teisipäev, 2 september, kell 12:04:21
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Võidupüha paraad peetakse tänavu Haapsalus

Presidendi ettepanekul peetakse tänavu Kaitseliidu Võidupüha paraad Haapsalus raudteejaama esisel platsil, sellega on nõus ka Kaitseliidu peastaap, vahendas Postimees.

 

Kaitseliidu teavitusjaoskonna ülem Tanel Rütman ütles, et paraadi toimumise kohaks valiti Haapsalu raudteejaama esine plats.

 

"Ühel korral varem on Võidupüha paraadi Haapsalus peetud, aastal 2000, siis toimus see sama koha peal. Käisime seal juba nii-öelda luurel ära, see on ainuke sobiv plats linnas," ütles Rütman. "Samuti on ilus ja väärikas jaamahoone nüüd ilusamgi kui toona."

 

Tänavu nii suurejooneliselt kui mullu paraadi ei peeta, osalejate arv jääb ilmselt alla 1000. Osalejate arvule seab omad piirid platsi suurus. Samuti ollakse valmis taas Võidupüha tähistama suuremalt järgmisel aastal, kui Võnnu lahingust möödub 95 aastat.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna varahommikul leidsid politseiametnikud Pärnumaal Libatse kandis öö metsas veetnud 58-aastase mehe.

Värskes ajakirjas Mari on pikem lugu sõbrannadest Kristel Saal-Engmanist (41) ja Mary-Liis Kaabelist (30), kes peavad Haapsalus Dietrichi kohvikut.

Läänemaa orienteerumisklubi Okas noor Ants Kristjan Tamm võitis Poolas rattaorienteerumise MMil omas vanuserühmas hõbe- ja pronksmedali.

Lihula maailmarändur Meigo Märk, kes käib jalgsi läbi Euroopa ja plaanib ka maakerale tiiru peale käia, andis augusti lõpus intervjuu Serbia televisioonile. Praeguseks on Märk teel olnud üle 10 päeva ja jõudnud Bulgaariasse.

Pühapäeval sõideti Marimetsa Kapi jalgrattasarja kuues etapp Matsalu 7. rattamaraton. Põhidistantsi lõpetas 149 sõitjat, võitis Raido Saar veenva eduga Sten Saarnitsi ja läänlase Joonas Maanurme ees.

Tänasest, 2. septembrist ei tohi Euroopa Liidus müüa või muul moel kättesaadavaks teha kemikaale, mida võidakse kasutada lõhkeainete ebaseaduslikuks valmistamiseks, teatas majandusministeeriumi pressiesindaja Gea Otsa.

Kultuuriministeerium sai pärast arutelusid valmis eelnõu, mille eesmärk on muuta kunstiteoste tellimine avalikku ruumi selgemaks ja arusaadavamaks. Eelnõu ei muuda kunstiteoste tellimise seaduse üldpõhimõtteid, aga parandab oluliselt selle rakendamist, teatas ministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre.

Eile õhtul USA lahtistel meistrivõistlustel kaotas Haapsalu tennisist Kaia Kanepi esinumbrile Serena Williamsile kaheksandikfinaalis 3:6, 3:6. Otsustavaks sai Williamsi väga hea serv, leidis Kanepi.

Kaia Kanepi kaotas maailma parimale naistennisistile Serena Williamsile USA lahtiste meistrivõistluste kaheksandikfinaalis 3:6, 3:6.

Kuueklassilises Uuemõisa lasteaed-algkoolis saatsid 1. klassi lapsed klassi selle kooli abituriendid 6. klassist. 1. klassi klassijuhataja Kai Puusepa jaoks oli see esimene päev õpetajana klassi ees.

Kullamaa keskkooli esimesse klassi tuli sel aastal üheksa last. 10. klassi asus õppima 14, koolis on kokku 136 õpilast. Direktor Meelis Välis ütles oma kõnes, et on heameel tõdeda, et vahepealne õpilaste arvu langus on sisuliselt peatunud.

Läänlane Aivar Kroon leidis Noarootsi vallas Spithamis mererannast pudeli kirjaga, mille on merre visanud kirjasõpra otsinud Saksa poiss Lukas Ledermann.

Haapsalu linna kodulehel on alates reedest tutvumiseks Haapsalu linna arengukava 2015-2024 tööversioon.

Täna alustas Haapsalus Promenaadi juures tööd veetaimestiku niiduk, mis  üritab eemaldada merest liigset taimemassi Tagalahest 12 hektari suuruselt alalt, mis jääb Rannarootsi muuseumi ja promenaadi vahele.

Täna algab Tartus Eesti Teatri Festival Draama 2014 pealkirjaga “Kohaloleku kunst”. Nädala aja jooksul antakse 30 etendust. Kohal on Läänlase korrespondent Piret Jaaks.

Haapsalu linna algkoolis läks täna 1. klassi 41 last. Üldse on direktor Mall Õiglase sõnul kooliperes 301 inimest.

Kooli alguse puhul oli Haapsalu kultuurikeskuse suur saal täna õpilaste päralt, kes elasid häälekalt kaasa Karl-Erik Taukari ja tema bändi kontserdile. Noored fännid laulsid kõiki Taukari laule kaasa. 

Haapsalu Nikolai koolis oli täna lustakas aktus, kus esinesid õpilased, helistati koolikella ja anti 12-le 1. klassi läinud lapsele kätte aabits. Aabitsa kätteandmise pidulikkuse rõhutamiseks kutsuti lapsed poodiumile, millel seisis number 1.  

Haapsalu põhikooli 1. klassi läinud õpilasi juhatasid aktusel kooli vanemad õpilased. 

Sajad Haapsalu põhikooli õpilased, lapsevanemad ja õpetajad pidasid täna kooliaasta avaaktust. 

Täna alustas Lääne maavalitsuses õigusnõunikuna tööd Läänemaalt pärit Roger Uusmaa, teatas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Eile kella 12 ja 16 vahel varastati Haapsalus Kuuse tänaval maja juurest lukustamata jalgratas Tunturi. Kahju on 200 eurot.

Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt kutsub üles 1. septembril mitte tarbima alkoholi. Täiskasvanud peavad olema koolilastele heaks eeskujuks ja aitama kujundada käitumisnorme.

Esmaspäeval, 1. septembril, on teadmistepäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lipu võivad heisata ka kõik teised.

Laupäevaõhtusel muinastulede ööl süttisid Läänemere randades taas lõkked. Muinastulede veebikaardile oli kantud 939 lõket ja muinastulede ööd tähistas rohkem kui 30 000 inimest. Tagasiside põhjal võib arvata, et lõkkelisi oli tegelikkuses kuni kolm korda rohkem. 

31. augustil peeti MTÜ Igaühe Terviseklubi eestvedamisel tänavuse sõiduautode vigursõidusarja kolm esimest etappi. Naiste, J-18, meeste ja veteranide 50+ klassides oli kokku 23 võistlejat. 

Kaia Kanepi endine treener Silver Karjus on arvamusel, et kui Eesti esireket võiks maailma esinumbrit Serena Williamsit üldse kunagi võita, siis juhtub see kõige tõenäolisemalt just homme, kirjutab Delfi Sport.

Väinamere Liinide teatel läheb Kuivastu-Virtsu laevaliin esmaspäevast, 1. septembrist üle sügisgraafikule. Tänavusse sügisgraafikusse on riik tellinud varasemast rohkem reise.

Juulis kogunesid Vormsis peetud suveseminarile Eesti pühapäevakooliõpetajad. Räägiti nii erivajadustega laste kohtlemisest, ühtekuuluvustunde saavutamisest ja sellest, kuidas hoida ennast läbipõlemise eest, kirjutab Eesti Kirik.

Haapsalu volikogu esimees keskerakondlane Jaanus Karilaid heidab valitsusele ette, et see ei ole täitnud lubadust algatada seoses PKC Haapsalu tehase sulgemisega töökohtade loomise teemane debatt riigikogus. Haapsallu võiks tema sõnul rajada NATO varustuskeskuse.

17.-21. septembril peetakse Lihulas 12. korda Matsalu Loodusfilmide Festivali. Vaata, millised filmid on tänavu festivali võistlusprogrammis. 

Eile õhtul puhkenud tulekahju Harjumaal Kehra linnas asuvas paberivabrikus kustutati lõplikult 22:38-ks. Ükski inimene põlengus kannatada ei saanud, teatas Põhja päästekeskuse pressiesindaja Kiira Udu.

Kaia Kanepi sai USA lahtiste tennisemeistrivõistluste kolmandas ringis kindla võidu 15. paigutusega Carla Suarez Navarro üle. Järgmises ringis kohtub haapsallane maailma esinumbri Serena Williamsiga.

Juba teist aastat saab Haapsalu uhkeldada korraliku muinastulega.

Täna õhtul puhkes tulekahju Harjumaal Kehra linnas asuvas paberivabrikus. Tulekahjus kannatanuid pole.

Jääpange väljakutse jõudis Lääne-Nigula vallavanema Mikk Lõhmuse ja volikogu esimehe Andres Kampmannini. Mõlemad mehed võtsid väljakutse vastu ja valasid end üle jääkülma veega. Nüüd sai väljakutse ka Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid.

Alates tänasest hõlmab puhvertsoon kõiki Valga-, Võru- ja Põlvamaa valdasid, Abja, Halliste, Karksi, Paistu, Kõpu ja Tarvastu valdasid Viljandimaal ning Pärnu maakonnas Häädemeeste, Saarde, Paikuse, Surju ning Tahkuranna valdasid.

FTR Consultants OÜ nimeline ettevõte tahab rajada Hispaania investorite abiga Haapsallu Haava 2 ja 2a asuvale tühermaale hiiglasliku andmekeskuse, mis võiks olla veebiserverite, mainframe-arvutite ja muud tüüpi IT-seadmete kodu, kirjutab Lääne Elu.

Elektrilepingute portaali Energiaturg.ee teatel on elektri börsihind selgelt soodsam valik, mis on tänavu toonud tarbijatele 17-protsendilise hinnavõidu. Ka augustis tuleb populaarseima börsipaketi valinud elektritarbijate arve 12 protsenti väiksem kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi kasutajatel.

Augusti viimasel nädalavahetusel saab kõiki sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid muuseume külastada ühe piletiga, mis maksab kolm eurot.

1. septembril alustab SA Innove juhtimisel tööd 15 maakondlikku Rajaleidja keskust üle Eestimaa, sealhulgas ka uhiuus Läänemaa Rajaleidja keskus Haapsalus.

Homme peetakse Läänemaal nagu ka mujal Läänemere rannikul muinastulede ööd. Lõkked süüdatakse päikseloojangul, Eestis kell 21.30. Läänemaal süüdatakse vähemalt kuus suurt avalikku muinastuld.

Eile, 28. augustil teatati Pärnu kesklinnas ennast ja kõrvalseisjaid ohustavast mehest, kes vehkis noaga. Politsei pidas mehe kinni ja kiirabi toimetas ta haiglasse, teatas politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri  pressiesindaja Kaja Grak.

Vormsi Püha Olavi kiriku aias taastati eestirootslaste annetuste abil 1741. aastast pärit päikesekell, mis hävis Nõukogude okupatsiooni ajal.

Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemisprotsessi pikk toppamine lõppes eile, kui valitsus kinnitas Lääne-Saare valla loomise, kirjutab Saarte Hääl.