kolmapäev, 30 juuli, kell 01:51:55
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Eesti tarbijad ei oska toidumärgistust õigesti mõista ning on kergesti eksitatavad nii toidu päritolu kui koostise suhtes, selgub põllumajandusministeeriumi tellitud toidu märgistamise alasest tarbijauuringust. Väheseks võib hinnata teatud tarbijagruppide huvi toidumärgiste vastu üldiselt.

Haapsalust Nõukogude autodega Põhja-Norrasse Nordkappi vallutama läinud automatkajad said oma üle 5000 km pikkuse retkega suuremate viperusteta hakkama ja jõudsid koju tagasi pühapäeva varahommikul.

Täna paigaldati Haapsalus Väiksesse viiki ujuvsild, millelt liikumispuudega inimesed saavad ujuma.  

Ööl vastu 28. juulit varastati Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus kaks jalgratast, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Heiko Leesment.

Õhumass on täna endiselt väga kuum ja ühes lisanduva niiskusega on eriti päevasel ajal soodsad tingimused rünksajupilvede tekkeks, on äikeseoht. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Sooja on öösel 15..19°C, rannikul veel paar kraadi enam, päeval 28..32°C. 

Keskkonnaminister moodustas erinevate huvigruppide esindajatest koosneva keskkonnaministeeriumi jahindusnõukogu, kuhu hakkab kuuluma ka Kullamaa talunik ja volikogu esimees Einar Pärnpuu.

27. juulil kella 13.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Märjamaa vallas Koluvere-Märjamaa tee 7. kilomeetril.

Pühapäeval peetud Haapsalu triatloni lastevõistlusest võttis osa 16 last, kes pidid esmalt ujuma 75 m, siis sõitma rattaga 2 km ehk ühe tiiru ümber viigi ja lõpuks jooksma 400 meetrit.

Üheksandale Haapsalu triatlonile startis pühapäeval üle poolesaja võistleja. Traditsioonilisel võistlusrajal, kus tuli läbida 350 m ujudes, 20 km rattasadulas ning 4 km jooksusammul, osutus kiireimaks Emeri Lepp mulluse võitja Toomas Lelovi ees.

25.-27. juulini registreeris politsei Haapsalus 44 juhtumit, millest kuus olid seotud Airport Jamiga, neist 1 narkoalane väärtegu ja infoteadet. Ridala vallas registreeriti 35 juhtumit, neist 17 olid seotud Airport Jamiga - 13 narkoalast väärtegu, üks liiklusrikkumine ja kolm muud teadet, vahendas politsei pressiesindaja Kaja Grak.

Pisikeses Keedika külas andis eile ühe päeva jooksul kontserdi rohkem Eesti supertähti kui muidu mitme aastaga. Lõunal oli külaplatsil saatesarja “Lauluga maale” salvestus, kus saatejuhid Jüri Aarma ja Gerli Padar ning külalisesineja Anne Veski. Õhtul läks simman edasi Ivo Linna ja Anti Kammiste kontserdiga.

Risti raudteejaam avab 2. augustil taas uksed, üles on seatud näitus raudteejaama ja Risti minevikust, Neeme Suure eestvedamisel räägitakse raudtee tulevikust.

Läänemaal ja mujal rannikumeres levivad sinivetikad on loomadele ohtlikud. Facebookis kirjutab Mart Arrak, et tema merevees käinud saksa lambakoer vajas ravi loomakliinikus. 

Lääne ringkonnaprokuratuur ei pea vajalikuks laupäeva hilisõhtul Pärnumaal jalgrattaga sõitnud 14-aastase neiu surnuks sõitnud ja õnnetuskohalt lahkunud maasturijuhi vahistamise taotlemist, teatas ERRi uudisteportaal.

Malaysia Airlinesi reisilennuki katastroofi Ida-Ukrainas uuriv komisjon teatas, et pardasalvestite andmete põhjal on lennuki purunemise ja allakukkumise põhjus „massiline plahvatuslik dekompressioon“ raketiplahvatuse rohkearvuliste killukahjustuste tagajärjel, vahendas Delfi.  

Viimases kultuurilehe Sirp numbris ilmusid järelehüüded varalahkunud Haapsalu kunstnikule Olle Meyerile (1978-2014).

Sinivetikas vohab nii Väinameres kui ka Põhja-Läänemaa rannikuvetes. Haapsallu mürgine vetikas seni jõudnud ei ole. 

27. juulil kell 23.09 anti politseile teada, et Dirhami sadama lähistel sõitsid omavahel kokku kaks jahti. Õnnetuses alused tõsiseid vigastusi ei saanud ja inimeste elud ohus ei olnud.

23. juuli õhtul kasutati Haapsalus Niine tänaval korteris 37-aastase naise suhtes vägivalda, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Heiko Leesment.

Õppekava eesmärk on tundma õppida valtsplekk-katuse paigalduseks kasutatavaid materjale, nende omadusi, aluskatuse ehitamise nõudeid ning plekk-katuste ehitusfüüsikalisi protsesse. Õpitakse kasutama plekk-katuste valmistamiseks vajalikke töövahendeid ja töös ettetulevate sõlmede lahendamist ja kombineerimist. 

Töötaja tegi tööandja autoga liiklusõnnetuse, milles töötaja jäi süüdlaseks. Autol on kaskoleping. Varalise vastutuse lepingut töötajaga sõlmitud ei ole. Kas võib töötajalt omavastutuse summat nõuda, selgitab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Mustkivi.

Saaremaa rahvasprindil võistles kokku üheksa läänlast neljas võistlusklassis. Kõige pingelisemad heitlused Läänemaa meeste osalusel käisid 2WD-S ja SU klassis. 

Haapsalu A.P.T.E.K.-i hoovis oli eile festival Rockafeller, kus esinesid ansamblid, Nevesis, Köömes ja Karmafree (Läti). 

USA suursaadik Ukrainas Geoffrey Pyatt postitas Twitterisse satelliidifotod, mis tõestavad, et Venemaa relvajõud on viimastel päevadel tulistanud Ukraina territooriumit. Vaata selgitustega luurefotosid!

Ants Laikmaa majamuuseumis on 1.–3. augustil loominguline kunstikursus, mida juhendab Tallinna ülikooli visuaalkunstide professor, skulptor Aili Vahtrapuu. Külalisprofessor on Pierre Baque Pantheon Sorbonne'i ülikoolist.

Eile oli Haapsalu külje all Eesti suurima elektroonilise muusika festivali Airport Jam teine päev. Galerii on täiendamisel.

Praeguste troopiliste suveilmadega on veel vara rääkida sügisest, kuid rändlinnud nii ei arva. Praegu käib massiline haneliste ja kurvitsaliste sügisränne, mida on Euroopas kõige parem jälgida Noarootsis Põõsaspea neemel, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Uuemõisa park on täna koerte ja nende pidajate päralt, sest peetakse 10. Haapsalu rahvuslikku koertenäitust. Korraldajate sõnul on kohal üle viiesaja koera.

16. ja 17. augustil peetakse neljandat korda Kullamaa Vibufestivali. Need on rahvusvahelised vibuvõistlused, kuhu on oodatud võistlema nii tuntud vibulaskjad kui ka algajad.

Pühapäeval kell 13.00 hüppavad Väikse viigi lõunakaldalt vette poolsada vaprat, kes on julgenud lõunamaises palavuses ette võtta Haapsalu IX triatloni läbimise.

Täna õhtul kell seitse algas Haapsalu külje all Kiltsi lennuväljal ametlikult Eesti suurim klubimuusikafestival Airport Jam, mis korraldajate sõnul jääb ka viimaseks.

ERR: Haapsalus alustas eile sõitmist ratastel rong, mis tutvustab linna vaatamisväärsusi ja hakkab tegema ka harivaid reise. Esimesel päeval käis rongiga sõitmas üle 200 inimese. 

Neljapäeval õhtupoolikul rünnati Pärnus kaupluse turvameest. Politsei palub juhtunu tunnistajateks olnud mehel ja naisel politseiga ühendust võtta.

Tööinspektsioonist otsis abi turvatöötaja, kelle ülemus ähvardab tal palka vähendada, kui töötaja töövälisel ajal tema kõnedele ei vasta.

Martnas süttis täna päeval suur rehvihunnik. Taevasse tõusnud toss oli nii vägev, et Lihula vallast inimesed arvasid põlevat Penijõe välibaasi sauna.

Eile õhtul suri 62-aastasena laulja ja muusik Jaan Arder, kirjutab uudisteportaal Delfi.

Arheoloogid alustavad tuleval nädalal taas kaevamisi Haapsalus Sireli tänaval. Möödunud aastal tegid nad kindlaks, et tegemist on ühega kahest Eesti teadaolevast võllamäest. Nüüd üritavad nad muuhulgas leida hukatute matmispaika.

Eesti noored kergejõustiklased olid Leedus peetud B-klassi Balti maavõistlusel tublid. Sündis 18 isiklikku rekordit ja üks B-klassi tipptulemus.

Täna õhtul ja homme hommikul seiravad linnuhuvilised Põõsaspea neemel järjekordselt haneliste ja kurvitsaliste sügisrännet. Hooaja üks kulminatsioon on massiline isaste mustvaeraste möödumine juuli teisel poolel oma teel Venemaa tundrast Taani väinadesse ja Põhjamerele. 

Eesti elanike oodatava eluea tõus on aeglustunud, selgub värskest Eesti statistika aastaraamatust. 2012. aastal oli Eesti meeste oodatav eluiga 71,4 ja naistel 81,2 aastat, mis on vastavalt 0,2 ja 0,1 aasta võrra kõrgem kui aasta varem.

Tulevast aastast plaanib Eesti esmakordselt rakendada väiketootjate toetusskeemi, mille järgi on pindalatoetuste taotlemisel kuni 1250 euroni lihtsamad nõuded ja vähem bürokraatiat.

Kõige soojem on Paralepa rannas, kus hommikul kl poole kaheksa ajal oli vesi 24 kraadi soe. Haapsalu sadamas mõõdeti 23,5 kraadi, Virtsus 21,4 kraadi ja kõige külmem oli vesi Dirhamis – 7,3 kraadi. 

Viimastel nädalatel on sagenenud metsa- ja maastikutulekahjud. Kuumad ilmad on muutnud meid ümbritseva looduse väga kuivaks ja tuleohtlikuks. Võrreldes juunikuuga on metsa- ja maastikutulekahjude arv tõusnud kolmekordseks.

Pillimeister Marek Kukk ja Iida-Leena Allik musitseerivad Haapsalus Joogafestivalil isevalmistatud helitonidel. Tegemist on terasplekist meloodiliste trummidega, mille kõlaspekter on iga pilli puhul erinev. 

Laupäeval Haapsalus algava rahvusvahelise Joogafestivali “Heli ja vaikus” peaesineja on tänavu india juurtega USAs elav Rudra Shivananda, kes töötas enne joogale pühendumist 28 aastat Silicon Valley tehnoloogia-professionaalina.