neljapäev, 18 september, kell 20:41:02
RSS vood Twitter Facebook Helista

Pühapäeval on Haapsalus autode jäärajavõistlus

Pühapäeval, 30. detsembril algab Haapsalus jäärajavõistluste sari. Karikavõistluste arvestuses löövad kaasa kõik osalejad, kes saavad tulemuse kirja. Meistrivõistluste arvestusse lähevad ainult need inimesed, kel on Läänemaal sissekirjutus – selline versioon on käigus juba teist aastat.

 

Rada on juba üle nädala endise Lääne Kaluri Hako tsehhi juures jääl sees ja rahvas on käinud harjutamas. Paar päeva pole saanud rada lahti hoida, kuna sula tõi vee kaldas peale. Sula on teinud samas raja paremaks ja kui nüüd viimaste päevade ilmad midagi ära ei riku, on esimene võistlus 30. detsembril.

 

 

Oodatud on kõik, kellel vähegi huvi – kiiver kaasa, lahtised asjad autost ära ning rajale! Kel on auto, millel pole kindlustust või ülevaatust, aga auto on esteetilise välimusega, siis ka nendega saab sõita.

 

Eelregistreerimine käib www.rally.ee lehel Haapsalu jäärada nime alt. Kui on mõni lahter, mida ei oska täita, siis pange sinna X ja saate edasi minna. Korraldaja ei võta kohapeal registreerinuilt kallimat maksu, aga eelregistreerimine on selleks, et teaks, kui palju rahvast tuleb.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Põhja prefektuur sai täna veidi enne kella 13 teate, et kaitseministeeriumis on meesterahvas sooritanud enesetapu.

Täna kella 11.45 ajal sai politsei teate raskest liiklusõnnetusest Tallinna-Haapsalu maantee 18. kilomeetril, kus veoauto sõitis otsa 66-asstasele mehele, kes hukkus, kirjutab Delfi.

Värskes Eesti Ekspressis on Priit Hõbemäe usutlus Pürksi kolhoosielust  raamatu kirjutanud ja Suurbritannia mõjukaimate naiste hulka kuuluva antropoloogi ja filantroobi Sigrid Rausingiga (52), kes elas Noarootsis ja töötas sealses gümnaasiumis 1993-1994, kui ta kogus materjali oma doktoritöö jaoks. Tema töö käsitles ajalugu ja mälu.

Kaia Kanepi (WTA 45.) kohtus 500 000 dollarise auhinnafondiga Seouli WTA tenniseturniiri teises ringis Tšehhi mängija Kristyna Pliskovaga (WTA 97.) ja võitis 3:6, 6:3, 6:2.

Täna, 18. septembril külastab Lääne päästekeskust Afganistani tuletõrje- ja päästepolitseidirektoraadi delegatsioon.

Laupäevast esmaspäevani peetakse Haapsalus Armeenia kultuuripäevad - avatakse mälestusmärk tuhandete armeenia orbude päästjale Hedwig Büllile ja kunstinäitus, toimub kontsert ning näidatakse filme.

Valitsus kiitis täna heaks kultuuriministeeriumis ette valmistatud eelnõu, mis loob õigusliku aluse treenerite töötasutoetuse maksmise jaoks riigieelarvest. 2015. aastaks on ligi 1200 treeneri töötasutoetuse jaoks kavandatud 3,51 miljonit eurot.

Sügise jooksul viivad Eesti toidutootjate esindusorganisatsioonid läbi hulganisti teavituskampaaniaid, millega kutsuvad tarbijaid üles väärtustama kohalikku toitu. Kampaaniatega juhitakse tähelepanu Eesti toidu eripäradele ning kodumaise toidutoomise olulisusele.

Üleeile jõudis riigikogu esimesele lugemisele töövõimereformi teine oluline osa, sotsiaalhoolekande seaduse, tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Selle eesmärk on kujundada ümber rehabilitatsiooniteenuse korraldus ning kaasajastada abivahendite süsteemi.

Üldhariduskooli matemaatikatunnist teame, et 1 + 1 = 2. Tavaelus võib aga olla olukordi, kus see seos ei kehti, tõdesid Tartu Ülikooli emeriitprofessor Ene-Margit Tiit ja Statistikaameti peaanalüütik Mihkel Servinski, kui nad võtsid vaatluse alla ema keskmise vanuse laste sünnitamisel.

Alates septembrist juhib Haapsalu turgu Linnamajanduse ASi töötaja Triin Tarv. Sel sügisel ei ole turu kasutajate jaoks veel muutusi oodata, ütles ta.

Majandusministeerium kutsub ettevõtjaid jagama oma ebaõnnestumiskogemusi piiriülesel tegutsemisel Euroopa Liidu siseturul.

Sügisel tegevust alustava SA Hiiumaa Muuseumid juhiks valiti maastikugeograaf, pikaajalise projektijuhikogemusega Toomas Kokovkin. Juhatuse liige alustab tööd 1. novembrist 2014.

E-residendi digi-ID loomine ehk võimalus ajada äriasju sõltumata oma asukohast võiks tuua firmade peakontorid Eestisse, leiab Läänemaalt pärit riigikogu liige Kalev Kallemets.

ERR: Lihulas algas täna Matsalu rahvusvaheline loodusfilmide festival, kus linastuvad 70 riigi filmid. Festivali kava on nii mitmekesine, et harivaid linateoseid on nii algkooliealistele kui ka eakatele, vahendas "Aktuaalne kaamera".  

Täna pärastlõunal uppus Pärnumaal Häädemeeste vallas kodutiiki kukkunud nelja-aastane poiss.

Neljapäeval, 18. septembril annavad Vormsi valla esindajad Vormsi merepääste seltsile üle viiemeetrise kaatri, millega vabatahtlikel merepäästjatel on võimalik osutada merepäästeteenuseid.

Fraktsiooni koosseisus külastavad Läänemaad Jaanus Tamkivi, Kalle Laanet, Lauri Luik, Aivar Sõerd, Kristen Michal, Jüri Jaanson, Aare Heinvee, Arto Aas, Deniss Boroditš, Kalev Kallemets, Kalle Palling, Mati Raidma, Meelis Mälberg, Rein Aidma, Remo Holsmer, Tarmo Mänd, Tõnis Kõiv ja Väino Linde.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab Euroopa Liidu vahenditest Paldiski tuumaobjekti korrastamiseks vajalikke eeluuringuid 2 116 000 euroga. Toetus tuleb Euroopa Ühtekuuluvusfondist ning katab täielikult uuringute maksumuse.

Täna kell 15 avatakse Haapsalu kultuurikeskuses Eesti ajaloo mastaapseim näitus „ Vabadussõjalaste mälestuseks”, mis on ettevalmistatud koostöös Riigiarhiiviga ja Haapsalu linnaga. Näitusel esineb ettekandega ajaloodoktor Jaak Valge ja omad selgitused annab ka Riigiarhiivi arhivaar Ivar Kaigu.

 

Politseipatrull leidis Haapsalust Kuuse tänaval asuvast garaažist varastatud sõiduauto täna hommikul Haapsalus Kastani tänaval võsast.

Kasutaja maaltsemees on YouTube'i üles riputanud Rapla-Virtsu raudtee põneva pildigalerii.

Ajavahemikul 12.– 13. september varastati Haapsalus Tamme tänavalt trepikoja käsipuu külge lukustatud jalgratas.

Eile kella 18.27 ajal juhtus liiklusõnnetus Haapsalus spordihoone juures Mulla tänava ja Lihula maantee reguleerimata ristmikul, kus põrkasid kokku sõiduauto Mercedes-Benz 300CE ja liinibuss IVECO.

15. septembri õhtul murti Haapsalus Kuuse tänaval sisse garaaži ning varastati sõiduauto Mercedes Benz ja murutraktor.

Tuleval neljapäeval tuleb Lihula vallavolikogus arutlusele Kasari kooli sulgemine. Koos kooliga kaob ka õpilaskodu.

Nõva kooli õpilased ja õpetajad läksid juba viiendat korda üheskoos Tallinna SEB sügisjooksule. Jooksult saadud laevavautšerite eest minnakse kevadel kooliekskursioonile Rootsi.

Septembri esimesel nädalavahetusel pidasid Haapsalus purjeregati väiksed purjetajad Optimistidel. Tänavu olid eesotsas pärnakad. Võitis Kaur Oskar Volt Anvar Sepa ja Angeliina Õunapi ees.

Indrek Grigor kirjutab Sirbi artiklis “Kutselised harrastuskriitikud Vormsil” 20.–23. augustini Maarin Mürgi (Artishok) ja Keiti Kljavini (Uit) eestvedamisel Vormsil peetud kriitikakoolist.

Rio olümpiamängude korralduskomitee kuulutas välja rahvusvahelise konkursi Rio olümpiale 70 000 vabatahtliku abilise leidmiseks, teatas Eesti olümpiakomitee EOK.

Laupäeval, 20 septembril on ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli tõttu suletud Kiltsi lennuvälja territoorium ja selle läheduses asuv Mägari tee. 

Haapsalu uue ja säästliku tänavavalgustuse esimese etapi ehitushanke võitis Eltel Network AS, kelle tööde maksumus on 1,6 miljonit eurot, teatas Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) pressiesindaja Elina Kink. See tähendab, et kogu tänavavalgustuse vahetus läheb umbes 1,3 miljonit alguses plaanitust kallimaks ja kogu projekti teostumiseks peab linnavolikogu leidma 130 000 eurot lisaraha.

Sügishooaja puhul uuenes Riigimetsa Majandamise Keskuse RMK mobiilirakendus infoga riigimetsades olevate metsaandide korjekohtade kohta. Rakendusest leiab ka levinud marja- ja seeneliikide kirjeldusi ning pilte, häid retsepte ning metsaandide säilitamise õpetusi.

Täna on 155. sünniaastapäev Vormsi kooliõpetajal ja pomoloogil Jaan Spuhl-Rotalial (16. sept 1859 – 10. aug 1916).

Alates 15. septembrist hakkas kehtima uus linnaliini nr 1 (Lossiplats – Kiltsi – Rohuküla – Kiltsi – Lossiplats) sõiduplaan. Sõiduplaani muudeti seoses 1. septembrist kehtima hakanud Vormsi reisiparvlaeva Reet uue sõiduplaaniga. Vaata, millised väljumised muutusid.

Haapsalu purjespordikooli sportlane Kristina Erisalu sai nädalavahetusel Pärnu sügisregatil klassis Zoom8 tüdrukute seas esikoha.

Haapsalu tennisemängija Kaia Kanepi (WTA 45.) sai täna hommikul Koreas Seouli tenniseturniiri avaringis 6:2, 6:4 jagu Elizaveta Kulichkovast (WTA 208.).

Haapsalus saavad 6-10aastased lapsed proovida kuu aja jooksul tasuta tennisemängu Haapsalu tennisehallis. Treeningud viivad läbi Haapsalu tennisekooli treenerid ja need toimuvad igal kolmapäeval kell 17.00 ja laupäeval kell 12.00.

Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja määras täitmisele ärakandmata vangistuse, sest karistatu oli tingimisi karistuse ajal joonud alkoholi.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu teatas täna hommikul erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et loobub kevadistel riigikogu valimistel erakonna esinumbri kohast ja et IRLi peaministrikandiaadiks saab Juhan Parts, kirjutab Delfi.

15. septembril kella 20.15 paiku tõugati isiklike suhete pinnal tekkinud tüli käigus 15-aastast noormeest.

Läänemaa meistrivõistlustel jahipraktilises laskmises kuulilaskmise harjutuses tuli võitjaks Vahur Koplimaa. Teise ja kolmanda koha said Artyom Deykov ja Andres Kampmann. Mõõtu võtsid kaheksa jahilaskurit.

Esmaspäeval toimunud Eesti Keskerakonna juhatuse koosolekul otsustati ühehäälselt toetada Haapsalu raudtee väljaehitamist kahe aasta jooksul ning tasuta parvlaevasõidu tagamist saarlastele ja hiidlastele.

20. septembril peetakse ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli Uno Aava rändkarikale, mis on 2014. aasta rahvaspordisarjade viimane võistlus.

ERR: Haapsalu lastekodulapsed said elu esimese lennukogemuse. Noorte- ja spordiklubi Keelutsoon korraldas neile Kiltsis lennuväljal paraplaanisõidu, mis tõstis lapsed ligi 600 meetri kõrgusele, vahendas "Aktuaalne kaamera".