teisipäev, 5 mai, kell 22:18:24
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Generated image

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Tele2 ehitas 2014. aastal Läänemaale 21 uut 2G, 3G ja 4G tugijaama ja lisab tänavu veel kolmteist. Tänavu ehitab ettevõte uued saatjad Haapsalusse, Dirhamisse, Sutlepasse, Nõvale, Koluveresse, Kõmsile, Kullamaale, Kirblasse ja Pangale.

Homme, 6. mail avatakse Uuemõisas Tehnika 7 uus aia- ja metsatehnika kauplus R-Tehnika, mille esindus-kaubamärk on Husqvarna.

Igal kevadel kuulutatakse erinevate restoranide võtmetöötajate häälte põhjal välja 50 teistest parema söögikoha nimekirja. Sügisel avaldatakse edetabel, mis sünnib Eesti ja naabermaade toidukriitikute hinnete põhjal. Ainsa Läänemaa söögikohana on seekord kevadise 50 seas Hapsal Dietrich. Vaata täisnimekirja!

Lääne maavalitsuses ja maakonna omavalitsustes registreeriti aprillikuus 16 sündi ja 29 surma.

Tuleval reedel peetakse Haapsalus neljas muinasjutukonverents "Muinasjutuvägi", mis seekord on pühendatud Ernst Enno 140 sünniaastapäevale.

14 parlamendisaadikut moodustasid täna riigikogus noorte toetusrühma, mille esimeheks sai Läänemaa reformierakondlane Lauri Luik ja aseesimeheks Kalle Palling.

Kiwa esimesel näitusel Haapsalu linnagaleriis on harjumuspärase kunstinäitusega võrreldes suurem rõhk tekstil.

Merendusekspert Rene Arikas, kes on ilmselt uus veeteede ameti juht, osales mõni aasta tagasi veeteede ameti vastaste poolel riigihangete vaidluskomisjonis, aidates Vormsi ja Kihnu parvlaeva riigihanke üht pakkujat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ajavahemikul 2.-4. mai on murtud Hanila vallas sisse sõidutee äärde pargitud bussi ja varastatud sealt teler ning raadio ja bussi kütusepaagist umbes 80 liitrit diislikütust.

Täpsustatud andmetel elas 2015. aasta 1. jaanuaril Eestis 1 313 271 inimest, mida on 2666 inimest ehk 0,2% vähem kui aasta varem samal ajal, teatas Statistikaamet. Rahvaarvu vähenemisel on peamine roll negatiivsel loomulikul iibel, välisrände mõju on oluliselt kahanenud. Lääne maakond kaotas üle 1 protsendi elanikest. 

Kaia Kanepi pidi täna Madriidi lahtiste meistrivõistluste teises ringis vastu võtma 3:6, 2:6 kaotuse Austraalia tennisistilt Samantha Stosurilt.

Eile kella 10.30 paiku löödi Lääne-Nigula vallas Kirimäe külas 50-aastast meest.

Riigikogu XII koosseisu kuulunud Urbo Vaarmanni kohtuasi laheneb kokkuleppemenetluse teel, vahendab Delfi Keskerakonda.

Eestimaise ulmeajakirja Reaktor toimetaja J.J. Metsavana annab ajakirja värskes numbris ülevaate kümnendast Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalist. 

Pühapäeval, 17. mail peetakse Nõva vallas Perakülas ja veel viies kohas üle Eesti RMK rogainipäev ehk seikluslik orienteerumismatk, millest on oodatud osa võtma igas vanuses ja erineva sportliku tasemega 2-5-liikmelised võistkonnad.

Martti Helde pälvis oma filmiga “Risttuules” 5. Pekingi rahvusvahelisel filmifestivalil parima režissööri preemia. Film linastus “Forward Future” programmis, mis keskendus uue põlvkonna režissööride loomingule.

5. mail on Eesti genealoogia seltsi asutamise 25. aastapäev, millega seoses toimub suguvõsauurimise infotund homme, 5. mail kell 17.00 Läänemaa keskraamatukogu lugemissaalis.

Eile õhtul kell 19.12 tuli häirekeskusesse teade kulupõlengust Hanila vallas Virtsu alevikus.

Koolihoone rekonstrueerimisel paigaldati trepi käsipuu vahetusse lähedusse keskküttetoru. Toru pinnal võib temperatuur olla kuni 70˚C. Kas kuuma toruga kokkupuutumise vältimiseks peab tööandja võtma tarvitusele abinõusid, selgitab tööinspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna konsultant Indrek Avi.

Eile jagati Estonia kontserdisaalis Looduse Aasta Foto 2015 auhindasid ja kategooria “Noored – loomapildid” esikoht tuli Lihulasse.

Ajavahemikul 26.-30. aprill murti sisse Lääne-Nigula vallas Seljaküla külas asuvasse talumajja ning varastati kaks digiboksi, kolm teleriantenni, toiduaineid ja kummikud.

Eile kella 11.49 teatati liiklusõnnetusest Harjumaal Kuusalu vallas, kus 36-aastane Riho parkis kaubiku Chevrolet  Express maja ette ning ei näinud lähedal mänginud 4-aastast last.

Vormsis püüti kinni ilves, kelle Eestimaa looduse fond (ELF) loodab saata Poolasse liigikaaslaste populatsiooni taastama, vahendas "Aktuaalne kaamera". llves võib saada omale uue kodu Kirde-Poolas Masuuria metsades, kus ilveseid on väheks jäänud.

Spordikooli laskmisosakonna juba 19. laskmisvõistlusele “Muna ja kana” tuli osalema 32 lapsevanemat (15 ema ja 17 isa). Võistlusest võtavad osa kaheliikmelised võistkonnad. Omapäraks on võistkonnad, kus üks liige on laps ja teine liige tema isa või ema. Lubatud oli kasutada ka vanaema või vanaisa.

Täna väljus Tallinnast Noarootsis valminud ajalooline kahvelkuunar Hoppet ja võttis suuna Vahemerele, kuhu alus jääb paariks aastaks. Reisi ajal peab Hoppeti meeskond blogiraamatut.  

Täna Kiltsi lennuväljal oli Eesti ja Läti kiirenduse meistrivõistluste avaetapil kiireim Reino Poom, kes läbis veerand miili 8,424 sekundiga. Võistlemas oli kokku 72 autot ja mootorratast Eestist, Lätist ja Leedust.

Eesti epeemeeskond koosseisus Nikolai Novosjolov, Sten Priinits, Marno Allika ja Peeter Turnau - kõik Haapsalust pärit - alistas Pariisis peetaval MK-etapil kaheksandikfinaalis tugeva Ungari 43:40, kuid kaotas siis veerandfinaalis Poolale 32:45.

Kiltsi lennuväljal lõppes kiirendusvõistluse kvalifikatsioon, kus Eesti arvestuses kiireima aja sõitis 9,3 sekundiga Mati Põld. Kohe algavad finaalsõidud, kus selgitatakse välja Eesti ja Läti meistrivõistluste parimad.

Hommikul kell 10 algasid Kiltsi lennuväljal Eesti ja Läti kiirendusvõistlused. Praegu on käimas ajasõidud. Stardis on kokku 70 autot ja lisaks mootorrattad, vahendas kiirendusvõistluste pressiesindaja Pille Kalda.

Uue nädala kolmapäeval tuleb riigikogus lõpphääletusele Eesti põhiseaduse muutmise seadus, mis annab 16- ja 17-aastastele noortele õiguse hääletada kohalike omavalitsuste valimistel.

Apple Watch ja Google Android Wear juhtimisel on nutikellad kiiresti populaarsust kasvatamas ja saamas masstooteks. Elektroonikatoodete arvustaja Sander Saar katsetas kahte suurimat platvormi. Vaata videot!

Ööl vastu tänast kella 23.06 kaotas Harjumaal Sõrve külas hetkel kehtiva juhtimisõiguseta 35-aastane mees  sõiduauto Mercedes-Benz üle sirgel teelõigul kontrolli ja sõitis teelt välja vasakule kraavi.

Kaia Kanepi (WTA 50.) alustas täna võiduga Madriidi lahtisi tennisemeistrivõistlusi, kui sai kahes setis jagu WTA edetabeli 17. mängijast Madison Keysist (USA).

Kui algselt pidi kiirendusvõistlus Kiltsis kestma kaks päeva, siis vihmamärjale rajale võistlema ei riskitud minna ja seetõttu tehakse homme planeeritust pikem võistluspäev, teatasid korraldajad.

Noor Haapsalu vehkleja Katrina Lehis sai naiste epee MK-etapil Johannesburgis kaheksanda koha. Veerandfinaalis pidi ta tunnistama venelase Olga Kochneva nappi 9:8 paremust.

Julia Beljajeva ja Katrina Lehis on jõudnud naiste epeevehklemise MK-etapil Johannesburgis 32 parema hulka, kirjutab Delfi.

Neljapäeva õhtul pidas Noarootsi gümnaasium oma traditsioonilist aasta uhkemat pidu, mis kestab hommikuni - nii kaua kui pidutsejaid jätkub. Kooliperele tutvustati uut õpilasesinduse presidenti - Enely Melsast ja Noarootsi Kuningriigile krooniti uus kuninganna - Grete Kärsna.

Haapsalus algas eile muuseumihooaeg. Eriliseks tegi hooaja avamise see, et pärast neli sajandit kestnud pausi on Haapsalust saanud taas piiskopilinn, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Meeste epee MK-etapil Pariisis kvalifitseerus maailma edetabeli põhjal põhiturniirile Nikolai Novosjolov. Täna kohtub ta 64 parema hulgas Eesti aja järgi kell 12.00 sinisel rajal Kanada vehkleja Hugues Boisvert-Simardiga.

Lõuna-Aafrika Vabariigis Johannesburgis peetaval naiste epee MK-etapil on 64 parema hulka jõudnud neli Eesti naisvehklejat. Tegemist on esimese olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriga.

Möödunud laupäeval Tallinnas peetud tüdrukute C-klassi epeeturniiril Kevad Mõõk 2015 saavutas esikoha Haapsalu vehkleja Carmen-Lii Targamaa (En Garde).

Täna toimub kõikjal Eestis Teeme Ära talgupäev, millest võtavad osa kümned tuhanded eestimaalased. Läänemaal on ennast talgutele kirja pannud üle tuhande inimese.

Täna öösel põrkasid Türisalu panga parklas kokku kaks jalgratast. Noored jalgratturid tuli viia haiglasse.

Neljapäeva õhtul jooksid nõia- ja spordikostüümides võistkonnad Haapsalus  traditsioonilist volbriöö jooksu. Nagu ikka, jooksis osa võistkondi kiiruse peale ja teine osa pööras rohkem tähelepanu kostüümidele. Pildistas Tiiu Kammiste.

Haapsalu külje alla Kiltsi lennuväljale on toodud traktor, mis veab kummi stardialas mööda rada, et võistlejail oleks stardis rehvidel parem pidamine. 

23. aprillil pühitseti Lääne praost Tiit Salumäe Tallinnas piiskopiks. Täna seati piiskop ametisse Haapsalu toomkirikus. Tseremoonia algas protsessiooniga Jaani kirikust toomkirikusse. Vabadussõja mälestussamba juures peeti mälestushetk. Toomkirikus pidas tervituskõne peapiiskop Urmas Viilma, kes andis Tiit Salumäele üle ka piiskopisaua.

"Olles haapsallane, tean, kui palju läheb selles kuurortlinnas korda kõik, mis on seotud kohvikutega. Neid on palju," kirjutab Ivar Soopan Maalehe veebilehel. "Viimased uudised ütlevad, et Haapsallu lisandub sushi ja kreeka restoran, kuursaalil on uus ja lootustandev rentnik, samuti Centrali restoranil. Beguta külalistemajas avatakse juunis uus taimetoidukohvik. Tuntud veinikoolitaja Aare Karolin teeb Karja tänaval lahti veinitoa. Vanalinnas tegutsevas A&O kaupluses on nüüd kohvikunurk ja suvel tuleb ka väliterrass."

Lääne-Nigula ja Noarootsi vallas oli sel nädalal Läänemaa aasta suurim tuletõrjeõppus. Kaks päeva kestnud õppusel harjutati, kuidas tulla toime suure rabapõlenguga, kui evakueerida tuleks ümberkaudsete külade elanikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Avatud uste päeval on kl 12-16 külastamiseks avatud seikluspark ja päev läbi minigolf.

Esialgsetel andmetel toimus liiklusõnnetus möödumismanöövri käigus, kus mootorratas kaotas juhitavuse ja paiskus külili.

Sellest aastast saavad omavalitsused taotleda sihtasutuselt KredEx mahajäetud ja varisemisohtlike elamute lammutustoetust. Lihula vald sai toetust 26 000 eurot. Ka Lääne-Nigula sooviks toetust, aga asjaajamine on osutunud keeruliseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pühapäeval, 3. mail kell 12.00-16.00 toimub Virtsu sadama vahetus läheduses Greencube maja tutvustusüritus, kus pakutakse maitsvat grill-liha ja muusikalisi etteasteid. Sündmusest tehakse ülekanne ka internetis. 

Noarootsi käsitöökoda sai projekti toetusel osta savipressrulli ja kaks potiketra keraamika tegemiseks.

Sel aastal tähistab Läänemaa Euroopa päeva suurejooneliselt – toimub  joonistuskonkurss, viktoriinid, näitus, loengud, üritused noortekeskustes ja koolides, perepäev linnuses jms.

Rita Helisma käis Silma õpikoja loodusõhtul ja sai fotodele “kauni olluse”, mis on end klammerdanud kadakatüvedele.