kolmapäev, 1 oktoober, kell 02:54:10
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Oktoobri teisel nädalavahetusel toimub kohtumisõhtu Valdur Mikitaga ja perepäev, mis pühendatud Edgar Valteri 85. sünniaastapäeva tähistamisele. Mets ja loodus laiemalt on inspireerinud mõlemaid autoreid. Sellest tuleneb ka projekti nimi “Metsa poole”.

Haapsalu volikogu võttis reedel vastu teise lisaeelarve, milles on vähendatud planeeritud füüsilise isiku tulumaksu laekumist 95 000 euro võrra. Peamine põhjus on linna elanikkonna arvatust kiirem vähenemine.

Kaitseliidu Lääne maleva liige Raimond Lunev sai septembris Poolas peetud traditsioonilisel laskevõistlusel Snaiper parima eestlasena 14. koha. Läänlased kohtusid Poolas ka sealse vabatahtliku kaitseorganisatsiooni Liga Obrony Kraju juhtkonnaga.

Eesti Päevalehe Ärileht on intervjueerinud Tallinnast Haapsallu kolida soovivat Kaidit, kes ei leia siin sobivat kinnisvara.

Põllumajandusministeerium prognoosib Eesti tänavuseks teraviljasaagiks rekordilised 1,2 miljonit tonni, mida on 22 protsenti enam kui mullu. Keskmine teraviljasaak on tänavu 3,7 tonni hektari kohta, mis on samuti Eesti kõigi aegade parim tulemus.

Äripäeva värskes rikaste TOPis, mis järjestab 500 Eesti rikkaimat inimest, on ainus läänlane esisajas 25,4 miljoni euro suuruse varandusega 96. kohal olev Koit Uus. Palju ei jää maha Arne Veske (109. koht, 22,1 miljonit eurot).

29. septembril kell 15.15 teatati päästjatele tulekahjust Haapsalus Niine põigus, kus teataja sõnul põles elektripliit leegiga.

Septembris tuleb populaarseima börsipaketi valinud elektritarbijate arve neli protsenti väiksem kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi kasutajatel. Elektrilepingute portaali Energiaturg.ee teatel on elektri börsihinnal põhineva paketi valinud tarbijate hinnavõit üheksa kuu kokkuvõttes 15 protsenti.

Sügisel 1994 alustati Eesti jalgpalli liidu eestvedamisel ja maakonnasiseste turniiride läbiviiatega ainulaadset projekti Eesti noortespordis – spetsiaalselt maakoolidele mõeldud jalgpalliturniire.

Haapsalu linnavalitsus paigaldas metsakalmistu peavärava juurde välistendi kalmistu kaardiga.

Kuuldused sõja lõppemisest Ukrainas on endiselt tugevasti liialdatud - venelased ja nende kontrollimatud sõbrad ründavad täiel rinnal Ukraina armee positsioone, tehes seda nii raskerelvastuse, tankide kui ka jalaväe abiga.

Eile kirjutasime, kuidas kokk Henri Bekmann koos abilistega tegi Kõmsil Mihklipäeva laadal 12 meetri pikkust võileiba. Täna on meil ka tõendid, et Hanila valla ajaloo kõige suurem võileib sai valmis ja sündis süüa.

Homme tugevneb Eesti kohal kõrgrõhkkond. Ilm püsib sademeteta, sooja on päeval 9-14 kraadi.

Kolmapäeval, 1. oktoobril on maamaksu teise osa tasumise tähtaeg ning tulu- ja sotsiaalmaksu juurdemaksmise tähtaeg neil maksumaksjatel, kes olid 2013. aastal registreeritud FIEna või said kasu vara võõrandmisest.

Töötaja on esitanud avalduse  korraliseks ülesütlemiseks, etteteatamistähtajaga 30 kalendripäeva. Pärast avalduse esitamist on töötaja korduvalt jätnud täitmata oma tööülesanded, hilinenud tööle, lahkunud varem. Tööandja on töötajat mitmel korral hoiatatud sellise käitumise eest.  Töötaja väidab, et tööandja ei saa midagi teha, omapoolselt töösuhet lõpetada, kuna töötajal on juba avaldus esitatud.

Aasta algusest Haapsalus Lepa tänaval järelevalveta seisnud autolt varastati rattad, aku ja raadio koos kõlaritega.

26. septembril kell 13.20 teatati päästjatele tulekahjust Lääne–Nigula vallas Risti alevikus, kus teataja sõnul oli kahekordne puitmaja suitsu täis.

25. septembril kella 21 paiku löödi Haapsalus Kastani tänaval 14-aastast noormeest.

28. septembril kell 23.09 said päästjad teate tulekahjust Lihula vallas Valuste külas. Teataja sõnul põles kahekordne elumaja lahtise leegiga. 

Ööl vastu pühapäeva said Haapsalus kakluses kannatada kaks meest.

Postimehel õnnestus tutvuda Moskva Lefortovo rajooni kohtu määrusega 6. septembrist, millega Kohver võeti kaheks kuus vahi alla, määrus kirjeldab detailselt, milles FSB 43-aastast kaitsepolitsei ohvitseri süüdistab.

Kui seni on naiskodukaitsjad kudunud jõuludeks sõrmikuid ja sokke välismissioonil teenivatele Eesti kaitseväelastele, siis tänavu otsustati aidata neid, kes seda rohkem vajavad - ukrainlasi. Seekord ootavad naiskodukaitsjad kõigi kudujate abi. Läänemaa kudumid saab tuua Kaitseliidu Lääne maleva staapi.

ERR: Lindude sügisränne on haripunktis ja linnuvaatlushuvilistele jätkub põnevat aega veel paar nädalat. Tänavu on Läänemaal erakordselt palju sookurgi ja valgepõsk-laglesid, vahendas "Aktuaalne kaamera". Rände tippajal on Läänemaal ka 23 riigi ornitoloogid ja looduskaitsjad, kes arutavad kahlajate olukorda maailmas.

Täna postitas läänlane Marek Tammemaa Facebookis Haapsalu ja Läänemaa grupi lehele kolm fotot kassidest, kes on uputatud Valgevälja karjääri. Läänlase toimetusega võttis ühendust inimene, kes lubab maksta 100 eurot sellele, kes annab kasside tapja(te) leidmiseni viiva vihje. 

Rita Helisma pildistas Haapsalus Väikse viigi ääres hõberemmelga tüvel kasvavat ilusat, kuid puule ohtlikku seent väävlikut. ​

Justiitsministeeriumi 2015. aasta eelarve peamised prioriteeded on kohturegistrite maakonnakeskustesse viimise ettevalmistustega alustamine ja kohtureformiga jätkamine. Samuti võib järgmise aasta suurematest tegevustest välja tuua vanglatöötajate palkade tõstmise, teatas ministeeriumi pressiesindaja Katrin Lunt.

Sel nädalal valitsuse heakskiidu saanud riigieelarve eelnõu kasvatab kultuurivaldkonna rahastamist tänavusega võrreldes 19,7 protsendi võrra, eelarve kogumaht on 206,5 miljonit eurot. Kultuuritöötajaid ootab järgmisel aastal töötasukasv, noortetreenerid saavad sotsiaalsed garantiid.

Soome TV1 näitab esmaspäeval, 29. septembril kl 21.30-22.35 Ville Mäkelä värsket dokumentaalfilmi “Uus soomlane”, mis jälgib haapsallase Timo Tõnisma ja tema Somaaliast sõja eest põgenenud elukaaslase Maryani elu Soomes.

Täna peetud 41. Berliini maratonil jooksis umbes 40 000 spordisõbra hulgas ka 69 eestlast, kellest parima aja saavutas Stamina spordiklubi jooksja Tarmo Reitsnik (2:46.21). Teise tulemuse jooksis läänlane, Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik ajaga 2:51.54.

Hanila maapäeval peeti täna Kõmsil mihklipäeva laat, õpetati roose kasvatama ja valmistati Hanila valla rekordvõileib - 12 meetrit pikk ja puha laadal müüdud toidukraamist.

Haapsalu tüdruk Zinaida Smõtskova saavutas Põhjamaade meistrivõistlustel U-14 vanuseklassis teise koha, Carmen Lii Targamaa oli kolmas.

Kaia Kanepi pidas täna Pekingi WTA tenniseturniiril avaringi matši Maria Šarapova vastu ja pidi tunnistama kaotust kahes setis.

Eile õhtul kell 19.27 teatati päästjatele, et Pärnus Rääma ja Raba tn ristumiskohas, on inimene jões uppumisohus. Sündmuskohal selgus, et abivajaja on kaldast umbes 10 m kaugusel asuvas telliskivist tornis põrandaaugust vette kukkunud. 

Eile hilisõhtul jagati Disainiööl välja Eesti tootedisainiauhinnad Bruno. Parima autoridisaini kategoorias kandideeris finaalis ka haapsallane Martti Urma kahe tööga, kuid võitis Tarmo Luisu ühest kohast teise tõstetav valgusti-riidepuu “What?”.

Ööl vastu eilset kella 2.23 ajal Palivere lähedal juhtunud liiklusõnnetuses oli roolis lubadeta juht. Turvavööta juht paiskus üle katuse rullunud autost välja.

Ida-Ukraina konfliktipiirkonnas jätkus tuletegevus kõikides kriitilistes kohtades. Relvarahu ja Minski kokkulepete tagamiseks on läbirääkimistesse nüüd täiesti avalikult kaasatud ka Venemaa kaadrisõjaväelased. Viimane võib olla märgiks, et Kreml sooviks iga hinnaga olukorda stabiliseerida praegusel kujul ning vältida Ukraina poolt terrorivastase operatsiooni aktiviseerimist.

Kuigi Facebookis levib üleskutse aidata põlenud Taebla lasteaeda koristada, palub Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus appitulemisega oodata.

Tulekahju tagajärjel hävis ruum, millest põleng alguse sai. Lisaks sai veel kolm ruumi tule- ja veekahjustusi ning kogu hoones on suitsukahjustus.

Eile hilisõhtul kell 22.30 teatati päästjatele, et Taebla lasteaiast on näha suitsu ja leeki. Sündmuskohal selgus, et põles lasteaia ehitusjärgus oleva hoone tiivas üks ruum.

Kaitseministeeriumis kuulutati Euroopa keeltepäeva puhul välja kevadel alanud uute sõjandussõnade võistluse tulemused, millega leiti kokku seitse uut sõna ja sobivat vastet.

Lihulas selgusid käesoleva õppeaasta parimad Läänemaa koolid tütarlaste jalgpallis. Võistlesid 7.-9. klassi neiud ja turniirist võttis osa neli Läänemaa kooli.

1.oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise kontserdiprogrammiga. Sellega seoses on Läänemaal ja Haapsalus kokku neli kontserti, kus esinevad Klassikatähtedest tuntud karismaatiline flötist Pipilota Neostus ja organist Kristel Aer. 

Ööl vastu tänast, 26. septembrit sõideti Raplas pihta viiele parklas seisnud autole. Õnnetuse põhjustanud juht lahkus esmalt sündmuskohalt, kuid pöördus hommikul politseisse.

Sotsiaalministeerium plaanib anda PERHi juhtida ka Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse, ütles täna PERHi juhatuse esimees Tõnis Allik.

22. septembril õnnestus linnuvaatlejal Trinus Haitjemal Läänemaal Haeskas ära lugeda hõbehaigru rõngakood E12.  Matsalu rõngastuskeskusele teadaolevalt pole Eestis varem ühtegi hõbehaigru rõngast ära loetud.