esmaspäev, 31 august, kell 05:30:40
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu andis pärast uuendatud koalitsioonileppele Reformierakonna ja IRLiga oma heakskiidu ning otsustas, et sotsiaaldemokraadid jätkavad praeguses koalitsioonis.

Tänase Haapsalu IV pitsipäeva nael oli traditsiooniline kudumisvõistlus. 27 meisterkuduja seast valis žürii võitjaks Haapsalu naise Riin Jugapuu.

Eile juhtus Eestis kuus vigastatutega liiklusõnnetust. Neist kolm põhjustasid mootorratturid.

Täna kell 13 annavad Anti Nöör ja Haapsalu muusikakooli vilistlased Haapsalus Kalda tänava alguses Rakseri spordipoe juures heategevuskontserdi, mille tulu läheb linna muusikakoolile akordioni ostuks.

Kuigi paduvihm lükkas Valge Daami laada alguse kavandatud keskpäevalt hilisemaks, oli rongkäigu ajaks päike väljas. Rongkäik kulges veetorni juurest piiskopilinnusesse, kus kõnelesid piiskop Tiit Salumäe, Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja Haapsalu sõpruslinnade esinejad.

Eile hommikul kell 8.05 juhtus liiklusõnnetus Haapsalus Raudtee tänava ja Kiltsi tee ristmikul.

Liiklusõnnetuses sai vigastada kokku 25 inimest, üks üliraskes seisundis 48-aastane naine toimetati Põhja- Eesti regionaalhaiglasse ja viis vigastatut Ida-Viru keskhaiglasse.

27. augustil sai rahvas vaadata Haapsalu piiskopilinnuses "Valge Daami saladuse" kontrolletendust. Vaata, kuidas lavastaja, näitlejad ja taustajõud mõni tund enne etenduse algust viimaseid ettevalmistusi teevad.  

Alates 1. septembrist on maakonnaliini nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe väljumisele Haapsalust kell 15.05 lisatud peatused Kaluri ja Silma. Seetõttu paraneb bussiühendus Haapsalu ja Silma vahel pärastlõunasel ajal, mis on eriti vajalik Herjava külas elavatele õpilastele.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse tunnustasid kolmapäeval Vanurite Eneseabi ja Nõustamisühingu iga-aastasel eakate tänuüritusel aktiivseid ja teistele eeskujuks olevaid eakaid. Sellel aastal oli tänuürituse teemaks elukestev õpe. Läänlastest said tunnustuse Helve Tellei ja Vaike Õlekõrs.

Eeloleval nädalavahetusel jätkab maastikurattasari Marimetsa Kapp oma kümnendat hooaega Matsalu VIII rattamaratoniga.

Täna vahistatud Tallinna Sadama endist juhatuse liiget Allan Kiili kahtlustatakse mitme miljoni euro ulatuses altkäemaksu võtmises, juhatuse esimeest Ain Kaljuranda sadades tuhandetes, kirjutab Delfi.

Kuigi esialgu pidi valitsus nimetama Neeme Suure Lääne maavanemaks eilsel istungil, ei olnud seda punkti eile istungi päevakorras.

Septembris tähistab Kaitseliidu Lääne malev mälestusürituste seeriaga ühe sõjaeelse malevapealiku ja tunnustatud laskespordi entusiasti kolonelleitnant Ago Reio 120. sünniaastapäeva.

Tänasest pühapäevani kestab Haapsalus Valge Daami aeg. Tavapäraselt on kõrghetkedeks õhtused Valge Daami legendi vabaõhuetendused Piiskopilinnuses, aga neid ümbritseb tihe ja mitmekesine kultuuriprogramm - raamatuesitlused, töötoad, tantsu- ja laulukavad, mootorrattanäitus koos kontserdiga, käsitööõlle festival, pitsipäev ja muinastuli.

Laupäeva öösel löödi Haapsalus Karja tänaval meelelahutusasutuse ees 27-aastast meest.

Martna ja Kullamaa vallaga ei jõudnudki maavalitsus trassikoridori osas kokkuleppele. Loe põhjendusi, millega maavalitsus Martna ja Kullamaa vastuargumendid tagasi lükkas.

Lääne maavanem võttis vastu Lääne maakonnaplaneeringu teemaplaneeringu “Harku-Lihula-Sindi 330/110 kV elektriliini trassi asukoha määramine”. Läänemaal kulgeb liin läbi Lääne-Nigula, Kullamaa, Martna ja Lihula valdade.

Eile Lääne maavalitsuses peetud esimesel maakonnaplaneeringu koosolekul arutleti, kus peaksid tulevikus asuma Läänemaa keskused.

Esmaspäeval arutlesid Lihula mõisas Isamaa ja Res Publica Liidu esimees ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, erakonna liikmed ja Lihula valla esindajad valla arengu ja pagulaste teemal.

Tänasest hakkab Crusader II tüüpi merekaater "Enby" pakkuma Haapsalus meretakso- ja lõbusõiduteenust. Ettevõtmise taga on Tallinnast Noarootsi kolinud vastsed ettevõtjad Eerik ja Monika Miilsaar.

Maksu- ja tolliameti koondandmete põhjal deklareeris 666 898 inimest 2014. aasta eest tulu kokku üle 6,7 miljardi euro, keskmine aastane brutotulu kasvas inimese kohta 2013. aastaga võrreldes 4,8 protsenti ehk 11 758 euroni.

Linnavalitsus kutsus Haapsalu kuurorti 190. aastapäeva Valge Daami ajaks tähistama kõik sõpruslinnad ja mõne Haapsalu linnaga lähemas suhtluses oleva linna. Oma tulekust andsid teada Hanko Soomest, Rendsburg Saksamaalt, Ikškile Lätist, Uman Ukrainast ning Odsherred Taanist.

“See on paras šokk. Olin nõukogu liige viis aastat ega osanud kahtlustada, et asjad võiksid niimoodi käia,” ütles endine Tallinna Sadama nõukogu liige, Haapsaluga seotud ärimees Veiko Tishler Eesti Päevalehele

Eile kell 17.01 juhtus liiklusõnnetus Rapla linnas, kus 36-aastane Neeme sõitis sõiduautoga Toyota Corolla teelt välja ja rullus üle katuse.

Läänemaa ja Pärnumaa piirialal asuval Kuresel tuli arheoloogilistel kaevamistel välja geoloogidele huvi pakkuv paepaljand. Tegemist on esimese korraga, kui Lääne-Eesti alal paikneva 425 miljoni aasta vanuse rifi pealispind on vaatamiseks nii hästi avatud, vahendas “Aktuaalne Kaamera”.

Läänemaa keskraamatukogu lasteosakond kutsub jutuvestmisõpitubadesse, mida viib läbi Haapsalu sõpruslinna Hanko raamatukoguhoidja ja lugemise inspireerija Agneta Möller-Salmela.

Täna õhtul kell 19 esineb kohvikus Haapsalu Raamat ansambel Verbarium, mis esitab emakeelset muusikat August Sanga ja Kersti Merilaasi tekstidele. Haapsalu kontserdil loeb muusika vahele luulet Guido Kangur.

Facebookis on loodud viie maakonna või valla grupp “Ei pagulasmassidele”. Läänemaa grupis on 196 liiget, teiste seas on grupis Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman. 

Matsalu lahe põhjakaldal Haeskas ja lõunakaldal Keemus on 29. augustil avatud kuus kohvikut. 

Täna pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni AS Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili, kirjutab Delfi.

Eile sõlmisid Vormsi merepääste selts ja terviseamet lepingu merekiirabi teenuse osutamiseks. Kiirabipaadiks on seltsi kaater.

Eesti Ekspressi reportaažimeister Madis Jürgen annab ülevaate Keedika rahva kohtumisest keskkonnaameti siinse juhataja Kaja ­Lotmani ja Läänemaa veterinaarkeskuse peaspetsialisti Tõnu Erikuga, kes käisid kuulamas, mis arvatakse Linnamäe 7000 sea matmisest Keedikale, kui seakatk peaks siiamaale jõudma.

Eile kell 10.37 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Saunja külla, kus põles kolm kümnemeetrise läbimõõduga kännuhunnikut.

Eile kell 18.35 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Kullamaal.

21. augustil varastati Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus kolm lippu.

Pühapäeval peeti Haapsalus teine elustiilimaraton. Üpris raske on neile, kes sellest osa võtma ei ole sattunud, selgitada, mislaadi ettevõtmine see on. Veelgi keerulisem on selgeks teha, mis on selle mõte, mis selle lahedaks teeb. Aga kinnitan osalejana, kes sel aastal sai läbitud kõik 42 elustiilimaratoni kontrollpunkti, et see on lahe üritus, mida võiks tuleval aastal igaüks ise proovida.

Ürituse “Valge Daami aeg 2015” ajaks 28.-30. augustil suletakse liikluseks Karja tänav alates Mihkli tänava nurgast, teatas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Tundub, et ajutine aktiivsus Ida-Ukraina rindel on vaibunud. Päev enne Ukraina iseseisvuspäeva korraks aktiviseerunud Venemaa poolt relvastatud ja juhitavad üksused tõmbasid veidi tagasi ning midagi suurejoonelist Ukraina riigipühaks korda ei saatnud.

Täna hommikul lahkus pärast rasket haigust pianist, muusikateadlane ja poliitik Vardo Rumessen, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Ajakirjanikele näidatakse Haapsalu piiskopilinnust, pitsikeskust, tutvustatakse Haapsalu ning selle muda ajalugu.

Kiusamise ennetamise võti seisneb nii kooli ja kodu sisukas koostöös kui ka juhtkonna ja kolleegide toetuses, selgus MTÜ Lastekaitse Liidu projekti "Kiusamisest vaba lasteaed ja kool" efektiivsusuuringute tulemustest. Uuringusse olid kaasatud õpetajad, lapsed ja lapsevanemad.

Heategevusrahaga möödunud suvel Väiksesse viiki paigaldatud sild puuetega inimestele on nüüd päris valmis. Tänavu sai ujumissild juurde lahenduse, mille abil pääseb vette ka ratastooliinimene.

Laupäeval, 29. augustil kell 15.00 esitleb Piret Jaaks Valge Daami päevade raames oma värsket raamatut “Linnalegend”. Raamatupoes Haapsalu Raamat esitavad katkendeid jutustustest näitlejad Valge Daami lavastuse trupist.

Burger on tervisele kasulik. Igasugune vastupidine jutt on täpselt sama usutav kui see, et inimene peab päevas kaheksa klaasi vett jooma. Ei pea, nagu New York Times eile kirjutas.

Kuigi Lihula vallavolikogu 2003. aasta vastav määrus on tõepoolest kaasajastamata, on senised vähesed juhtumid, kus Lihula vallas on hulkuvate loomadega tegemist olnud, lahendatud seaduspäraselt ning ühtegi looma julmalt koheldud ei ole.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on kindlustuskelmuste arv küll kahanenud, kuid on siiski oluliselt suurem sellest varasematel aastatel toime pandud kelmustest.

24. augustil kella 22 paiku löödi Haapsalus Tallinna maanteel 19-aastast meest.

20. augustil Võrumaal päästetöödel herilaselt nõelata saamise tagajärjel raske allergilise šoki saanud Vastseliina päästekomando meeskonnavanem ja Misso vabatahtlik päästja Madis Soesoo suri eile õhtul haiglas.

Ööl vastu eilset varastati Ridala vallas Mägari külas kortermaja lukustamata trepikojast elektriline ratastool.

Mõrvakatses süüdistatavate ning mullu oktoobris Virtsu-Kuivastu parvlaeval tabatud meeste kohtuprotsess jätkus reedel kohtuvaidlustega, mille käigus nõudis prokurör süüalustele karmi karistust, kirjutab Postimees.

Nädalavahetusel võtsid Kiltsi vanal lennuväljal mõõtu autosportlased, sest peeti selle aasta viimast kiirenduse meistrivõistluste etappi “EDRA Finals 2015”. Koos meistrivõistlustega sai selleks aastaks läbi ka Eesti kiirenduse karikasari.

Veetase Rohukülas on nii madal, et parvlaev Ormsö ei saa seal raskeveokeid ja busse pardale võtta, teatas parvlaeva kapten.

Sõiduplaani muudetakse, sest bussijuhid ei suuda halbade teeoludega Vanamõisa-Võhma lõigul ja kooli ajal oluliselt suureneva reisijate arvu tõttu alati tagada liini graafikujärgset teenindamist.

Auhinnasaajate hulgas oli ka kolm Läänemaa kodu - Arder ja Helju Väli kodu Dirhami külas Noarootsi vallas, perekond Meltsase kodu Lihulas ning Silvi ja Arvo Niitsoo kodu Tuudi külas Lihula vallas.