neljapäev, 3 september, kell 09:45:09
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Võidupüha paraad peetakse tänavu Haapsalus

Presidendi ettepanekul peetakse tänavu Kaitseliidu Võidupüha paraad Haapsalus raudteejaama esisel platsil, sellega on nõus ka Kaitseliidu peastaap, vahendas Postimees.

 

Kaitseliidu teavitusjaoskonna ülem Tanel Rütman ütles, et paraadi toimumise kohaks valiti Haapsalu raudteejaama esine plats.

 

"Ühel korral varem on Võidupüha paraadi Haapsalus peetud, aastal 2000, siis toimus see sama koha peal. Käisime seal juba nii-öelda luurel ära, see on ainuke sobiv plats linnas," ütles Rütman. "Samuti on ilus ja väärikas jaamahoone nüüd ilusamgi kui toona."

 

Tänavu nii suurejooneliselt kui mullu paraadi ei peeta, osalejate arv jääb ilmselt alla 1000. Osalejate arvule seab omad piirid platsi suurus. Samuti ollakse valmis taas Võidupüha tähistama suuremalt järgmisel aastal, kui Võnnu lahingust möödub 95 aastat.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Lihula mõisas tegutsev rahvaülikool otsib juhatajat. Sooviavaldus ja tegevusplaan rahvaülikooli pidamise kohta tuleb saata 15. septembriks aadressil rahvaylikool@gmail.com.

2016. aastal möödub 150 aastat kunstnik Ants Laikmaa sünnist. Sel puhul avatakse järgmisel nädalal Kumu kunstimuuseumi 3. korruse B-tiivas näitus “Ants Laikmaa. Vigala & Capri”. Näitusega saab tutvuda käesoleva aasta 11. septembrist kuni järgmise aasta 17. veebruarini.

Kevadel USA disainiliidu konkursil äramärgitute hulka jõudnud vibroakustiline massaaživoodi on pälvinud Eesti spaade tähelepanu, kirjutab Maaleht.

Kaia Kanepi kaotas täna öösel USA lahtiste tennisemeistrivõistluste teises ringis Ukraina mängijale Elina Svitolinale 3:6, 4:6.

Kodumaise toidu populariseerimiseks kuulutatakse september esmakordselt Eesti toidu kuuks. Kokku toimub kuu jooksul üle 30 Eesti toidule pühendatud sündmuse.

Valik seniavaldamata fotosid Valge Daami ajast. Miniloomaaed, Piret Jaaksi raamatuesitlus, käsitööõllede festival, muinastuli, kontserdid, pitsipäev ja lihtsalt melu.

31. augustini sai veebilehel eesti100aaret.ee hääletada Eesti tõeliste aarete ehk tähendusega kultuuri- ja loodusobjektide poolt. Läänemaalt jõudis saja parema sekka viis aaret, neist Haapsalu raudteejaam oli kolmas.

VICE Newsi ajakirjanikud käisid Sitsiialias uurimas, kuidas toimib inimkaubandus Aafrikast Euroopasse. Vice Newsi lühidokumentaalis näidatakse, kuidas politsei otsib arvatavaid inimkaubitsejaid ja kuidas on organiseeritud inimkaubandusvõrk Liibüa, Egiptuse ja Itaalia vahel. Videos võib olla häirivaid kaadreid.

Paljud tegevused, mis varem tundusid nii iseenesestmõistetavad on kadumas. Ka pangandus on tehnoloogia arengu, klientide kasvavate nõudmiste ja muutuva maailma tõttu suurte muutuste ees. Milline võiks välja näha homne pank, arutleb Swedbanki elektrooniliste kanalite juht Arno Pae.

Ilmateenistuse nädalaprognoosi kohaselt vahetub lähipäevil üks madalrõhkkond Eestis teise vastu ja kõige ilusam on ilm reedel, kui vihmahooge on vaid üksikuid.

President Toomas Hendrik Ilves käis augusti alguses metsas seeni korjamas ja paar päeva hiljem diagnoositi tal Viljandi haiglas puukborrelioos, kirjutab Maalehe veebiväljaanne.

Tuleva aasta algusest hakkab töötukassa maksma mobiilsustoetust oma klientidele, kes ei ole kuue kuu jooksul leidnud sobivat tööd oma elukoha lähedal ning kes asuvad tööle vähemalt 30 kilomeetri kaugusel kodukohast.

Hiljuti nähti Rohuküla ligidal delfiine, kes mereimetajate asjatundja Ivar Jüssi sõnul võisid olla pudelnina-delfiinid. Selle delfiiniliigi esindajad nähti nüüd ka Rootsis Norrtäljes.

1. septembrist on suletud Haapsalu vanalinna mereäärse piirkonna ainus toidukauplus Viigi pood.

Seda, et kirjelduse järgi oli tõepoolest tegemist delfiinidega, arvab ka mereimetajate uurija Ivar Jüssi.

Nostalgiapäevade raames peetakse laupäeval, 12. septembril kell 11-14 tasuta raamatute laat, teatas Lääne maakonna keskraamatukogu lugejakoolituse peaspetsialist Teele Jurtom.

Lääne politseiprefektuur saatis laiali hoiatuse ohtlike petukirjade kohta, mis on jõudnud Gmaili kasutajate postkasti.

Haapsalu vehklemistreenerist Endel Nelisest jutustav mängufilm "Vehkleja" esitati eile Soome tänavuseks Oscari-nominendiks, kirjutab Delfi.

Üks teatri tantsijatest Simo Kruusement on pärit Haapsalust. Fine5 esines esimest korda Haapsalus 1995. Siis ei osanud Simo veel teada, et järgmine kord, kui Fine5 jõuab Haapsallu, on ka tema lavaloo osaline.

Eile kella 8.02 ajal juhtus liiklusõnnetus Hiiumaal, kus 61-aastane Maie sõitis sõiduautoga Toyota Avensis kõrvalteelt ette peateel liikunud sõiduautole Ford S-Max.

Eile, 31. augustil pidas MTÜ Kodukant Läänemaa oma korralist juhatuse koosolekut. Senine juhatuse esimees Rein Kruusmaa astus  juhatuse esimehe kohalt tagasi ja uueks juhatuse esimeheks valiti  Merle Mäesalu.

Lõuna-Läänemaa koolide õpilastele tulevad jooksmisest rääkima ja jooksmist näitama Eesti 800 m jooksu rekordimees Urmet Uusorg ja samal distantsil Tokyo olümpiamängudel poolfinaalis jooksnud Rein Tölp.

28. augustil moodustati Lääne maavanema kohusetäitja Kristel Jupitsa korraldusega maakondlik tauditõrjekomisjon, vahendas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Uuemõisa lasteaed-algkoolis avati sel aastal üle pika aja kaks esimest klassi. 

Lääne maavalitsuses ja maakonna omavalitsustes registreeriti augustikuus 18 lapse sünd.  Mullu samal ajal sündis Läänemaal 12 last.

30. augustil jätkus maastikurattasari Marimetsa Kapp Matsalu VIII rattamaratoniga. Võistlejatel tuli sellel aastal sõita paduvihmas ja äikesetormis, kuigi stardi ajal oli ilm päikesepaisteline.

Alates 1. novembrist jõustub SEB uus hinnakiri, mille olulisim muudatus on arvelduskonto kuutasu 30 senti erakliendile ja üks euro ärikliendile, kuid kõikide SEB arvelduspakettidega on arvelduskonto endiselt kuutasuta.

Haapsalu põhikoolis on nii palju õpilasi, et nemad peavad 1. septembri kooliaasta alguse aktuse õues. Selle eest, et lapsed tervelt kooli jõuaks, hoolitsesid ülekäiguradasid valvanud politsei ja vabatahtlikud. Kell 11 tõid põhikooli lõpuklassi õpilased käekõrval õue 1. klassi minejad.

Eile kella 13 ja 19 vahel varastati Haapsalus Mulla tänaval korterist sularaha ja muid esemeid.

Eile hommikul kell 10 juhtus liiklusõnnetus Haapsalus Vee ja Jaani tänava ristmikul.

Kaia Kanepi pidas täna USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel avaringi kohtumise WTA 80. reketi Anna-Lena Friedsamiga (Saksamaa). Haapsalu mängija võitis kindlalt 6:1, 6:1.

Esimesel koolipäeval on ülekäiguradadel nii korrakaitsjad kui ka vabatahtlikud, kirjutab Haapsalu politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Laurmann.

Kaia Kanepi esimese ringi vastaseks USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel on WTA 80. reket Anna-Lena Friedsam (Saksamaa). See on nende esimene omavaheline kohtumine.

12. septembril kl 11-17 korraldab Vana Haapsalu Selts koostöös See Teatriga Nostalgiapäevade raames lahtiste väravate pärastlõuna.

Igor Prins on jalgpallurina mänginud Eesti koondises ja treenerina võitnud Eesti meistritiitli. Ta hakkab Läänemaal tegelema noortega, et siinsest jalgpallist tuleks edaspidi rohkem tippmängijaid.

Täna kell 14.10 juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Kolde pst 102 juures, kus operatiivsõitu teinud masinalt sai löögi kaheksa-aastane laps. 

Laupäeval esitles kohvikus Haapsalu Raamat oma esimest jutukogu Piret Jaaks, kes on seni rohkem tuntust kogunud näitekirjanikuna.

Alates 1. septembrist avatakse Karja tänav Haapsalu vanalinnas jälle bussiliikluseks, teatas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Haapsalu kultuurikeskuses on alates 1. septembrist avatud arhitekt Alar Kotli 110. sünniaastapäevaks koostatud näitus “Sümbolite arhitekt Kotli”.

Läänemaa lauatennisemängijad valisid möödunud hooaja parimad. Uus hooaeg tuleb põnev, sest Haapsalu lauatenniseklubi sai õiguse mängida Eesti meistrivõistluste kõrgliigas.

SEB analüütiku Mihkel Nestori majanduskommentaar möödunud nädala kohta.

Eile kell 5.16 anti piirivalvele teada, et Väinameres on madalikule sattunud purjejaht, mille pardal on kolm inimest.

Laupäeval kell 14 avastati, et Virtsu alevikus Puhtu teel on tungitud suvilasse, kust varastati kaks õlilampi.

Laupäeval kell 18.50 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Piirsalu külla, kus oli auto teelt välja sõitnud.

24. augustil kella 1 ja 3 vahel öösel löödi Kullamaa vallas omavahelise tüli käigus 29-aastast meest.

Tööinspektsioonilt küsiti: “Tunnen juba tööpäeva keskel ülekoormusest väsimust. Kas ja kui palju peab tööandja võimaldama mulle töös puhkepause?” Vastab inspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna konsultant Mari-Liis Ivask.

Laupäeval pidas motoklubi Müristajad MC Haapsalu raudteejaamas ümberehitatud mootorrataste näituse. Samuti sai vaadata Biker24 Stunt-Teami trikimootorrattureid.

Täna peeti Haapsalu Valge Daami aja osana IV pitsipäev. Eriti menukas oli pitsiliste esemete moedemonstratsioon, kus siitkandi kudujad näitasid rahvale oma kätetööd.

Täna toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu andis pärast uuendatud koalitsioonileppele Reformierakonna ja IRLiga oma heakskiidu ning otsustas, et sotsiaaldemokraadid jätkavad praeguses koalitsioonis.

Tänase Haapsalu IV pitsipäeva nael oli traditsiooniline kudumisvõistlus. 27 meisterkuduja seast valis žürii võitjaks Haapsalu naise Riin Jugapuu.

Eile juhtus Eestis kuus vigastatutega liiklusõnnetust. Neist kolm põhjustasid mootorratturid.

Täna kell 13 annavad Anti Nöör ja Haapsalu muusikakooli vilistlased Haapsalus Kalda tänava alguses Rakseri spordipoe juures heategevuskontserdi, mille tulu läheb linna muusikakoolile akordioni ostuks.

Kuigi paduvihm lükkas Valge Daami laada alguse kavandatud keskpäevalt hilisemaks, oli rongkäigu ajaks päike väljas. Rongkäik kulges veetorni juurest piiskopilinnusesse, kus kõnelesid piiskop Tiit Salumäe, Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja Haapsalu sõpruslinnade esinejad.

Eile hommikul kell 8.05 juhtus liiklusõnnetus Haapsalus Raudtee tänava ja Kiltsi tee ristmikul.

Liiklusõnnetuses sai vigastada kokku 25 inimest, üks üliraskes seisundis 48-aastane naine toimetati Põhja- Eesti regionaalhaiglasse ja viis vigastatut Ida-Viru keskhaiglasse.