kolmapäev, 23 juuli, kell 06:42:03
RSS vood Twitter Facebook Helista

RMK ja ELF korraldavad tänavu taas looduskaitsetalguid

Eestimaa Looduse Fondi talgud puisniidu taastamiseks Haeskas 24.-26. septembril 2010. Talgulisi võõrustas Tuulingu talu. (Foto: www.flickr.com/photos/taevakarva)

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) viib tänavu koos Eestimaa Looduse Fondiga (ELF) läbi kakskümmend talgureisi, kus tehakse looduskaitselisi töid, pakutakse vabatahtlikele aktiivset puhkust ning tutvustatakse ohustatud alasid ja liike, teatas RMK. Iga aasta on olnud mitu talgupaika ka Läänemaal. Tänavused talgupaigad selguvad kevadel.

 

RMK juhatuse esimehe Aigar Kallase sõnul pani RMK üle kümne aasta ELF-i eestvedamisel toimunud talguürituste korraldamisele õla alla selleks, et propageerida vabatahtlikku tööd ja edendada loodusharidust. “Hoolimata ELFi pikast kogemusest on vabatahtliku töö olulisus Eestis alles kujunemas ja ühistalgutega saame näidata, et looduskaitse ja ohustatud alade eest hoolitsemine on meie kõigi ühine asi,” rääkis Kallas ning lisas, et kevadest sügiseni toimuvatele talgureisidele oodatakse igas vanuses inimesi, sest teadmised, kuidas looduses käituda, ei jookse kellelgi mööda külge maha.

 

Meie metsades kasvab ja elab hinnanguliselt üle 20 000 liigi elusorganisme ning nende püsimajäämine on inimtegevusega otseselt seotud.

 

Aastate jooksul on ELF-i korraldatud ligi 300-l talguüritusel osalenud üle 4500 vabatahtliku, kes on teinud rohkem kui 40 000 tundi tööd. ELFi juhatuse esimehe Jüri-Ott Salmi sõnul on talgute mõte laiem, kui ainult töö tegemine. "Kogemus on tõestanud, et suvine talgutegu toob talvise hingerahu. See tuleb teadmisest, et looduse heaks on midagi oma kätega tehtud, samuti värskes õhus veedetud ajast, peale tööd ühiselt ettevõetud matkast kohalikul kaitsealal ning tutvumisest sealse looduse ja kogukonna tegemistega," ütles Jüri-Ott Salm.

 

Täpsem teave talgukohtade ja registreerimise kohta avaldatakse kevadel ELFi talgute lehel www.talgud.ee.

 

ELF korraldab looduskaitselisi talgureise juba üle kümne aasta. Üheksakümnendate lõpul Suurbritannia partneri toel käivitatud talgureisid võeti Eestis kiiresti omaks ning populaarsus on aasta-aastalt üha kasvanud. 2011. aasta jooksul toimus ELFi korraldusel 40 talgureisi, millel osales kokku üle 500 vabatahtliku, kes panustasid looduse heaks üle 6000 tunni tööd.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Haapsalu vehklemiskoolkonna esindajatest koosnenud koondis sai kokkuvõttes 21. koha.

Kaasanis vehklemise MMil alistas Eesti epeenaiskond täna eelringis Iisraeli.

Kõrgendatud tähelepanu all on transporditeenust osutavad sõidukid. Oluline on, et juht oleks kaine ja puhanud ning ka sõiduk tehniliselt korras, teatas politsei. 

21. Haapsalu keelpillifestivalil saab 21.-24. juulini  kuulata muusikat linna ilusates kontserdipaikades erinevatele koosseisudele duost orkestrini. Avakontserdi andis eile Toomkirikus orkester Barocco Boreale.

Tulevast aastast kavandab põllumajandusministeerium kuni 40-aastastele alustavatele põllumajandustootjatele 25-protsendilist lisatoetust esimese 39 hektari eest. Suurendatud otsetoetust saab esimesel viiel tegutsemisaastal.

Vormsi saarel käivad ettevalmistused 25. juulil algavateks olavipäevadeks, millega tähistatakse Püha Olavi kiriku taaspühitsemise 24. aastat. Olavipäevad on Vormsi tähtsündmus, mida igal aastal külastab sadu inimesi.

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse algatatud manifestile allakirjutanud 16 vabaühendust jagavad ühist seisukohta, et karusloomakasvandused ning loomatsirkused tuleks Eestis keelustada. 

Ilmateenistuse nädalaprognoosi järgi on sel nädalal iga päev Eestis sooja 25-30 kraadi. Jahedam võib kohati olla vaid rannikul.

Pühapäeval peeti American Beauty Car Show lõpuüritusena Kiltsi lennuväljal veerand miili kiirendusvõistlus.

Winny Puhhi poisid on tuntud oma lavavallatuste poolest.

Eesti tuntuim ühisrahastusplatvorm Hooandja pani üles MTÜ Vormsi Veri projekti Vormsist pärit autorite loomingust raamatu väljaandmiseks. Kui 25. augustiks on projekti toetatud 1200 euroga, saabki selts selle raha raamatu kirjastamiseks.

17aastane haapsallane Ottomar Ladva saavutas eile Eesti meeste 2014. aasta välkmale meistrivõistlustel esikoha.

17. juulil kell 9.35 juhtus liiklusõnnetus Haapsalus Tallinna maantee 1 asuva kaubanduskeskuse parklas. Otsa sõideti seal parkinud sõidukile Mazda 323. Õnnetuse põhjustanud juht lahkus autoga sündmuskohalt.

Pühapäeval, 20. juulil peeti Kiltsi lennuväljal 1/4 miili kiirendusvõistlus. Kui tänavaautodele mõeldud A-klassis olid tegijad peamiselt võistlejad Soomest, siis spetsiaalautodele mõeldud klassis võttis võidu Eesti mees. Tähelepanuväärseks ja ajalooliseks muutis selle võistluse see, et sündis uus Eesti kiirendusrekord, mille sõitis välja Reino Poom oma dragsteriga. Uueks kiirendusajaks sai 7,771 sekundit.

Ameerika autode pidu American Beauty Car Show kulmineerus eile uhkete autode rongkäiguga läbi Haapsalu. 

Ridala vallas Kabermetsa külas tehti laupäeval sõiduauto pihta jahipüssist üks lask, inimesed õnneks kannatada ei saanud, kirjutab Delfi

Laupäeval, 19. juulil kell 22.50 teatati tulekahjust Haapsalus Võnnu tänaval, kus korterelamu ühest korterist tuli suitsu. Helistajate teatel oli korteris sees ka inimene, teised majaelanikud olid ise väljunud.

Täna hommikul kell 5.51 teatati tulekahjust Lihulas Tallinna maanteel, kus põles elumaja pööning.

Laupäeval lõppenud 57. Muhu väina regatil võitis grupis OCR III esikoha Haapsalu jahtklubi jaht Edasi (kapten Koit Pauts). Folkbootide grupis võitis ja tuli ühtlasi Eesti meistriks Tuuli EST18 (Hps jahtklubi) - kapten Olev Oolup. Grupi ESTLYS III kokkuvõttes kolmas oli Luisa EST541 (kapten Henry Viiret).

Haapsalu vehkleja Sten Priinits sai vehklemise MM-il Venemaal Kaasanis eile epees kaheksanda koha, mis on tema karjääri parim saavutus.

Haapsalus Pargi tänaval jalutas täna põder. Kohal olid päästjad ja politseinikud. Kui nad põdrale lähenesid, sööstis põder meeste poole, mille peale nad tagasi tõmbusid. Hommikul leiti aga Oja tänavalt põdravasikas, kes oli aia vahele kinni jäänud ja hukkunud. Tõenäoliselt oli tegu põdravasika emaga, kes täna taas linna vasikat otsima tuli. 

Reedel oli American Beauty Car Show laval Rootsi death metali bänd Arch Enemy. Fotod: Tõnis Krikk. 

Laupäeval esines American Beauty Car Showl briti rockilegend Uriah Heep. Fotod: Tõnis Krikk.

Laupäeval esines Haapsalu piiskopilinnuses hullumeelsete lavašõude poolest tuntud Winny Puhh, mille liikmed lõhkusid laval kaks BMW-d. 

Reedel esines Haapsalus APTEKis Facelift Deer ja Rasmus Rändvee. 

Haapsalu piiskopilinnuses oli näitusel ligi 130 ameerika päritolu sõidukit. 

20. juulil kl 16.47 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Männiku karjääris on vee alla vajunud ujuma läinud 29-aastane mees ning teda läks päästma läheduses viibinud mees. Päästjate kohale jõudes selgus, et uppujat päästma läinud 1960. aastal sündinud mehe süda on madalas vees terviserikke tõttu seiskunud, tema elustamiskatsed tulemusi ei andnud.

Ameerika autod sõitsid täna rehvide vilinal läbi linna Kiltsi lennuväljale kiirendusvõistlusele. 

Täna lõpeb Haapsalus American Beauty Car Show. Kl 11 sõidavad ameerika autod läbi linna Kiltsi lennuväljale, kus peetakse kiirendusvõistlust. Fotod: Enriika Liiv. 

19. juuli öösel vastu 20. juulit varastati Haapsalus Kaluri 26 territooriumilt treileril numbrimärgiga 060YHH RIB-tüüpi paat BRIG registreerimistunnusega VLH605. Paadimootor on Johnson Evinrude. Omanik palub abi paadi leidmisel. Leidjale ja leidmisele viiva vihje andjale on kopsakas vaevatasu. Teavet saab anda telefonil 5850 1138 või 110.

19. juulil kell 15.51 teatati päästjatele, et Paide vallas Tarbja tehisjärvel veepaisu juures on laps uppumisohus, teatas Päästeamet. Tegemist on äärmiselt ohtliku kohaga, kus ujuda. Veepaisul langeb vesi umbes 3m kõrguselt, tekivad veekeerised ning kõrgete seinte tõttu on sealt välja saamine peeaegu et võimatu. 

Briti rockilegend Uriah Heep esines eile American Beauty Car Showl mitmele tuhandele inimesele. Ühe loo ajal kutsus bänd publiku seast lavale naised, kes ansambliliikmetega koos rokkisid.

Eile hilisõhtune Haapsalu oli täis müra ja rehvisuitsu. American Beauty Car Showl osalevad autode sõitsid läbi linna – oli traditsiooniline naiste öösõit.

Eestis avastati tänavu esimesel poolaastal 232 võltsitud europangatähte, samas kui mullu esimesel poolaastal avastati 97 eurokupüüri, teatas Eesti Panga pressiesindaja Viljar Rääsk.

Lätis peetakse sellel nädalal muusikafestivali Positivus, kus sarnaselt eelmistele aastatele on kaasmaalaste probleemidega tegelemas Lääne prefektuuri politseinikud, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Heiko Leesment.

Haapsalu jahtklubi jahid on Muhu väina regatil pärast nelja etappi esikohal seitsmest grupist kolmes - OCR III grupis Edasi, ESTLYS III grupis Luisa ja Folkboot grupis Tuuli.

Juulis jõustus maksuameti otsus, et ettevõtjad peavad registreerima kõik oma töötajad. Teiste hulgas tuleb arvele võtta ka hooajalised töölised, ühepäevased abilised ja vabatahtlikud talgulised, kirjutab Postimees.

18. juulil kell 01.48 teatati päästjatele tulekahjust Vormsil Hullo külas.

Täna Haapsalus algaval American Beauty Car Showl saab kolmel päeval näha rohkelt Ameerika päritolu sõidukeid eri aastakümnetest. Ligi 130 näituseautot saab imetleda piiskopilinnuse hoovis, kuhu tuleb eksponaate Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist ja muidugi ka Eestist. Nii palju näituseautosid pole showl varem olnud. Kokku on linna oodata ligi 4000 ameerika sõidukit. 

2015. aasta algusest saab dokumentidele anda ainult rahvusvahelise standardiga digiallkirju, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tänavu külastab Päästeameti ohutuspäevi veeohutuskampaania buss „Kangelane“. Videotehnika ja päästevarustusega sisustatud bussi veavad eest Alansi Vabatahtliku Päästeseltsi liikmed, kes näitavad ja lasevad inimesel ise proovida eri veeohutuse ning elustamise võtteid.

Tänavu on suuremas osas Eestist mustikaid metsas napilt, marjadest tulvil pole ka kultuurmustikad, kirjutab Maaleht.

Läänemaa jalgpalliklubi Haapsalu pidi täna Eesti meistrivõistluste II liiga lääne/lõunatsooni mängus tunnistama 1:5 allajäämist JK Tondile.

Ukrainas Venemaa piiri lähedal on alla kukkunud Malaisia reisilennuk 295 inimesega pardal, teatas BBC.

 

Kaia Kanepi (WTA 54.) võitis Rootsis Bastadi tenniseturniiri teises ringis Richel Hogenkampi (WTA 152) 6:3, 6:1 ja jõudis veerandfinaalis.