pühapäev, 14 veebruar, kell 14:31:41
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

30-aastane alkoholijoobes Villy sõitis sõiduautoga Audi A6 Avant otsa kõnniteel liikunud 24-aastasele Jevgeniale.

Eesti epeenaiskond kindlustas tänu loosile juba enne viimast kvalifikatsioonipunktide kogumisel arvesseminevat MK-etappi Buenos Aireses pääsu Rio de Janeiro olümpiale, kirjutab Delfi.

Võistelda oli võimalik kolmes kategoorias: „Kuurortlinn Haapsalu“,  „Merekultuur Läänemaal“, kunstiliselt terviklik fotoseeria „Lugu merest“.

Täna lõuna paiku Pärnumaal reisibussiga toimunud liiklusõnnetuses sai esialgsetel andmetel viga kolm inimest.

Möödunud korral Rannarootsi keskusesse tuhandeid külastajaid toonud Omaturg tuleb taas. Seda juba sel homme, 14. veebruaril ehk sõbrapäeval.

Mitte iga üritus ei tõmba Haapsalu kultuurikeskuse suurt teatrisaali rahvast täis. Neljapäeva õhtul peetud Haapsalu linna algkooli Playback Show ajal jäi saalis istekohti isegi väheks.

Haapsalu linn tunnustas täna kultuurikeskuses pidulikul kontsert-aktusel eelmisel möödunud aastal silma paistnud haridus-, kultuuri-, sotsiaal-, spordi- ja noorsootöö valdkonnaga seotud inimesi ning ühendusi.

Maavanem Neeme Suur kirjutas täna pöördumise Läänemaa omavalitsuste volikogude poole. "Ma ei püüagi väita, et maakonna suuruse omavalitsusega mingeid probleeme kaasa ei tule," kirjutab Suur. "Probleemid tuleb kindlaks teha ja neile ühiselt lahendusi leida. Seda tööd tehaksegi läbirääkimiste laua taga. Ei ole aga mõistlik jätta ennast praegusel hetkel ilma valikuvõimaluseta."

Käivet õnnestus võrreldes 2014. aastaga säilitada samal tasemel (kasv 1%), puidu hindade langusest tingituna kahanes kasum 20%.

Veebruaris avas Haapsalus esinduse õigusbüroo “Õigus ja Kord”. Lisaks tavalisele õigusteenusele hakkavad büroo juristid Valeria Titova ja Katrin Kiisk siin pakkuma ka tasuta õigusabi.

Lõppeval nädalal andsid tooni negatiivsed majandusuudised. Esialgne hinnang neljanda kvartali SKP-le näitas, et eelmisel aastal aeglustus majanduskasv tugevalt. Värske ekspordi- ja turismistatistika kohaselt vähenesid nii kaubavahetus kui ka välisturistide külastused. Müügitulude langus ja tööjõukulude kiire tõus on sundinud ettevõtteid üle vaatama oma äriplaane, mida ilmestavad töötuse marginaalne kasv eelmise aasta lõpus ja esimesed suurkoondamised.

Politsei pidas täna öösel Karksi-Nuia kandis kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada autovarguses.  Hiljem sai politsei väljas kätte ka kolmanda vargusega seotud isiku. Kinnipidamisel mees vastupanu ei osutanud ja operatsioon on lõppenud, teatas politsei pressiesindaja.

Pühapäeval peeti Kiltsi lennuväljal vigursõiduvõistlus sõiduautodele. Võistlustrassi pikkus oli pea kilomeeter. Vaatamata lühikesele distantsile oli roolikeeramist üksjagu ja ühe vooru läbimine võttis nii mõnelgi mehel võhma välja. Võistluse korraldas koolipoiss Egert Jakobi koolipraktikana.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liikmed on reedel Läänemaa visiidil, mis hõlmab erinevaid kohtumisi ja arutelusid nii Haapsalu linnas kui Lääne-Nigula, Hanila, Martna ja Lihula valdades.

Harju-Risti – Riguldi - Võntküla teelõik saab edaspidi kiiremini lume- ja libedatõrjet, sest tee hooldusklassi tõsteti.

Täna päeval veerand kolme paiku vilkurite ja sireeniga Haapsallu sõitnud päästeauto läks appi politseile, kes vajas abi ühte korterisse pääsemiseks.

Valitsus otsustas tänasel istungil kiita heaks riigi kultuuripreemiate komisjoni ettepaneku ning määras riiklikud kultuuripreemiad pikaajalise väljapaistva tegevuse eest Jaan Kaplinskile, Ülo Vilimaale ja Veljo Kaasikule.

Valitsus otsustas oma tänasel istungil kiita heaks Eesti spordi nõukogu ettepaneku ja määrata riiklikud spordi elutööpreemiad Erika Salumäele ja Selma Multerile.

Reformierakonna poliitiku Tõnu Parbuse päevatöö on Haapsalu linnavalitsuse suhtekorraldus, nädalavahetustel nikerdab ta aga puust mansetinööpe. “Mingi hobi peab olema,” ütleb Parbus ise. Hobist on juba saanud ettevõte PuudWood.

Tulude deklareerimise peamised muudatused puudutavad lisandunud eeltäidetud andmeid ja maksuvaba tulu tõusu. Tuludeklaratsiooni saab e-maksuametis esitada esmaspäevast.

Eile alustati Kirbla - Rumba - Vana-Vigala riigimaante Vanamõisa-Rumba lõigul hoolde remonditöödega, teatas maanteeamet.

Läänemaalt pärit inimesi töötab PKC Keila tehases kokku 39, neist 15 on lapsehoolduspuhkusel. Täna teatas autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp, et sulgeb tuleva aasta märtsis Eestis tootmise ja koondab aasta jooksul 613 töötajat.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on PKC Eesti otsus sulgeda Keila tehas ja koondada 613 töötajat väga suur kaotus. Riik tagab kõigile koondatutele vajaliku toe uue töö leidmisel.

Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp sulgeb 2017. aasta märtsis Eestis tootmise ja koondab aasta jooksul 613 töötajat. Eestis jätkab PKC Grupp Euroopa ja Lõuna-Ameerika regiooni keskuse arendamist, mis annab tööd sajakonnale inimesele. Mullu sulges PKC thase Haapsalus ja pakkus osale läänlastest tööd Keilas.

Kui siiani pidid Soomes ehitusobjektil töötajad maksunumbri saamiseks külastama põhjanaabri maksuametit, siis nüüd saab selle enne ehitusobjektile tööle minekut kätte maksu- ja tolliameti Tallinna teenindusbüroost.

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis täna toimunud koosolekul noore ajakirjaniku, elutöö, multimeedia, parima venekeelse loo ning üleriigilise uudise, arvamuse ja olemusloo preemia nominendid.

Eesti vabariigi aastapäeva eel viibis kaitseminister Hannes Hanso visiidil Haapsalus. Ministrit saatis Lääne maavanem Neeme Suur, kes on ka Kaitseliidu Lääne maleva pealiku abi. Päeva lõpetas õdus õhtupoolik Haapsalu kultuurimajas.

Äripäeva portaal Meditsiiniuudised reastas võetud dividendide järgi üle 200 Eestis ettevõtet omava perearsti ning võrdles seda nende keskmise palgaga.

Eesti meistrivõistluste medalid A ja B vanuseklassile jagati nädalavahetusel Tallinnas. Haapsalu kergejõustikuklubi parima tulemuse eest hoolitses Kevin Sakson.

Nädalavahetusel peeti Rannarootsi Läänemaa meistrivõistlustel korvpallis neljas voor.

Lõuna-Läänemaa JK/Vatla JK 2006 aastal sündinud poiste ühisrinne tegi teist aastat krapsaka turniiri Kilingi-Nõmmes. Kui mullu sõideti Väikelinna Cup turniirilt koju võitjakarikaga, siis tänavu mängiti välja kolmas koht.

Laupäeval peeti Haapsalu põhikoolis piirkondlik bioloogiaolümpiaad.  Osalesid Metsküla algkool, Haapsalu linna algkool, Haapsalu põhikool, Oru kool, Virtsu kool, Ridala põhikool, Lihula gümnaasium, Nõva kool, Palivere põhikool, Taebla gümnaasium, Läänemaa ühisgümnaasium.

Riigikontrolli audit näitab, et kohalikud omavalitsused peaksid oma territooriumil olevatele ohtlikele ehitistele rohkem tähelepanu pöörama ja nõudma nende lammutamist või ohutuks muutmist.

6.-7. veebruaril 2016 müürisid ahvid kitse, võiks öelda, et Haapsalule iseloomulikult linnusemüüri. Kunstikooli aknal kargasid nii ahvid kui ka kitsed. Ja kohvikuvalgusesse kogunesid inimesed pimeduse ja udu eest pakku. Ühes neist jämmis TrubaTrumm eriti armsa publiku ees.

Möödunud nädalavahetusel, 6. veebruaril peeti Haapsalu spordihoones juunioride (U20) Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses. Läänemaad esindas viis noorsportlast.

Jõudes kohakuti veoautoga Volvo, mida juhtis 36-aastane Janek, paiskusid sõiduauto haagise koormast veoautole ette penoplasti pakid, mis lõhkusid veoauto kabiini, küljeklaasi ja peegli.

Homme, 10. veebruaril koguneb Tallinnas Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii, et valida välja noore ajakirjaniku, elutöö, multimeedia, parima venekeelse loo, ning üleriigilise uudise, arvamuse ja olemusloo preemia nominendid, teatas EALL.

Vormsil elav Elle-Mall Koppelmaa on 35 aastaga kogunud ligi 130 Vormsiga seotud klaasanumat, millest vanimad pärinevad 19. sajandist, vahendas "Aktuaalne kaamera".  Vormsi naise kogu on niivõrd eriline, et tõmbas ka Eesti klaasitööstuse ajaloo talletamise eest hea seisva Järvakandi klaasimuuseumi tähelepanu.

Tallinna Linnavolikogu esimehe Kalev Kallo lähedaste loal annab Keskerakond teada, et Kalev Kallo viibib Ida-Tallinna keskhaigla intensiivravi osakonnas. Tema seisund on raske, kuid stabiilne, kirjutab Delfi.

Raplas petud seitsme naiskonnaga “Raplamaa Cup Saalikarikas” oli osalejate poolest tugev. Paljudes naiskondades mängisid kas praegused või endised Eesti noortekoondiste liikmed.

Erinevaid trassialternatiive on võrreldud Taeblas ja Haapsalus. Taeblas on eelistatud õgvendatud ajalooline trass, Haapsalus nn Rohuküla otseläbimurre koos jaamahoone esise peatuskohaga. Peatuskohad on kavandatud Ristile, Paliverre, Taeblasse, Uuemõisasse, Kastani piirkonda, Haapsalu raudteejaama ja Rohuküla sadamasse.

Suure sula tõttu jäi Väiksel viigil suurejooneline Haapsalu vastlapäev ära. Kuid spordipidu ei jäänud pidamata - Wiedemanni gümnaasiumis said lapsed liugu lasta, mitmekesi ühel suusapaaril "suusatada", isegi suusahüppeid proovida.

Haapsalu linn tunnustab sel reedel, 12. veebruaril kultuurikeskuses pidulikul  kontsert-aktusel eelmisel aastal silma paistnud haridus-, kultuuri-, sotsiaal-, spordi- ja noorsootöö valdkonnaga seotud inimesi ning ühendusi.

Eesti turismifirmade liidu aasta turismiedendaja tiitlile kandideerivad ärimees Peter Hunt, Haapsalu linnapea Urmas Sukles ning sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juht Anton Pärn.

Ridala valla ja Haapsalu linna elanikud koguvad allkirju ühispöördumisele Ridala vallavalitsuse, Haapsalu linnavalitsuse ja maanteeameti poole kergliiklustee rajamiseks Haapsalu linnast Jõõdre külani.