laupäev, 28 veebruar, kell 00:36:38
RSS vood Twitter Facebook Helista

Estonian Nature Tours'i juht esines Zambias konverentsil

Vasakult: konverentsi peakorraldaja Louis D'Amore, Pakistani ökoturismi ühenduse president Agha Iqrar Haroon ja Estonian Nature Toursäi tegevjuht Marika Mann. (Erakogu)

Matsalus tegutseva Estonian Nature Tours'i tegevjuht Marika Mann tegi Aafrika kliimamuutuste ja turismi konverentsil ettekande Eestist ja ettevõtte panusest Eesti säästva turismi arengusse.

Marika Manni ettekannet kuulati huviga. Ettekanne tõi selgesti välja, kui oluline on tulevikus koostöö Aafrika ning Põhja-Euroopa riikide vahel. Ühinenud Rahvaste Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO) toel ilmub lähitulevikus raamat konverentsi sisukamatest ettekannetest. Väljavalituks on osutunud ka ettekanne Eestist.

Rahvusvaheline konverents peeti 15.-20. mail Zambia pealinnas Lusakas. Konverentsi peakorraldajaks oli IIPT (International Institute for Peace through Tourism) koostöös UNWTO-ga.

Konverentsil esitleti eri „Best Practice” mudeleid üle kogu maailma, leidmaks lahendusi, kuidas leevendada kliimamuutuste mõju turismile ning vähendada vaesust säästva turismi arendamise kaudu. Teiste seas esinesid UNWTO peadirektor Zoltan Somogyi, Zambia turismi- ja keskkonnaminister Catherine Namugala, Native Tourism Alliance (Põlisrahvaste turismiühendus) president Ben Sherman, World Travel Industry News president Jürgen Thomas Steinmetz jpt.

Konverentsil osales ligi 440 delegaati 36 riigist (Aafrikast, Aasiast, Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Kariibidelt). Ettekandeid kuulati enam kui 20 töötoas.

Zambialaste vastuvõtt oli äärmiselt soe ja sõbralik. Konverentsi patrooniks oli Zambia president Rupiah B. Banda. Konverentsi austas oma kohaloluga ka Zambia esimene president Kenneth Kaunda, kes alustas oma pöördumist rahva poole lauluga vabadusest. Vaata videot.

Esinejatele korraldati eraldi väljasõit Livingstone'i imetlema Victoria joa võimsust. Suur au oli osaleda Victoria joa õnnistamistseremoonial, mille viis läbi kohaliku hõimu vanem Toka Leya. Ühiselt istutati ka puid. Vaata videot.

Konverentsil leiti, et maailm vajab senisest agressiivsemat üleminekut taastuvatele energiaallikatele ning progressiivsemat jäätmekäitlust, samuti vastutustundlikke arengukavasid haavatavatel aladel nagu rannikud, märgalad ning mägipiirkonnad.

Esmakordselt leiti, et hädavajalik on õiglase kaubanduse juurutamine ka turismitööstuses (säästev ei ole odav) ning et reisija harimisele saab suuresti kaasa aidata meedia. Väga oluliseks peeti koostööd eri ministeeriumide vahel (turism, transport, põllumajandus, keskkond jpt valdkonnad).

IIPT presidendi Louis D´Amore kutse esinema konverentsile Aafrikasse on olnud seni suurim tunnustus firma tööle.

IIPT (International Institute for Peace through Tourism) asutati 1986. aastal (ÜRO rahvusvahelisel rahu aastal) visiooniga arendada turismist majandusharu, mis toetab ja edendab seisukohta, et iga reisija on potentsiaalne „rahu suursaadik“. Ligemale 5000 persooni enam kui 120 riigist on 20 aasta jooksul jaganud oma kogemusi regionaalsetel ja ülemaailmsetel konverentsidel.

Loe konverentsi deklaratsiooni siit.

Loe lähemalt http://www.iipt.org

Vaata ka pildigaleriid.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Seakatku diagnoosiga metssea korjuse matmise eest saab 70 eurot, sellise korjuse konteinerisse toimetamise eest 35 eurot.

Haapsalu volikogu tänane istung vältas vaid veerand tundi. Selle aja sees võeti ühehäälselt ja küsimusi esitamata vastu kõik neli päevakorrapunkti ning jõuti veel õnnitleda sünnipäevalapsi.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutas täna välja 2014. aasta parimad raamatukoguhoidjad. Aasta lasteraamatukoguhoidja tiitli pälvis Lääne maakonna keskraamatukogu lasteosakonna bibliograaf Krista Kumberg. 

Mitu aastat presidendita olnud Eesti lauatenniseliit valis presidendiks Läänemaa keskerakondlase Jaanus Karilaidi.

Ajavahemikul 12.–26. veebruar varastati Lihula vallas Kirikuküla külas talumaadelt kolmehõlmaline pöördader Kverneland.

Lihulas peeti 25. veebruaril koolitus neile, kes tahavad osa võtta messist “Maale elama”. Juba on otsustanud messile uusi ettevõtlikke elanikke püüdma minna Lääne-Nigula, Nõva ja Lihula. Osaleb ka Kodukant Läänemaa.

Koolispordi liidu saalijalgpalli rahvaliiga finaalturniiril Narvas jäi Virtsu kool kõige napimalt ilma medalitest, kui kaotas kolmanda koha mängu penaltitega.

Oma elu suurimaks õppetunniks peab Haapsalu kutsehariduskeskuses arvuteid ja arvutivõrke õppinud Kristjan Hiis koolist väljakukkumist ning hiljem õpingute lõpetamist.Praegu ühes Eesti IT-valdkonna esifirmas, Microsoft/Skype divisionis service engineer’ina töötav Kristjan teab, et distsipliin ja enda oskuste väärtustamine tagab edu. Ta ütleb, et kui oled julge ja näitad, mida sa väärt oled, siis jõuad elus kaugele.

Haapsalu kergejõustikuklubi korraldatud kahe-etapilisel hüppevõistlusel selgitati parimad hüppajad nii teivashüppes kui ka kõrgushüppes.

Täna kell 00.13 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalus Potissepa põigus.

Taeblast pärit ameerika jalgpallur Mihkel Roos lõpetas ookeanitaguses profiliigas NFL oma kümme aastat kestnud mängijakarjääri.

Volkswagen Golfiga parkimiskohale sõitnud 63-aastane Helju ajas segi piduri ja gaasipedaali ning sõitis otsa parkivale sõidukile Ford Focus, mille taga seisnud 32-aastane Kairi sai vigastusi.

Läänemaa IV kvartali mediaanväljamakse oli maksuameti andmetel 769 eurot. Eesti IV kvartali mediaanväljamakse oli 757 eurot kuus. Mediaanväljamakse tähistab summat, millest suuremaid ja madalamaid väljamakseid oli võrdselt.

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helm kohtus täna rahandusminister Maris Lauriga, et esitada lahkumisavaldus seoses avalikkuses kerkinud pahameelega ameti viimase aja tegevuste suhtes.

Vormsilased tähistasid Eesti Vabariigi 97. aastapäeva värskelt renoveeritud Hullo rahvamajas, mis on olnud saare kultuurielu keskmeks ligi 80 aastat.

Eestimaa spordiliidu Jõud lauatennise meistrivõistluste meeste finaalis mängisid läänlased - Aaro Õismets alistas 3:1 Toomas Vestli.

Alates 27. veebruarist on keelatud Läänemaaga piirneval merealal jääle minek, teatas Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja. Pärnumaal keelati jääleminek tänasest.

Eksport Venemaale vähenes võrreldes eelnenud aastaga 46,5 miljoni euro võrra. Augustis kehtestatud sanktsioonide tulemusel vähenes juustu ja kohupiima vedu Venemaale 25,3 miljoni euro võrra, mis on pea viieteistkordne kukkumine, kirjutab põllumajandusministeeriumi ametnik Mariann Roos Maablogis.

2. veebruaril peeti Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Tartu rahu 95. ja Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kõnevõistlus. Üks võidukõnedest oli Grete Graubergilt.

Orissaare tamme reklaamimiseks Euroopa puu hääletusel võttis Heiki Hanso nõuks joosta Tallinnast Orissaarde. Täna jõuab Orissaare staadioni maketiga jooksja Läänemaale.

Läänemaa keskmine brutokuupalk oli 2014. aasta IV kvartalis 882 eurot ehk 17 eurot vähem kui aasta tagasi. Eestis keskmine brutokuupalk kasvas selle ajaga 5,3% ja ületas tuhande euro piiri.

Valitsus otsustas täna alustada 2015. aastal valdade ja alla 15 000 elanikuga linnade toetamist, kelle teatud kohalike teede lõikudel on või lisandub oluline ettevõtlusega seotud koormus. Noarootsi saab uue meetme kaudu 95 152 eurot ja Ridala vald 72 250 eurot.

Ukraina päevik, 25. veebruar. Ida-Ukraina rindel oli suhteliselt vaikne ja üle pika aja ei saanud Ukraina üksustes surma ükski võitleja.

2. veebruaril peeti Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Tartu rahu 95. ja Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kõnevõistlus. 21 kõne seast valis žürii välja seitse paremat.

41-aastane Eda kaotas libeduse tõttu sõiduauto Ford Focuse üle kontrolli ja sõitis teelt välja vastu puud.

Täna õhtul kell 22.40 näitab ETV sarjas “Eesti lood” filmi “Elizabethi mänguväljak”, mille režissöörid on Erik Norkroos ja Taeblast pärit Maris Kerge.

18. veebruaril peeti Haapsalu põhikoolis matemaatika ainevõistlus Nuputa 5.-6. klassi ja 7. klassi võistkondadele. Noorematest tuli võitjaks Oru kool ja vanematest Haapsalu põhikooli I võistkond.

Haapsalu suve ühe tippsündmuse, festivali Augustibluus avapidu peetakse 19. märtsil Tallinnas klubis Clazz ja Haapsalu kultuurikeskuses. Avapeol teatatakse esinejad, meenutatakse möödunut, avatakse uus veebileht ja alustatakse soodsa hinnaga festivalipasside müüki. 

Esimese maailmasõja teemaline näitus ühendab paberkandja ja erinevad digitaalsed allikad. Enne Haapsalut on näitus rännanud paljudes maailma eri paigus.

3. märtsil toimub Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) Läänemaa kevadvooru infopäev Lääne maavalitsuse saalis.

Lääne praost Tiit Salumäe kõne Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamisel eile Haapsalu Vabadussõja mälestussamba juures.

Haapsalu linnavolikogu esimehe Jaanus Karilaidi kõne Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamisel eile Haapsalu Vabadussõja mälestussamba juures. 

Kahe ringi kokkuvõttes said haapsallased esiliiga pronksmedalid ja pääsu 18. aprillil Tallinnas peetavatele kõrgliiga üleminekumängudele, kus osalevad kõrgliiga kuues ja seitsmes ning esiliiga teine ja kolmas võistkond. Kaks paremat pääsevad kõrgliigasse.

Reedel Eesti vabariigi 97. aastapäeva kontsert-ektusel Läänemaa teenetemärgi saanud ajaloolane ja arheoloog Mati Mandel lubas Läänemaa minevikku edasi uurida nii kaua kui jaksab.

Noarootsi põhikoolis ja gümnaasiumis kuulati möödunud nädalal külalisi, arutleti koos nendega, esitati omaloomingut, lauldi koos kogu kooliga, räägiti Eesti vabariigi algusaegadest.

25 veebruari seisuga on Läänlase lugejaküsitluse populaarseim kandidaat Andres Ammas Vabaerakonnast, kes on esikohalt tõuganud Lauri Luige Reformierakonnast (17. veebruari seisuga oli tema toetus 11%). Andres Ammase poolt on hääletatud 167 korda – talle on antud 9% kõigist häältest (25. veebruari ennelõunase seisuga). Häälte ümardamise tulemusel on sama protsent (9) ka Lauri Luigel, kuid hääli on Luigel pisut vähem - 159. Vaata infograafikut!

Rene Leiner kirjeldab, kuidas ta koos Priit Sibulaga lukustas end Tartus kabinetti. Noormehed eemaldasid kruvikeerajatega valimiskastil põhja, lugesid hääled üle ja kui selgus, et mõnel erakonna juhtide lemmikul on liiga vähe hääli, kombineerisid neile toetust juurde.

Raplamaa jalgpallikooli saaliturniiridest võtsid tänavu osa tervelt kuus Läänemaa noortevõistkonda. Kõik meie jalgpallilapsed väärivad kiitust tubli mängu eest.

72-aastase Kalle juhitud sõiduauto Opel Astra kaldus teadmata asjaoludel paremale ja sõitis tagant otsa parklas parkivale veoautole Scania.

President Toomas Hendrik Ilves Eesti Vabariigi 97. aastapäeval Jõhvi kontserdimajas, 24. veebruaril 2015.

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi avalikustas täna Frankfurdis keskpanga peakorteris teise seeria 20-eurose pangatähe kujunduse. Uued pangatähed lastakse ringlusse 25. novembril 2015.

Lihula tähistas vabariigi 97. aastapäeva pühapäeval Lihula kultuurimajas toimunud kontsertaktusega, kus esines Lihula meeskoor ning anti üle Lihula aukodaniku tunnistus.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrase kõne vabariigi aastapäeva paraadil.

Kell 12 koguneti Vabadussõja mälestussamba juurde lossiplatsile, kus peeti kõnesid ja asetati lilli mälestussamba jalamile.

Möödunud esmaspäeval oli Haapsalu põhikoolis kõnekonkurss. Läänlane avaldab valiku koolilaste kõnedest.

Esmaspäeval õhtul kella kaheksaks on Läänemaal valimisnimekirjadesse kantud 19 663 valijast hääletamas käinud 1236 valijat.

Vabariigi aastapäeva tähistab Eesti lipupäevaga, pärgade asetamise, jumalateenistuse ja paraadiga Narvas ning piduliku kontserdi ja vastuvõtuga Jõhvis. Lisaks toimus päikesetõusul pidulikke lipuheiskamisi üle maa.

Kell 18.54 teatati liiklusõnnetusest Tallinnas Rannamõisa teel Sõba bussipeatuse juures, kus vales kohas teed ületanud 11-aastane Kirill sai löögi  sõiduautolt Toyota.

Riigikohtu esimees avaldas sügavat kaastunnet laupäeval liiklusõnnetuses hukkunud Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja kohtunik Annika Vendiku perele, lähedastele ja kolleegidele.

Põllumajandusminister Ivari Padar andis täna põllumajandusministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle ministeeriumi teenetemärgid.

Publiku suure huvi tõttu tuleb filmil “1944” homme, 24. veebruaril kell 13.30 lisaseanss, teatas Haapsalu kultuurikeskus.

Haapsalu spordihoones peetud Läänemaa lahtistel meistrivõistlustel epeevehklemises saavutasid esikohad Irina Embrich (Põhjakotkas) naiste ja Jüri Salm (Tallinna Mõõk) meeste epees.

Nädalavahetusel peetud Eesti sisemeistrivõistlustel kergejõustikus esinesid hästi Läänemaa kuulitõukajad ja käijad.

Eesti Rahvusringhääling teatas täna, et selgunud on ERR-i uued maakonnakorrespondendid. Teiste seas vahetub Lääne- ja Hiiumaa korrespondent. Ivar Soopan asub elama ja töötama Tallinnasse, uueks korrespondendiks saab senine Lääne Elu reporter Juhan Hepner.

Lääne-Nigula vald tähistas Eesti Vabariigi 97. aastapäeva piduliku kontserdiga kus esinesid oma valla kultuurikollektiivid ja lapsed.