kolmapäev, 2 detsember, kell 03:29:25
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Võidupüha paraad peetakse tänavu Haapsalus

Presidendi ettepanekul peetakse tänavu Kaitseliidu Võidupüha paraad Haapsalus raudteejaama esisel platsil, sellega on nõus ka Kaitseliidu peastaap, vahendas Postimees.

 

Kaitseliidu teavitusjaoskonna ülem Tanel Rütman ütles, et paraadi toimumise kohaks valiti Haapsalu raudteejaama esine plats.

 

"Ühel korral varem on Võidupüha paraadi Haapsalus peetud, aastal 2000, siis toimus see sama koha peal. Käisime seal juba nii-öelda luurel ära, see on ainuke sobiv plats linnas," ütles Rütman. "Samuti on ilus ja väärikas jaamahoone nüüd ilusamgi kui toona."

 

Tänavu nii suurejooneliselt kui mullu paraadi ei peeta, osalejate arv jääb ilmselt alla 1000. Osalejate arvule seab omad piirid platsi suurus. Samuti ollakse valmis taas Võidupüha tähistama suuremalt järgmisel aastal, kui Võnnu lahingust möödub 95 aastat.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna õhtul kella 16.10 paiku juhtus Lääne-Virumaal Väike-Maarja – Uudeküla maantee 4. kilomeetril liiklusõnnetus, milles hukkus 47-aastane mees.

Uuemõisa Konsumi lillepoe Uus Lill riiulitele on ilmunud värvilist valgust heitvad vitraažlambid, mida valmistab poepidaja Ville Jakobson. Lampide tehnoloogia töötas ta välja ise ja tunnistab, et neist on tal juba sõltuvus.

Haapsalu Vikerkaare lasteaed ootab kõiki huvilisi 3. detsembril kell 16-18 heategevuslikule päkapikulaadale lasteaeda aadressil Lihula mnt. 13.

Haapsalu kuulutas välja jõulukaunistuste konkursi “Haapsalu jõulukujundus 2015”, mille auhinnafond on 600 eurot.

Eile said päästjad Läänemaal üheksa väljakutset - kaheksa murdunud puudele ja ühe Haapsalus kortermaja lahti tulnud katusele, teatas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Katariina Vaabel.

Pühapäeval, 6. detsembril kell 12 oodatakse kõiki Iloni Imedemaale jõulueelsele peresündmusele “Jõulujutud”.  Avaneb ainulaadne võimalus piiluda väga populaarseks osutunud Lota lavastuse telgitagustesse. Külas on lavastuse osatäitjad Marie Keldrima (Lota) ja Sirje Maar (tädi Berg).

Tänasest, 1. detsembrist tuleb sõidukitel kasutada talverehve.

Eile õhtul kella 22.45 paiku löödi Haapsalus Mihkli tänaval asuvas eramus 56-aastast naist.

Täna kell 9 algab taas harrastuspüügi kalastuskaartide taotlemine järgmiseks hooajaks.

Sõiduauto Peugeot 306, mida juhtis 42-aastane Anneli, kaotas mäest alla sõites teel oleva musta jää tõttu juhitavuse ja paiskus teelt välja kraavi katusele.

Haapsalu kohtumajas mõisteti süüdi 1994. aastal sündinud Karl, kes rikkus kahel korral liiklusseadust ja pettis mõlemal korral politseinikke, mille tõttu määrati trahv hoopis tema tuttavale Ristole. Loe pikemalt pettustejadast ja sellest, kes lõpuks süüdi jäi ja trahvid tasus. 

Tormituulte tõttu häiritud olnud parvlaevaliiklus Rohuküla-Heltermaa, Sviby-Rohuküla ning Triigi-Sõru liinidel on taastunud, teatas Väinamere Liinid.

Sumomaadluse meistrivõistlused koolispordiliidu kalendris on ainulaadne nähtus, mis on selliselt üksnes Läänemaal ja Jaapanis.

Täna ajavahemikus 12-14.15 toimuma pidanud Eesti ja USA õhuväe ühisharjutus Kiltsi lennuvälja õhuruumis jäeti ära, teatas kaitsejõudude pressiesindaja.

Neljapäeval peeti Läänemaa ühisgümnaasumis jäljendamisvõistlust Playback Show. Pildistas Markus Sein.

Ennelõunal ei toimunud tugeva tormituule tõttu mandri ja Hiiumaa vahel ühtegi ülesõitu – kell  14.00 väljus St Ola Rohukülast Heltermaale, kuid edasised väljumised sel liinil pole jätkuvalt kindlad, teatas Väinamere Liinid.

29. novembril, päev pärast seda, kui Mart Seim tõi Eestile üle aastakümnete taas tõstmise tiitlivõistlustelt medali, kui Epp Mäe võitis kulla ülitugeval turniiril naistemaadluses ja päev pärast seda kui Vladimir Klitško pidi alla vanduma uuele nimele poksi raskekaalu maailmas Tyson Furyle, osalesid Läänemaa noored maadlejad vabamaadluse Eesti meistrivõistlustel Põltsamaal.

Pühapäeva öösel tõusnud torm katkestas laevaliikluse kolmel Väinamere parvlaevaliinil - Rohuküla-Heltermaa, Rohuküla-Sviby ja Triigi-Sõru liinidel. Kuivastu-Virtsu liinil on liiklus graafikujärgne, teatas Väinamere Liinid.

Kui reedel hoiatas ilmateenistus, et täna võib Haapsalus puhuda tuul iiliti kuni 30 meetrit sekundis, siis tänaseks on seda vähendatud 25 meetrini sekundis. Uputus praegu linna ei ähvarda.

Viisteist edasipääsejat tuleb Tallinnast ning ülejäänud mujalt Eestist: viis Tartumaalt, kolm Harjumaalt, kaks Läänemaalt, üks Ida-Virumaalt, üks Pärnumaalt, üks Saaremaalt, üks Viljandimaalt ja üks Võrumaalt. 

Kaheksaliikmelise juhatuse uude koosseisu valiti läänlastest Mikk Link ja Einar Pärnpuu.

“Kasutame töö juures mõningaid kemikaale. Töötajad, kes neid kasutavad, räägivad midagi ohutuskaardist. Poes, kus neid ostan, pole mulle kunagi midagi taolist kaasa antud.” Vastab tööinspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna juhataja Rein Reisberg.

Laupäeval kell 3.07 said päästjad väljakutse Lihulasse, kus teataja sõnul põles kolmekordne kivist mahajäetud maja.

Laupäeva varahommikul kella 5 paiku löödi Haapsalus Tallinna maanteel 25-aastast meest.

Kongressil Keskerakonna aseesimeheks valitud Jaanus Karilaid ütles, et 11 aastat lauasahtlis lebanud koostööprotokoll Ühtse Venemaaga tõstetakse lauale, et selle tuleviku üle arutada, kirjutab Maaleht.

Keskerakonna neljaks aseesimeheks said Haapsalu allorganisatsiooni juht Jaanus Karilaid, Siret Kotka, Olga Ivanova ja Yana Toom.

Edgar Savisaar jätkab Keskerakonna esimehena, sest alistas tänasel erakonna kongressil oma vastaskandidaadi Kadri Simsoni, kirjutab ERR.

EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu otsustas täna anda koguduse teenetemärk Haapsalu elu jäädvustajale fotograaf Arvo Tarmulale.

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare poliitiline ettekanne Keskerakonna XV kongressil.

E-Piima ja MTÜ Koos Laste Heaks heategevuskampaaniaga kogutud 30 000 euro eest viidi tänavu ellu tuhandete laste soove üle Eesti – püsti pandi rula- ja mänguväljakuid, kiige- ja keksuplatse ning soetati muusika- ja spordivarustust. Läänemaal toetati enam kui 2000 euroga Palivere põhikooli laste robootikaringi käivitamist.

Eile esitleti Lihula muuseumi 20. sünnipäeva tähistamisel kogumikku “Vana-Läänemaa ajaloo radadel III. Lugusid Lihula kandi minevikust”, kirjutab Lihula Teataja.

Sul on juba pass ja lennukipiletid näpus ja oled valmis lahkuma soojamaareisile? Või ootavad hoopis lumised väljad ja mõnus suusapuhkus? Aga kuidas on lood kindlustusega? Siin on viis põhilist põhjust, miks sõlmida reisikindlustus.

Täna kell 11 algab Tallinnas Tondiraba jäähallis Keskerakonna kongress, kus valitakse erakonna esimees ja juhatus. Läänlane küsis lugejate arvamust, kes sobib enim Keskerakonna uueks esimeheks. Ülekaalukalt sobivaimaks peeti Kadri Simsonit.

Justiitsministeeriumi aasta projekiks sai 2015. aastal kiirlaenu kulude piiramine, millega pandi piir kiirlaenude krediidikulukuse määrale ja sissenõudmiskulude suurusele. Samuti keelati ära vahekohtute kasutamine tarbijakrediidi lepingutest tulenevates vaidlustes.

Täna, esimese advendi laupäeval süütas piiskop Tiit Salumäe Haapsalu lossiplatsis soovijate advendiküünlaid ja laternaid, et need saaksid tule koju viia.

Täna kogunes Haapsalu teatrirahvas õnnitlema mitukümmend aastat Haapsalu teatrielu vedanud Erich Jaansood tema 95. sünnipäeval. Oma õnnitlused saatsid ka Jaansoo ühe koduteatri Noorsooteatri järeltulija Linnateater ja koolikaaslased GITIS-est.

Täna kell 11-14 on Haapsalu põhikooli koridorid tihedalt suuri ostjaid ja väiksemaid müüjaid täis, sest kool peab traditsioonilist kadrilaata. 

Erika Tammpere läks tekstiilikunsti õppima pärast keskkooli, töötas nõukogude ajal vaibadisainerina ja lõi tekstiilikunsti. Ta kuulub siiani kunstnike liitu ja tegeleb oma värvikireva loominguga. Ometi on Erika Tammpere kogu täiskasvanuelu näinud väga halvasti ja viimased kaks aastat on täispime.

Kolmanda kvartali kiire palgakasv on töötava inimese seisukohast rõõmustav uudis. Kasvav hõive ja keskmine palk tekitavad samas ka kummastust, sest ettevõtete tulud ei suurene ning majanduskasv oli kolmandas kvartalis pea nullilähedane.

Venemaal maeti täna 29-aastane dessantväelane, kes hukkus Süürias, kui osales sel nädalal Türgi piiritsoonis allatulistatud lennuki SU-24 pilootide päästeoperatsioonis.

Vastavalt Ilmateenistuse poolt antud prognoosile eelolevaks ööks ja homme päevaks juhime inimeste tähelepanu, kuidas tormise ilma korral ohutult tegutseda. Arvestada tuleb puude murdumisega, halveneda võivad liiklusolud.

Lääne maavanema kutsel kogunes maavalitsuses maakondlik kriiskomisjon, mis otsustas et ulatuslike tormikahjustuste ja võimaliku üleujutuse korral on Haapsalu linnas evakueeritavate kodanike esmaseks vastuvõtupunktiks Haapsalu sotsiaalmaja.

Väinamere Liinide teatel ei sõida tugeva tuule tõttu täna parvlaev Kõrgelaid, mis teenindab Saaremaa ja Hiiumaa vahelist otseühendust, Triigi-Sõru liinil.

Haapsalu linnavolikogu otsustas nõustuda Ridala vallavolikogu tehtud ettepanekuga algatada valla ja linna ühinemisläbirääkimised.

Täna, 27. novembril 1994 taasavati läänlaste Vabadussõja mälestussammas Haapsalus. Sel puhul väärib meenutamist Haapsalu linnaaednik Karlos William Tuulik, aateline Eesti mees, kes on oma tegevusega jätnud jälje.