reede, 21 november, kell 13:43:28
RSS vood Twitter Facebook Helista

Pühapäeval on Haapsalus autode jäärajavõistlus

Pühapäeval, 30. detsembril algab Haapsalus jäärajavõistluste sari. Karikavõistluste arvestuses löövad kaasa kõik osalejad, kes saavad tulemuse kirja. Meistrivõistluste arvestusse lähevad ainult need inimesed, kel on Läänemaal sissekirjutus – selline versioon on käigus juba teist aastat.

 

Rada on juba üle nädala endise Lääne Kaluri Hako tsehhi juures jääl sees ja rahvas on käinud harjutamas. Paar päeva pole saanud rada lahti hoida, kuna sula tõi vee kaldas peale. Sula on teinud samas raja paremaks ja kui nüüd viimaste päevade ilmad midagi ära ei riku, on esimene võistlus 30. detsembril.

 

 

Oodatud on kõik, kellel vähegi huvi – kiiver kaasa, lahtised asjad autost ära ning rajale! Kel on auto, millel pole kindlustust või ülevaatust, aga auto on esteetilise välimusega, siis ka nendega saab sõita.

 

Eelregistreerimine käib www.rally.ee lehel Haapsalu jäärada nime alt. Kui on mõni lahter, mida ei oska täita, siis pange sinna X ja saate edasi minna. Korraldaja ei võta kohapeal registreerinuilt kallimat maksu, aga eelregistreerimine on selleks, et teaks, kui palju rahvast tuleb.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Majandus- ja taristuminister Urve Palo kirjutas täna alla määrusele, mille järgi saavad eramajade omanikud, kes kasutavad kütmiseks erimärgistatud vedelkütust, taotleda toetust küttesüsteemi väljavahetamiseks säästvama vastu.

Eesti kuni 16-aastase meistrivõistlustel laskmises võitsid Läänemaa spordikooli noored kolm kuld- ja kolm pronksmedalit.

Peaminister ja Eesti Reformierakonna esimees Taavi Rõivas külastab täna Haapsalut riigikogu liikme Lauri Luige kutsel.

Kui bussid kultuuriinimestega Tallinnast ja Tartust olid Haapsalu kultuurikeskusse jõudnud, kuulutati Eesti kultuuri koja visioonikonverents “Mis on kultuuri väärtus?” avatuks. Kahe päeva jooksul peetakse kultuurikeskuses hulk arutelusid nimekate kultuuritegelaste eestvedamisel. Tunnustatakse esseekonkursi „Mis on Eesti riigi mõte?“ võitjaid ning antakse välja aasta Kultuuri Tegu auhind.

Täna ja homme ja Haapsalus paarsada kultuuritegelast, kes arutlevad Eesti Kultuuri Koja visioonikonverentsil kultuuri väärtuse üle.

Haapsalu linna jõulupuu saab sel aastal uued valged kaunistused, teatas Haapsalu linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus.

Eile kell 11.18 kutsuti päästjad appi Noarootsi valda Höbringi külla, kus teataja sõnul põles traktor.

Kui uskuda Venemaal viimasel ajal läbiviidud avaliku arvamuse küsitlusi, valitseb seal eufooria: enamik venemaalasi leiab, et nende riik on just selline nagu peab olema. Erilist uhkust tuntakse oma presidendi üle, vahendasid ERRi teleuudised

Eesti kõige avaram kool asub Läänemaal - Vatla põhikool edetabelit põrandapinna ruutmeetrite poolest õpilase kohta, kirjutab Maaleht.

Täna öösel algas Eesti lõuna- ja edelaservast lume- ja lörtsisadu. Esialgu nõrk sadu muutus hommikul tihedamaks ja laienes edasi põhja- ja kirde suunas. Sajab põhiliselt lund ja lörtsi, rannikualadel ka vihma, teatas ilmateenistus.

Neljapäeva õhtul Läänemaal juhtunud liiklusõnnetuses sai autolt löögi sõiduteel olnud mees ja ta hukkus sündmuskohal. Teataja sõnul istus mees maanteesillal ja talle otsasõitu ei õnnestunud vältida. 

Lääne maavanem kinnitas kohaliku omaalgatuse programmi 2014. aasta sügisvoorus toetatud projektide nimekirja, milles järgi 13 projektitaotlust saavad 16 767 eurot ja 40 senti.

ERR: Haapsalu linnavalitsus kavatseb mõne aasta pärast liita ühe katuse alla eestikeelse ja venekeelse õppega põhikoolid. Koolide ühendamise põhjuseks on vene keelt emakeelena kõnelevate laste arvu vähenemine ja Nikolai kooli suur ülalpidamiskulu, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Eestis tähistatakse tänavu 25 aasta täitumist organiseeritud mahepõllumajandusliku tegevuse algusest. Selle aja jooksul on Eesti mahepõllumajandusalases teadustöös jõutud üksikute teadlaste initsiatiivil alguse saanud teadusuuringutest osalemiseni suurtes rahvusvahelistes projektides, mis peaks andma tuge kogu mahesektori edasiseks arenguks. Millised teadusuuringud on aastate jooksul Eesti mahepõllumajanduse arengut toetanud, kirjutab Maablogis Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik.

Kui vahel on Haapsalu linna jõulukuuse toomiseks vaja olnud läbi murda hangedest ja pugeda padrikusse, siis seekord ootas väljavalitud puu saemehi otse küla keskel täpselt Ridala kiriku vastas elumaja õuel. Kuid tsiviliseeritud paigast puu kättesaamiseks tuli ületada teistmoodi tõkkeid.

Täna keskpäeval jõudis Haapsallu linna jõulupuu. Ridala kiriku lähedalt maha võetud umbes 50-aastane kuusk on kaharam kui viimaste aastate linna jõulukuused. Valgustuse saab puu peale tuleval nädalal.

Loovisikud hakkavad detsembrikuus koostöös Tallinna ülikooli Haapsalu kolledži ja Haapsalu kutsehariduskeskusega välja mõtlema Läänemaad iseloomustavaid meeneid. 

Eile kella 17.08 paiku sõitis 60-aastase Jaani juhitud sõiduauto Mercedes-Benz Tartus Ravila tänaval reguleerimata ülekäigurajal otsa 11-aastasele tüdrukule. 

Õpilasfirma Haapsalu Aabits viis noort esitlevad homme kodulinna päris enda aabitsat, milles on teadmisi linna kohta nii külalisele kui ka haapsallasele.

Neljapäevane Lääne Elu kirjutab, et Reformierakond on raudtee taastamise vastu. See ei vasta tõele. Reformierakonnas on palju neid, kes Haapsalu raudtee taastamise ideed toetavad ja on ka inimesi, kes kahtlevad selle majanduslikus tasuvuses. Kalev Kallemets esindas antud leheloos enda isiklikku seisukohta, milleks tal on loomulikult õigus. 

Täna võttis Riigikogu vastu seaduse eelnõu, millega tuleva aasta esimesest jaanuarist tõuseb eestkostel ja perekonnas hooldamisel oleva lapse toetus praeguselt 191,80 eurolt 240 eurole lapse kohta. Viimati tõsteti antud toetust 2008. aastal.

15. novembri õhtul helistas keskkonnainspektsiooni valvetelefonile Haapsalust mees, kes enda sõnul näinud tundmatut helendavat objekti maandumas.

Täna, 19. novembril esitles Toidupank möödunud aastavahetuse eel eetris olnud ERR heategevusprogrammi Jõulutunnel kaudu kogunenud annetuste eest ostetud kolme uut kaubikut, millest üks on jahekambriga auto.

Politseile teadaolevalt on üledoosiga haiglasse sattunud lapsed tarvitanud nn sünteetilist „kanepit“ ehk kannabinoidi, kirjutab Virumaa Teataja.

19. augustil sõidutas taksojuht Aivar Sarapuu Haapsalus panka ühe eaka, talle nägupidi tuttava naisterahva, kellega oli kaasas noorem mees, keda kogenud taksojuht polnud varem linnas märganud. Naine oli ilmselgelt endast väljas ja noormees käitus kahtlaselt. 

Tähelepanelik läänlane märkas endise MEK-i hoovis, kus praegu tegutseb Läänemaa Ehitus, kahtlasi auke ja prügikotte. Keskkonnainspektsioon tuvastas loata kaevandamise.

Soomes Lohjas peetud Eesti-Soome maavõistluse laskmises võitis punktidega 50:38 Soome.

Eksperdid hindavad viimaste loendustulemuste põhjal hallhüljeste arvukuse Eesti vetes piisavalt heaks, et lubada nende küttimist väikeses mahus. Kõige varem on küttimine võimalik 2015. aasta kevadest.

Euroopa Liit kavandab Venemaa sanktsioonide mõjude leevendamiseks Baltimaade piimatootjatele üle 28 miljoni euro suurust toetuspaketti, kinnitas eile õhtul põllumajandusminister Ivari Padarile telefonivestluses Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hogan.

17. novembril ajavahemikul kell 17–18 varastati Haapsalus Kuuse tänavalt oranži värvi raamiga lukustamata jalgratas Merida.

Ajavahemikul 17.–18. november varastati Haapsalus Suur-Liiva tänaval maja lähistelt mere kaldalt sõudepaat Pella Fjord.

Tartus Ülikooli tänaval sõitis 52-aastase Anu juhitud sõiduauto Mazda tagurdamist alustades küljelt sisse sõiduautole Nissan, millest väljuv kaassõitja 57-aastane Silvia jäi avatud ukse vahele.

Politsei sai Viljandi kooliõpetaja tapmisele järgnenud nädalatel koolidest tavapärasest rohkem väljakutseid koolidesse, kuid praeguseks on olukord taas tavapärane, kirjutab Postimees. Üks väljakutsetest tuli Ridala koolist, kus 16-aastasel noormehel oli kaasas püstoli moodi ese ja nuga.

Ugala Teatril on rõõm kutsuda läänlasi 3. detsembril kell 19 Haapsalu kultuurikeskusesse, kus etendub kuulus komöödia „Kahe isanda teener“. 

Vastuseks Haapsalu volikogu esimehe Jaanus Karilaiu kriitilisele kirjale pakkus aselinnapea Liina Põld täna kell 17 alanud koosolekul välja reformikava, mille järgi uuest aastast kaob iseseisev haridusosakond linnavalitsuses ja koolid, huvikoolid ning lasteaiad hakkavad alluma otse aselinnapeale. Põld oli kuulama tulnud ligi 50 inimest, kelle seas oli nii linnakodanikke kui ka volikogu ja linnavalitsuse liikmeid. (LISATUD FOTOD)

Keskkonnaagentuur hakkab lahendama 117 osaliselt riigi omandis või selge kuuluvuseta paisuga seotud probleeme. Läänemaal asub neist kaks - Liivi pais Liivi jõel ja Võnnu mõisa pais nimeta kraavil.

Novembri alguses tähistas tantsurühm Läki Tantsule! 5. sünnipäeva, mille puhul oli Haapsalu kultuurikeskuses meeleolukas pidu. Vaata sellest kokkuvõtvat videot!

13. novembril oli Läänemaa ühisgümnaasiumis Playback Show. Vaata pikka videot vaimukast meelelahutusest!

Haapsalu põhikool hakkas möödunud nädalal pilootprojektina koolilastele hommikuputru pakkuma.

Lääne prefektuuri politsei ja piirivalve aastapäeva tähistamisel Pärnus kuulutati välja prefektuuri parimate auhindade võitjad. Parima kriminaalpolitseiniku auhinna pälvis Andrei Taratuhin Läänemaalt, kelle pühendumine ja oskused on silma jäänud ka oma maakonnast väljaspool paiknevatele kolleegidele.

25. novembril kl 11 on Haapsalu sotsiaalmajas eakate ohutuspäev „Kaitse eite, aita taati!“. Käes on sügis, pime ja külm aeg. See on hea aeg selleks, et meelde tuletada ja õppida juurde nippe, kuidas me ise ennast aidata saame.

Novembris tähistab Haapsalu muusikakool 60. juubelit. Tähtsa sündmuse puhul on Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis laupäeval, 29. novembril kl 14 kontsert-aktus. Kontserdil esinevad nii solistid, ansamblid kui ka muusikakooli kammerorkester. 

Haapsalu kunstiklubi liige Ülo Telgmaa arutleb, kuidas hoida tegusana galerii, kus kohalikud kunstnikud oma töid näitavad. Klubi vajab raha üüri maksmiseks, kunsti müügist aga tulu ei teenita. Seepärast on Telgmaa pidanud enda kukrut kergendama. 

Haapsalu linna delegatsioon sõidab 19. novembril Haapsalu sõpruslinna Petlemma. Haapsalu linnavalitsusele esitas küllakutse Petlemma linnapea Vera Baboun.

Kui Haapsalu saab haridusministeeriumilt loodetud raha põhikooli ja algkooli remondiks, tuleb 600 koolilapsele leida terveks õppeaastaks asenduspind. Nii suurt tühja kooliruumi Haapsalus varuks ei ole ja praegu plaanivad linnajuhid paigutada osa õpilasi Nikolai kooli ja need, kes sinna ei mahu, õue moodulklassidesse.