kolmapäev, 28 jaanuar, kell 14:04:25
RSS vood Twitter Facebook Helista

Pühapäeval on Haapsalus autode jäärajavõistlus

Pühapäeval, 30. detsembril algab Haapsalus jäärajavõistluste sari. Karikavõistluste arvestuses löövad kaasa kõik osalejad, kes saavad tulemuse kirja. Meistrivõistluste arvestusse lähevad ainult need inimesed, kel on Läänemaal sissekirjutus – selline versioon on käigus juba teist aastat.

 

Rada on juba üle nädala endise Lääne Kaluri Hako tsehhi juures jääl sees ja rahvas on käinud harjutamas. Paar päeva pole saanud rada lahti hoida, kuna sula tõi vee kaldas peale. Sula on teinud samas raja paremaks ja kui nüüd viimaste päevade ilmad midagi ära ei riku, on esimene võistlus 30. detsembril.

 

 

Oodatud on kõik, kellel vähegi huvi – kiiver kaasa, lahtised asjad autost ära ning rajale! Kel on auto, millel pole kindlustust või ülevaatust, aga auto on esteetilise välimusega, siis ka nendega saab sõita.

 

Eelregistreerimine käib www.rally.ee lehel Haapsalu jäärada nime alt. Kui on mõni lahter, mida ei oska täita, siis pange sinna X ja saate edasi minna. Korraldaja ei võta kohapeal registreerinuilt kallimat maksu, aga eelregistreerimine on selleks, et teaks, kui palju rahvast tuleb.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Kultuuriministeeriumisse laekus tähtajaks 39 ettepanekut riiklike spordi elutöö- ja aastapreemiate määramiseks. Läänlastest on aastapreemia kandidaadiks esitatud vehklemistreener Helen Nelis-Naukas ja vehklejad Katrina Lehis ning Kristina Kuusk.

Haapsalu kunstnik Helju Sarnet Zauram on 40 inimese seas, kes kandideerib riiklikule kultuuripreemiale pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest, teatas kultuuriministeeriumi pressiesindaja.

14 suurt investeeringuobjekti, mis konkureerivad lähiaastateks Läänemaa jaoks planeeritud umbes viie miljoni euro suuruse arendusraha pärast. Taotlusi kokku umbes 20 miljoni euro peale.

Maksu- ja tolliamet (MTA) palub seoses ettevõtetele kuuluvate autode käibemaksu arvestamise muudatustega vaadata jaanuaris esitatud andmed üle äriühingutel, kes omasid detsembri seisuga sõidukit, kuid ei ole nende arvu ega seotud kulusid deklareerinud.

Eile kella 7.35 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Kärberi tn 60 juures, kus esialgsetel andmetel mööda Kärberi tänavat Ussimäe tee poole liikunud sõiduauto Honda Jazz sõitis otsa sõiduteed ületanud 9-aastasele Martinile.

Eile kell 21.15 said päästjad teate põlevast põhupallist Noarootsi vallas Pürksi külas.

Täna valiti Eesti Kunstiakadeemia rektoriks ühe hääletusvooruga akadeemik professor Mart Kalm. Valimiskogu 61-liikmest oli kohal ja hääletas 57 isikut.  Prof Mart Kalm pälvis esimeses voorus 37 häält, professorid Ivar Sakk ja Andres Tali kumbki 10 häält.

Reformierakondlasest ja kunagisest raadiomehest Rein Langist saab jälle poliitilise jutusaate juht, teatas Raadio 2 saate “Olukorrast riigis” tegija Allar Tankler. 

MTÜ Lastekaitse Liit julgustab toetuse saamiseks taotlust täitma kõiki lapsevanemaid, kelle laste huviharidustegevus on raskendatud. Samuti palutakse ka teistel last ümbritsevatel inimestel julgustada abivajaja lapse peret taotlust esitama.

Riigikogu võttis täna vastu otsuse, millega antakse valitsusele korraldus käivitada 1. jaanuarist 2016 riikliku elatisabi fondi töö. See tagab elatisraha maksmise ka juhul, kui teine vanem seda ei maksa.

Möödunud aastal pandi Läänemaal toime 183 isikuvastast kuritegu ehk 33 rohkem kui aasta varem. Neist suurem osa olid kehalised väärkohtlemised - 162 juhtumit. Oli üks tapmine, üks vägistamine.

Lääne maavalitsus ja Väinamere Liinid kaebasid kohtusse riigihangete vaidlustuskomisjoni otsuse, mis kuulutas kehtetuks Rohuküla-Sviby laevaliini vedaja leidmiseks korraldatud konkursi tulemuse. Seega otsustab kohus, kas Väinamere Liinide konkursivõit oli õigustatud või mitte.

Sel nädalal püsib õhutemperatuur päeval paari pluss- ja miinuskraadi vahel. Lääne-Eestis on oodata kuni 20 m/s tuult, lund ja lörtsi. Jäiteoht on suur, hoiatab ilmateenistus.

Justiitsminister Andres Anvelt vastaseile riigikogu arupärimisel küsimustele kodulaenuga hätta jäänud inimeste kaitsest ja peab mõistlikuks, et Läti eeskujul võiks ka Eestis rakendada “võtmed tagasi” põhimõtet.

Pühapäeval, 11. jaanuaril peeti Ridala esivõistlused kabes, males, koroonas ja lauatennises, vahendab Ridala valla kodulehekülg.

26. jaanuaril avastati, et Haapsalus Lihula maanteel on varastatud õhksoojuspumba väline osa.

Kaks suuremat ülemaailmset sotsiaalvõrgustikku Facebook ja Instagram olid täna hommikul üle maailma maas, raporteerivad kasutajad internetis.

Eile kella 22:11 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Endla tänava ja Suur-Ameerika tänava ristmikul.

Kooliliiga ja Läänemaa koolispordi liidu 7.–9. klassi poeglaste ühine võrkpallivõistlus peeti 21. jaanuaril Linnamäel. Turniiril osales kuus võistkonda ja selle võitis Oru kool.

Täna toimunud Haapsalu linnavolikogu IRLi fraktsiooni erakorralisel koosolekul otsustati teha Keskerakonna fraktsiooni üle läinud Tiit Moorile ettepanek volikogust tagasi astuda.

Eesti epeenaiskond koosseisus Erika Kirpu, Katrina Lehis, Irina Embrich ja Julia Beljajeva sai Barcelonas peetud MK-etapil 9. koha.

29. jaanuar on viimane päev selleks, et tellida 1. märtsil toimuvateks riigikogu valimisteks valijakaart oma e-posti aadressile. Eilse seisuga oli elektroonilise valijakaardi tellinud üle 93 000 inimese.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali HÕFF ja Jamesoni koostöös korraldatud lühifilmide stsenaariumide konkursi võitis stsenarist Sander Jahilo, kelle filmiidee osutus ka publiku lemmikuks. Kokku laekus fantaasia-, õudus- ja ulmefilmide konkursile 16 stsenaariumi. 

Haapsalu politseijaoskonna patrullitalituse juht Tarmo Tomson ütles Saarte Häälele, et kiiruseületamine transiittrassidel on probleem.

Pühapäeval suri Ateenas legendaarne laulja Demis Roussos, kirjutab Delfi.

Märtsikuiste riigikogu valimiste eel avasid Tartu ülikooli riigiteaduste instituut ja Eesti rahvusringhääling valijakompassi, mida saab igaüks kasutada aadressil valijakompass.err.ee. Kompassi abil saab leida valimistel kandideerivate erakondade hulgast enda vaadetele lähim erakond.

Riigikontroll analüüsis, kas omavalitsused on enne kasutusloa andmist kontrollinud, kas hooned on nõuetekohaselt ehitatud. Haapsalust sattusid kontrolli uus spordihoone ja Haapsalu Hoolekandekeskus. Mõlemal juhul tuvastati terve rida rikkumisi.

Nädalavahetusel peeti Saaremaal Orissaares jääpurjetamise Saaremaa meistrivõistlused klassidele DN, Ice-Optimist ja Monotüüp XV. DN täiskasvanute klassis võidutses haapsallane Vaiko Vooremaa.

Raplas peetud Eesti juunioride meistrivõistlustel laskmises läks püstoliharjutuse meistritiitel ühelt Haapsalu tüdrukult teisele. Võitis Kaisa Kuusik, mullune meister Kerli Neljas jäi finaalis kuuendaks.

Tööinspektsioonist otsis abi müüja, kes peab suures kaubanduskeskuses boksis klienditeenindajana töötades olema tööl üksinda 11 tundi järjest. Kuna keskus on avatud kogu päeva, siis ei saa ta kasutada pikemaid puhkepause.

24. jaanuaril avastati, et Nõva vallas Variku külas on tungitud taluhoonesse, kust on varastatud mitmesuguseid esemeid.

Haagisega, kuid koormata metsaveoauto Scania R500 LB, mida juhtis 28-aastane Märt, sõitis tagurdamisel otsa sõiduteel viibinud inimesele, kes suri sündmuskohal.

Riigikokku pääsedes jätkab Vabaerakond kõige võimalike vahenditega tööd, et kõrvaldada meie riigi elust ja seadustest need olulised vead ja ebaõiglused, mille on aastate jooksul kehtestanud eri valitsuskoalitsioonid ja riigikogu koosseisud kas sihilikult või rumalusest, kirjutab Andres Ammas, Eesti Vabaerakonna kandidaat riigikogu valimistel.

Mariupoli raketirünnakutele ei järgnenud esialgu laiaulatuslikku pealetungi, kuid ainuüksi linna pommitamine näitab, et Vene juhtkonnal on sel suunal tõsiseid kavatsusi.

Eile kell 12 oli Haapsalu pitsikeskuses šotipäraste rõivaste demonstratsioon. Keskuses sai näha spetsiaalselt eestlastele tehtud Eesti ja Šoti lipuvärvidega tartankangast.

Haapsalu kultuurikeskuses oli eile õhtusöök Šotimaa poeedi ja rahvalauliku Robert Burnsi auks, kelle sünnist möödub täna 256. aastat. Burnsi õhtusöökidel on kindel stsenaarium ja kombed, mida Eesti Šoti Kultuuriseltsi ja Šoti Klubi liikmed ning teised šoti kultuurist lugu pidavad pidulised au sees hoidsid.

2017. aastal toimuva XII noorte laulupeo peadirigendiks valiti Heli Jürgenson ja XII tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla. Laulupeo ideekavandi konkursil osutus valituks töö nimega “Noored juured” mille autoriteks on Rasmus Puur ja Veiko Tubin.

Šoti päevade osana peeti täna Haapsalu kohvikus Raamat šoti rahvuspoeedi Robert Burnsi luule maratoni.

Haapsalu šoti peo avasündmus oli reedel SOFFA restoranis, kus õllesommeljee Kristjan Markii tutvustas Šotimaalt pärit õllesorte ja selgitas, mis on nende eripära. Vaata õhtust kokkuvõtvat videot!

Eile Tallinnas toimunud Eesti võistkondlike meistrivõistluste kolmandal mängupäeval alistas Haapsalu LTK meeskond (Toomas Vestli, Aaro Õismets ja Heikki Sool) kolm võistkonda.

31-aastase Meelise juhitud sõiduauto Nissan sõitis otsa peateel liikunud sõiduautole Volkswagen, mida juhtis 30-aastane Svetlana. Volkswagen paiskus vastassuunda, kus põrkas kokku peatunud sõiduautoga Opel, mida juhtis 58-aastane Nikolai.

ERR: Haapsalus liikus täna tavapärasest rohkem ruudulistes seelikutes mehi ja naisi, sest peeti šoti pidu. Šoti kultuuripäevade juurde käis tartani tutvustus, jääkeegliturniir ning tantsude ja toostidega õhtusöök, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Haapsalu kergejõustikuklubi sportlane Karl Koha tõukas täna Tartus Eesti juunioride ja noorte kergejõustiku sisemeistrivõistlustel viimasel katsel kuuli 17.46, millega täitis Euroopa kuni 23-aastaste meistrivõistluste normi.

Haapsalust pärit epeevehkleja Marno Allika jõudis Saksamaal Heidenheimis peetaval meeste epee MK-etapil 32 parema hulka.

Šoti päevade raames mängiti täna Haapsalus Väikesel viigil šotlaste rahvuslikku talispordimängu jääkeeglit. Demonstratsioonmatši pidasid Haapsalu linnavalitsuse ja Suurbritannia saatkonna võistkonnad. Võitis saatkond. Kuid rahvavõistlusest võis võtta osa igaüks, kes võistkonna kokku sai ja osalejaid oli oma pool tosinat. 

Internetileheküljel http://autosport.ee/rk/ algas registreerimine Läänemaa jäärajavõistlusele. Registreerimine käib kahele etapile korraga sest I etapp on kavas laupäeval, 31. jaanuaril ja II etapp 1. veebruaril.

Kella 13.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Läänemaa külje all Oidrema külas, kus kaubikuga GAZ kõrvalteelt peateele sõitnud 62-aastane Ants ei andnud teed peateel liikunud kaubikule Mercedes-Benz.

Reede õhtul peeti Haapsalu kultuurikeskuses Läänemaa taidlejate traditsiooniline Vähegiviitsijate pidu, kus anti üle maakonna kultuuripreemiad ja isetegevuslased kogu maakonnast esitasid tavalisest lõbusamaid etteasteid.

Kohtla-Järvel Oru linnaosas kortermajas puhkenud tulekahjus hukkus mees. Päästjad tõid majast  korteritest kokku seitse inimest, neist ühe kooliealise lapse, kes olid suitsulõksu jäänud. Ühest korterist evakueeriti koos elanikuga ka koer.

AS-i Tallinna Sadam tellitud uute parvlaevade kuuemeetrine mudel läbis nelja päeva jooksul Soome firma Aker Arctic basseinis jääkatsetused, mille käigus kontrolliti laeva liikuvust erinevate jääolude korral.

Eestlased on millegipärast šotlastega ühel lainel. Ja asi pole ainult torupillis, mida meie ja šotlased armastame. Torupillimuusikat kuuleb lähipäevil Haapsalus päris palju, vahendas Vikerraadio uudistesaade "Päevakaja". Juba täna kl 18 saab SOFFAs torupillimuusika kõrvale degusteerida Šoti õlut. Kohal on sommeljee, kes selgitab, mida õlle maitsmisel tähele panna.

Sel nädalal algas Vanalinna Bowlingus Firmaliiga Talv 2015 bowlinguvõistlus, mille raames peetakse maha kuus vooru. Võistlustest võtab osa 16 võistkonda, mis on viimaste aastate rekord.

Haapsalu linnavolikogu liige Tiit Moor teatas, et läheb IRL-i fraktsioonist Keskerakonna fraktsiooni, sest opositsioonis puudub võimalus endast märki maha jätta. Moori sõnul kutsus keskerakondlaste liider Jaanus Karilaid teda oma nimekirja juba enne valimisi ja märtsis löödi käed fraktsiooni vahetamise osas.

Haapsalu Krahviaias käis Ants Laikmaa mälestuspaviljoni ehitus. 45 000 eurot maksev paviljon on linnajuhtidel kavas avada veebruaris Eesti vabariigi aastapäeval.

Ajavahemikul 17.–22. jaanuar murti Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus sisse Haapsalu maanteel asuvasse majja ning varastati teler LG ja ehteid.