laupäev, 20 detsember, kell 09:12:58
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo SA korraldatud sotsiaalse innovatsiooni konkursi võitis Läänemaal tegutsev MTÜ Hoovõtukeskus algatusega “Tugiperede süsteemi väljatöötamine Läänemaa õpiraskustes noortele”. Projekt saab järgneva aasta jooksul 20 000 euro suuruse toetuse KÜSKilt ning vajaliku nõu ja abi Heateo SA poolt.

Täna öösel kell 01.00 teatati Häirekeskusele tulekahjust Kernu vallas Laitse külas. Teatajaks oli naaber, päästjate saabudes põles lahtise leegiga ühekordne elumaja. Selle juurest leiti surnud naine, teatas Päästeamet. 

Ridala valla mälumängusarja tänase etapi võitis Uuemõisa võistkond 33 punktiga.

Täna õhtul Lihulas süttinud saeveskis sai kannatada katlamaja, inimesed viga ei saanud. Lihula päästjad tegutsesid väga kiiresti ja suurem tulekahju jäi olemata.  

Päästekeskus sai täna kl 19.15 teate, et Lihulas põleb lahtise leegiga saeveski. Kui alguses oli päästjatele kõrgeim häireaste, siis kl 19.33 teatas Lääne päästekeskuse pressiesindaja, et häireastet vähendati. Täpsemad andmed selle kohta, kui tõsise tulekahjuga on tegu, praegu puuduvad. 

Haapsalu volikogu kiitis täna heaks uue Läänemaa Haigla sihtasutuse asutamise koos Põhja-Eesti regionaalhaiglaga.

Haapsalu kesklinna ristmiku remont peaks olema lõppenud 15. jaanuariks. Vaata graafikut sellest, kui palju on remondipaigas maha lõigatud puid, eemaldatud äärekive ja asfalti ning kui palju tuleb sinna liiklusmärke.

Haapsalu, Ridala ja Lääne-Nigula plaanivad uue aasta alguses korraldada hulkuvate loomade püüdmise ning varjupaiga teenuse pakkuja leidmiseks ühishanke. 

Nõva rannas jääb iga keskmise jalajälje alla 23 000 loomakest, selgus Tartu ülikooli mereinstituudi bioloogi Külli Lokko uuringust, mida ta tutvustas Vikerraadio teadussaatele Labor.

Huvisõidurongi Peetrikese sõidugraafikut muudeti – vihma tõttu jäävad esimesed sõidud ära. Täna väljub Peetrike kell 13 Posti tänava algusest (taksopeatuse vastast) ja sõidab marsruudil Lossiplats-Posti tänava algus.

Laupäeval, 20. detsembril peetakse 2015. aasta rahvasprindi esimene etapp sõiduautodele. Võistlus kuulub kolme, Lääne regiooni MV, SU karikavõistluste ja Hepa Cup sarjadesse.

Põllumajandusministeerium saatis ministeeriumidele kooskõlastamiseks karusloomade pidamist puudutava määruse muutmise eelnõu, millega soovitakse parandada kasvatustes peetavate rebaste varjumistingimusi.

Täna hommikul kell 6.35 teatati päästjatele, et Haapsalus Kastani tänaval tuleb garaažide juurest tossu.

Pärnus Jannseni ja Tallinna maantee ristmikul sõitis sõiduautot Dacia juhtinud 59-aastane Jaan otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud viieaastasele Annaliisale.

Haapsalu Päikesejänku lasteaia lapsed ja õpetajad, erivajadustega noored ning Aivo Paljasmaa sõitsid täna linnas ringi Peetrikese huvirongiga, külastasid linnavalitsust, hooldekodu ja teisi teele jäävaid paiku ning jagasid häid soove. Ettevõtmise "Soojust põue" korraldas Aita Mölder.  

Reisiettevõtja Albatros Holding OÜ (Albatros Travel) teatas täna tarbijakaitseametile, et ei suuda täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi tarbijate ees ja on sattunud maksejõuetusse.

Valimisea langetamist puudutavad põhiseaduse muudatused, mis lubaksid omavalitsuste volikogude valimistest osa võtta ka 16- ja 17aastastel, läbisid täna riigikogus teise lugemise.

Detsembris ja jaanuaris saab e-maksuametisse/e-tolli siseneda ainult ID-kaarti või mobiil-ID kasutades.

Hoonetele, mille köetav pind on 100 ruutmeetrit või vähem, tuleb rakendada leebemaid energiatõhususe miinimumnõudeid, otsustas täna valitsus.

Siseminister Hanno Pevkur nimetas täna politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektiks Kaido Kõplase ja Lõuna prefektuuri juhiks Tarmo Kohvi.

Äsja võeti riigikogus vastu seadus, mis muudab senisest keerulisemaks õigusrikkumise toime pannud riigikogu liikme vastutusele võtmise. Seadus, mis võeti vastu kolme erakonna poolthäältega, vähendab rahva usaldust riigikogu vastu, kirjutab riigikogu saadikukandidaat ja IRL-i liige Raivo Aeg.

Läänemaa ühisgümnaasiumi noored kogusid 11.-12. detsembril Toidupangale söögipakke ja nüüd aitavad loomade varjupaika.

Eelmisel nädalal andis Sihtasutus Noor Ehe oma tänavuse stipendiumi Haapsalu kunstnikule Urmas Lüüsile, kirjutab Eesti Ekspress.

2015. aasta alguses jõustub justiitsministeeriumi haldusalas mitmeid olulisi inimesi ja ettevõtjaid puudutavaid seadusemuudatusi. Näiteks muutub suures osas karistusseadustik ning vandetõlgi seadus, mille järgi saab ametlikke tõlkeid eesti keelest võõrkeelde teha vaid vandetõlgi juures. Kohtukulude määramine tsiviilmenetluses muutub kiiremaks.

Eile kell 18.56 teatati päästjatele, et Hanila vallas Nehatu külas hõõgub eelmisel õhtul põlenud majas roog.

Eile kell 11.51 said päästjad teate põlengust Haapsalus Raudtee tänaval, kus teataja sõnul oli köök suitsu täis. 

Justiitsminister tutvustas eile riigikogule eelnõu, millega muudetakse elatiste sissenõudmine tõhusamaks ning pannakse rohkem lapsevanemaid elatist maksma.

Eile kella 7.15 ajal toimus Tallinnas Linnamäe teel Kuristiku bussipeatuse juures liiklusõnnetus, kus auto alla jäi vales kohas sõiduteed ületanud 54-aastane Liia.

Täna vastu võetud resolutsioonis "toetab Euroopa Parlament põhimõtteliselt Palestiina riikluse tunnustamist ja kahe riigi lahendust ning on kindlalt seisukohal, et see peaks toimuma koos rahukõneluste edenemisega, mida tuleks soodustada".

Legendaarse 23 aastat tegutsenud Kuke galerii uks Haapsalu vanalinnas on sellest nädalast suletud. Galeriipidaja Aita Mölderi sõnul on üks etapp sellega tema elus läbi saanud.

Riigikogu võttis täna 69 poolthäälega (1 vastu ja 7 erapooletut) vastu valitsuse algatatud korrakaitseseaduse muutmise seaduse, mis muudab 1. juulist kehtima hakanud alkohoolse joogi avalikus kohas tarbimise korraldust. 

Tervise- ja tööminister allkirjastas lepingu, millega sotsiaalministeerium toetab Põhja-Eesti regionaalhaigla, Rapla maakonnahaigla ja Läänemaa haigla ühinemist.

Lihula vallavanem  Varje Ojala-Toos tunnustab värskes Lihula Teatajas vallavolikogu esimeest Jaak Kastepõldu, kes lubas volikokku kandideerides annetada kogu oma volikogu tegevusest saadud isiklik tulu heategevuseks. Praeguseks on ta annetanud juba üle 3000 euro.

Lääne-Nigula valla arendusnõunik Kristin Lepikson kirjutab valla infolehes Merle Leemeti perefirmast Bluebird Kidswear, mis valmistab lasterõivaid. Kauba edasimüüjad on Tallinnas, Viljandis ja Pärnus, tähtsaim müügikoht on veebis aadressil www.bluebirdkidswear.eu.

Riigikogu kiitis täna heaks päästeseaduse muudatused, mis parandavad merelt päästmise võimekust ja võimaldavad operatiivsemalt reageerida kriisidele.

Alates 18. detsembri hommikust kasutab Vormsi liini teenindav reisiparvlaev Reet Rohuküla sadamas kai nr 3 asemel kaid nr 7. See asub sadama terminali lähistel. Muudatus tehakse seoses kai nr 3 ümberehitusega (vendrite vahetus), teatas maavalitsus.

Tallinna ülikooli Haapsalu kolledž täiendas oma õppevahendeid robootikakomplektidega, mida hakkavad õppetöös kasutada haridustehnoloogiat õppivad tegevõpetajad ja tulevased rakendusinformaatikud, aga ka koolilapsed.

Homme kell 16.00 on Haapsalu kultuurikeskuses Haapsalu linna ja Läänemaa eakate tasuta jõulukontsert, kus esineb C-Jam.

Seitsmendal väärtuskasvatuse konverentsil said autasustatud konkurssidel „Hea lasteaed kui kiusamisvaba lasteaed“  ning „Hea kool kui kiusamisvaba kool“ osalenud lasteaiad ja koolid. Haapsalu linna algkool oli üks kahest auhinna saanud koolist.

Haapsallu Pargi 9 majja tänavu veebruaris korteri ostnud Tiina Lang kirjutab artiklis tema ja korteriühistu juhatuse vahelisest problemaatilisest suhtlemisest ning võimalikust korteriühistu seaduse ja põhikirja rikkumisest. Läänlane avaldab Tiina Langi artikli, kuid võtsime kommentaari ka korteriühistu juhatuse liikmelt Krista Rälilt. Tema selgitusi saab lugeda Langi artikli lõpust.

Väinamere Liinide teatel sõidavad parvlaevad 19. detsembrist 1. jaanuarini riigi poolt tellitud nn aastavahetuse graafiku alusel, mis muudab tavapärase parvlaevade sügis-talvise graafiku tihedamaks. 

Statistikaameti esialgsetel andmetel oli 2013. aastal Läänemaa sisemajanduse koguprodukt 216,89 miljonit eurot ehk veidi üle 8 miljoni euro rohkem kui aasta varem.

Eile kell 21.52 said päästjad teate tulekahjust Hanila vallas Nehatu külas, kus põles maja.

Bussi Scania juhtinud 57-aastane Jorma eiras liiklusmärgi „Anna teed” nõudeid ning sõitis ette vasakult lähenenud sõiduautole Volvo. Sõiduauto juht ja kaasreisija viidi haiglasse.

Mõni aeg tagasi külastasid Haapsalu linnavalitsust kaks naisterahvast, loomasõber Eliis Salm ja IRL poliitik Merle Mäesalu ning edastasid meile sõnumi, et vahendeid valimata püütakse saavutada Haapsalu loomade varjupaiga sulgemine. Sellest ajast on elu edasi läinud ja nii mõndagi huvitavat on juhtunud.