esmaspäev, 26 jaanuar, kell 18:23:22
RSS vood Twitter Facebook Helista

RMK ja ELF korraldavad tänavu taas looduskaitsetalguid

Eestimaa Looduse Fondi talgud puisniidu taastamiseks Haeskas 24.-26. septembril 2010. Talgulisi võõrustas Tuulingu talu. (Foto: www.flickr.com/photos/taevakarva)

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) viib tänavu koos Eestimaa Looduse Fondiga (ELF) läbi kakskümmend talgureisi, kus tehakse looduskaitselisi töid, pakutakse vabatahtlikele aktiivset puhkust ning tutvustatakse ohustatud alasid ja liike, teatas RMK. Iga aasta on olnud mitu talgupaika ka Läänemaal. Tänavused talgupaigad selguvad kevadel.

 

RMK juhatuse esimehe Aigar Kallase sõnul pani RMK üle kümne aasta ELF-i eestvedamisel toimunud talguürituste korraldamisele õla alla selleks, et propageerida vabatahtlikku tööd ja edendada loodusharidust. “Hoolimata ELFi pikast kogemusest on vabatahtliku töö olulisus Eestis alles kujunemas ja ühistalgutega saame näidata, et looduskaitse ja ohustatud alade eest hoolitsemine on meie kõigi ühine asi,” rääkis Kallas ning lisas, et kevadest sügiseni toimuvatele talgureisidele oodatakse igas vanuses inimesi, sest teadmised, kuidas looduses käituda, ei jookse kellelgi mööda külge maha.

 

Meie metsades kasvab ja elab hinnanguliselt üle 20 000 liigi elusorganisme ning nende püsimajäämine on inimtegevusega otseselt seotud.

 

Aastate jooksul on ELF-i korraldatud ligi 300-l talguüritusel osalenud üle 4500 vabatahtliku, kes on teinud rohkem kui 40 000 tundi tööd. ELFi juhatuse esimehe Jüri-Ott Salmi sõnul on talgute mõte laiem, kui ainult töö tegemine. "Kogemus on tõestanud, et suvine talgutegu toob talvise hingerahu. See tuleb teadmisest, et looduse heaks on midagi oma kätega tehtud, samuti värskes õhus veedetud ajast, peale tööd ühiselt ettevõetud matkast kohalikul kaitsealal ning tutvumisest sealse looduse ja kogukonna tegemistega," ütles Jüri-Ott Salm.

 

Täpsem teave talgukohtade ja registreerimise kohta avaldatakse kevadel ELFi talgute lehel www.talgud.ee.

 

ELF korraldab looduskaitselisi talgureise juba üle kümne aasta. Üheksakümnendate lõpul Suurbritannia partneri toel käivitatud talgureisid võeti Eestis kiiresti omaks ning populaarsus on aasta-aastalt üha kasvanud. 2011. aasta jooksul toimus ELFi korraldusel 40 talgureisi, millel osales kokku üle 500 vabatahtliku, kes panustasid looduse heaks üle 6000 tunni tööd.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Eesti epeenaiskond koosseisus Erika Kirpu, Katrina Lehis, Irina Embrich ja Julia Beljajeva sai Barcelonas peetud MK-etapil 9. koha.

29. jaanuar on viimane päev selleks, et tellida 1. märtsil toimuvateks riigikogu valimisteks valijakaart oma e-posti aadressile. Eilse seisuga oli elektroonilise valijakaardi tellinud üle 93 000 inimese.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali HÕFF ja Jamesoni koostöös korraldatud lühifilmide stsenaariumide konkursi võitis stsenarist Sander Jahilo, kelle filmiidee osutus ka publiku lemmikuks. Kokku laekus fantaasia-, õudus- ja ulmefilmide konkursile 16 stsenaariumi. 

Haapsalu politseijaoskonna patrullitalituse juht Tarmo Tomson ütles Saarte Häälele, et kiiruseületamine transiittrassidel on probleem.

Pühapäeval suri Ateenas legendaarne laulja Demis Roussos, kirjutab Delfi.

Märtsikuiste riigikogu valimiste eel avasid Tartu ülikooli riigiteaduste instituut ja Eesti rahvusringhääling valijakompassi, mida saab igaüks kasutada aadressil valijakompass.err.ee. Kompassi abil saab leida valimistel kandideerivate erakondade hulgast enda vaadetele lähim erakond.

Riigikontroll analüüsis, kas omavalitsused on enne kasutusloa andmist kontrollinud, kas hooned on nõuetekohaselt ehitatud. Haapsalust sattusid kontrolli uus spordihoone ja Haapsalu Hoolekandekeskus. Mõlemal juhul tuvastati terve rida rikkumisi.

Nädalavahetusel peeti Saaremaal Orissaares jääpurjetamise Saaremaa meistrivõistlused klassidele DN, Ice-Optimist ja Monotüüp XV. DN täiskasvanute klassis võidutses haapsallane Vaiko Vooremaa.

Raplas peetud Eesti juunioride meistrivõistlustel laskmises läks püstoliharjutuse meistritiitel ühelt Haapsalu tüdrukult teisele. Võitis Kaisa Kuusik, mullune meister Kerli Neljas jäi finaalis kuuendaks.

Tööinspektsioonist otsis abi müüja, kes peab suures kaubanduskeskuses boksis klienditeenindajana töötades olema tööl üksinda 11 tundi järjest. Kuna keskus on avatud kogu päeva, siis ei saa ta kasutada pikemaid puhkepause.

24. jaanuaril avastati, et Nõva vallas Variku külas on tungitud taluhoonesse, kust on varastatud mitmesuguseid esemeid.

Haagisega, kuid koormata metsaveoauto Scania R500 LB, mida juhtis 28-aastane Märt, sõitis tagurdamisel otsa sõiduteel viibinud inimesele, kes suri sündmuskohal.

Riigikokku pääsedes jätkab Vabaerakond kõige võimalike vahenditega tööd, et kõrvaldada meie riigi elust ja seadustest need olulised vead ja ebaõiglused, mille on aastate jooksul kehtestanud eri valitsuskoalitsioonid ja riigikogu koosseisud kas sihilikult või rumalusest, kirjutab Andres Ammas, Eesti Vabaerakonna kandidaat riigikogu valimistel.

Mariupoli raketirünnakutele ei järgnenud esialgu laiaulatuslikku pealetungi, kuid ainuüksi linna pommitamine näitab, et Vene juhtkonnal on sel suunal tõsiseid kavatsusi.

Eile kell 12 oli Haapsalu pitsikeskuses šotipäraste rõivaste demonstratsioon. Keskuses sai näha spetsiaalselt eestlastele tehtud Eesti ja Šoti lipuvärvidega tartankangast.

Haapsalu kultuurikeskuses oli eile õhtusöök Šotimaa poeedi ja rahvalauliku Robert Burnsi auks, kelle sünnist möödub täna 256. aastat. Burnsi õhtusöökidel on kindel stsenaarium ja kombed, mida Eesti Šoti Kultuuriseltsi ja Šoti Klubi liikmed ning teised šoti kultuurist lugu pidavad pidulised au sees hoidsid.

2017. aastal toimuva XII noorte laulupeo peadirigendiks valiti Heli Jürgenson ja XII tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla. Laulupeo ideekavandi konkursil osutus valituks töö nimega “Noored juured” mille autoriteks on Rasmus Puur ja Veiko Tubin.

Šoti päevade osana peeti täna Haapsalu kohvikus Raamat šoti rahvuspoeedi Robert Burnsi luule maratoni.

Haapsalu šoti peo avasündmus oli reedel SOFFA restoranis, kus õllesommeljee Kristjan Markii tutvustas Šotimaalt pärit õllesorte ja selgitas, mis on nende eripära. Vaata õhtust kokkuvõtvat videot!

Eile Tallinnas toimunud Eesti võistkondlike meistrivõistluste kolmandal mängupäeval alistas Haapsalu LTK meeskond (Toomas Vestli, Aaro Õismets ja Heikki Sool) kolm võistkonda.

31-aastase Meelise juhitud sõiduauto Nissan sõitis otsa peateel liikunud sõiduautole Volkswagen, mida juhtis 30-aastane Svetlana. Volkswagen paiskus vastassuunda, kus põrkas kokku peatunud sõiduautoga Opel, mida juhtis 58-aastane Nikolai.

ERR: Haapsalus liikus täna tavapärasest rohkem ruudulistes seelikutes mehi ja naisi, sest peeti šoti pidu. Šoti kultuuripäevade juurde käis tartani tutvustus, jääkeegliturniir ning tantsude ja toostidega õhtusöök, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Haapsalu kergejõustikuklubi sportlane Karl Koha tõukas täna Tartus Eesti juunioride ja noorte kergejõustiku sisemeistrivõistlustel viimasel katsel kuuli 17.46, millega täitis Euroopa kuni 23-aastaste meistrivõistluste normi.

Haapsalust pärit epeevehkleja Marno Allika jõudis Saksamaal Heidenheimis peetaval meeste epee MK-etapil 32 parema hulka.

Šoti päevade raames mängiti täna Haapsalus Väikesel viigil šotlaste rahvuslikku talispordimängu jääkeeglit. Demonstratsioonmatši pidasid Haapsalu linnavalitsuse ja Suurbritannia saatkonna võistkonnad. Võitis saatkond. Kuid rahvavõistlusest võis võtta osa igaüks, kes võistkonna kokku sai ja osalejaid oli oma pool tosinat. 

Internetileheküljel http://autosport.ee/rk/ algas registreerimine Läänemaa jäärajavõistlusele. Registreerimine käib kahele etapile korraga sest I etapp on kavas laupäeval, 31. jaanuaril ja II etapp 1. veebruaril.

Kella 13.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Läänemaa külje all Oidrema külas, kus kaubikuga GAZ kõrvalteelt peateele sõitnud 62-aastane Ants ei andnud teed peateel liikunud kaubikule Mercedes-Benz.

Reede õhtul peeti Haapsalu kultuurikeskuses Läänemaa taidlejate traditsiooniline Vähegiviitsijate pidu, kus anti üle maakonna kultuuripreemiad ja isetegevuslased kogu maakonnast esitasid tavalisest lõbusamaid etteasteid.

Kohtla-Järvel Oru linnaosas kortermajas puhkenud tulekahjus hukkus mees. Päästjad tõid majast  korteritest kokku seitse inimest, neist ühe kooliealise lapse, kes olid suitsulõksu jäänud. Ühest korterist evakueeriti koos elanikuga ka koer.

AS-i Tallinna Sadam tellitud uute parvlaevade kuuemeetrine mudel läbis nelja päeva jooksul Soome firma Aker Arctic basseinis jääkatsetused, mille käigus kontrolliti laeva liikuvust erinevate jääolude korral.

Eestlased on millegipärast šotlastega ühel lainel. Ja asi pole ainult torupillis, mida meie ja šotlased armastame. Torupillimuusikat kuuleb lähipäevil Haapsalus päris palju, vahendas Vikerraadio uudistesaade "Päevakaja". Juba täna kl 18 saab SOFFAs torupillimuusika kõrvale degusteerida Šoti õlut. Kohal on sommeljee, kes selgitab, mida õlle maitsmisel tähele panna.

Sel nädalal algas Vanalinna Bowlingus Firmaliiga Talv 2015 bowlinguvõistlus, mille raames peetakse maha kuus vooru. Võistlustest võtab osa 16 võistkonda, mis on viimaste aastate rekord.

Haapsalu linnavolikogu liige Tiit Moor teatas, et läheb IRL-i fraktsioonist Keskerakonna fraktsiooni, sest opositsioonis puudub võimalus endast märki maha jätta. Moori sõnul kutsus keskerakondlaste liider Jaanus Karilaid teda oma nimekirja juba enne valimisi ja märtsis löödi käed fraktsiooni vahetamise osas.

Haapsalu Krahviaias käis Ants Laikmaa mälestuspaviljoni ehitus. 45 000 eurot maksev paviljon on linnajuhtidel kavas avada veebruaris Eesti vabariigi aastapäeval.

Ajavahemikul 17.–22. jaanuar murti Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus sisse Haapsalu maanteel asuvasse majja ning varastati teler LG ja ehteid.

Valitsus otsustas eilsel istungil siseminister Hanno Pevkuri ettepanekul nimetada Rapla maavanemaks Tõnis Blangi ning Pärnu maavanemaks Kalev Kaljuste.

Lauatennise Haapsalu GP 4. etapi finaalis alistas Toomas Vestli 3:1 Erik Lindmäe (LTK Pingpong) ning võitis etapi ja juhib ka üldkokkuvõttes 147 punktiga.

Erakondade jaanuarikuise uuringu tulemustest üllatavad kaks väikeerakonda, Vabaerakond ja Eesti konservatiivne rahvaerakond (EKRE), kellest esimest toetaks valimistel juba kaheksa ning teist viis protsenti valijaist, kirjutab Postimees.

Eile Haapsalus Talumehe kõrtsis alanud mälumängusarja esimesel etapil sai esikoha võistkond Tiit & Hannes, kuhu kuulusid Tiit Koppel, Hannes Loss, Andres Teppor, Paavo Saar ja Jaan Koplik.

Saksamaal Heidenheimis peetaval meeste epee MK-etapil pääses põhiturniirile kolm Haapsalust pärit vehklejat: Nikolai Novosjolov, Marno Allika ja Sten Priinits.

33-aastane Nikolai sooritas sõiduautoga Volvo vasakpööret ja sõitis otsa reguleerimata ülekäigurada ületanud 14-aastasele Arina-Annale.

Sotsiaalministeeriumi lõi veebipõhise töövahendi Tööbik, mis aitab ettevõtetel korrastada töökeskkonna andmeid ja kaardistada võimalikke ohutegureid.

Eelnõu paneb ametnikele ja töötajatele, kellel on juurdepääs riigisaladusele, kohustuse teavitada tööandjat või ametiasutust viibimisest sellises välisriigis, kus on riigisaladusele ebaseadusliku ligipääsemise oht. Samuti peab arvestama tööandja, ametiasutuse või julgeolekukontrolli asutuse soovituste ja juhistega.

Riigipoolse töötasu toetuse saab tänavu 1034 kõrgema kutsetaseme treenerit, kes juhendavad ühtekokku 31 900 last ja noort. Enim toetusi jõuab jalgpalli-, kergejõustiku- ja korvpallitreeneriteni, nendel  aladel on kõige rohkem laste ja noorte treeningrühmi.

Majapidamiste võlakohustuste kasv tuli peamiselt eluasemelaenudest, aga suurenesid ka lühiajalised, alla üheaastased laenukohustused, kirjutab Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna peaspetsialist Taavi Raudsaar.

Täna toimunud e-hääletamise seminaril nõustus enamik riigikogu valimistel osalevaid  erakondi  kaasajastama ausa e-hääletamise põhimõtteid ja neid oma tegevuses järgima.

Pensionid tõusevad keskmiselt varasemalt prognoositud 5,9 protsendi asemel 6,3 protsenti. Pensioniindeksi tõus on eelkõige tingitud palkade kasvust.

Liuväljameister Arne Tennisberg mõõtis täna jää paksust Väikesel viigil ja ütles, et kui öösel on külmakraade, võib homme alata liuvälja tegemine.

Töötukassa tunnustab kolmandat korda tööandjaid, kohalikke omavalitsusi ja koostööpartnereid, kellega oleme teinud tõhusat koostööd inimeste tööleaitamisel. Läänemaalt pälvisid tunnustuse PVMP Elektika, Haapsalu kutsehariduskeskus ja Hanila vallavalitsus. 

Politsei sai täna, 22. jaanuaril kell 11.24 teate liiklusõnnetusest Haapsalus Tamme tänava ja Tallinna maantee ristmikul, kus oli toimunud kahe sõiduki - Renault ja Ford - kokkupõrge.

Pühapäeval Haapsalu spordikeskuse tennisehallis peetud Eesti juunioride võistkondlikel meistrivõistlustel jõudsid Haapsalu LTK poisid Toomas Vestli, Aaro Õismets, Mihkel ja Mattias Ristmägi poolfinaali, kus kaotasid 1:3 Narova LTK-le.

Riigikogu valimiste esimese autahvli tarbeks vaatasid valvurid üle kogu senise valimiskampaaniate kulgemise sügise hakuni välja. Mitmekümne kandidaadi seast hinnati teistest silmapaistvamateks rikkumisteks kuus sündmust ja trendi.

Kas teadsite, et õhkrelvavõistlusel Muda Karikas jagatigi alguses karikate asemel purke Haapsalu meremudaga? 

Ajaleht Saarte Hääl hoiatab lugejaid, et oma auto Saaremaa-külastuse ajaks mandrile jätmine on ohtlik, sest Virtsus võivad vargad neid rüüstada.

Ukraina päevik, 21. jaanuar. 242 päeva kestnud Donetski lennujaama terminali saaga jõudis lõpule. Pärast hoone õhkimist venelaste poolt lahkusid eile sealt viimased terminali kaitsjad ning varemete alla jäi kümneid hukkunuid.