teisipäev, 28 aprill, kell 14:50:00
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Võidupüha paraad peetakse tänavu Haapsalus

Generated image

Presidendi ettepanekul peetakse tänavu Kaitseliidu Võidupüha paraad Haapsalus raudteejaama esisel platsil, sellega on nõus ka Kaitseliidu peastaap, vahendas Postimees.

 

Kaitseliidu teavitusjaoskonna ülem Tanel Rütman ütles, et paraadi toimumise kohaks valiti Haapsalu raudteejaama esine plats.

 

"Ühel korral varem on Võidupüha paraadi Haapsalus peetud, aastal 2000, siis toimus see sama koha peal. Käisime seal juba nii-öelda luurel ära, see on ainuke sobiv plats linnas," ütles Rütman. "Samuti on ilus ja väärikas jaamahoone nüüd ilusamgi kui toona."

 

Tänavu nii suurejooneliselt kui mullu paraadi ei peeta, osalejate arv jääb ilmselt alla 1000. Osalejate arvule seab omad piirid platsi suurus. Samuti ollakse valmis taas Võidupüha tähistama suuremalt järgmisel aastal, kui Võnnu lahingust möödub 95 aastat.


Share |

Kommentaarid

Uudised

15 riigikogu liiget moodustasid täna säästva energia toetusrühma, mis hakkab keskenduma loodust ja keskkonda hoidva energeetika edendamisele. Meie valimisringkonna saadikutest on rühmas IRL-i esindaja Raivo Aeg.

Karel Rahu: "See oli väga suur üllatus. Läksime festivalile rohkem kogemust saama ja teisi vaatama."

Laupäeval tähistas Haapsalu lasteraamatukogu rahvusvahelist lasteraamatupäeva. Lapsed said teada, kuidas on sündinud Ivar Soopani lasteraamatud, võistelda raamatumängus ja vaadata Haapsalu linna algkooli teatrietendust.

Eesti päästemeeskonna missioon Nepaali katkestati, kuna meeskond ei saanud koha peale ning tekkinud on tõrkeid abi vastuvõtmisel.

Vaktsineerimistest keeldumiste tulemusena oli Eestis 2014. aastal lastehalvatustõve vastu vaktsineerimata 6305 last ja leetrite-mumpsi-punetiste vastu vaktsineerimata 6601 last. See loob võimalused juba likvideeritud või harvaesinevate nakkushaiguste tagasitulekuks. Vaata, milline on olukord Läänemaal.

Justiitsministeerium ja Tartu ülikool sõlmisid lepingu laste seksuaalse väärkohtlemise leviku uuringu läbiviimiseks.

Läänemaa naiste 2015. aasta võrkpalli rahvaliiga võitis Taebla. Tasavägisel turniiril, kus avasid punktiarve kõik osalenud naiskonnad, saavutas teise koha Noarootsi ja kolmanda Kullamaa.

Ühistantsimisega tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. Sel aastal tantsitakse Kihnu saarelt pärit rahvatantsu “Kolmõpuari”.

Endine James Cottoni bändi muusikaline liider Boney Fields astub Haapsalu piiskopilinnuses lavale oma rahvusvahelise sooloprojektiga The Bone’s Project.

Eile päeval kella 14–17 vahel varastati Haapsalus Ehte tänaval jalgrattahoidlast lukustatud 21-käiguline jalgratas Classic Superstar.

Läänemaa 2015. aasta korvpalli rahvaliiga parim meeskond on Risti. Järgnesid Vatla ja Palivere. Liigas osales viis meeskonda.

Eile kella 17.42 ajal juhtus liiklusõnnetus Tartumaal Tatra-Otepää-Sangaste tee 4,4. kilomeetril, kus 29-aastane Taavi sõitis sõidukiga Ford Transit tagant otsa samas suunas liikunud jalgrattale, millega sõitis 44-aastane Indrek.

Kerge taganttuulega läbis raja 177 osavõtjat: naisi ja tüdrukuid oli 96, mehi ja poisse 79. Kõige rohkem, 24 oli osavõtjaid naisveteranide klassis.

Riigikogu juhatuse otsusega registreeriti Jaanus Karilaid Eesti Keskerakonna fraktsiooni liikmeks ja kinnitati tema asumine riigikaitsekomisjoni liikme kohale, teatas riigikogu pressiteenistus.

Pärnu-Jaagupis toimunud Eesti meistrivõistlustel puureketitega lauatennises (pingpong) sai Toomas Vestli neljanda koha, Aaro Õismets oli 11.

Video näitab maavärinat ja sellele järgnenud lumelaviini Džomolungma alpinistide baaslaagris.

 

Päikesejänku lasteaed korraldab kolmapäeval neljandat korda Läänemaa koolieelikute terviserongkäigu, mille teemaks on seekord liiklusohutus ja turvalisus kooliteel.

Pühapäeval lõppenud 10. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) kogus nelja päevaga üle 3600 kinokülastuse, mis ületab umbes 400 vaatajaga senise vaatajarekordi.

8. aprillil peeti inimeseõpetuse olümpiaadi veebipõhine piirkonnavoor 5.-8. klassi õpilastele, vahendas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

16. aprillil peetud Läänemaa õpioskuste olümpiaadil viiendale klassile osales kümme võistkonda. Võitis Haapsalu linna algkooli 5c.

Eesti Kultuurkapitali nõukogu kinnitas järgmiseks kaheks aastaks Läänemaa ekspertgrupi koosseisu. Ekspertgrupi koosolek toimub 11. mail, kus valitakse ekspertgrupi esimees.

Teataja põletas ise kulu, kuid tuli väljus kontrolli alt.

Helistaja sõnade kohaselt põles liivaprits ja selle all olev kulu, põlengu ohustas lähedal olevaid masinaid.

Reedel kell 16.53 sai häirekeskus teate maastikutulekahjust Virtsu alevikus. Teataja sõnul põles kadastik, ohus oli lähedal asuv rookatusega maja.

Haapsalu poisid Lauri Leier ja Reimo Milva tulid omas kaalus juunioride Eesti meistriks. Lisatud fotogalerii.

Laupäeval sai Haapsalu kultuurikeskuses HÕFFi elutööauhinna helilooja ja muusik Sven Grünberg, kelle kätt on tunda saanud üle saja filmi. Tänati ka kõigi kümne festivali korraldamisel kaasa löönud programmijuht Helmut Jänest.

Kas lapsehooduspuhkusel viibimise ajal võib asuda tööle teise tööandja juurde, selgitab tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ingrid Iter.

Kuijõel viidi talumajast kaasa viidi kaasa kuus rulli tualettpaberit ja mootorsaag Partner.

Sel kolmapäeval ja neljapäeval koguneb Läänemaale suur hulk päästjaid ja päästetehnikat, vabatahtlikke ja koostööpartnereid, et viia läbi metsatulekahju õppus. Neljapäeval viiakse Noarootsi ja Lääne-Nigula vallas läbi ka evakuatsiooniõppus.

Reedel kella 21 paiku ei allunud 35-aastane mees Haapsalus lossiplatsil politseiametniku seaduslikule korraldusele ja avaldas politseijaoskonda toimetamisel füüsilist vastupanu.

Eile kella 12.40 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Punase ja Juhan Smuuli tee ristmikul.

Välisministeeriumile on praeguseks teada 30 Eesti kodaniku viibimine Nepalis, kellest 25 kohta on saadud kinnitust, et nemad on looduskatastroofist pääsenud, vahendas Postimees. Nelja teadaolevalt samuti Nepalis viibiva inimese kohta püütakse veel kinnitust saada, üks eestlane on maavärinas hukkunud.

Padise poole liikunud 29-aastase Kuldari juhitud mootorrattale Kawasaki Z 750 sõitis mootorrattaga Kawasaki Z 1000 tagant otsa 27-aastane Egon.

Tallinnas toimus traditsiooniline, juba 16. korda Eesti ühe andekama maletaja Lembit Olli mälestuseks peetud ühepäevane kiirturniir males.

Neljapäeval, 23. aprillil helises koolikell viimast korda Lihula gümnaasiumi 73. lennule. Lihulas lõpetab sel aastal 11 statsionaarses ja viis mittestatsionaarses õppes keskharidust omandanud õpilast.

Sõidukile Toyota Hilux jooksis bussipeatuses peatunud bussi eest ette 12-aastane poiss.

Maalehe koduveinikonkursi eelvoorud on lõppenud ja selle käigus maitses veiniasjatundjatest žürii viies voorus ära kõik 158 konkursile saadetud veini ja selgitas välja parimad, teatas Maaleht. Konkursi finaal on 6. juunil Haapsalu kuursaalis. Parimate sekka valiti ka üks Läänemaa veinimeister – Ene Priimets. 

Tänase Haapsali linnavolikogu istungi lõpus peeti kõnesid ja jagati kingitusi, sest volikogu keskerakondlasest esimees Jaanus Karilaid lahkub volikogust. "Täna oli mul viimane istung volikogu esimehena, sest esmaspäeval annan ma riigikogu liikme ametivande ja sellest hetkest ei juhi ma enam volikogu," selgitas Karilaid.

Riigikokku minev Haapsalu volikogu keskerakondlasest esimeest Jaanus Karilaid esitas tänasel volikogu istungil ettepaneku maksta Haapsalu linnapeale ja linnavalitsuse liikmetele lisatasu ühe kuupalga ulatuses.

Vabaerakonna juht Andres Herkel ütles kolmapäeval Haapsalus linnarahvaga kohtudes, et tagantjärele oli Vabaerakonna opositsioonijäämine ainuõige otsus.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide tänase programmi esimene film algab kell 14 ja viimased südaööl. Vaata filmitutvustusi ja ajakava.

Eile kell 14.31 tuli häirekeskusesse teade sõiduteele langenud puust Hanila vallas Kõmsi külas.

Eilne tuul oli nii tugev, et ei lasknud korraldajatel Haapsalu kultuurikeskuse seinale kinnitada suurt HÕFFi reklaamplakatit.

Eile õhtul oli Eesti ajalehtede pressifotograafide lemmikpaik Haapsalu, kus  paraadi ja välk-actionshowga algas kümnes õudusfilmifestival. Fotogalerii avaldas ka Maaleht.

Värvikas seltskond Haapsalu linnatänavail. Pildistas fotograaf Silver Raidla.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali juhatas tavapäraselt sisse rongkäik linna peatänaval. Kuid seekord läks tõeliseks mölluks alles kultuurikeskuse ees ja show jätkus kinosaalis.

Täna avatud Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali läbivaks teemaks 1980ndate aastate kinokunst. Festival ei piirdu üksnes õudusfilmide näitamisega ja on võtnud oma eesmärgiks žanrikino laiema tutvustamise Eesti publikule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna kell 14 algas 10. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali HÕFF esimene filmiseanss. Kesklinna läbiva avaparaadi algus on 18.30.

KredEx-i nõukogu kiitis 22. aprillil heaks ettepaneku nimetada asutuse juhiks Lehar Kütt. Kütt asub KredEx-i juhina tööle mai algusest. Senine juht Andrus Treier lahkub aprilli lõpus omal soovil ametist.

Uus Vormsi laev saab valmis 1. maiks 2015, kuid laevaliini opereerimiseks välja kuulutatud hange on vaidlustatud, mis takistab ka uue operaatoriga lepingu sõlmimist.

Haapsalu kolledžis tegutseva Tervisedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuses loodud vibroakustilise teraapia voodi osaleb USA disainiliidu disainikonkursil, millest võtab osa üle kümne tuhande võistlustöö maailma eri paigust.

Valitsuse kütuseaktsiiside plaan sunnib pikamaa-autosid tankima naaberriikides, mille tulemusel diislikütuse müük Eestis väheneb, hoiatab kütuseäriga tegelev Alan Vaht.

Jalgrattaregistrit kasutab ka politsei, et selle järgi kindlaks teha varastelt kätte saadud rataste omanikke.

Kaitsevägi kutsub täna kõiki inimesi tähistama veteranipäeva ja kuulama tasuta rokk-kontserti Tallinnas Vabaduse väljakul.

"Lääne piirkonna ja diasporaa piiskop Tiit Salumäe piirkonda kuuluvad Lääne praostkond, Lääne-Harju praostkond, Saarte praostkond ning eestikeelne diasporaa Euroopas. Nimetatud diasporaa hõlmab Välis-Eesti piiskopkonna praostkondi ning eestikeelseid kogukondi Euroopas, sh Venemaa aladel. Asukohalinn Haapsalu."