pühapäev, 4 oktoober, kell 22:33:18
RSS vood Twitter Facebook Helista

Estonian Nature Tours'i juht esines Zambias konverentsil

Vasakult: konverentsi peakorraldaja Louis D'Amore, Pakistani ökoturismi ühenduse president Agha Iqrar Haroon ja Estonian Nature Toursäi tegevjuht Marika Mann. (Erakogu)

Matsalus tegutseva Estonian Nature Tours'i tegevjuht Marika Mann tegi Aafrika kliimamuutuste ja turismi konverentsil ettekande Eestist ja ettevõtte panusest Eesti säästva turismi arengusse.

Marika Manni ettekannet kuulati huviga. Ettekanne tõi selgesti välja, kui oluline on tulevikus koostöö Aafrika ning Põhja-Euroopa riikide vahel. Ühinenud Rahvaste Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO) toel ilmub lähitulevikus raamat konverentsi sisukamatest ettekannetest. Väljavalituks on osutunud ka ettekanne Eestist.

Rahvusvaheline konverents peeti 15.-20. mail Zambia pealinnas Lusakas. Konverentsi peakorraldajaks oli IIPT (International Institute for Peace through Tourism) koostöös UNWTO-ga.

Konverentsil esitleti eri „Best Practice” mudeleid üle kogu maailma, leidmaks lahendusi, kuidas leevendada kliimamuutuste mõju turismile ning vähendada vaesust säästva turismi arendamise kaudu. Teiste seas esinesid UNWTO peadirektor Zoltan Somogyi, Zambia turismi- ja keskkonnaminister Catherine Namugala, Native Tourism Alliance (Põlisrahvaste turismiühendus) president Ben Sherman, World Travel Industry News president Jürgen Thomas Steinmetz jpt.

Konverentsil osales ligi 440 delegaati 36 riigist (Aafrikast, Aasiast, Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Kariibidelt). Ettekandeid kuulati enam kui 20 töötoas.

Zambialaste vastuvõtt oli äärmiselt soe ja sõbralik. Konverentsi patrooniks oli Zambia president Rupiah B. Banda. Konverentsi austas oma kohaloluga ka Zambia esimene president Kenneth Kaunda, kes alustas oma pöördumist rahva poole lauluga vabadusest. Vaata videot.

Esinejatele korraldati eraldi väljasõit Livingstone'i imetlema Victoria joa võimsust. Suur au oli osaleda Victoria joa õnnistamistseremoonial, mille viis läbi kohaliku hõimu vanem Toka Leya. Ühiselt istutati ka puid. Vaata videot.

Konverentsil leiti, et maailm vajab senisest agressiivsemat üleminekut taastuvatele energiaallikatele ning progressiivsemat jäätmekäitlust, samuti vastutustundlikke arengukavasid haavatavatel aladel nagu rannikud, märgalad ning mägipiirkonnad.

Esmakordselt leiti, et hädavajalik on õiglase kaubanduse juurutamine ka turismitööstuses (säästev ei ole odav) ning et reisija harimisele saab suuresti kaasa aidata meedia. Väga oluliseks peeti koostööd eri ministeeriumide vahel (turism, transport, põllumajandus, keskkond jpt valdkonnad).

IIPT presidendi Louis D´Amore kutse esinema konverentsile Aafrikasse on olnud seni suurim tunnustus firma tööle.

IIPT (International Institute for Peace through Tourism) asutati 1986. aastal (ÜRO rahvusvahelisel rahu aastal) visiooniga arendada turismist majandusharu, mis toetab ja edendab seisukohta, et iga reisija on potentsiaalne „rahu suursaadik“. Ligemale 5000 persooni enam kui 120 riigist on 20 aasta jooksul jaganud oma kogemusi regionaalsetel ja ülemaailmsetel konverentsidel.

Loe konverentsi deklaratsiooni siit.

Loe lähemalt http://www.iipt.org

Vaata ka pildigaleriid.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Laupäeval avas tühjavõitu Haapsalu linnagaleriis oma maalinäituse Tallinna kunstnik Sirja-Liisa Eelma. 

Sarja viimasel etapil osales 521 ratturit. Pikale, 50 km pikkusele põhisõidule startis 262 ning 17 km pikkusele lühemale distantsile 176 ratturit. Lisaks sõitsis lastesõitudel 83 väikest rattasõpra.

Tartus Vanemuise kontserdimajas toimunud üleriigilisel aasta õpetaja auhinnagalal “Eestimaa õpib ja tänab” kuulutati välja aasta õpetajad ja teised õppimisega seotud tiitlite laureaadid.

Täna kell kümme anti Haapsalus starti linna esimesele basseinitriatlonile, koolipoisi projektile, mis kannab Hr Bruno basseinitriatloni nime.

25-aastane Jelizaveta ei andnud sõiduautoga Nissan Primera vasakpööret sooritades teed vastassuunast otse liikunud mootorrattale Suzuki, mida juhtis 27-aastane Aivar.

Eile õhtul puhkes Rakveres Kauba tänaval asuvas elumajas tulekahju. Päästetööde käigus toodi välja kaks kannatada saanud inimest, kellest üks suri.

Pangateenused on olulised ning seetõttu peavad olema elanikele ja ettevõtetele kättesaadavad üle Eesti. Mõistlik on teenust pakkuda tõhusalt ja paindlikult, leiab Eesti Pank.

Fotograaf Rainer Kurbelil õnnetus neljapäeval Kukerannas salvestada Läänemaa šaakalite ulgumist.

Lääne maavalitsus ootab kandidaate aasta noore ja aasta noorsootöötaja tiitlile.

Sel nädalavahetusel peetakse Haapsalus 40 võistkonna ja umbes 350 mängijaga Sauna Cup korvpalliturniir. Vaata mängude täielikku ajakava.

Täna kell 17 avatakse Haapsalu linnagaleriis Sirja-Liisa Eelma isikunäitus “Tühjenev tähendusväli #2”.

Ilma vastava kategooria juhtimisõiguseta 38-aastane Tiit sõitis mootorrattaga Suzuki CSR 600 ning talle jooksis metsast ette kits.

Läänlase avalehe alumises ääres on avatud foorum, kus lugejad saavad varem postitatud teemadel arutleda või postitada ise mõne teema, mille kohta võiksid teised sõna sekka öelda.

Muusikapäeva puhul said 1. oktoobril 2015 Haapsalu muusikakoolis kokku 11 Läänemaa kooli õpilased ning nende muusikaõpetajad. 

Täna kella 4.15 paiku tungiti sisse Rakveres Adoffi tänava kaubanduskeskuse juveelipoodi. Kauplusest varastati kuldehteid ja käekellasid.

Lääne maavalitsuses ja maakonna omavalitsustes registreeriti septembrikuus 28 lapse sünd. Üheksa kuuga on Läänemaal registreeritud 170 lapse sünd, mida on 27 võrra rohkem kui mullu samal ajal, teatas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Haapsalu kohtumajas mõisteti 28. augustil üks aasta ja viis kuud vanglakaristust Valevile, kes oli aasta jooksul Martnas oma naistuttavat korduvalt peksnud, kägistanud, tappa ähvardanud ja talt ebaseaduslikult vabaduse võtnud.

Seoses alanud suurulukijahiga on meie metsades arvukad ja laialt levinud sõralised enam liikuma aetud. Hirvejahi hooaeg kestab 1. septembrist jaanuari lõpuni ning põdrajahi hooaeg 15. septembrist 15. detsembrini. 

Suuri üllatusi uuendatud majandusnäitajad ei paku – senised trendid majanduses kestavad edasi, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

Keskkonnaagentuuri koosseisu kuuluv Matsalu rõngastuskeskus sai teate Taanis püütud randtiiru kohta, kelle vanus oli püügihetkel 28 aastat ja 1 kuu. Rõngastuskeskuse ajaloos on see seni vanim püütud randtiir.

Lääne-Eesti maastikurattasarja Marimetsa Kapp viimane etapp viib ratturid Saaremaale, kus sõidetakse Karujärve V rattamaraton.

1. oktoobrist hakkas üle aasta kindlustamata sõidukitele kehtima sundkindlustus. Sõidukitel, mille kindlustuse ja ülevaatuse lõppemisest on möödunud üle kahe aasta, peatatakse registrikanne.

1. oktoobrist kuni 31. oktoobrini saavad spordiklubid, spordikoolid ja spordi­alaliidud  taotleda treenerite tööjõukulude toetust 2016. aastaks spetsiaalselt selleks loodud veebikeskkonna kaudu.

Vähihaige lapse ema sai kloordioksiidi rühmituse juhtidelt vähiraviks instruktsioone ja tegi lapsele mitme kuu jooksul söövitava kloordioksiidiga klistiiri.

Läänemaa GoBusi juhataja Andrei Mändla sõnul nende bussifirma kaugliinidele seisukohti peale ei võta ja seda eelkõige ohutuse mõttes.

Mullu septembrist alates on Eesti andnud kodanikele ja mullu käivitunud e-residentsuse projekti raames ka välismaalastele kiipkaarte, millel on vigane sertifikaat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ligemale 200 koolilast maakonna 11 koolist selgitasid Kullamaal koolispordi parimaid.

sõiduautot Mitsubishi I-Miev juhtinud 34-aastane Maksim kaldus üle ohutussaare vastassuuna vööndisse ja sõitis otsa seal liikunud haagisega veoautole Scania.

Täna, 1. oktoobril karistati Pärnu politseijaoskonna taotluse alusel 15-ööpäevase arestiga 25-aastast meest, keda on varem korduvalt karistatud. Lisaks liiklusalaste rikkumiste toimepanemisele püüdis ta politseiametnikke petta ka valeandmeid esitades.

Valitsus kiitis heaks seakatku nakatunud farmidele taudi tõttu tekkinud kahjude väljamaksmise. Suurem osa vahenditest on ette nähtud kahju hüvitamiseks seakasvatajatele, kelle farmides on taudi tõttu sead hukatud.

Läänemaa Arenduskeskus jätkab pingutusi, et tuua Läänemaale kõnekeskuse teenust pakkuvaid ettevõtteid. Et saada ülevaadet inimestest, kes oleksid valmis sellise töö tegemist kaaluma, ootab LAK läänlasi täitma internetiküsitlust.

Mullu tellis siseministeerium Eesti Keele Instituudilt ekspertanalüüsi bussipeatuste nimede kohta. Delfi annab ülevaate, milliseid peatusenimesid peaks kas kohustuslikus korras või vabatahtlikult kohandama.

Läänemaa suurima tööandja, juhtmeköidiseid tootnud PKC Haapsalu tehase sulgemisel koondati üle 300 inimese. Aga tänu vabanenud tööjõule on Haapsalus tänaseks tegevust alustanud mitu uut välisettevõtet, vahendas “Aktuaalne Kaamera”.

Swedbank asendab lähikuudel 50 Eesti asulas pangabussi püsiva ning igapäevast teenustasuta sularaha väljavõttu võimaldava lahendusega. Läänemaal saab 1. jaanuarist Swedbanki arvelt sularaha poest Lihulas, Kullamaal, Virtsus ja Noarootsis, teatas pank.

Koalitsioonileppe lubadus seada sisse ettevõtja päev kiideti heaks ja valitsuse korraldusel peab sel päeval, 8. oktoobril heiskama riigilipu.

2008. aastal loodud Lõuna-Läänemaa raskejõustikuklubi Leola peab laupäeval viiendat korda oma suurturniiri Lihulast pärit maadluse maailmameistri Gustav Vahari mälestuseks. 

Harjumaa läänepoolseima valla Padise volikogu otsustas eile, et teeb naabervaldadele Nõvale ja Vasalemmale ettepaneku alustada ühinemisläbirääkimisi.

Kui tunned huvi, kuidas oma suhet veelgi turvalisemaks muuta, siis oled oodatud minu Imago suhteõhtule, mis toimub 5. novembril Haapsalus, Lossiplatsi Apartemendis (Kooli1-1). 

Täna tähistatakse ka Läänemaal rahvusvahelist muusikapäeva kontsertidega.

Kella 20.19 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas Rahumäe bussipeatuse juures, kus liinibussi esiosa varjust väljaspool jalakäijate ülekäigurada ületas sõiduteed 14-aastane poiss, kes sai löögi sõiduautolt Opel Vectra.

Kustutustööde ajal lükkas tugev tuul maha põleva maja otsaseina, mis tabas Viljandi meeskonnavanemat.

Läänemaa koolispordi liidu 7.-9. klassi jalgpalliturniirist võttis osa kaheksa kooli üheksa võistkonnaga. 

Andmekaitse inspektsioon küsitles Eestis e-kaubandusega tegelevat ettevõtteid, et kontrollida, kuidas e-poed täidavad isikuandmekaitse seadusest tulenevaid nõudeid.

Täna alanud eakate festivalil pärjati auhindadega konkursi “Aastad täis sära ja väärikust” parimaid. Elutööpreemia sai represseeritute Murtud Rukkilille Ühing. Eesti elu peegeldaja auhinna sai Eesti Televisioon.

Haapsalu raamatukogus avatakse tuleval teisipäeval legendaarse pressifotograafi Peeter Langovitsi näitus “10 aastat Euroopa Liidus. Tänavapiltniku tagasivaade”.

Harju maakohus otsustas rahuldada riigiprokuratuuri taotluse Tallinna linnapea Edgar Savisaare ametist kõrvaldamiseks.

Eri andmebaasid annavad Läänemaa tööjõu kohta nii vastukäivaid andmeid, et kellelgi pole praegu täpset ülevaadet, kus või kui palju töötajaid Läänemaal on, ütles täna Läänemaa ettevõtluspäeva avamisel Lääne maavanem Neeme Suur.