neljapäev, 27 november, kell 12:16:59
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Võidupüha paraad peetakse tänavu Haapsalus

Presidendi ettepanekul peetakse tänavu Kaitseliidu Võidupüha paraad Haapsalus raudteejaama esisel platsil, sellega on nõus ka Kaitseliidu peastaap, vahendas Postimees.

 

Kaitseliidu teavitusjaoskonna ülem Tanel Rütman ütles, et paraadi toimumise kohaks valiti Haapsalu raudteejaama esine plats.

 

"Ühel korral varem on Võidupüha paraadi Haapsalus peetud, aastal 2000, siis toimus see sama koha peal. Käisime seal juba nii-öelda luurel ära, see on ainuke sobiv plats linnas," ütles Rütman. "Samuti on ilus ja väärikas jaamahoone nüüd ilusamgi kui toona."

 

Tänavu nii suurejooneliselt kui mullu paraadi ei peeta, osalejate arv jääb ilmselt alla 1000. Osalejate arvule seab omad piirid platsi suurus. Samuti ollakse valmis taas Võidupüha tähistama suuremalt järgmisel aastal, kui Võnnu lahingust möödub 95 aastat.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Keskkonnainspektsioon kontrollis koos politseiga eelmisel nädalal Kesk- ja Lääne-Eestis tegutsevaid metalli kokkuostjaid ja tuvastas mitmes kokkuostukohas seaduserikkumisi. 

ETV saatesarja "Meie inimesed" meeskond jälgis juuksur Edithit tema retkel Vormsi saarele ja tegi sellest telesaate.

PRIA kinnitas 24. novembril kolme liiki otsetoetuse tänavused ühikumäärad,  detsembris makstakse välja üle 108 miljoni euro.

Suvel saavad haapsallased koduõuel kaasa ümiseda “Living Next Door to Alice’it”, sest siin annab kontserdi legendaarne briti ansambel Smokie.

Esmaspäeval, 1. detsembril kell 9 algab taas harrastuspüügi kalastuskaartide taotlemine järgmiseks hooajaks, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

Tartus Fortuuna tänaval sõitis sõiduautot Audi juhtinud 27-aastane Oliver otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud 20-aastasele Johhanna Anettile.

Haapsalu Hoolekandekeskuse erivajadustega noored ja nende tegevusjuhendajad valmistusid sotsiaalmajas jõulunäidendiks. Vaata videost, kuidas lavastaja Aivo Paljasmaa noori juhendab. 

Kultuuriminister Urve Tiidus nimetas aasta kodanikuks 2014 tantsuõpetaja Ilma Adamsoni, kes on juhendanud ka Läänemaa rahvatantsurühma West.

Vastavalt tööplaanile võttis tarbijakaitseamet tänavu septembris ja oktoobris kauplustest testimiseks nii mänguasju kui ka keemiatooteid, et kontrollida nende ohutust tarbijate tervisele. Kokku avastas amet müügilt kaks ohtlikku toodet.

Reedel esitleti kohvikus “Haapsalu Raamat” Indrek Koffi uut lasteraamatut “Kirju koer”, mille pildid joonistas Haapsalu kunstnik Marion Undusk.

Aivo Paljasmaa lavastatud jõulunäidendis “Kuhu kadusid prillid?” teevad kaasa kuus Haapsalu, Ridala ja Risti erivajadustega noort ning nende tegevusjuhendajad. Osa noori elava Haapsalu Hoolekandekeskuses, osa kodus.

Aivo Paljasmaa lavastab Läänemaa erivajadustega noortega jõulunäidendit. Erivajadustega noortele on see mõnusaks meelelahutuseks, aga peale selle on see ka neid arendav tegevus.

Tänavu kolmandas kvartalis maksti töötasu rohkem kui kümnele tuhandele läänlasele, aasta tagasi oli neid alla kaheksa ja poole tuhande. Tööinimeste arvu kasvu taga võib olla suvel kehtima hakanud töötamise register, mille eesmärk oli vähendada "mustalt töötamist".

Homme sõlmivad Haapsalu linnavalitsus ja OÜ Hunt Kriimsilm lepingu, millega linn annab kuursaali viieks aastaks Hella Hundi pubi pidajale rendile.

Haapsalu ettevõtjate kohtumisel rääkisid kohvikupidajad, et vanalinnas pole avalikke käimlaid ning seepärast käivad inimesed kohvikute WC-des keha kergendamas. Vanalinnas võiks ka rohkem olla prügikaste.

“Linn toetab kohvikuid umbes 200 euroga,” lubas Urmas Sukles eilsel vanalinna ettevõtjate kohtumisel. Eelmisel aastal korraldasid kohvikupidajad linna toetuse kaasabil kümneid kontserte.

Haapsalu vanalinnas on 18. detsembril jõuluturg. Linnavalitsus ning vanalinna ettevõtjad veel arutavad, kus see korraldada. Variantidena on pakutud raudteejaama, kultuurikeskust, Lossiplatsi ja Karja tänava purskkaevu piirkonda.  

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX Kirikukogu valis täna, 26. novembril uueks peapiiskopiks Urmas Viilma. Üks neljast kandidaadist oli Lääne praost Tiit Salumäe.

Haapsalu linn alustas möödunud nädalal Paralepas Lõokese tänava rajamist. Kokku valmistatakse praegu ette üheksa pereelamu krunti, kuid planeeringuga on võimalik rajada 39  pereelamu-, 3 ridaealmu-, ja 2 korterelamu krunti.

Haapsalu Karja tänava liikluskorraldus jääb tuleval suvel samasuguseks nagu see oli läinud suvel – sõidutee äärde tulevad tänavakohvikud ja sõidukitele jääb liiklus avatuks. Kas ka Müüriääre saab tänavakohviku avada, see pole veel selge.

Vapra Pärnu naise Milvi Niilisk Leitaru mälestusteraamat “Inglitiibadel kantud” on läänlastele põnev lugemine, sest lapsepõlv möödus tal kodutalus Martnas ja pärast sõda oli ta mitu aastat aheldatud haiglavoodisse Haapsalus.

Ajavahemikul 24.–25. november varastati Lääne-Nigula vallas Vidruka külas veoauto Scania kütusepaagist 300 liitrit diislikütust.

Dirhamis varastati majast teler, kohvimasin, seinaraadio, digitüüner, seinakell, purjetamisriiete komplekt  ning alkohoolseid jooke. Kahju on 2060 eurot.

Ametiühingute keskliit korraldab täna rahvusraamatukogus aktsiooniõppuse oma liikmetele, kus jagatakse praktilisi teadmisi meeleavalduste ja aktsioonide läbiviimiseks. Koolituse üks läbiviijaid on omaaegse ACTA-vastase protesti kaaskorraldaja Siim Tuisk.

President Toomas Hendrik Ilves arutas täna riigikogu erakondade esindajatega võimalust esitada õiguskantsleri kandidaadiks Tartu ülikooli riigiõiguse professor Ülle Madise.

Kuna politsei- ja piirivalveameti praeguse Lääne prefekti Priit Suve ametiaeg saab detsembris täis, alustab 2015. aastast Lääne prefektina praegune Põhja prefektuuri kriminaalpolitsei juht Kaido Kõplas.

Ameerika Ühendriikide suursaatkond avas täna Haapsalu kultuurikeskuses kunstinäituse Ameerika ajaloost. Vaata videoülevaadet näitusel olevaist töödest!

Laupäeval tegid kuus esinejat kultuurikoja konverentsil Haapsalus lühiettekande teemal “Milline võiks olla tuleviku Eestimaa kui kodu ligi 1,3 miljonile inimesele?”. Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere sidus on kõnes teaduse ja kultuuri, väärtused, õppimise ja loovuse.

TÄIENDATUD. Juhti võis roolis tabada terviserike.

Uuemõisa lastaed-algkoolis peetakse reedel, 28. novembril neljandat aastat heategevuslik Playback Show.

Mõjuka briti ajalehe The Guardian arvustaja John Fordham kirjutab nende kohta nii: “Nad võivad mängida mida iganes, sest nad oskavad suurelt mõelda asjadest viisil, mida teised ei suuda.” Jutt käib maailmaklassiga šoti jazziduost Tommy Smithist & Brian Kellockist, keda näeb juba sel reedel, 28. novembril kl 19 Haapsalu kultuurikeskuses.

Läänlane sai auto juhtimise eest narkojoobes karistuseks kolm kuud vanglat kolmeaastase katseajaga ja lubade äravõtmise viieks kuuks.

Kella 10.44 ajal Tartus Viljandi mnt ja Ravila tn reguleerimata ristmikul ei andnud veokit Scania juhtinud 51-aastane Allar teed paremalt lähenenud sõidukile Mitsubishi.

24.11: Tulevahetused Ida-Ukraina rindel jätavad küll rutiinse mulje, kuid nende intensiivsus annab tunnistust venelaste soovist okupeeritud ala kõikjal laiendada. 

Juulikuust alates on Matsalus Kasari jõel käinud sild-regulaatori ehitus, mistõttu muudeti ajutiselt jõe sängi. Täna õhtupimeduses suunati jõgi tagasi vanasse sängi. Fotode tegemise ajal oli ekskavaatoril jäänud kaevata veel umbes pool meetrit põllukividega kindlustatud savist pinnast. 

Kloostris suunati täna Kasari jõgi oma endisesse sängi. Jõesängi muudeti juulikuus, kui alustati sild-regulaatori ehitamist.

Uute kasutatud autode turg on saanud pettustest puhtamaks ja tarbija on hakanud eelistama kontrollitavat ning Eesti ajalooga sõiduautot, selgus analüüsist.

Ilmateenistuse nädalaprognoosi järgi püsib lörtsine ilm reedeni. Laupäeval-pühapäeval on ilm selgem ja külma rohkem.

Lääne-Eesti vabatahtlik reservpäästerühm sai merepäästekaatri hankimiseks üle 4000 euro.

Reedel Haapsalut külastanud peaminister Taavi Rõivas kiitis Ridala valla Kiltsi tööstuspargi plaani ja lubas värske keskkonnaministri Mati Raidma sellega enne peatset Haapsalu-visiiti kurssi viia. Ida-Virumaa tööstuspark on väga muljetavaldav ja midagi sarnast võiks proovida ka Haapsalu ümbruses, ütles Taavi Rõivas intervjuus Läänlasele.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles lükkas möödunud nädalal ümber Lääne Elu uudise, nagu plaaniks linnavalitsus kaotada Haapsalu lasteaiajuhatajate töökohad.

OÜ Morobell juhataja Raivo Baum ütles Maalehele, et tema ettevõtte müügikäibest moodustas suure osa Läänemerest püütud kilu ja räime müümine Venemaale. Praegu läheb lõviosa Morobelli kalasaagist lattu.

Laupäeval kell 9.03 teavitati politseid Saaremaalt Pidula lahelt leitud alajahtumistunnustega kalurist. 

Iloni Imedemaa kuulutab välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi, et julgustada noort kunstnikku tema loomelise rännaku alguses. 

23. novembril kell 17.34 said päästjad väljakutse Käina valda Kassari külla, kus teataja sõnul on uppunud mees.