esmaspäev, 8 veebruar, kell 18:44:04
RSS vood Twitter Facebook Helista

Pühapäeval on Haapsalus autode jäärajavõistlus

Pühapäeval, 30. detsembril algab Haapsalus jäärajavõistluste sari. Karikavõistluste arvestuses löövad kaasa kõik osalejad, kes saavad tulemuse kirja. Meistrivõistluste arvestusse lähevad ainult need inimesed, kel on Läänemaal sissekirjutus – selline versioon on käigus juba teist aastat.

 

Rada on juba üle nädala endise Lääne Kaluri Hako tsehhi juures jääl sees ja rahvas on käinud harjutamas. Paar päeva pole saanud rada lahti hoida, kuna sula tõi vee kaldas peale. Sula on teinud samas raja paremaks ja kui nüüd viimaste päevade ilmad midagi ära ei riku, on esimene võistlus 30. detsembril.

 

 

Oodatud on kõik, kellel vähegi huvi – kiiver kaasa, lahtised asjad autost ära ning rajale! Kel on auto, millel pole kindlustust või ülevaatust, aga auto on esteetilise välimusega, siis ka nendega saab sõita.

 

Eelregistreerimine käib www.rally.ee lehel Haapsalu jäärada nime alt. Kui on mõni lahter, mida ei oska täita, siis pange sinna X ja saate edasi minna. Korraldaja ei võta kohapeal registreerinuilt kallimat maksu, aga eelregistreerimine on selleks, et teaks, kui palju rahvast tuleb.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Pühapäeval, 7. veebruaril leiti Paljassaarest hüljatuna 26 looma: 9 merisiga, 4 kääbushamstrit, 4 rotti, 2 deegut, hamster ja 6 papagoid, kellest üks suri. Samal päeval leiti Tallinnast Linnahalli juurest 3 hüljatud tšintšiljat.

Pärnu-, Saare- ja Läänemaal on merejääl liikumine muutnud eluohtlikuks, mistõttu keelab politsei homsest nende maakondade kaldaäärsetel aladel jääl liikumise.

Rumba tee Vanamõisa ja Võhma vaheline lõik on nii kehvas seisus, et bussifirma L&L on otsinud lõigu kordategemiseks maavanemalt abi.

Tänaseks Haapsalu lossiparki kavandatud jõulukuuskede põletamine lükkub edasi laupäevale, 13. veebruarile, teatas Haapsalu linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus.

Keskkonnainspektorid katsetavad täna, kas drooniga on võimalik jälgida kaitsaluste liikide elupaikade puutumatust, ütles keskkonnainspektsiooni Läänemaa büroo juhataja Tõnis Ulm.

Haapsalu linnavalitsus kuulutas välja konkursi "Haapsalu jõulukujundus 2015” võitjad, vahendas linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus.

Eile õhtul kell 18.46 avastati, et Haapsalus Tallinna maanteel on varastatud spordi- ja sülearvuti kott

5. veebruaril kell 15.44 teatati häirekeskusele, et Ridala vallas Pusku külas oli sõiduauto teelt välja sõitnud.

Öö vastu laupäeva kell 2 löödi Haapsalus Posti tänaval asutuse ruumides 27-aastast meest.

“Olen naisterahvas ja töötan juba pikemat aega vahetustega, päris palju olen töötanud ka öistes vahetustes. Kuulsin kusagilt, et öötöö soodustab naistel rinnavähi teket. Kas teil on selle kohta täpsemat informatsiooni?”

Täna, kella ühe paiku öösel sai politsei teate, et Ida-Virumaal Jõhvi-Tartu maantee 52. kilomeetril põrkasid kokku reisibuss ja veoauto. Bussijuht hukkus sündmuskohal, haiglasse viidi 13 inimest.

Nõva vallavalitsus sai vallaelanikelt ühinemisteemalisele küsitlusele viis vastust. Vald uuris Padise või Lääne-Nigulaga liitumisega seotud hirme, müüte ja võimalusi.

Lõppeval nädalal avaldati näitajad detsembri toodangu kohta tööstuses, mille käekäik ei olnud eelmisel aastal kiita. Jaanuari tarbijahinnaindeks näitab aga, et inflatsiooni taastumine võtab veel aega, kirjutab SEB analüütik Mihkel Nestor.

Kolmapäeval, 17. veebruaril kell 19 jõuab Haapsalu kultuurikeskuses lavale Ugala muusikal “Moraal”, mis võtab vaatluse alla kõik teismeliste noorte patud ja lööb korra majja. Etenduses pole tagasi hoitud vägisõnade, kostüümivahetuste ega muusikaliste numbrite rohkuselt. Kõike on palju ja üle võlli.

Ridala vallavolikogu otsustas sel nädalal nõustuda Noarootsi vallavolikogu ettepanekuga alustada ühinemisläbirääkimiste konsultatsioonidega.

WoW Studio spetsialist Kelly Madissoon annab nõu, mida saaks iga inimene enda juuste jaoks igapäevaselt ära teha ning räägib ka sellest, mida halba võivad külmakraadid meie juustele teha.

Eile õhtul kell 17.11 juhtus Lääne-Nigula vallas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee 55. kilomeetril liiklusõnnetus.

Möödunud aasta parimaks keskkonnateoks valiti Eesti Kalastajate Seltsi korraldatud aktsioon, mille eesmärgiks seati kudevate kalade kaitsmine röövpüüdjate eest. Kokku valvati kalu üle 2000 tunni ja pea 50 vabatahtlikuga. Tabati mitmeid röövpüüdjaid ja samuti saadi kätte keelatud vahendeid.

Täna kell 13.54 põrkasid Pärnus Pika ja Ringi tänava ristmikul kokku päästeauto ja sõiduauto, teatas Lääne päästekeskus pressesindaja Katariina Vaabel.

Lihulas peeti koolispordiliidu ja jalgpalliliidu maakondlik jalgpalliturniir 1.-3. klassi lastele.

Justiitsministeeriumi tellitud ja mullu Tartu ülikooli läbi viidud uuringust selgus, et kolmandik Eesti 16-19aastastest noortest on elu jooksul kogenud mõnda seksuaalse väärkohtlemise juhtumit. Peamiselt seisneb seksuaalne ahistamine uuringu andmetel käperdamises ja alasti eksponeerimises.

Läänemaa JK 2007. sünniaastaga poisid mängisid läinud nädalavahetusel Tabasalu talvise karikasarja jalgpalli saaliturniiril. Lisaks läänlastele osalesid samaealised Martin Reimi jalgpallikooli kasvandikud Tallinnast, Rakvere JK Tarvase poisid ja korraldaja, Tabasalu JK, enda kaks võistkonda.

Reedel peeti Riias Sõru-Triigi liini tulevase parvlaeva Soela kiilupaneku tseremoonia.

Eile avati Haapsalu linnagaleriis legendaarse Haapsalu skulptori ja kunstniku Roman Haavamäe 125. sünniaastapäeva tähistav näitus.

Ridala vald paneb miljoni eurose alghinanga enampakkumisele oma soojusettevõtte, et saada raha kooliremondiks. Uue omaniku tulles on aga oodata küttehinna tõusu, vahendas “Aktuaalne Kaamera”.

Eile õhtul kella 18.10 ajal juhtus raske liiklusõnnetus Tartu vallas Jõhvi-Tartu-Valga mnt 122. kilomeetril.

Taebla lasteaia Lepatriinu rühma lapsed loosisid välja Lääne-Nigula 2015. aasta uue vallaelaniku kampaania auhinnad. Loosimisel osalesid kõik 2015 vallaelanikuks saanud isikud, olid nad siis samal aastal sündinud või valda kolinud.

Täna, Ilon Wiklandi 86. sünnipäeval kuulutati Haapsalus Iloni imedemaal välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi võitja.

Näitusel on õppetöödena valminud käsitööesemeid - tikitud mänguasjad, kirikindad, kaltsuvaibad, Vormsi vardakotid, telgedel kootud rätikud, heegelpitsid, Haapsalu sallid ja palju muud.

Erinevalt ülejäänud euroalast Eesti hinnatase alaneb, sest siinsed energia hinnad reageerivad nafta maailmaturu hinna muutusele vahetumalt. Nüüdseks pea kaks aastat kestnud deflatsioon on olnud tarbijatele soodne, kuna sundkulutused energiale ja osadele toidukaupadele on vähenenud. Kesine nõudlus ja hinnatõus välisturgudel ahendab ettevõtete ekspordivõimalusi, kirjutab Eesti Panga ökonomist Rasmus Kattai.

Seni Nõva ja Vasalemmaga ühinemisläbirääkimisi pidanud Padise vald sai ühienmisettpaneku Paldiski linnalt.

Alates 2013. aasta maist Eesti suusaliidu peasekretärina töötanud Jaak Mae lahkub sellelt ametikohalt 1. märtsil ja jätkab suusaliidus MK-etappide projektijuhina.

Taastuvenergia tootja Nelja Energia AS tootis 2015. aastal oma viieteistkümnes tuulepargis rekordilise koguse ehk ligi 569 gigavatt-tundi (GWh) elektrienergiat, mis on 15% rohkem kui aasta varem, ning moodustab ligikaudu 2,2% kogu Baltikumi elektritarbimisest. Viiendik sellest tuli Läänemaa tuuleparkidest.

Eleringi hallatava Andmelao statistika kohaselt vahetus veebruari alguses elektrimüüja 1200 tarbimiskohas. Haapsalus tegutseva Imatra Elekter ASi osakaal elektrisüsteemi tarbimisest vähenes aastaga 0,2%.

Päästeameti tuleohutusjärelevalve inspektorid alustavad tuleval nädalal tugevdatud kontrolli kodudes tuleohutusnõuete täitmise üle.

Täna õhtul kella 18.37 ajal helistas häirekeskusesse mees, kes palus kiirabi Tallinnas Saku suurhalli vastas olevasse parklasse, sest tal on kuulihaav.

Seoses selle juhtumiga palub politsei, et kõik, kes on pildil kujutatud mehi näinud, omavad infot nende viimase aja tegevuse kohta Eestis või on olnud nendega kontaktis, anda sellest teada telefonil 5341 7688 või 612 3000.

Valida saab 75 foto seast, tähtaeg on 7. veebruar.

Reformierakondlasest Ridala vallavolikogu liige Reimo Nebokat tegi täna revisjonikomisjonile ettepaneku uurida võimalikku sahkerdamist vallavanema ametiautoga.

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele anda Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks. Tunnustuse saavad ka Haapsalu Viigi kooli õpetaja Villu Baumann ja Haapsalust pärit presidendi kantselei siseosakonna juhataja Erki Holmberg.

Peterburis peetud Lääne-Eestit tutvustav äriseminar tõi oodatud 70 osavõtja asemel kohale kaks korda enam rahvast, vahendas Vikerraadio.

Möödunud nädalal, 26. jaanuaril murdsid hundid Paslepas ühes talus noore lamba. Noarootsi jahimehed ei saa aga praegu enam hunte küttida, sest ettenähtud hulk on juba lastud.

Pindi Kinnisvara pani ritta suuremate linnade korteritehingute ja samas linnas asuvate kinnisvarapakkumiste arvud. Maakonnakeskustest koosnevasse nimekirja lisati Kohtla-Järve ning Narva linn.

Harku ja Murru vangla liidetakse selle aasta 1. juunil Tallinna vanglaga. Siis lõpetatakse Harku alevikus asuvate vanglahoonete kasutamine.

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis eilsel koosolekul 2015. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna ehk Bonnieri preemia nominentideks Tuuli Jõesaare Eesti Päevalehest, Piret Reiljani, Koit Brinkmanni ja Katariina Krjutškova Äripäevast ning Tarmo Vahteri, Mikk Salu ja Margus Järve Eesti Ekspressist.