pühapäev, 1 märts, kell 08:48:59
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kell 9:00-20:00 saab valida järgmist Riigikogu. Valida saab ainult oma elukoha valimisjaoskonnas. Hääletada saab ka kodus, kui valijal on selleks mõjuv põhjus ja ta on esitanud selleks taotluse jaoskonna komisjonile.

Täna õhtul oli Pärnu lähedal Arel avarii, milles osales mitu autot. Hukkus üks inimene ja on ka vigastatuid, teatas Delfi.

Läänemaa talimängude üldvõitjaks tuli mängude korraldaja Nõva vald Ridala ja Lääne-Nigula ees.

Täna kell 18.30 algab Tallinnas Tondiraba jäähallis juunioride curlingu maailmameistrivõistlustel Eesti ja Šotimaa naiskondade kohtumine. Läänlane vahendab WorldCurlingTV otsepilti.

Veebruari alguses pidasid Läänemaalt riigikokku pürgivad poliitikud rohkem kui kaks tundi kestnud debati, milles tutvustasid ennast ja oma sotsiaalpoliitikat.

Läänlase veebilehe valimiseelse kandidaatide populaarsuse lugejaküsitluse võitis Lauri Lauik Reformierakonnast, kes kogus 205 häält. Järgnes Andres Ammas Vabaerakonnast 196 häälega ja Raimond Lunev IRL-ist 155 häälega. 5. valimisringkonna kandidaatidele anti kokku 1962 häält. 

Valgusfoori keelava tule ajal jalakäijate ülekäigurajale jooksnud 4-aastane Laura-Liise sai löögi sõiduautolt Mazda 6, mida juhtis 32-aastane Marc.

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud pidasid eile Narva piiripunktis Eestist väljuval suunal kinni Leedu registreerimismärgiga veoauto koos külmikhaagisega, millest avastati tollikontrolli käigus 830 kilogrammi hašišit, teatas MTA.

Seakatku diagnoosiga metssea korjuse matmise eest saab 70 eurot, sellise korjuse konteinerisse toimetamise eest 35 eurot.

Haapsalu volikogu tänane istung vältas vaid veerand tundi. Selle aja sees võeti ühehäälselt ja küsimusi esitamata vastu kõik neli päevakorrapunkti ning jõuti veel õnnitleda sünnipäevalapsi.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutas täna välja 2014. aasta parimad raamatukoguhoidjad. Aasta lasteraamatukoguhoidja tiitli pälvis Lääne maakonna keskraamatukogu lasteosakonna bibliograaf Krista Kumberg. 

Mitu aastat presidendita olnud Eesti lauatenniseliit valis presidendiks Läänemaa keskerakondlase Jaanus Karilaidi.

Ajavahemikul 12.–26. veebruar varastati Lihula vallas Kirikuküla külas talumaadelt kolmehõlmaline pöördader Kverneland.

Lihulas peeti 25. veebruaril koolitus neile, kes tahavad osa võtta messist “Maale elama”. Juba on otsustanud messile uusi ettevõtlikke elanikke püüdma minna Lääne-Nigula, Nõva ja Lihula. Osaleb ka Kodukant Läänemaa.

Koolispordi liidu saalijalgpalli rahvaliiga finaalturniiril Narvas jäi Virtsu kool kõige napimalt ilma medalitest, kui kaotas kolmanda koha mängu penaltitega.

Oma elu suurimaks õppetunniks peab Haapsalu kutsehariduskeskuses arvuteid ja arvutivõrke õppinud Kristjan Hiis koolist väljakukkumist ning hiljem õpingute lõpetamist.Praegu ühes Eesti IT-valdkonna esifirmas, Microsoft/Skype divisionis service engineer’ina töötav Kristjan teab, et distsipliin ja enda oskuste väärtustamine tagab edu. Ta ütleb, et kui oled julge ja näitad, mida sa väärt oled, siis jõuad elus kaugele.

Haapsalu kergejõustikuklubi korraldatud kahe-etapilisel hüppevõistlusel selgitati parimad hüppajad nii teivashüppes kui ka kõrgushüppes.

Täna kell 00.13 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalus Potissepa põigus.

Taeblast pärit ameerika jalgpallur Mihkel Roos lõpetas ookeanitaguses profiliigas NFL oma kümme aastat kestnud mängijakarjääri.

Volkswagen Golfiga parkimiskohale sõitnud 63-aastane Helju ajas segi piduri ja gaasipedaali ning sõitis otsa parkivale sõidukile Ford Focus, mille taga seisnud 32-aastane Kairi sai vigastusi.

Läänemaa IV kvartali mediaanväljamakse oli maksuameti andmetel 769 eurot. Eesti IV kvartali mediaanväljamakse oli 757 eurot kuus. Mediaanväljamakse tähistab summat, millest suuremaid ja madalamaid väljamakseid oli võrdselt.

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helm kohtus täna rahandusminister Maris Lauriga, et esitada lahkumisavaldus seoses avalikkuses kerkinud pahameelega ameti viimase aja tegevuste suhtes.

Vormsilased tähistasid Eesti Vabariigi 97. aastapäeva värskelt renoveeritud Hullo rahvamajas, mis on olnud saare kultuurielu keskmeks ligi 80 aastat.

Eestimaa spordiliidu Jõud lauatennise meistrivõistluste meeste finaalis mängisid läänlased - Aaro Õismets alistas 3:1 Toomas Vestli.

Alates 27. veebruarist on keelatud Läänemaaga piirneval merealal jääle minek, teatas Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja. Pärnumaal keelati jääleminek tänasest.

Eksport Venemaale vähenes võrreldes eelnenud aastaga 46,5 miljoni euro võrra. Augustis kehtestatud sanktsioonide tulemusel vähenes juustu ja kohupiima vedu Venemaale 25,3 miljoni euro võrra, mis on pea viieteistkordne kukkumine, kirjutab põllumajandusministeeriumi ametnik Mariann Roos Maablogis.

2. veebruaril peeti Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Tartu rahu 95. ja Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kõnevõistlus. Üks võidukõnedest oli Grete Graubergilt.

Orissaare tamme reklaamimiseks Euroopa puu hääletusel võttis Heiki Hanso nõuks joosta Tallinnast Orissaarde. Täna jõuab Orissaare staadioni maketiga jooksja Läänemaale.

Läänemaa keskmine brutokuupalk oli 2014. aasta IV kvartalis 882 eurot ehk 17 eurot vähem kui aasta tagasi. Eestis keskmine brutokuupalk kasvas selle ajaga 5,3% ja ületas tuhande euro piiri.

Valitsus otsustas täna alustada 2015. aastal valdade ja alla 15 000 elanikuga linnade toetamist, kelle teatud kohalike teede lõikudel on või lisandub oluline ettevõtlusega seotud koormus. Noarootsi saab uue meetme kaudu 95 152 eurot ja Ridala vald 72 250 eurot.

Ukraina päevik, 25. veebruar. Ida-Ukraina rindel oli suhteliselt vaikne ja üle pika aja ei saanud Ukraina üksustes surma ükski võitleja.

2. veebruaril peeti Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Tartu rahu 95. ja Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kõnevõistlus. 21 kõne seast valis žürii välja seitse paremat.

41-aastane Eda kaotas libeduse tõttu sõiduauto Ford Focuse üle kontrolli ja sõitis teelt välja vastu puud.

Täna õhtul kell 22.40 näitab ETV sarjas “Eesti lood” filmi “Elizabethi mänguväljak”, mille režissöörid on Erik Norkroos ja Taeblast pärit Maris Kerge.

18. veebruaril peeti Haapsalu põhikoolis matemaatika ainevõistlus Nuputa 5.-6. klassi ja 7. klassi võistkondadele. Noorematest tuli võitjaks Oru kool ja vanematest Haapsalu põhikooli I võistkond.

Haapsalu suve ühe tippsündmuse, festivali Augustibluus avapidu peetakse 19. märtsil Tallinnas klubis Clazz ja Haapsalu kultuurikeskuses. Avapeol teatatakse esinejad, meenutatakse möödunut, avatakse uus veebileht ja alustatakse soodsa hinnaga festivalipasside müüki. 

Esimese maailmasõja teemaline näitus ühendab paberkandja ja erinevad digitaalsed allikad. Enne Haapsalut on näitus rännanud paljudes maailma eri paigus.

3. märtsil toimub Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) Läänemaa kevadvooru infopäev Lääne maavalitsuse saalis.

Lääne praost Tiit Salumäe kõne Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamisel eile Haapsalu Vabadussõja mälestussamba juures.

Haapsalu linnavolikogu esimehe Jaanus Karilaidi kõne Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamisel eile Haapsalu Vabadussõja mälestussamba juures. 

Kahe ringi kokkuvõttes said haapsallased esiliiga pronksmedalid ja pääsu 18. aprillil Tallinnas peetavatele kõrgliiga üleminekumängudele, kus osalevad kõrgliiga kuues ja seitsmes ning esiliiga teine ja kolmas võistkond. Kaks paremat pääsevad kõrgliigasse.

Reedel Eesti vabariigi 97. aastapäeva kontsert-ektusel Läänemaa teenetemärgi saanud ajaloolane ja arheoloog Mati Mandel lubas Läänemaa minevikku edasi uurida nii kaua kui jaksab.

Noarootsi põhikoolis ja gümnaasiumis kuulati möödunud nädalal külalisi, arutleti koos nendega, esitati omaloomingut, lauldi koos kogu kooliga, räägiti Eesti vabariigi algusaegadest.

25 veebruari seisuga on Läänlase lugejaküsitluse populaarseim kandidaat Andres Ammas Vabaerakonnast, kes on esikohalt tõuganud Lauri Luige Reformierakonnast (17. veebruari seisuga oli tema toetus 11%). Andres Ammase poolt on hääletatud 167 korda – talle on antud 9% kõigist häältest (25. veebruari ennelõunase seisuga). Häälte ümardamise tulemusel on sama protsent (9) ka Lauri Luigel, kuid hääli on Luigel pisut vähem - 159. Vaata infograafikut!

Rene Leiner kirjeldab, kuidas ta koos Priit Sibulaga lukustas end Tartus kabinetti. Noormehed eemaldasid kruvikeerajatega valimiskastil põhja, lugesid hääled üle ja kui selgus, et mõnel erakonna juhtide lemmikul on liiga vähe hääli, kombineerisid neile toetust juurde.

Raplamaa jalgpallikooli saaliturniiridest võtsid tänavu osa tervelt kuus Läänemaa noortevõistkonda. Kõik meie jalgpallilapsed väärivad kiitust tubli mängu eest.

72-aastase Kalle juhitud sõiduauto Opel Astra kaldus teadmata asjaoludel paremale ja sõitis tagant otsa parklas parkivale veoautole Scania.

President Toomas Hendrik Ilves Eesti Vabariigi 97. aastapäeval Jõhvi kontserdimajas, 24. veebruaril 2015.

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi avalikustas täna Frankfurdis keskpanga peakorteris teise seeria 20-eurose pangatähe kujunduse. Uued pangatähed lastakse ringlusse 25. novembril 2015.

Lihula tähistas vabariigi 97. aastapäeva pühapäeval Lihula kultuurimajas toimunud kontsertaktusega, kus esines Lihula meeskoor ning anti üle Lihula aukodaniku tunnistus.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrase kõne vabariigi aastapäeva paraadil.

Kell 12 koguneti Vabadussõja mälestussamba juurde lossiplatsile, kus peeti kõnesid ja asetati lilli mälestussamba jalamile.

Möödunud esmaspäeval oli Haapsalu põhikoolis kõnekonkurss. Läänlane avaldab valiku koolilaste kõnedest.

Esmaspäeval õhtul kella kaheksaks on Läänemaal valimisnimekirjadesse kantud 19 663 valijast hääletamas käinud 1236 valijat.

Vabariigi aastapäeva tähistab Eesti lipupäevaga, pärgade asetamise, jumalateenistuse ja paraadiga Narvas ning piduliku kontserdi ja vastuvõtuga Jõhvis. Lisaks toimus päikesetõusul pidulikke lipuheiskamisi üle maa.