neljapäev, 2 juuli, kell 02:08:42
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Generated image

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Mees, kes katsetas eile Lihulas esimest korda Omniva ja SEB postipanga teenust, sai lõuna paiku postkontoris üllatusega teada, et tema raha vastu ei võeta, sest postipangas on juba liiga palju raha.

Välisminister Keit-Pentus Rosimannus teatas täna tagasiastumisest.

Täna avalikustati Haapsalu piiskopilinnuse pealinnuse rekonstrueerimise arhitektuurse ideekonkursi võidutöö. Võitis ideekavand “Salaaed”,  mis jäi žürii sõnul silma oma julge ja leidliku lahenduse tõttu. Tulevikus saavad muuseumikülastajad peadpööritavatesse kõrgustesse pealinnuse loodenurgas ja mujale seni külastajatele suletud piirkondadesse.

26. juunil peeti Oru küla Lehtre talu võrkpalliväljakutel järjekorras teine Lehtre Öövolle, millest võttis osa 38 võrkpallurit.

Haapsalu linnavalitsus laseb paigaldada linna kaks uut bussiootepaviljoni - ühe ujula ette bussipeatusse ja teise Laine juurde.

Prokuröri taotlusel võeti vahi alla kaks Hiiumaalt pärit noormeest, keda on alust kahtlustada mitme kuriteo toimepanemises. Ühe neist tabas politsei vahetult pärast teo toimepanemist 18. juuni öösel, teine peeti kinni selle nädala alguses.

Ameerika Ühendriikidest Illinoisi osariigist Chicagost saabub Eestisse kõrgtasemeline segakoor Chicago Chorale. Nad esinevad kontsertprogrammiga Da Pacem – meditatsioonid kaotusest, lootusest ja rahust.

Eile kella 12.45 paiku lõi 75-aastane mees Haapsalus Tamme tänava korteris 43-aastast meest. Politsei pidas lööja teo toimepanemises kahtlustatavana kinni.

Eile kell 17.18 said päästjad väljakutse Hanila valda Virtsu, kus teataja sõnul tuli paarismaja teisest korterist tumedat tossu.

Täna öösel kell 1.26 teatas politsei häirekeskusele, et on leidnud Haapsalus Jaama tänavalt tundmatu ainega tünni, millest oli vedelikku tänavale jooksnud.

Nädalavahetusel peeti Kullamaal viies vibufestival, kus täpsust lasti looma mulaažide ehk 3D loomade pihta. Osalejaid oli üle saja.

Eesti kergejõustikuliidu juhatus kinnitas koondise tuleval neljapäeval Tallinnas Kadrioru Staadionil algavatele Euroopa U23 meistrivõistlustele. Koondisesse pääses 20 sportlast, nende seas Läänemaalt pärit kuulitõukaja Karl Koha.

Kuidas peab tervisekontrolli korraldama üheaegselt mitme tööandja juures töötavale töötajale ja renditöötajale? Selgitab tööinspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna konsultant Mari-Liis Ivask.

Homme avatakse Haapsalu linnagaleriis noorte Eesti kunstniku Liisa Jugapuu esimene näitus “Peaaegu aus”, mis tänavu kevadel oli Tallinna Hobusepea galerii seintel.

Vormsilastele probleeme tekitanud noor ilves, kelle küttimiseks oli juba jahilubagi välja antud, pääses tänu Eestimaa Looduse Fondile elama hoopis Poola metsadesse, kus on rohkem nii süüa kui ka eluruumi.

"Joobes juhtide arv on nii suur, et nende juhtumite menetlemine on politseile, prokuratuurile ja kohtule saanud liinitööks, kus oluline on menetluse kiirus ja standardlahendused," ütles minister Urmas Reinsalu.

Laupäeval, 4. juulil peetakse Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid XXII ajalookonverents, kus esitletakse ka Mati Mandli 70. juubelile pühendatud “Läänemaa Toimetiste” numbrit.

Alates 1. juulist võib kutseline kalur müüa oma püütud kala ilma esmakokkuostukviitungit vormistamata füüsilisele isikule ja füüsiline isik osta enda tarbeks kala kuni 30 kilogrammi ööpäevas.

Eile kell 12.54 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Kuusikul oli suur koer kaldast viie meetri kaugusel mudases jões kinni.

Alates homsest ei teeninda maakonnaliini nr 36 Haapsalu–Linnamäe/Palivere buss kell 14.13 Kaluri peatust. 

Üks jalgrattur jäi eile auto alla Pärnumaal, teine Tallinnas.

Juunioride spordipüssiharjutuses 60 lasku lamades võitis esikoha uue isikliku rekordiga Kristjan Tiitsma. Tema vend Martten Tiitsma tuli pronksmedalile. Üldse said läänlased üheksa medalit.

Haapsalu tennisist Kaia Kanepi pidas täna Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiril avaringi kohtumise Su-Wei Hsieh vastu ja pidi vastu võtma kindla kaotuse 1:6, 4:6.

Pühapäeval juhtus Haapsalus üpris haruldane sündmus, kui taasusravihaigla kõrvale muruplatsile maandus erahelikopter. Delfi kirjutab, et Haapsalus käisid külas tuntud äriperekond Sõnajalad.

Swedbanki elektrooniliste kanalite juht Arno Pae jagab näpunäiteid oma mobiilipanga turvalisuse kasvatamiseks.

Euroopa Komisjon rahastab projekti kogumaksumusest 82 protsenti, mis vastab ka taotluses küsitule. Raha saab kasutama hakata alates 2016. aastast.

Eesti üks hinnatumaid veinitundjaid Aare Karolin otsustas oma vinoteegi avada Haapsalus. Kõik vinoteegi "Mulliga ja mullita" veinid kuuluvad ka tema enda lemmikute hulka, kinnitab mees.

Euroopa Komisjon teatas täna kavatsusest Rail Balticu 540 miljonit euro suurune rahastamistaotlus rahuldada.

Neljapäeval, 2. juulil toimub Haapsalus Kaluri tänaval endise kordoni kai juures mereohutuse teabepäev.

Pärnu politseijaoskond teeb kindlaks 26. juunil oma elukohast Pärnus Riia maanteel lahkunud 82-aastase Berta asukohta. Naine võis Pärnust lahkuda Tallinna suunas.

Üks Hollandi tarbija rentis Tallinnas kolmeks päevaks auto. Mõned nädalad hiljem avastas ta, et tema krediitkaardilt on lisaks rendihinnale maha võetud veel 500 eurot. Rendifirma põhjendas seda sellega, et autoga on sõidetud mitteasfaltkattega teel. Samas ei tuvastatud autol ühtegi puudust.

Sel nädalal peetakse Eestimaa rahvusparkides noore looduskaitsja ehk Junior Rangeri kursused. Üks viiest kursusest on Matsalu rahvuspargis Metsküla algkoolis.

Eelmisel toetusperioodil 2007–2013 viidi LEADER-programmi rahaga ellu üle 7400 projekti. Toetust sai üle 3200 isiku.

Kodumaised muusikud on festivali jaoks kokku pannud eriprojekti hiljuti meie seast lahkunud legendaarse B.B. Kingi mälestuseks. Eriprojekti solistideks on Emil Rutiku, Evelin Võigemast, Jan Uuspõld ja “Eesti otsib superstaari” tänavuse hooaja pronksmedalimees Kristjan Kannukene.

Kaia Kanepi kohtub täna Wimbledoni tenniseturniiri avaringis Taipei esindaja Su-Wei Hseih'iga (WTA 130.).

Võrus peetud Eestimaa 26. Rukkilillemängudel võistlesid Haapsalu kergejõustikuklubi kaheksa tublimat kergejõustiklast, kes said neli medalit.

Reedel kell 23.51 teatati häirekeskusele Lääne-Nigula vallas Vedra külas teele kukkunud puust, mis takistas ühe sõidusuuna liiklust.

Pühapäeval kella 22 paiku löödi Risti alevikus Lõuna tänaval asuva maja trepikojas 43-aastast meest.

Eile kella 15.18 ajal juhtus liiklusõnnetus Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee 84,4. kilomeetril.

Täna jätkus maastikurattasari Marimetsa Kapp Cramo Palivere X rattamaratoniga.

Haapsalu Tarbijate Ühistu loosis reedel Kaubamaja fuajees välja viis õnnelikku, kes saavad kaks tasuta piletit Uriah Heepi kontserdile Haapsalus 22. augustil 2015.

Vasalemma rahvasprindil oli stardis 73 võistlejat. 14-st Läänemaalt sõitjast seitse lõpetas võistluse poodiumil.

“See näitus kinnitab Haapsalu mainet Eesti kunsti suvepealinnana,” ütles avamisel Eesti kunstnike liidu president Vano Allsalu.

Keskerakondlane Jaanus Karilaid tuletab sotsiaaldemokraatide esimehele Jevgeni Ossinovskile meelde, et jaanipäev on möödunud ning sotsidel on oma uue esimehe lubaduste kohaselt aeg hakata ellu viima muutuseid Eesti poliitikas. Eesti iive peab muutuma positiivseks ning palgavaesus kaduma.

Esmaspäevast kolmapäevani peetakse Haapsalus Eesti käsitööõpetajate seltsi “Aita”  ja Eesti tööõpetajate seltsi ühine suvekursus, mille jooksul õpitakse Haapsalule ja Läänemaale omast käsitööd.

Eile suri ootamatult egüptoloog Sergei Stadnikov (20. juuli 1956 Pärnu – 26. juuni 2015).

Kuu aega tagasi avatud Haapsalu esimene sušibaar Togo Sushi laseb esmaspäeval üles pildistada kõik oma toidud. Pärast fotosessiooni viiakse suši Haapsalu lastekodusse.

Pühapäeval peetakse Lääne-Eesti rannavollesarja teine etapp Haapsalu Beach. Võistlused toimuvad Haapsalus Paralepa rannas. Esimene etapp 14. juunil jäi mitmetel tehnilistel põhjustel ära.

Täna õhtul tuli Haapsalus mõnekümne minuti jooksul maha nii äge äikesevihm, et mitu linnatänavat jäi veel alla.

SEBE kaubamärgi all tegutsev bussifirma Eesti Buss sulgeb sügisest ainsa bussiliini, mis sõidab Haapsalu ja Tartu vahel.

Brüsselis Euroopa Liidu valitsusjuhtide üle kümne tunni kestnud ülemkogul jõuti täna öösel kokkuleppele, et riigid panustavad Vahemerekriisi lahendamisesse vabatahtlikult ja vastavalt oma võimekusele.

Eesti epeenaiskond, kuhu kuulub ka haapsallane Katrina Lehis, on jõudnud Euroopa mängudel finaali, teatas vehklemisliit.

Eile kella 23.50 paiku löödi Haapsalus Raudtee tänaval asuvas korteris 55-aastast naist. Politsei pidas teo toimepanemises kahtlustatavana kinni 59-aastase mehe.

Kolmapäeval avalikustatakse Haapsalu piiskopilinnuse pealinnuse rekonstrueerimise arhitektuurse ideekonkursi võidutöö.

Mercedes-Benz E200 põrkas kokku paremalt poolt lähenenud treilerile transporditava sõiduautoga Mercedes-Benz GLA 200 ja see samale platsile pargitud Mercedes-Benz ML 300-le.