kolmapäev, 20 august, kell 13:41:51
RSS vood Twitter Facebook Helista

Estonian Nature Tours'i juht esines Zambias konverentsil

Vasakult: konverentsi peakorraldaja Louis D'Amore, Pakistani ökoturismi ühenduse president Agha Iqrar Haroon ja Estonian Nature Toursäi tegevjuht Marika Mann. (Erakogu)

Matsalus tegutseva Estonian Nature Tours'i tegevjuht Marika Mann tegi Aafrika kliimamuutuste ja turismi konverentsil ettekande Eestist ja ettevõtte panusest Eesti säästva turismi arengusse.

Marika Manni ettekannet kuulati huviga. Ettekanne tõi selgesti välja, kui oluline on tulevikus koostöö Aafrika ning Põhja-Euroopa riikide vahel. Ühinenud Rahvaste Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO) toel ilmub lähitulevikus raamat konverentsi sisukamatest ettekannetest. Väljavalituks on osutunud ka ettekanne Eestist.

Rahvusvaheline konverents peeti 15.-20. mail Zambia pealinnas Lusakas. Konverentsi peakorraldajaks oli IIPT (International Institute for Peace through Tourism) koostöös UNWTO-ga.

Konverentsil esitleti eri „Best Practice” mudeleid üle kogu maailma, leidmaks lahendusi, kuidas leevendada kliimamuutuste mõju turismile ning vähendada vaesust säästva turismi arendamise kaudu. Teiste seas esinesid UNWTO peadirektor Zoltan Somogyi, Zambia turismi- ja keskkonnaminister Catherine Namugala, Native Tourism Alliance (Põlisrahvaste turismiühendus) president Ben Sherman, World Travel Industry News president Jürgen Thomas Steinmetz jpt.

Konverentsil osales ligi 440 delegaati 36 riigist (Aafrikast, Aasiast, Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Kariibidelt). Ettekandeid kuulati enam kui 20 töötoas.

Zambialaste vastuvõtt oli äärmiselt soe ja sõbralik. Konverentsi patrooniks oli Zambia president Rupiah B. Banda. Konverentsi austas oma kohaloluga ka Zambia esimene president Kenneth Kaunda, kes alustas oma pöördumist rahva poole lauluga vabadusest. Vaata videot.

Esinejatele korraldati eraldi väljasõit Livingstone'i imetlema Victoria joa võimsust. Suur au oli osaleda Victoria joa õnnistamistseremoonial, mille viis läbi kohaliku hõimu vanem Toka Leya. Ühiselt istutati ka puid. Vaata videot.

Konverentsil leiti, et maailm vajab senisest agressiivsemat üleminekut taastuvatele energiaallikatele ning progressiivsemat jäätmekäitlust, samuti vastutustundlikke arengukavasid haavatavatel aladel nagu rannikud, märgalad ning mägipiirkonnad.

Esmakordselt leiti, et hädavajalik on õiglase kaubanduse juurutamine ka turismitööstuses (säästev ei ole odav) ning et reisija harimisele saab suuresti kaasa aidata meedia. Väga oluliseks peeti koostööd eri ministeeriumide vahel (turism, transport, põllumajandus, keskkond jpt valdkonnad).

IIPT presidendi Louis D´Amore kutse esinema konverentsile Aafrikasse on olnud seni suurim tunnustus firma tööle.

IIPT (International Institute for Peace through Tourism) asutati 1986. aastal (ÜRO rahvusvahelisel rahu aastal) visiooniga arendada turismist majandusharu, mis toetab ja edendab seisukohta, et iga reisija on potentsiaalne „rahu suursaadik“. Ligemale 5000 persooni enam kui 120 riigist on 20 aasta jooksul jaganud oma kogemusi regionaalsetel ja ülemaailmsetel konverentsidel.

Loe konverentsi deklaratsiooni siit.

Loe lähemalt http://www.iipt.org

Vaata ka pildigaleriid.


Share |

Kommentaarid

Uudised

16. septembril sotsiaalministeeriumis peetaval ümarlaual arutatakse 1. juulil jõustunud korrakaitseseaduse ja selle rakendusseaduse muudatusi, mis puudutavad avalikus kohas alkoholi tarbimist. Ümarlaua kutsusid kokku sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt ja justiitsminister Andres Anvelt.

Läänemaa JK Haapsalu sai Eesti jalgpalli meistrivõistluste teise liiga lõuna-lääne tsoonis esimese meeskonnana hakkama FCF Tallinna Ülikooli alistamisega. Martin Salfi, Leonid Bragini ja Aleksandr Kovtuni väravatest alistati liidrid 3:1.

Kolmapäeval, 20. augustil on taasiseseisvumispäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipud heisatakse kõikidele elu-, äri- ja büroohoonetele.

Alates 18. augustis puhub ilm.ee andmetel Väinamerel edela- ja lõunatuul 14-17 m/s, puhanguti kuni 21 m/s. Nädala algus on ilmaprognooside kohaselt Väinamerel tormine ja häirib väiksemate aluste liiklust. Sarnased tuuleolud jätkuvad vähemalt kuni kolmapäevani.

Homme, 20. augustil algab Eestis veelinnujahi hooaeg. Keskkonnaministeerium tuletab meelde, et möödunud aastal jõustunud jahiseadusega on keelatud pliihaavlite kasutamine veelinnujahil.

Venemaa võimud on keelanud ligipääsu nii vene- kui ka eestikeelsele Delfi uudisteportaalile, kirjutab Delfi.

Eilses TV3 uudistesaates ütles siseminister Hanno Pevkur, et Osmussaarde on tulemas häirekeskuse ja päästeameti maja. Tegemist oli siiski ebatäpsusega.

Läänlase lugeja saatis fotod Haapsalus Kiltsi teel asuvast jäätmejaamast, mille väljanägemine on kõike muud kui viisakas. 

Homsel Pärnu moealleel on külaliseks Haapsalust pärit näitleja Karin Rask. Ta esitleb oma loomingut kell 18 Pärnu kesklinnas Aia 8 alleel „Kalamaja Printsessid“ nime all. Kalamaja Printsess on Eestis toodetud lasterõivaste bränd. Kõik materjalid pärinevad Uuskasutuskeskusest ja iga riideese on unikaalne. 

Lääne maavalitsus tuvastas ühistranspordijärelevalvet tehes, et Läänemaal on 91 bussipeatust, kus puudub bussipeatust tähistav liiklusmärk. 62 peatuses erines aga bussipeatuse märgil olev nimisõiduplaanis märgitust, kirjutab Lääne Elu.

Kullamaal elav 1991. aastal sündinud mees mõisteti Haapsalu kohtumajas süüdi selles, et ta ostis Tallinnas ebaseaduslikult ühe grammi kuivatatud kanepit, viis selle Kullamaale ja andis kanepi edasi alla 18-aastasele isikule. Meesterahvas sai karistuseks neljakuulise vangistuse, mis asendati 240-tunnise üldkasuliku tööga. 

Hiiumaal Kärdlas varastati eile hommikul võõrast garaažist kast õllepudelitega, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kaja Grak.

20.-24. augustini peetakse Vormsi saarel hiiu kandle festival, mille raames toimuvad kontserdid ning viiakse läbi neljapäevane laager hiiu kandle ehk talharpa mängijatele.

Maanteeamet on asunud tasapisi nõudma liinibussidesse alkolukkude paigaldamist, kirjutab Postimees.

Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumajas mõisteti juulikuus süüdi Lihulas elav P.H, kes müüs korduvalt veebiportaali kaudu kaupa, mida tal tegelikult polnud. Varem karistatud mehele määras kohtunik liitkaristuseks aasta ja neli kuud vanglat, mille asendas 970 tunni üldkasuliku tööga. 

Läänemaa suurima tööandja, juhtmeköidiste tootja PKC Grupi Haapsalu tehase sulgemise teatest on möödas poolteist nädalat ja selle aja jooksul on töötukassa nõustanud koondatavaid inimesi. Selleks, et viia töötuks jäävad inimesed kokku uute tööandjatega, korraldab Töötukassa koostöös PKC-ga väikese töömessi, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Möödunud nädalevahetusel peetud Eesti meistrivõistluste etapp kardispordis oli edukas Gear Racingu meeskonnale, Mini 60 klassis võitis esikoha Robin Särg.

Sel laupäeval Kiltsi lennuväljal toimuval kiirendusvõistlustel läheb paljudes võistlusklassides eriti suureks lahinguks, sest seisud hooaja punktitabelis on pingelised.

Juba teist aastat käisime Noarootsi noortevolikoguga matkal. Meie tee kulges mööda RMK matkarada. Startisime bussiga Noarootsist juba varakult, kuid rajale saabusime enne lõunat. Esimesed sammud seadsime teele Nõmmeveskil, kus lõpetasime möödunud aastal.

Euroopa Komisjon teatas täna esimestest abimeetmetest seoses Venemaa kehtestatud sanktsioonidega. Alates tänasest kuni novembri lõpuni toetatakse puu- ja köögiviljade turult ära võtmist. Selle jaoks eraldatakse ühenduse põllumajandussektori kriisireservist 125 miljonit eurot.

Haapsalu linnajuhid Urmas Sukles ja Jaanus Karilaid kohtusid täna  PKC Eesti juhataja Lauri Rohtoja ja ettevõtte Haapsalu juhtmetehase juhi Leo Manderiga, et valmistuda suletavas tehases töö kaotavate inimeste aitamiseks. Sukles oli pärast kohtumist optimistlik, Karilaid pessimistlik.

Reedel, 15. augustil sõideti Haapsalus ülekäigurajal otsa invakärule, milles oli laps. Politsei palub abi sõiduki ja selle juhi tuvastamisel.

Ilmateenistuse nädalaprognoosi väheneb pilvisus alles reedel, kuid juba laupäeval tuleb uus madalrõhkkond.

Eesti Töötukassa nõukogu  tegi ühehäälselt valitsusele ettepaneku kehtestada järgmiseks neljaks aastaks töötuskindlustusmakse määraks 2,4%, sh töötajatel 1,6 % ja tööandjatel  0,8%.

Viiendat aastat järjest kogunevad filmihuvilised noored Haapsalu loomekeskuse hoovi (Jaani 2), et üheskoos hinnanguid andmata, vaadata erineva žanri ja tasemega kohalike noorte tehtud lühifilme. Nii ka tänavu, 19. augusti õhtul algusega 21.30, teatas korraldaja Marika Aedviir.

Laupäeval peetud ühe miili paigalstardiga lõppkiirusvõistluse One Mile Challenge 2014 teisel etapil Kiltsi lennuväljal sõideti kehtiv Eesti rekord (327 km/h) üle lausa kahel korral.

Tänavuse Haapsalu muusikafestivali Rock Nektar peaesineja oli No Big Silence, mis astus raudteejaamas lavale enne keskööd. 

Neljapäeval, 21. augustil nõustab võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper inimesi võrdse kohtlemise küsimustes Lääne maavalitsuses Haapsalus.

Ööl vastu 12. augustit põles Tallinnas ärihoone, kus asus Kangadzungli kauplus. Ettevõte vajab juba tänasest abilisi Läänemaal Linnamäel, et sorteerida põlengust päästetud kaupa.

Statistikaameti andmetel imporditi 2014. aasta I poolaastal Eestisse 10 400 tonni sealiha. Võrreldes eelmise aasta I poolaastaga vähenes sealiha import 2500 tonni võrra. Vähenes ka sealiha eksport.

Tarvo Valmi metal-bänd Soul Thrower jõudis Haapsallu esimest korda. 

Seadus eristab öötöötajat teistest seetõttu, et pikaajaline öötöö võib kahjustada töötajate tervist ja ohustada töökoha turvalisust. Öötöötaja on töölepingu seaduse (TLS) § 50 alusel töötaja, kes töötab ööajal, st ajavahemikus kell 22.00 kuni 06.00 vähemalt kolm tundi oma igapäevasest tööajast või vähemalt kolmandiku oma iga-aastasest tööajast.

Paradoks loodi 1979. aastal Paide muusikutest, kes hakkasid esitama valdavalt omaloomingulist muusikat.

Pühapäeval kell 15.32 teatati päästjatele tulekahjust Ridala vallas Paralepas.

Laupäeval kell 17.45 teatati Kuressaare merevalvekeskusele, et Hobulaiust lõunas on jaht, mille pardal kümme inimest, madalikule sõitnud, ohtu inimeste eludele ei olnud.

Laupäeval kogunevad Haapsalu Kiltsi lennuväljale Eesti kiireimad autod. Glassdrive Finalsil selguvad Eesti kiirenduse meistrivõistluste, karikasarja ning junior bracketi sarja hooaja parimad.

Laupäeval andis Haapsalu raudteejaamas Rock Nektaril tüüpiliselt ülienergilise kontserdi legendaarne Eesti punkbänd Psychoterror. 

21. ja 22. augustil kell 12.00 peetakse Haapsalu linnastaadionil jalgpallipäeva.

Kaia Kanepi (WTA 50) jõudis USA-s Connecticuti kõrgema kategooria WTA tenniseturniiri kvalifikatsioonivõistlusel otsustavasse ringi, kuid kaotas seal.

Eesti ilmselt parim punkbänd on Villu Tamme J.M.K.E. Mina panen teisele kohale Psychoterrori. Kohe pärast laupäevast kontserti Haapsalus andis Läänlasele intervjuu Psychoterrori karismaatiline laulja Freddy Grenzmann.

Laupäeval peetud viienda Rock Nektari festivalil Haapsalu raudteejaamas esines ka Epoché- popi ja elektroonikaga segatud rockbänd, kelle kohati tormilise ning mäsleva muusika taga seisab sirgelt laulja ja lugudekirjutaja Kai Anni. Pildistas Tõnis Krikk.

 

Saaremaal sai reedel Baltic Workboatsi laevatehases valmiskuju Vormsi uus reisiparvlaev Ormsö, peagi hakatakse ehitama samasugust laeva Kihnu liini jaoks, vahendas "Aktuaalne kaamera".  

Maikuus jalgsi ümbermaailmareisi alustanud Lihula mees Meigo Märk on jõudnud Serbiasse. Ungarist leidis ta endale teekaaslaseks koerakutsika, kes käis Meigoga koos 190 km. Pâncota linnas jättis Meigo sõbraga hüvasti ja andis kodutu koera uutele peremeestele. 

Eile peeti Haapsalu raudteejaamas viies rokifestival Rock Nektar, kus esinesid Psychoterror, No Big Silence, Paradoks, Statica, Number Ö, Epoche ja Soul Thrower. Korraldajad kogusid raha Haapsalus elavale 13-aastasele Anettele, kes põeb haruldast haigust (lihasdüstroofia), mille tõttu peab ta kogu oma elu ratastoolis veetma.

Laupäevases Õhtulehes on kahe lehekülje suurune portreelugu legendaarsest klaverisaatjast, viimased aastakümned Nõval Perakülas elanud Viive Ernesaksast.