laupäev, 30 mai, kell 13:12:08
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna varahommikul juhtus liiklusõnnetus Pärnumaal Halinga vallas. Esialgsetel andmetel tingis õnnetuse valesti valitud sõidukiirus ja meestel ei olnud kinnitatud turvavööd.

Pühapäeval saavad lapsed Haapsalus Rannarootsi muuseumi juures tasuta sõita Haapsalu ajaloolise puupaadi ruubaga.

Saaremaa Laevakompanii poolt rendile võetud parvlaev Ionas saabus täna kella 17 paiku Virtsu sadamasse, vahendas Ärileht. Kuivastu-Virtsu liini teenindama asub ta koos parvlaev Muhumaaga uue nädala jooksul. Vaata ka videot!

Maxima Eesti kauplustes küsitakse lastekaitsepäeval 1. juunil kõikidelt alkoholi ja tubakatoodete ostjatelt dokumenti, eesmärgiga juhtida ostjate tähelepanu vajadusele kaitsta noori alkoholi ja tubaka eest.

Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman ütles täna volikogule loomakaitseseltsi hääletusskandaali kommenteerides, et linnavalitsuse vastu suunatud laimukampaania osana riputati tema kontaktandmed homoportaalidesse.

Lääne maavalitsus korraldab 15. juunil konfiskeeritud vara avaliku kirjaliku enampakkumise, millel müüakse 600 eurose alghinnaga sõiduautot Mazda 626.

Haapsalu volikogu valis täna salajasel hääletusel 17 poolthäälega uueks esimeheks Andreas Rahuvarmi. Tiit Moor sai kolm poolthäält.

Eile sai Ridala vallalt ehitusloa Euro OILi tankla, mis tuleb Rannarootsi Selveri juurde. Oma tanklat plaanib Haudejaama tee äärde Olerex.

Haapsalu sotsiaalmaja logokonkursi võitis Kätlin Sandviki kavand, mis oli võitja valinud komisjoni hinnangul terviklik, põnev ja mitmetähenduslik ning sobis ka logona kasutuselevõtmiseks.

Läänemaa spordikooli ja Haapsalu lauatenniseklubi korraldasid händikäp- ehk etteandmisturniiri, kus võistlesid koos nii algajad kui ka Eesti koondislased.

Maasikahooaeg läheneb ja taas täituvad turud maasikamüüjatega, kes vannuvad, et iga nende Hispaania või Türgi maasikas on pärit Eestist. Kuidas turul veenduda maasikate päritolu tõepärasuses või keda usaldada, õpetab põllumajandusameti aianduse büroo juhataja Saima Evendi.

4. juuni hommikul kell 7.00 on Haapsalu linnavalitsuse ees riigilipu pidulik heiskamine, millega tähistatakse lipupäeva.

Sotsiaaldemokraadid peavad homme Pärnus üldkogu, et valida erakonnale esimees, aseesimehed ja uus juhatus. Läänlastest kandideerib juhatusse Neeme Suur ja aukohtu liikmeks Maie Kram. 

Eile õhtul kella 8 paiku löödi Ridala vallas Uuemõisa alevikus 48-aastast meest.

Vargusega tekitatud kahju on 1750 eurot.

Homme valib Haapsalu volikogu endale uue esimehe riigikokku läinud keskerakondlase Jaanus Karilaiu asemele. Kui Karilaid ise pakkus volikogule, et tema asemele võiks saada nimekirjakaaslane Andreas Rahuvarm, siis nüüd on otsustanud kandideerida ka Tiit Moor.

Vaata, milliseid bussiliine ümberkorraldus puudutab.

Vormsi vallavalitsus kutsub saarerahvast laupäeva õhtul sadamasse parvlaeva Reet ärasaatmispeole.

Täna kell 18 kohtuvad Päeva villa seminariruumis IRL-i Läänemaa piirkonna liikmed erakonna esimehe kandidaadi Margus Tsahknaga.

Peenes Stockmanni toidukaupluses Tallinnas on muude hõrgutiste kõrval kvaliteetkaubamärgi Fish Gourmet kalatooted. Teine kindel koht, kust gurmeekala saab, on Dirhami külapood Noarootsi vallas. Pole ka ime, sest Fish Gourmet tooted tulevad Dirhami kaluritemaja keldrikorruselt ühemehe kalatööstusest Derhamn OÜ.

Täna hommikul suri 68-aastaselt raske ja pikaajalise haiguse tagajärjel sotsioloog ja ajakirjandusteadlane Andrus Saar, kirjutab ERRi uudisteportaal.

27. mail kell 13.54 teatati häirekeskusele, et Ridala vallad Jõõdre külas lööb korteri seinakontaktist välja sädemeid.

Riik lasi Vormsi ja Rohuküla vahel sõitmiseks ehitada uue parvlaeva Ormsö. Kõige soodsama pakkumise tegi Väinamere Liinid, kuid konkurent Kihnu Veeteed vaidlustas selle. Maaleht kirjutab, et ühest vastust ei ole ja õigus on sellel, kes paremini viie järgmise aasta ilma mõistab ennustada.

Eesti kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakond peab laupäeval ja pühapäeval Haapsalus kevadkonverentsi teemal “Minu muinsuskaitse. Arutlusi kultuuripärandist 21. sajandil”.

Avamispeole tulid vabatahtlikud, kes olid aidanud varjupaika rajada. Varjupaiga elanikele toodi kinke terve mägi. 

Euroopa Komisjon võttis täna, kaks nädalat pärast Euroopa rändekava esitamist, vastu esimesed konkreetsemad ettepanekud kava rakendamiseks, kirjutab Delfi. 

Pühapäeval annab kohvikus Haapsalu Raamat kontserdi näitleja ja laulja Diana Klas. “Naudite mitu mõnusat ja lõõgastavat tegevust korraga. Sirvite häid raamatuid, saate osa mõnusast maitseelamusest ja kuula kauneid laule,” lubas laulja.

23. mail alustas Läänemaalt välja kasvanud maastikurattasari Marimetsa Kapp oma kümnendat hooaega Ruila IV rattamaratonil osalejaterekordiga. Harjumaal Ruilas toimunud hooaja esimesel võistlusel osales 446 ratturit.

Europe Direct teabekeskus Läänemaal korraldas esimest korda joonistus- ja plakatikonkursi „Euroopa ja mina“. Osalema oodati 1.-9. klassi Läänemaa õpilasi. Lastel oli võimalus panna oma fantaasia proovile ning kujutada seda, mis just teda kõnetab Euroopa teemal.

Möödunud nädalal jõudis Noarootsis valminud ajalooline kahvelkuunar Hoppet Prantsusmaale. La Manche’i väina ületamist kirjeldab meeskonna blogiraamat.

Laupäeval avatakse Haapsalu kultuurikeskuses ja linnagaleriis Haapsalu graafilise disaini festival.

Laupäeval algas Haapsalus 14. slaavi laulu- ja tantsupidu “Slaavi pärg”. Festivali peavad Eesti slaavi kultuuriseltsid iga kahe aasta järel. Haapsallu toodi selle algus, kuna seekordne pidu on pühendatud Pjotr Tšaikovski 175. sünniaastapäevale, Tšaikovski on aga Haapsalus puhanud ja siin mõndagi oma maailmakuulsast loomingust kirja pannud.

AS Tallinna Sadama nõukogu otsustas täna, et mandri ja suursaarte vahelise ühenduse pidamiseks ehitatavate uute parvlaevade operaatoriks saab TS Laevad OÜ.

Maksu- ja tolliametile esitati möödunud aasta kohta 588 531 füüsilise isiku tuludeklaratsiooni ehk 4,7 protsenti enam kui aasta enne seda. Üüritulu deklareerijate arv kasvas 27,5 protsenti.

Kardispordi Eesti meistrivõistluste II etapp 23. mail Rapla kardirajal sai Gear Racing kokkuvõttes teise koha.

Eile kell 17.27 teatati häirekeskusele metsapõlengust Lääne-Nigula vallas Luigu külas.

Eile kell 11.03 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalus Tallinna maanteel. Teataja sõnul põles gaasipliit.

Uuemõisa lasteaed-algkooli esimesse klassi on järgmiseks õppeaastaks registreerunud neli last rohkem kui klass mahutab. Seetõttu on kool otsustanud avada esimest korda kaks esimest klassi.

19. juulil ootavad Läänemaa 12 põllumajandustalu külalisi, et näidata, kust tuleb toidulauale piim- muna, kaalikas-porgand ja muu leivakõrvane.

Ühissõidukirajal kesklinna poole liikunud  liinibussile keeras esialgsetel andmetel teiselt sõidurajalt ette Narva maantee 7 parkimismajja parempööret sooritanud sõiduauto Chrysler 300C.

Täna seisis Võrus 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni rivis üle 750 ajateenija ja kaitseväelase, et ligi 700 kuperjanovlast sel nädalal reservi arvata.

Läänemaa koolispordi liidu kergejõustikuvõistlus peeti tänavu 14 kooli osavõtul. Vaata kõigi vanuserühmade kõigi spordialade esikolmikuid.

Kahekordne Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste veerandfinalist Kaia Kanepi langes täna turniirilt välja avaringis. Kuid vastaseks oli ka maailma teine number ja tiitlikaitsja Maria Šarapova.

Möödunud aastal loovutas Haapsalu doonoritelkide kolmel päeval verd 195 inimest. Kokku koguti ligi 90 liitrit hinnalist verd.

Ööl vastu tänast kahjustati Haapsalus Niine, Mulla ja Sadama tänava kandis mitut sõiduautot.

Aasta tähtsaimal noorte võistlustel laskmises läks Läänemaa noortel hästi - spordikooli õpilased võitsid kaks kuld-, kolm hõbe- ja kolm pronksmedalit.

Laupäeval Tallinnas lõppenud Eesti 2014/2015 aasta karikavõistluste viimase kuuenda etapiga sai paika paremusjärjestus kokkuvõttes.

"Kas tööandjal on õigus paluda mul tuua kinnitus vanalt tööandjalt, kui palju kasutasin sel aastal vana tööandja juures õppepuhkust?"

Õnnetuses sai lisaks põhjustaja sõidukile kannatada veel kolm sõidukit.

Laupäeval kell 18 algab Haapsalu piiskopilinnuses Läänemaa tantsupidu “Aja jälg”, millest võtab osa 67 kollektiivi rohkem kui tuhande tantsijaga.

23. mail kell 16.00 paiku anti merevalvekeskusele teada, et Vormsi saare põhjaküljel asuva Suur-Tiuka laiu lähedal on paat kalastajatega ümber läinud. Paadis olnud kolm meest olid vees ja vajasid abi. 

Laupäeval peetakse Vatlas lastekaitsepäeva jalgpalliturniiri. Külla tuleb Eesti rahvusnaiskonna kapten ja 2014. aasta parim naispallur Kethy Õunpuu.

Täna avati Haapsalust 5-6 kilomeetri kaugusel Vilklas uus loomade varjupaik, mida peab Varjupaikade MTÜ ja mille loomiseks kasutati riigieelarve nn katuseraha.

Laupäeval sõideti üle mitme aasta Hiiumaal rahvasprindi võistlus. Kaks läänlast üheksast võistlema ei saanudki, sest nende võistlusautod olid juba katki.

Neljapäeval kell 17.30 ootavad Läänemaa keskraamatukogu lugemissaalis huvilisi raamatu “Minu saatuslik Eesti” autor Markku Lehtonen ja selle tõlkija Ene Pajula.