reede, 1 august, kell 14:51:01
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Võidupüha paraad peetakse tänavu Haapsalus

Presidendi ettepanekul peetakse tänavu Kaitseliidu Võidupüha paraad Haapsalus raudteejaama esisel platsil, sellega on nõus ka Kaitseliidu peastaap, vahendas Postimees.

 

Kaitseliidu teavitusjaoskonna ülem Tanel Rütman ütles, et paraadi toimumise kohaks valiti Haapsalu raudteejaama esine plats.

 

"Ühel korral varem on Võidupüha paraadi Haapsalus peetud, aastal 2000, siis toimus see sama koha peal. Käisime seal juba nii-öelda luurel ära, see on ainuke sobiv plats linnas," ütles Rütman. "Samuti on ilus ja väärikas jaamahoone nüüd ilusamgi kui toona."

 

Tänavu nii suurejooneliselt kui mullu paraadi ei peeta, osalejate arv jääb ilmselt alla 1000. Osalejate arvule seab omad piirid platsi suurus. Samuti ollakse valmis taas Võidupüha tähistama suuremalt järgmisel aastal, kui Võnnu lahingust möödub 95 aastat.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna hommikul leiti Peipsi järvest sinna ujuma läinud 7aastase poisi surnukeha. Tänavu on Eesti vetes uppunud juba kolm last. Päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet panevad kõikidele lapsevanematele südamele, et pere pisemaid ei unustataks hetkekski veekogu ääres omapäi.

Haapsalu audteejaamast sõitu alustaval ning linna tutvustaval Peetrikesel täitus eile esimene töönädal. Nädala jooksul sõitis rongiga 1841 inimest, mis teeb keskmiseks sõitjate arvuks 260 inimest päevas.

Esmaspäevast neljapäevani peetakse Noarootsi gümnaasiumis 15. Eesti Suzuki ühingu suvelaager, kus õpetatakse ka päris väikseid lapsi kuulamise järgi pilli mängima.

Kui seni järgi ei tohtinud võõral maatükil pärast päikeseloojangut viibida, siis uues seaduses seda keeldu pole. Lubatud on ka tähistamata eramaal kuni 24 tundi ööbida ja telkida ilma maaomaniku loata.

Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) ootab küsimusi ja infot sigade Aafrika katku kahtlusega loomadest vihjetelefonil  605 4750.   Kõik automaatvastajale tulnud teated ja küsimused salvestatakse, registreeritakse ning vajadusel neile vastatakse. Samuti saab esitada küsimusi kodulehel asuva veebivormi kaudu.

Lääne päästekeskuse andmetel ei põhjustanud eilne äike Läänemaal ühtegi tulekahju, küll aga naabermaakondades.

Läänemaa JK Haapsalu resultatiivseim ründaja Mark Kolosov sai klubilt loa asuda mängima FCF Tallinna Ülikooli eest. Kolosov lõi Läänemaa klubis keskmiselt kaks väravat mängus.

Haapsalus peetav festival Augustibluus, mis kannab järjekorranumbrit 21, saab avapaugu täna kl 15, mil kahel välilaval alustavad esinemist kodumaised ansamblid Steam Engine ja Umblue. Piiskopilinnuse pealaval algab kontsertõhtu kl 18 ning väravad avatakse tund varem.

Augustibluusi korraldaja Indrek Ditmann räägib intervjuus esinejate leidmisest ja taustatööst, mis lavale ei paista.

Inimeste otsused ja asjadest arusaamine kujuneb nende teadmistest, vaate- ja kuuldeulatuses olevast infoväljast. Me ei saa panna venelastele kui rahvusele miinusmärki külge, kuna nad ei saa meist aru. Ei saagi, sest neil ei ole seda teavet, mis on meil. Me ei saa Seagalit tõemeeli tema vaadete pärast hukka mõista, sest ilmselgelt on ta propaganda ohver. Nagu enamik Venemaast, aga ometi ootame pikisilmi Eestisse Vene turiste ja muretseme, kui neid vähemaks jääb. Suur osa neist õigustab Krimmi hõivamist ja varasemat Gruusia ründamist. Peaks justkui boikottima? Äkki ei laseks neid ka Haapsallu Augustibluusi või Tallinnasse laulupidu kuulama? Teemegi koonduslaagrid iseendile ehk “õigetele” inimestele. “Valed” inimesed jätame värava taha. Kas me mitte ise ennast sel moel muust ja vabast maailmast eralda?

Eile Alajõe vallas Smolnitsa külas Peipsi järve ujuma läinud ja kadunuks jäänud poiss leiti täna uppununa.

Raplamaal Maidlas asuvat Eesti kõige rikkalikumat muinaskalmet on arheoloogid uurinud aastaid, kuid sealt avastatakse endiselt uusi ja aina põnevamaid leide, praeguseks on neid üle 10 000, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Läänemaa viimase aasta tähelepanuväärseimaks kunstisündmuseks võib pidada skulptor Edith Karlsoni kunstiteost Lennula, mille eest maksis Riigi Kinnisvara AS ligi 37 000 eurot ehk ühe protsendi koolimaja ehituseks kulunud summast. Viiekümnest erksavärviliste juhtmetega ühendatud linnust koosnev Läänemaa ühisgümnaasiumi fuajee lakke riputatud teos on paljude kunstnike ja kriitikute lemmik ning kohalike inimeste pahameeleobjekt, mida peetakse liiga kalliks, esteetiliselt koledaks, koolimajja mittesobivaks ja viimistlemata tööks. Kuidas aga töö sündis ja kuidas seda tõlgendada, sellest pole peaaegu räägitud. Kevadel selgitasid seda autor kunstnik Edith Karlson ja galerist Olga Temnikova.

Reedel, 1. augustil kl 23 astub Haapsalu piiskopilinnuses lavale Augustibluusi üks peaesinejaist Coco Montoya.

1.-2. augustil peetava Augustibluusi reedene peaesineja on USA kitarrist ja laulja Coco Montoya. Laupäevane peaesineja on Prantsuse bänd Awek. (NB! Läänlase paberlehes olevat kava on korraldajad vahepeal muutunud – laupäevased esinejad alustavad pealaval kl 18, mitte kl 17.)

Eilsel Baltimaade põllumajandusministrite erakorraliselt kohtumisel Vilniuses otsustati töötada välja kolme riigi ühine tegevuskava sigade Aafrika taudi tõkestamiseks ja taotleda Euroopa Komisjonilt sigade hukkamisega seotud kulude täielikku kompenseerimist.

Haapsalus on neli suplusranda: Väikse viigi, Vasikaholmi, Paralepa ja Aafrika rand. Kahel aastal on Läänlane küsinud lugejailt, milline on parim suplusrand. Küsitlusele saab vastata ka tänavu.

Jaemüügi kasv kiirenes juunis peale mõningast rahunemist maikuus. Peamisteks kasvu edendajateks olid erinevad tööstuskaubad.

19. augustil kell 21.30 on Haapsalu loomekeskuse hoovis vabaõhukino, kus näeb Haapsalu noorte filmitegijate filme. Praegu on korraldajate kõige suurem mure leida juurde päris algajaid filmitegijaid, sest praeguseks teada osalejad on juba pigem profid.

 

Alates tänasest saab Youtube’i keskkonnas vaadata dokumentaalfilmi “Vormsi tantsib”. MTÜ Vormsi Rahvatantsurühm tellimusel valminud lühifilm jutustab loo rannarootsi kultuuriruumile omastest rahvatantsudest, rahvarõivastest, muusikainstrumentidest ja Vormsi saare ajaloost.

Justiitsminister Andres Anvelt toetas tänasel valitsuse istungil riigikogu liikmete algatatud eelnõu valimisea langetamiseks 16. eluaastale kohalike omavalitsuste valimistel.

Nädalavahetusel Jänedal peetud Eesti talupäevadel kuulutati välja 2014. aasta parimad talud. Nii parim talu, parim alternatiivtalu kui ka parim noortalunik tegutsevad Võrumaal. Läänemaalt leidis äramärkimist alternatiivtalude seas Koelas tegutsev Mäe tšintšiljakasvatustalu, mida peavad Rain Poolen ja Leida Laksberg.

Politsei kontrollis kolme majutusasutust ja neis 183 külastajakaarti. Kahes ettevõttes juhiti tähelepanu külastajakaardi täitmise nõuetele.

30. juulil kell 17.47 avastas Haapsalu kordoni toimkond Paralepa liinidel madalikul kinni oleva kaatri, millel viibis kolm inimest.

Eile kell 18.34 põles Haapsalus Tööstuse tänaval mahajäetud hoones ühes toas praht.

Suvehaapsallased Gea Otsa ja Piret Jaaks käisid lastega kuues Haapsalu söögikohas ja hindasid, kui lapsesõbralikud need on. Talumehe kõrts teenis 31 punkti. 

Suvehaapsallased Gea Otsa ja Piret Jaaks käisid lastega kuues Haapsalu söögikohas ja hindasid, kui lapsesõbralikud need on.  Soffa teenis 28 punkti. 

Suvehaapsallased Gea Otsa ja Piret Jaaks käisid lastega kuues Haapsalu söögikohas ja hindasid, kui lapsesõbralikud need on. Müüriääre kohvik sai 24 punkti. 

Suvehaapsallased Gea Otsa ja Piret Jaaks käisid lastega kuues Haapsalu söögikohas ja hindasid, kui lapsesõbralikud need on.  Kohvik Kõhule pai teenis 21 punkti. 

Suvehaapsallased Gea Otsa ja Piret Jaaks käisid lastega kuues Haapsalu söögikohas ja hindasid, kui lapsesõbralikud need on. Wiigi kohvik teenis 13 punkti. 

Suvehaapsallased Gea Otsa ja Piret Jaaks käisid lastega kuues Haapsalu söögikohas ja hindasid, kui lapsesõbralikud need on. Rootsituru kohvik teenis 10 punkti. 

Tänavuse Valge Daami aja suurim uuendus on peoala laienemine. Seni Lossiplatsil asunud esinemispaik kolib peatänavale, nii et liikluseks suletud ala algab juba SEB panga ja pitsikeskuse juurest. 

Lihula kirikuõpetaja Kaido Saaki ja Rakvere antiigikaupmehe Raivo Laasmägi eestvedamisel pannakse Lihula kiriku seinale mälestustahvel 14 kohalikule mehele, kes langesid I maailmasõjas ja Vabadussõjas. 

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtub täna Vilniuses erakorraliselt oma Läti ja Leedu  kolleegidega, et arutada võimalusi sigade Aafrika katku leviku tõkestamiseks piirkonnas. Osaleb ka delegatsioon Poolast.

Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator Mati Mandeli juhtimisel on sel suvel Läänemaa ja Märjamaa piiril Maidlas arheoloogilised väljakaevamised, mida võib lugeda Eesti selle aasta tippkaevamisteks.

Haapsalu linnavalitsuse tänasel istungil otsustati eraldada reservfondist preemia vehklemise maailmameistrivõistlustel naiskondlikus arvestuses hõbedale tulnud haapsallasele Kristina Kuusele.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles sõidab 4. augustil Karjala pealinnas Petrozavodskis avatavat näitust “Haapsalu - romantiline kuurortlinn” avama oma UAZ-i ehk vene “Villisega”.

ERR: Haapsalu Väiksesse viiki paigaldati eile sild liikumispuudega inimestele, et nad saaksid suplemas käia. Silla võtsid aga kohe kasutusele uljad poisid, kes sillalt madalasse vette hüpates end ohtu seadsid. Madalas vees peaga põhja hüppamine on sage põhjus, miks kümned inimesed igal aastal seljaajukahjustuse saavad. 

Ööl vastu 23. juulit kaotas avaldaja Haapsalus Kalda tänaval rahakoti, päikeseprillid ja iPhone’i.

Eesti Ekspress avaldas täna Eesti läbi aegade 100 parima muusikaalbumi edetabeli. Kindla esikoha sai J.M.K.E. 1989. aasta plaat “Külmale maale”.

Vaata 30. juuli–5. augusti kultuurikava. 

Läänemaa 5114 lapsest käis aastatel 2010-2012 hambaarsti juures 3941. Hambaarsti juures mitte käinud laste osakaal oli 23 protsenti ehk üks Eesti kõrgemaid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Täna algavad vabaõhuoratooriumi “Valge Daami saladus” kooriproovid ja juba järgmisel nädalal saab mullust menulavastust piiskopilinnuses uuesti näha.

Eesti tarbijad ei oska toidumärgistust õigesti mõista ning on kergesti eksitatavad nii toidu päritolu kui koostise suhtes, selgub põllumajandusministeeriumi tellitud toidu märgistamise alasest tarbijauuringust. Väheseks võib hinnata teatud tarbijagruppide huvi toidumärgiste vastu üldiselt.

Haapsalust Nõukogude autodega Põhja-Norrasse Nordkappi vallutama läinud automatkajad said oma üle 5000 km pikkuse retkega suuremate viperusteta hakkama ja jõudsid koju tagasi pühapäeva varahommikul.