reede, 9 oktoober, kell 11:55:13
RSS vood Twitter Facebook Helista

Pühapäeval on Haapsalus autode jäärajavõistlus

Pühapäeval, 30. detsembril algab Haapsalus jäärajavõistluste sari. Karikavõistluste arvestuses löövad kaasa kõik osalejad, kes saavad tulemuse kirja. Meistrivõistluste arvestusse lähevad ainult need inimesed, kel on Läänemaal sissekirjutus – selline versioon on käigus juba teist aastat.

 

Rada on juba üle nädala endise Lääne Kaluri Hako tsehhi juures jääl sees ja rahvas on käinud harjutamas. Paar päeva pole saanud rada lahti hoida, kuna sula tõi vee kaldas peale. Sula on teinud samas raja paremaks ja kui nüüd viimaste päevade ilmad midagi ära ei riku, on esimene võistlus 30. detsembril.

 

 

Oodatud on kõik, kellel vähegi huvi – kiiver kaasa, lahtised asjad autost ära ning rajale! Kel on auto, millel pole kindlustust või ülevaatust, aga auto on esteetilise välimusega, siis ka nendega saab sõita.

 

Eelregistreerimine käib www.rally.ee lehel Haapsalu jäärada nime alt. Kui on mõni lahter, mida ei oska täita, siis pange sinna X ja saate edasi minna. Korraldaja ei võta kohapeal registreerinuilt kallimat maksu, aga eelregistreerimine on selleks, et teaks, kui palju rahvast tuleb.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Portaali KV.EE andmetel vähenes Läänemaal asuvate korterite müügipakkumiste arv aastaga 251-lt 195-le ehk 22 protsenti. Samal ajal tõusis keskmine ruutmeetri eest küsitav hind siin 515-lt eurolt 635-le ehk 23 protsenti.

Eile said Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad väljakutse Pärnu linna Kalevi staadionile, kus leiti ehitustööde käigus Saksa päritoluga miinipildujamiin.

Lääne maavalitsus kutsub kõiki inimesi, kes sõidavad regulaarselt Läänemaalt Tartusse ja vastupidi, osalema Haapsalu-Tartu bussiliini küsitluses.

Eesti kinnisvaraturg jaguneb jätkusuutlikkuse järgi tinglikult kolmeks- rahakeskused, lootustandvad ja lootusetud alad.

Eile kell 19.43 kaldus Tallinn-Saku-Laagri tee 15. kilomeetril Saku poolt Laagri suunas liikunud 46-aastane Erik sõiduautoga Suzuki Baleno esialgsetel andmetel paremkurvis vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Laagri poolt Saku poole liikunud sõiduautoga Honda FR-V.

27. septembril pidasid Haapsalu politseinikud kinni kolm inimest, keda kahtlustatakse grupi poolt suures koguses narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises.

Eesti kütusefirma Euro Oil avas täna Uuemõisas oma Läänemaa esimese ja Eesti 22. automaattankla.

Täna juhtus Toilas mereõnnetus, kus kolmeliikmeline keskealiste meeste seltskond koos paadiga ümber läksid ja merre kukkusid. Kaks meest päästeti, kuid üks on veel kadunud, otsingud kestavad.

Eduka riigi vundamendiks on ettevõtlik rahvas. Ent ettevõtlikkus ei ole pelgalt firma omamine või juhatusse kuulumine. 

Haapsalu keskendub sel aastal ersa ja mokša rahvakultuuri tutvustamisele.

Fotograaf Kauro Kuik tegi need ülesvõtted eile Rohukülas 20.00-23.30.

7. oktoobril kell 12.25 said päästjad väljakutse Lihulasse Ristiku tänaval asuvasse kortermajja, kus ühes korteris töötas suitsuandur. 

Täna öösel kell 2.03 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Kadarpiku külla Kuldkinga teele, kus oli juhtunud liiklusõnnetus.

Aasta õppija on Liina Vaimla, koolitaja Ingrit Kera ja koolitussõbralik organisatsioon MTÜ Lepatriinu Mängumaa.

Mõlemad juhid ja Opelis olnud kaasreisija, 64-aastane Arvo, toimetati Läänemaa haiglasse.

Läänlase lehel on nüüd avatud kaks lehekülge, kuhu on kogutud pidevalt värskenev valik videolugusid kogu maailmast. Vaadata saab sadu videoid loomade elust, samuti jälgida uudisreportaaže põletavatest sündmustest maailmas.

Täna peeti Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Läänemaa aasta õpetaja tunnustamisüritust, kuhu peale maakonna parimate lasteaia- ja kooliõpetajate olid kutsutud ka näiteks parimad koolitajad ja täiskasvanud õppijad.

Venemaa kaitseministeerium avaldas video sellest, kuidas Kaspia merel asuvad Vene sõjalaevad tulistasid tiibrakette Süürias nn Islamiriigi positsioonde pihta. Raketid lendasid läbi Iraagi ja Iraani õhuruumi.

Kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoorus laekus kokku Läänemaalt 29 projektitaotlust mahus 42 282 eurot, mida on ligi 2,6 korda enam kui jagatavat raha.

Aasta õpetaja maakondlik valimiskomisjon kuulutas Läänemaa aasta õpetajaks 2015 Läänemaa ühisgümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse metoodik-õpetaja Kalle Lõuna.

Niiluse jõe deltas laiaulatuslike veealuste arheoloogiliste kaevandustööde käigus leitud sajanditevanused vaarao Osirisega seotud esemed toodi esimest korda Euroopasse.

Justiitsministeerium on viinud läbi kohtulike registrite organisatsiooni reformi, mille tulemusena koondatakse sellel aastal 70 ametikohta ehk 45% personalist. Teenistusse jäänud ametnike palka tõstetakse oluliselt.

Väinamere Liinide teatel lisandub 7.-11. oktoobrini seoses Saaremaa ralliga Kuivastu-Virtsu liinile 38 lisareisi.

Kümneaastane Svjata Vatra annab kümnendal kuul Eesti eri paigus kümme sünnipäevakontserti, kus kõlavad parimad lood kogu kümnendi repertuaarist. Haapsalus on kontsert neljapäeval, 15. oktoobril kell 19.

Ajavahemikul 5.–6. oktoober võeti Lihulas Pärna tänaval garaažist omavoliliselt sõiduauto Opel Vectra.

Laupäeval peeti Nõval juba 16. korda TA orienteerumisklubi rogain. 353 registreerunud võistkonnast läks hommikul metsa 348, kokku 857 inimest ja mõned neljajalgsed sõbrad, kes kõik varem või hiljem ka kenasti metsast välja jõudsid.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Pärnus kell 2.09. Teataja sõnul põles Kaevu tänaval kahekordne elumaja leegiga. Päästjad tõid põlevast majast välja kaks inimest, kuid nende elu päästa ei õnnestunud.

Pühapäeval peeti Haapsalu veekeskuses ja Paralepas meie linna esimene basseinitriatlon. Üks korraldajaid ja ürituse ristiisa, Läänemaa ühisgümnaasiumi 11R klassi õpilane Bruno Laande ütles, et üritus õnnestus nii hästi, et seda võiks tulevikus uuesti korraldada.

Kui Kärdla nüüd viimases voorus liidritele kaotab ja läänlased liiga autsaidereid võidavad, pääseb II liiga koha peale mängima Läänemaa JK.

Peaministri büroos alustasid tööd ekspordi ja välisinvesteeringute valdkonna nõunik Kristi Tiivas ning peaministrit strateegilistes küsimustes nõustav Liina Vahtras.

Neljapäeval avaneb kõigil huvilistel võimalus näha Haapsalu linnuse arhitektuurse ideekonkursi võistlustöid Tallinnas Eesti Arhitektuurimuuseumis.

7. augustil tankis mees Lihulas bensiini ja diislikütust ning lahkus, jättes tangitud kütuse eest maksmata. 

Sel laupäeval ja pühapäeval peetakse Palivere liikumisradadel kelgukoerte sügiskross, kuhu korraldaja Helle Kaljula hinnangul on oodata sadakond koera.

AS Lääne Raudtee juhatuse liige Rein Riisalu ajalehele Harju Elu, et 22. septembriks 2016 peaks Riisipere-Turba lõigul olema rööpad maas. 

Mälestuspink legendaarsele Haapsalu matemaatikaõpetajale Mati Kammistele avatakse tuleval reedel, 18. oktoobril kell 14 Läänemaa ühisgümnaasiumi õuel.

"Vanaks sa võid jääda, aga rooste ei tohi minna," ütles Haapsalu kolledži neljandast [Ku:r] loovustoast osa võtnud vanaproua. Loovustoas pidid kolledži tudengitest ja eakatest haapsallastest moodustatud võistkonnad välja mõtlema eakate elu paremaks muutva idee.

Lääne maavalitsus kavandab maakonna bussiliinide hanke välja kuulutada 10. oktoobril 2016. aastal ja avaldas vastava teate Euroopa Liidu Teatajas.

"Sain töötajalt erakorralise ülesütlemise avalduse, kus on viidatud sellele, et töötaja ütleb töölepingu üles päevapealt seoses tööandja rikkumistega."

Eile jõudis Haapsalus lõpule naiste ja veteranide korvpalliturniir Sauna Cup. Võisteldi kolmes kategoorias - naised, mehed 45+ ja mehed 35+. Viimastest sai esikoha augustis üle 30-aastaste maailmameistriks tulnud Mooste Mõis.

Septembrikuu jooksul sai politsei teate Läänemaal metsa eksinud inimesest kaheksal korral.

Laupäeval, 10. oktoobril tuleb taas krossivõistlus Läänemaale, täpsemalt Kiltsi lennuväljale, kus peetakse Haapsalu kestvuskross 2015.

Lääne maavanema tervitus õpetajate päeva puhul.

Laupäeval kella 23.50 paiku tungis 27-aastane mees omavoliliselt Haapsalus Tallinna maanteel asuvasse korterisse.

Laupäeval kella 12 paiku löödi Haapsalus Tamme tänaval asuvas eramus 19-aastast neidu.

purjus ja juhtimisõiguseta 29-aastane Karel tagurdas sõiduautoga BMW 520i otsa jalakäijale, 29-aastasele Railile.

Haapsalu universaalhallis peetud Eesti karikavõistlustel epeevehklemises saavutasid esikoha kohaliku En Garde klubi vehklejad Sten Priinits ja Kristina Kuusk.

Laupäeval avas tühjavõitu Haapsalu linnagaleriis oma maalinäituse Tallinna kunstnik Sirja-Liisa Eelma. 

Sarja viimasel etapil osales 521 ratturit. Pikale, 50 km pikkusele põhisõidule startis 262 ning 17 km pikkusele lühemale distantsile 176 ratturit. Lisaks sõitsis lastesõitudel 83 väikest rattasõpra.

Tartus Vanemuise kontserdimajas toimunud üleriigilisel aasta õpetaja auhinnagalal “Eestimaa õpib ja tänab” kuulutati välja aasta õpetajad ja teised õppimisega seotud tiitlite laureaadid.

Täna kell kümme anti Haapsalus starti linna esimesele basseinitriatlonile, koolipoisi projektile, mis kannab Hr Bruno basseinitriatloni nime.

25-aastane Jelizaveta ei andnud sõiduautoga Nissan Primera vasakpööret sooritades teed vastassuunast otse liikunud mootorrattale Suzuki, mida juhtis 27-aastane Aivar.

Eile õhtul puhkes Rakveres Kauba tänaval asuvas elumajas tulekahju. Päästetööde käigus toodi välja kaks kannatada saanud inimest, kellest üks suri.

Pangateenused on olulised ning seetõttu peavad olema elanikele ja ettevõtetele kättesaadavad üle Eesti. Mõistlik on teenust pakkuda tõhusalt ja paindlikult, leiab Eesti Pank.