reede, 27 märts, kell 15:08:36
RSS vood Twitter Facebook Helista

Estonian Nature Tours'i juht esines Zambias konverentsil

Vasakult: konverentsi peakorraldaja Louis D'Amore, Pakistani ökoturismi ühenduse president Agha Iqrar Haroon ja Estonian Nature Toursäi tegevjuht Marika Mann. (Erakogu)

Matsalus tegutseva Estonian Nature Tours'i tegevjuht Marika Mann tegi Aafrika kliimamuutuste ja turismi konverentsil ettekande Eestist ja ettevõtte panusest Eesti säästva turismi arengusse.

Marika Manni ettekannet kuulati huviga. Ettekanne tõi selgesti välja, kui oluline on tulevikus koostöö Aafrika ning Põhja-Euroopa riikide vahel. Ühinenud Rahvaste Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO) toel ilmub lähitulevikus raamat konverentsi sisukamatest ettekannetest. Väljavalituks on osutunud ka ettekanne Eestist.

Rahvusvaheline konverents peeti 15.-20. mail Zambia pealinnas Lusakas. Konverentsi peakorraldajaks oli IIPT (International Institute for Peace through Tourism) koostöös UNWTO-ga.

Konverentsil esitleti eri „Best Practice” mudeleid üle kogu maailma, leidmaks lahendusi, kuidas leevendada kliimamuutuste mõju turismile ning vähendada vaesust säästva turismi arendamise kaudu. Teiste seas esinesid UNWTO peadirektor Zoltan Somogyi, Zambia turismi- ja keskkonnaminister Catherine Namugala, Native Tourism Alliance (Põlisrahvaste turismiühendus) president Ben Sherman, World Travel Industry News president Jürgen Thomas Steinmetz jpt.

Konverentsil osales ligi 440 delegaati 36 riigist (Aafrikast, Aasiast, Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Kariibidelt). Ettekandeid kuulati enam kui 20 töötoas.

Zambialaste vastuvõtt oli äärmiselt soe ja sõbralik. Konverentsi patrooniks oli Zambia president Rupiah B. Banda. Konverentsi austas oma kohaloluga ka Zambia esimene president Kenneth Kaunda, kes alustas oma pöördumist rahva poole lauluga vabadusest. Vaata videot.

Esinejatele korraldati eraldi väljasõit Livingstone'i imetlema Victoria joa võimsust. Suur au oli osaleda Victoria joa õnnistamistseremoonial, mille viis läbi kohaliku hõimu vanem Toka Leya. Ühiselt istutati ka puid. Vaata videot.

Konverentsil leiti, et maailm vajab senisest agressiivsemat üleminekut taastuvatele energiaallikatele ning progressiivsemat jäätmekäitlust, samuti vastutustundlikke arengukavasid haavatavatel aladel nagu rannikud, märgalad ning mägipiirkonnad.

Esmakordselt leiti, et hädavajalik on õiglase kaubanduse juurutamine ka turismitööstuses (säästev ei ole odav) ning et reisija harimisele saab suuresti kaasa aidata meedia. Väga oluliseks peeti koostööd eri ministeeriumide vahel (turism, transport, põllumajandus, keskkond jpt valdkonnad).

IIPT presidendi Louis D´Amore kutse esinema konverentsile Aafrikasse on olnud seni suurim tunnustus firma tööle.

IIPT (International Institute for Peace through Tourism) asutati 1986. aastal (ÜRO rahvusvahelisel rahu aastal) visiooniga arendada turismist majandusharu, mis toetab ja edendab seisukohta, et iga reisija on potentsiaalne „rahu suursaadik“. Ligemale 5000 persooni enam kui 120 riigist on 20 aasta jooksul jaganud oma kogemusi regionaalsetel ja ülemaailmsetel konverentsidel.

Loe konverentsi deklaratsiooni siit.

Loe lähemalt http://www.iipt.org

Vaata ka pildigaleriid.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Märtsis ilmus trükist Ivar Soopani kirjutatud ja Ott Valliku joonistatud lasteraamat “Õhulossivanaisa”. Raamatu tegevuspaik on Haapsalu ja see algab nagu üsna tavaline nelja-aastase tüdruku suvepildikeste jada, kuid võtab lõpuks üsna ootamatu pöörde.

Kullamaa raamatukogus tervitab kõiki sisenejaid Eduard Vilde juubelile pühendatud mahukas näitus. Näitusel on välja pandud fotod, artiklid, Vilde teoste vanemad ja uuemad trükid ning Vilde enda kohta välja antud raamatud.  Näitus on “elav”, mis tähendab, et igat raamatut võib koha peal lehitseda ja ka koju kaasa laenutada.

Eile kell 11.07 helistati häirekeskusesse ja teatati põlevast sõiduautost Martna vallas Rõude külas.

Pühapäeval, 19. aprillil kogunevad rahvatantsurühmad Haapsalu kultuurikeskusesse Läänemaa tantsuõpetaja Heljo Talmeti tantsude III võistutantsimisele.

29-aastane Rain oli sõiduautoga Toyota Yaris sõitnud teelt välja kraavi, katusele.

Kaia Kanepi alistas täna Miami Openi tenniseturniiri teises ringis USA mängija Varvara Lepchenko 6:2, 6:4.

Politsei tabas 22. märtsil Raplas autot juhtimas 23-aastase kohaliku mehe, kes ei oma juhtimisõigust ja keda on varem korduvalt sõiduki juhtimiselt kõrvaldatud. Kuna varasemad karistused ei ole soovitud mõju avaldanud,  siis pidas politsei vajalikuks taotleda talle kohtult karistuseks aresti.

Mitte ainult Läänemaa inimesed ei käi pealinnas tööl. Kuuest kassist, kes meelitavad kliente Tallinna Nurri kassikohvikusse, on viis pärit Haapsalu varjupaigast. Saage tuttavaks Susser-Vusseri, Munchkini, Domino, Molly ja Triinuga.

Pressinõukogu liikmed valisid eile toimunud koosolekul pressinõukogu esimeheks venekeelse Postimehe peatoimetaja Jevgenia Vära ja Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas täna pressinõukogu uueks liikmeks Lääne Elu peatoimetaja Andrus Karnau.

Euroopa Regionaalarengu Fondist saab Eesti riik toetust 46,8 miljonit eurot, et jätkuks Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Tartu ülikooli kliinikumi kaasajastamine.

XII Eesti lahtistest meistrivõistlustest viskitundmises võtab esimest korda osa ka Haapsalu viskiklubi koosseisus Alari Engman, Erko Kalev, Jaanus Kalm. Haapsalu klubi on tegutsenud vaevalt aasta, ütles klubiliige Martin Schwindt.

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et tänavu on maamaksu tasumise tähtaeg teisipäeval, 31. märtsil. Eilse seisuga on maamaksuks vajaliku summa oma ettemaksukontole kandnud 62% maaomanikest, ülejäänud tasumisi ootab amet järgmise viie päeva jooksul.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil (HÕFF) pärjatakse elutööpreemiaga Eesti heliloojat ja instrumentalisti Sven Grünbergi, kes on ennast Eesti inimeste südametesse kirjutanud enam kui saja filmi muusika loojana.

Teisipäeval aegub Maxima Aitäh kaardi klientidel eelmise ja varasemate aastate ostude eest kogutud boonusraha, Läänemaal on aeguv boonussumma kasutamata veel ligi 500 Aitäh kaardi omanikul.

Uuemõisa algkooli õpilased said kooliveerandi viimasel päeval küll tunnistused kätte, aga samal õhtul olid kõik jälle kooliukse taga ootel. Keegi ei tahtnud ilma jääda selle kooli kõige põnevamast üritusest - lugemisööst, mil pärast võistlusi, diskot ja mänge saab raamat kaisus jääda sõpradega ööbima oma klassi.

Täna öösel 2.37 helistati häirekeskusele ja teatati tulekahjust Haapsalus Käbi tänaval. Teataja sõnul oli tuba suitsu täis ning tervel korrusel on tunda suitsu lõhna. 

Pühapäeval, 29. märtsil kell 3 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra edasi.

1. aprillist saavad korteriühistud ja omavalitsused taotleda uut toetust, mis on mõeldud korterelamute kordategemiseks ja energiakulude vähendamiseks. 102 miljoni euro eest saab hinnanguliselt rekonstrueerida 1000 korterelamut.

Sõiduautot BMW M5 juhtinud 44-aastane Margit ei veendunud enne sõidu alustamist selle ohutuses ja sõitis üle teeserva kõnniteel otsa jalakäijale, 24-aastasele Kasparile ning seejärel vastu Pärnu mnt. 8 maja seina.

Põllumajandusamet on alustanud teistest riikidest sissetoodavate taimede ja istutusmaterjali tõhustatud kontrolli. Esimesed saastunud rododendroni istikud on enne nende müüki jõudmist tuvastatud juba ka tänavu.

Sotsiaalministeeriumi tellimusel valminud uuringust selgus, et ainult iga kolmas väike või keskmise suurusega Eesti ettevõte on läbi viinud kohustusliku töökeskkonna riskianalüüsi.

Paastumaarjapäeva ja suurküüditamise 66. aastapäeva tähistamiseks peeti täna keskpäeval mälestuspalvus Haapsalu Toomkirikus. 

Talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini. Politsei trahvimist siinkohal kartma ei pea, teatas maanteeamet.

Haapsalu vehklemislootus Peeter Turnau loodab olla saatusest suurem ja raske tõve kiuste tippu murda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Seoses riigipühaga reedel, 3. aprillil on maakonnaliin nr 21 (Haapsalu-Pürksi-Österby) käigus laupäevase sõiduplaani alusel.

Kaks isasluike pidasid täna hommikul Haapsalus Väikse viigi ääres maha nii tulise lahingu, et ühel oli külg verine ja ornitoloog Tarvo Valkeril tuli löömingu lahutamiseks tublisti vaeva näha.

Täna kell 11.17 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval tuleb kahekorruselise puumaja aknast suitsu.

Kolmapäeval, 1. aprillil kell 16 toimub Kullamaa Goldenbecki majas täiendav Harku-Lihula-Sindi 330/110 kV elektriliini alternatiivide arutelu, kuhu on oodatud kõik huvilised.

23. märtsil murti sisse Lääne-Nigula vallas Tagavere külas asuvasse talumajja.

Haapsalu tennisist Kaia Kanepi sai üle pika aja WTA profiturniiril võidu, kui alistas Miami Openil Francoise Abanda 6:2, 6:3.

Eestis on mitmed uuringud toonud välja, et suurema rahvaarvuga omavalitsusüksus on parem. See ei pruugi olla nii. Rahvaarvul võib suurem tähtsus olla vaid teatud ülesannete täitmisel, näiteks surnud elevandi käsitsi mäkke vinnamise või püramiidi ehitamise juures, kirjutavad statistikud Mihkel Servinski ja Koit Meres.

Eile õhtul kell 17.41 teatati häirekeskusele kahe sõiduauto kokkupõrkest Kullamaa vallas Risti-Virtsu maanteel.

Jalgpalli osavusfestivali Läänemaa eelvoorus Lihulas võistles kaheksa võistkonda viiest koolist. Võitsid Lihula gümnaasium ja Haapsalu põhikool.

Tallinnas Kopli tänav 4 juures sõitis seni tuvastamata sõiduauto otsa ülekäigurajal teed ületanud 42-aastasele Aarele ja lahkus sündmuskohalt. Politsei otsib õnnetuse pealtnägijaid.

Eesti Vabariigi 100. juubel kestab peaaegu kolm aastat, püüab hõlmata iga Eesti küla ja selle põhisisu on massiline kingituste tegemine, milleks saab eelnevalt oma kingiidee panna üles ühisplatvormile internetti, rääkisid juubelitoimkonna ajutrusti liikmed täna Haapsalus oma esimesel maakonnakülastusel.

Austria suursaatkond Tallinnas koostöös Lääne maakonna keskraamatukoguga avab 1. aprillil kell 17.00 lugemissaali fuajees (Posti 3) kaasaegse kunstinäituse “Kui meri kadus mäe sisse” Salzburgi kunstnikepaarilt Peter ja Regina Riederilt.

Endine UNICEF Eesti rahvuskomitee ehk MTÜ Koos Laste Heaks algatas annetuste kogumise programmi “Väike heategu minu kodukohas”, millega püütakse koguda 2500 eurot autismispektrihäirega laste vanemate tugigrupile Haapsalus.

Algamas on päästeameti läbiviidavad koolitused algklassi õpilastele, gümnaasiumis ja kutsekoolisõppivatele noortele, vahendab Lääne päästekeskuse pressiesindaja Katrin Zagorski.

Prantsusmaa lõunaosas kadus radariekraanidelt lennufirma Germanwings reisilennuk Airbus A320, mis lendas Hispaaniast Barcelonast Saksamaale Düsseldorfi, kirjutab Delfi.

Ukraina päevik, 23. märts. On ainult aja küsimus, mil tihenev tuletegevus Avdiivka ja Širokino piirkondades muutub täiemahuliseks sõjategevuseks. Eilse seisuga polnud need enam episoodilised tulekontaktid, vaid terve päeva väldanud rünnakud.

Valgas Kuperjanovi tänaval, kus alkoholijoobes 41-aastane Janek sõitis sõiduautoga Ford Mondeo ristuvalt tänavalt ette peateel liikunud sõiduautole Opel Zafira.

Pühapäeval Aseris peetud Eestimaa spordiliidu Jõud noorte meistrivõistlustelt lauatennises toodi Läänemaale kümme medalit.

Alates 1. aprillist juhib Lääne prefektuuri teabebürood Argo Tali ja Haapsalu politseijaoskonda Andrei Taratuhin, vahendas Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja Kaja Grak.

Täna tunnustas Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit  info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonda 2014. aastal kõige enam mõjutanud ettevõtmisi ja inimesi.

Eesti Meedia kauane juhatuse esimees Mart Kadastik lahkub 6. aprillil kontserni tegevjuhi ametikohalt ja siirdub nõukogu esimeheks, kirjutab Eesti Meedia kontserni kuuluv Postimees.

TÜ Kliinikumi Maarjamõisa polikliiniku majas täna toimunud pressibriigingil ütlesid Edgar Savisaart ravivad arstid, et Savisaarel tekkis veremürgitus ja tekkis vajadus jala kirurgilise ravi järele. Arstide ühine otsus oli jalg amputeerida, kirjutab Delfi.

Kaia Kanepi kohtub Miami WTA tenniseturniiri esimeses ringis vabapääsmega turniirile pääsenud Kanada mängija Francoise Abanda'ga (WTA 235).

Kui tööandja ütleb töölepingu üles seepärast, et töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul tööandja ja etteteatamistähtaega ei järgi, kas siis on töötajal õigus saada hüvitist ulatuses, mida tal oleks olnud õigus saada etteteatamistähtaja järgimisel?

 

Lihula apteek peab kevadel leidma uue proviisori ja farmatseudi, sest praegusel proviisoril Toomas Talvingul on ees töömahukad projektid ja üks kahest farmatseudist läheb aprillis pensionile.

Täna alustas vastrenoveeritud Vikerkaare lasteaed esimest päeva koos viie rühmatäie lastega.

Marsella Tammes, ainus läänlane, kes oli TV3 talendisaates “Eesti otsib superstaari” võistlema jäänud, ei saanud lohutusvooru.

Mida saab ja mida peab ette võtma tuleohutuse tagamiseks oma kodus, õpetab Päästeameti Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhataja Jaak Jaanso.

Reedel, 20. märtsil kutsuti Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Vormsi saarele, kus oli leitud lõhkekehad.

Tänavuse Augustibluusi särgid valmivad koostöös Uuskasutuskeskuse ja Reet Aus Disainiga kasutatud särkidest, teatasid festivali korraldajad.

Augustibluusil esinevad sel suvel 2014. aasta USA bluusimuusika auhindade jagamisel parima kaasaegse bluusinaise tiitlile kandideerinud Candye Kane ja briti halvatud pillimees Tom Doughty.