna tagamisel on kindlasti positiivne mõju noorte tervisele ja toitumisharjumustele, kuid lisatoetuste puhul võiks kaugemas perspektiivis lähtuda siiski vajaduspõhisusest, leiab riigikogu kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.

Eile äratas Pärnus politseipatrulli tähelepanu ilmale mittevastavalt riides olev laps, kes toimetati pereabikeskusesse. Ümbritsevad täiskasvanud ei tundnud väikemehe olukorra vastu huvi.

Tööhõivereform ei kuulu küll Eesti Panga nõukogu pädevusse, kuid olen selle alaga viimasel paaril aastal nii lähedalt kokku puutunud, et tunnen end kohustatuna sõna võtma.

Päästjatel on plaan külastada selle aasta jooksul Läänemaal umbes 450 kodu, et anda tuleohutusalast nõu ja abi.

Tallinna Sadama uute parvlaevade projektid ja tehnilised parameetrid töötas välja ning koostas laevatehastele vajaliku ehitusdokumentatsiooni Norra projekteerimisfirma LMG Marine; kümneid Norra vetes seilavaid reisiparvlaevu projekteerinud LMG Marine kinnitusel on tänased tähtajad uute laevade valmimiseks laevanduses tavapärased ja ajaliselt piisavad.