teisipäev, 16 september, kell 07:52:59
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Võidupüha paraad peetakse tänavu Haapsalus

Presidendi ettepanekul peetakse tänavu Kaitseliidu Võidupüha paraad Haapsalus raudteejaama esisel platsil, sellega on nõus ka Kaitseliidu peastaap, vahendas Postimees.

 

Kaitseliidu teavitusjaoskonna ülem Tanel Rütman ütles, et paraadi toimumise kohaks valiti Haapsalu raudteejaama esine plats.

 

"Ühel korral varem on Võidupüha paraadi Haapsalus peetud, aastal 2000, siis toimus see sama koha peal. Käisime seal juba nii-öelda luurel ära, see on ainuke sobiv plats linnas," ütles Rütman. "Samuti on ilus ja väärikas jaamahoone nüüd ilusamgi kui toona."

 

Tänavu nii suurejooneliselt kui mullu paraadi ei peeta, osalejate arv jääb ilmselt alla 1000. Osalejate arvule seab omad piirid platsi suurus. Samuti ollakse valmis taas Võidupüha tähistama suuremalt järgmisel aastal, kui Võnnu lahingust möödub 95 aastat.


Share |

Kommentaarid

Uudised

ERR: Haapsalu lastekodulapsed said elu esimese lennukogemuse. Noorte- ja spordiklubi Keelutsoon korraldas neile Kiltsis lennuväljal paraplaanisõidu, mis tõstis lapsed ligi 600 meetri kõrgusele, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

ERR: Soome režissöör Ville Mäkelä jälgis ligi kaks aastat ühe Eestist pärit mehe töö- ja pereelu Soomes. Valminud dokumentaalfilm "Uus soomlane" portreteerib Eestist lahkunud inimeste elu sügavamalt ja tõepärasemalt kui seni Eesti või Soome meedias neid kajastatud on, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Vormsi pubis Krog nr 14 korraldatakse 4. oktoobri alguses traditsiooniline surströmmingsfest ehk mädaräime pidu, mil ühe õhtu jooksul tutvustatakse Rootsi kultuuri ja tavasid rahvusliku köögi ning rootslaslike tegevuste kaudu.

Ilmateenistuse nädalaprognoosi järgi püsib ilm kuiv ja õhusoe 18 kraadi ligi nädala lõpuni.

Kui heita pilk terroristide infoallikatele veebis, siis sealt ei paista kuidagi silma, et neile kehtiksid Minskis sõlmitud relvarahu kohustused. Täiesti lahtise tekstiga kirjeldatakse uusi sõjalisi operatsioone ukrainlaste positsioonide vastu. Mõne päeva eest väitsid ju kohapeal tegutsevad Kremli marionetid, et nad olla Minski kõnelustel osalenud kui vaatlejad ja ei pea end kokkuleppega seotuks.

Laupäeva hommikul pärast kella kaheksat juhtus Martna vallas Ehmja külas liiklusõnnetus, kus kokku põrkasid kaks sõiduautot.

Lääne-Nigula vallavalitsus alustas uute elanike valda registreerimise kampaaniat, mille peaauhind on tahvelarvuti iPad Mini.

Täna ja homme õhtul kell seitse linastub Haapsalu kultuurikeskuses Ville Mäkelä dokumentaalfilm “Uus soomlane”, milles on portreteeritud Haapsalu mehe ja Somaalia naise pereelu võõral maal. Filmi üks peategelane Timo Tõnisma andis Läänlasele intervjuu eile õhtul vahetult enne filmi esilinastust.

Neli kuud tagasi hakkas Lihula mees Meigo Märk Pääskülast Pärnu maanteed pidi Riia suunas astuma. Siht on jõuda Kreekasse ja siis vaatan edasi, kuulutas ta. Nüüd on esimene eesmärk täidetud.

Noorte- ja spordiklubi Keelutsoon korraldas augustis ja septembris Haapsalu hoolekandekeskuse seitsmele lapsele paraplaanilende. Eile tegid oma esimese õhulennu kolm lastekodulast. Pikemalt saab ettevõtmisest teada ja vaadata kaadreid nii maalt kui õhust täna kl 21 algavast "Aktuaalsest kaamerast". 

18.-21. septembrini on Haapsalus Iloni imedemaa käsitöökuuris näitus “Seeneaeg Läänemaal”, mille ajal jagab linnarahvale nõu ja vastab küsimustele Läänemaalt pärit seeneteadlane Teele Jairus.

Sel sügisel etendab NUKU teater viimaseid kordi populaarset nukulavastust „Jussikese seitse sõpra“, mis jõudis esimest korda publiku ette 2002. aasta märtsis. Lavastus sõidab oktoobris ja novembris hüvastijätutuurile üle Eesti, tuuri esimene etendus on Haapsalus 7. oktoobril.

Kohalik toit on oluline osa meie kultuurist ja identiteedist ning täpselt nõnda nagu panustame oma kultuuri hoidmisse ja arendamisesse, tuleb teha seda ka toidu puhul. Selles tegevuses on põllumeeste, töötlejate ja tarbijate arusaamade ja jõudude ühendamine A ja O, kirjutab põllumajandusminister Ivari Padar.

Majandusministeeriumi rahvusvahelisele hankele avaliku liiniveo teenindamiseks Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidel tuli üks pakkumine, teatas ministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda.

Laupäeval, 27. septembril kell 13.00 avavad MTÜ Bereginja ja Haapsalu käsitööselts Läänemaa keskraamatukogu lugemissaalis Rozalie Lepa ja Natalja Jampolskaja käsitöönäituse, mille järel toimub vene traditsioonilise lapinuku tegemise õpituba kogu perele.

13. septembril pukseerisid vabatahtlikud merepäästjad Põõsaspea neeme lähistel ankrus olnud mootoririkkega väikelaeva Dirhami sadamasse.

Ajavahemikul 30. august kuni 13. september murti Lihula vallas Seira külas sisse talumajja ning varastati teler ja pudel brändit.

14. septembri hommikul avastati, et Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus on Toominga tänaval sisse murtud garaažiboksidesse ning Lasteaia tänaval keldrisse.

13. septembril lõi 31-aastane mees Haapsalus  Kuuse tänaval ühise alkoholitarvitamise käigus 49-aastast meest.

Laupäeval, 13. septembril kella 21 paiku lahkus oma elupaigast Muhu vallas Koguva külas 23-aastane Sven. Mees on 190 sentimeetrit pikk, blondide juuste ja saleda kehaehitusega.

Tööinspektsiooni  töötervishoiu tööinspektor Kerttu Sepp selgitab, mida tähendab, kui töötervishoiuarst diagnoosib tööst põhjustatud haigestumise.

Laupäeval kell 20.45 said päästjad teate põlengust Ridala vallas Uuemõisas, kus teataja sõnul põles elektripost. Päästjate saabudes selgus, et põlengut ei olnud, elektrijuhtmed olid lühisesse läinud.

Laupäeva õhtul kell 22.56 said päästjad teate liiklusõnnetusest Lääne–Nigula vallas Vedra külas, kus mootorrattur oli kokku põrganud teele jooksnud põdraga.

Demokraatiapäeva puhul korraldatakse nädala jooksul üle Eesti noortele mõeldud ettevõtmisi, arutelusid ja sündmusi, mille eesmärgiks kasvatada paremaid kodanikke.

Läänemaa jalgpalliklubi andis täna tõsise lahingu II liiga liidri Tallinna Kalevi duubelvõistkonna vastu. Läänlased kaotasid mängu 1:0, kuid kaartide ja väravatõrjete poolest olid vastastest kindlalt üle. Läänlased lõpetasid mängu üheksakesi ja vastastel oli kasutada kaks 11 meetri lööki, milledest ühe väravavaht tõrjus ja teine lendas latti.

Läänemaalt pärit loomasõber, MTÜ Pesaleidja vabatahtlik ja Tallinna tehnikaülikooli lektor Eliis Salm on mures Haapsalu loomade varjupaiga pärast. Salmi hinnangul on varjupaigas hulgaliselt probleeme, mida saaks vältida. 

Relvarahu Ukraina armee ja vene terroristide vahel on intensiivistunud. Viimastel päevadel on Putini vabatahtlikult kõvasti pingutanud Donetski ümbruses, kuigi oma eesmärke, nähtavasti, ei saavutanud - lennuväli endiselt ukrainlaste käes, samuti hoiavad ukrainlased mitmeid positsioone linna ümbruses.

Läänemaa JK Haapsalu pidas täna koduväljakul Eesti jalgpallimeistrivõistluste II liiga kohtumise Tallinna Kalevi duubelmeeskonnaga ja kaotas 0:1. Selle eest, et kaotus oli nii väike, peavad haapsallased tänama väravavaht Hendrik Sihti.

Eile õhtul Šveitsis Brienzis lõppenud raiespordi maailmameistrivõistlustel võitsid Eesti sportlased kaks hõbemedalit. Taavi Ehrpais sai teise koha kombineeritud järkamises professionaalide klassis, Läänemaa juuniorsportlane Jarro Mihkelson tuli teiseks laasimises. Laasimises oli edukas ka Taavi Ehrpais, kes tuli sellel alal profiklassis kuuendaks.

Eesti kauplustes on müügil üle 1000 kodumaise mahetoote, selgus TNS Emori poolt läbiviidud tarbijauuringust. Parimad Eesti mahetooted ja parim mahetootja selguvad täna, 14. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis  Leivapäeval.

Haapsalu X nostalgiapäevade tänane programm algas tasuta raamatute laadaga Haapsalu kultuurikeskuse ees. Kui vanade sõidukite paraad on sõitnud läbi linna piiskopilinnusesse, suundus sinna ka muljetavaldav rahvamass, kes sai osa retrohõngulisest kontsertkavast ja kehakinnitust šašlõkist, suhkruvatist, vahvlitest ja vaadikaljast. Teemakohast leidus täna ka väljaspool piiskopilinnust, näiteks Taksi pubis.

Täna kl 15.41 said päästjad väljakutse Narva linna Jõesuu tänavale, kus oli sõiduk vajunud jõkke, juht sees. Päästjate saabudes oli sõiduk juba vee alla vajunud, juhti päästa ei õnnestunud.

Nostalgiapäevade osana korraldas Igaühe Terviseklubi Lossiplatsis vigursõiduvõistluse, mis oli järjelt juba kolmas. Osalejaid oli 16. Võidu jättis Läänemaale Marko Kukuškin.

Moskvitšid, Volgad, Zaporožetsid ja veel terve hulk eksootilisi autosid aastakümnete tagant meelitas täna Haapsalu peatänava äärde korraliku rahvamurru.

Tiiu Kammiste fotod Nostalgiapäevade rongkäigu ettevalmistusest Haapsalu spordihoone juures. 

Kunagi varem ei ole Haapsalu nostalgiapäevade rongkäigus olnud nii palju pensionieas kaherattalisi kui täna.

Taavi Ehrpais võitis raiespordi maailmameistrivõistlustel kombineeritud järkamises hõbemedali. Eraldi arvestuses võistlev juuniorsportlane Jarro Mihkelson Läänemaalt pälvis kombineeritud järkamises kolmeteistkümnenda koha.

Täna õhtul kell kuus kuulutas SEE teatri perenaine Marina Sillaste avatuks X Haapsalu nostalgiapäevad.

Tänavu möödub 70 aastat üle mere Rootsi ja Soome põgenemisest. Põhilised mälestusüritused peetakse sel puhul Läänemaal.

Läänemaa aasta õppijaks sai 66-aastane Kalle-Kusta Tõnisma, kellest sai pensionärina Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilane. Nüüd on ta Läänemaa esindaja üle-eestilisel rahva lemmiku konkursil, mis valitakse internetihääletusel. 

Tuule Piletikeskuse ja Väinamere Liinide mobiilirakendus „Tuulelaevad“, mille kaudu saab mugavalt osta m-pileteid Kuivastu-Virtsu, Rohuküla-Heltermaa ja Triigi-Sõru laevaliinidele, vaadata sõiduplaane ning operatiivinfot, on tänasest saadaval ka Apple Store’is.

Eile päeval võtsid telefonikelmid politseile teadaolevalt ühendust kahe Läänemaal elava vene keelt kõneleva inimesega. Üks inimene langes ka kelmide ohvriks.

Täna on Lääne maavalitsuse noorsootöö nõuniku Ülle Lassi viimane tööpäev. Uut noorsootöö juhti ei ole veel valitud, konkurss kestab.

Meil on, sellest kontekstis, millele mõelda. Meie Kaitseliidu ja üldiselt riigikaitse korralduse teemal. Päris nii asjad ei käi, et jama korral annan end vabatahtlikuna üles, saan automaadi kätte ja lähen riiki kaitsma. Väljaõppeta ja kokkuharjutamata seltskonnad on lihtsalt kahuriliha, mitte kaitseväe üksused.

Uuemõisa bussipeatuse lõhkumine ajas kohaliku mehe Ardi Tedrekini nii marru, et ta tegi lõhkujale hoiatusvideo ja riputas selle internetti. Kahe päeva jooksul on seda jagatud juba üle 400 korra.