reede, 28 november, kell 23:18:51
RSS vood Twitter Facebook Helista

Õõvafestival: Õudne muusika on nüüd ühel plaadil koos

Haapsalu õudus- ja fantaasiafestival andis välja õõvastava CD-plaadi.

HÕFF-i ametlik CD plaat sisaldab 17 pala, millest kümme on varem helikandjal ilmumata, kuus avaldatud limiteeritud helikandjail ja reklaamplaatidel ning üks näinud ilmavalgust välismaise muusikaajakirja boonusplaadil.

HÕFF-i plaadil on diktofoni lauldud lo-fi indiet, rõõmsa hooletusega logisevat post-punki, EBM-iliku kõlaga süntesaatoripoppi, tööstusraginaga teknot, avangardset halvaendelist tantsurütmi, hävingut manavat shoegaze´i, klassikaliste horrorhelide pahempidi keeramist, kriipivat tumedat electro’t, sünget trip-hop´i, süntesaatoriga saadetud sajatusi, industriaalsete saundide ja black metal puudutusega müramuusikat ning surma vältimatut saabumist kinnitavat ambient’i.

Iga looga liigub muusika järjest sügavamale pimedusse ja astub lähemale ohule, helged toonid asenduvad sumuste hallidega kuni lõpuks on pilkane pimedus varitseva kurjusega. Kusagil kaugel lööb kumedalt kirikukell, praksuvad pimeduse peletamiseks süüdatud lõkked ja taamalt kostab veel paari eksinud hilja peale jäänud linnu ahastav huik, kuid juba on kuulda ka lähenevate teispoolsuses elavate näljaste olendite ähvardavad kriisked. Meel keeldub veel reaalsust tunnistamast, aga süda juba aimab lõpu saabumist.

 

Plaadil lood:

01 Spice Mouse – The Whitest Vampire

02 Several Symptoms – Colder

03 Mimicry – Right Back Home

04 Opium Flirt – Ratatouille 3Pead remix

05 Cosmos Laguna – Underwaterwar

06 Robosapien – Red E v2

07 Tagasi tulevikku – Superpositsiooniline olek

08 Imandra Lake – Vajun instrumentaal

09 Aamen – Sudus

10 Shirubi Ikazuchi – The City Above

11 Hypnobooster – Istutame mõtteid

12 Forgotten Sunrise – Raisk, ma ütlen!

13 Morgue’s Last Choice – 71 Species

14 Milla – untitled

15 Edasi – Riders Of Apocalypse On Speed

16 Kirst – Cemetery On Fire

17 Spice Mouse – Veretasu


Share |

Kommentaarid

Uudised

18. Pimedate Ööde Filmifestivali pidulikul lõputseremoonial selgusid võistlusprogrammide parimad filmid, režissöörid ja näitlejad. 

Täna kuulutati Läänemaa noorte osaluskohvikus välja maakonna aasta noor. Kuue kandidaadi seast sai tunnustuse Berta Valdma.

Sel sügisel leiti Kõpu poolsaarest põhjapool laevateelt triiviv paat, mis jõudis Eestisse Rootsist. Paadi omanikule Krister Kjellinile oleks paadi transportimine Rootsi tagasi läinud kallimaks, kui paat väärt on ja seega otsustas ta loovutada paadi MTÜ Hiiumaa Vabatahtliku Merepääste Seltsile.

Eile kuulutati Lihulas välja Läänemaa 12 tänavust sädeinimest ehk kõige tublimad vabakonnategijad. Tunnustatuid oli igast vallast.

Haapsalu linnavalitsus alustas Paralepas uue elurajooni kruntide ettevalmistamist ning loodab need järgmisel aastal peredele müüa. Aselinnapea Peeter Vikman ütles intervjuus Vikerraadiole, et kruntide ettevalmistamise kulu peaks saama kaetud sealsamas langetatud puude müügist.

Riigihanke “Operaatori leidmine Sviby-Rohuküla-Sviby reisiparvlaevaliinile” võitis OÜ Väinamere Liinid poolt esitatud pakkumus hinnaga 238 eurot reisi kohta, mis oli madalaim pakkumus.

Kui Haapsalu tennisetäht Kaia Kanepi lahkus Eesti Tennise Liidu aastalõpupeolt aasta parima naismängija tiitliga, siis tema manchesteri terjer Bossu tunnustati aasta tennisefänni ja toetaja tiitliga.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi valimisest on mõned päevad möödas. Uueks kirikupeaks saab noor mees, 1973. aastal sündinud Urmas Viilma. Meie Tiit Salumäe valimiste teise vooru ei jõudnud, mis on kiriku kui institutsiooni ja peapiiskopiameti olemust arvestades üllatav. Miks nii läks ja mis võis olla Viilma edu põhjuseks?

Haapsalu ettevõtja Katrin Arrak avab tuleval nädalal vanalinnas “Hetkepüüdja” stuudio-poe, kuhu tulevad müügile ka tema vanemate, kunstnike Eevart ja Piibe Arraku maalid.

Ridala volikogu valis teisipäeval arengukomisjoni esimeheks võimuliidu Ühtne Ridala liikme Ott Liivlaidi. Opositsioonilise Reformierakonna fraktsiooni juht Reimo Nebokat kirjutab, et juhiks pidanuks saama reformierakondlane ja volikogu esimehe jutt, nagu oleks Reformierakond sellest ise loobunud, ei vasta tõele.

Läänemaa Arenduskeskus ja  advokaadibürooga Naur & Pärn OÜ korraldavad kolmapäeval Haapsalus kolmetunnilise lühikoolituse äririskide juhtimisest.

Valitsus volitas eilsel istungil kaitseminister Sven Mikserit allkirjastama jalaväe lahingumasinate CV90 ostulepingu Hollandi kuningriigiga. Tegemist on Eesti läbi aegade suurima kaitsehankega.

Täna tähistab 94. sünnipäeva Haapsalu linna aukodanik, kauane Haapsalu teatri Randlane näitleja ja lavastaja, Läänemaa teenekas kultuuritegelane maestro Erich Jaansoo.

Täna peavad Läänemaa koolinoored Pürksis osaluskohvikut, kus arutatakse seitsme teema üle. Teemasid saab jälgida ürituse Facebooki sündmuse ajajoonel.

Tallinnas Laagna teel Kiviku bussipeatuse läheduses, kus sõiduautot Toyota juhtinud 42-aastane Auliki sõitis otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud 11-aastasele Darjale ja 56-aastsele Olgale.

Eesti epeevehklemine on muutunud põnevamaks kui kunagi varem – koondisesse rebivad kuus epeeneiut ning konkurents ei puudu ka meeste seas, kirjutab Õhtuleht. Head võimalused naiskonda kuuluda on Haapsalu vehklejal Katrina Lehisel.  

Lions klubi, Rotary klubi ja Haapsalu linn korraldavad  7. detsembril kell 13.00 Haapsalu kultuurikeskuses jõuluetenduse linna lastega peredele. Vähekindlustatud pered pääsevad peole tasuta, ülejäänutele maksab pääse 3 eurot, millega saab kaasa kommikoti.

Septembris kodus poolsurnuks pekstud pisike Emily paraneb jõudsalt Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses, kuid isa sõnul selgub alles aasta jooksul, kas ta päris terveks saabki, kirjutab Õhtuleht. Väidetava peksja – Emily lihase ema Keiti – perekond aga ei usu, et ta oleks suutnud oma lapsega seda teha. 

Täna kuulutati Lihula kultuurimajas välja 12 Läänemaa sädeinimest. Sädemete sädeme tiitli sai Kristi Erkmann.

Ajakirjanik Kalle Muuli teatas täna TV3 saates "Kolmeraudne", et astub poliitikasse ja kandideerib erakonna Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nimekirjas kevadel riigikokku, vahendas ERRi uudisteportaal

24. novembril sõitis Haapsalu linnaliini nr 3 bussi ette jalgrattaga laps. Bussijuht pidi pidurdama nii järskult, et eakas bussireisija kukkus pingi alla.

Eile õhtul selgusid Kärdlas Lääne-Eesti Turismi aastakonverentsil regiooni 2014. aasta parimad turismiasjalised. A. Le Coq Muhu Väina regatt võitis Aasta Turismiarendaja tiitli. Aasta 2014 turismiteo esikoha võitis juulikuus avatud Lottemaa teemapark Pärnumaal. 

Täna andis valitsus justiitsministrile volituse allkirjastada 2. detsembril Strasbourgis Euroopa Nõukogu naistevastase ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsiooni ehk nn Istanbuli konventsiooni.

Haapsalu Rändurite klubi homse kohtumisõhtu külalised on tuntud rännumehed Hannes Hanso ja Kristjan Prii, kelle viimane jalgrattareis viis neid koos sõpradega läbi Aafrika. 

Laupäeval peeti Taebla spordihoones Läänemaa 2014. aasta karikavõistlused võrkpallis meestele ja naistele. Võitjaks tulid Kullamaa ja Hani.

25. novembril lahkus meie seast Haapsalu vapimärgi kavaler, elupõline koorijuht ja muusikaõpetaja Aasa Ellerhein. 

Keskkonnainspektsioon kontrollis koos politseiga eelmisel nädalal Kesk- ja Lääne-Eestis tegutsevaid metalli kokkuostjaid ja tuvastas mitmes kokkuostukohas seaduserikkumisi. 

ETV saatesarja "Meie inimesed" meeskond jälgis juuksur Edithit tema retkel Vormsi saarele ja tegi sellest telesaate.

PRIA kinnitas 24. novembril kolme liiki otsetoetuse tänavused ühikumäärad,  detsembris makstakse välja üle 108 miljoni euro.

Suvel saavad haapsallased koduõuel kaasa ümiseda “Living Next Door to Alice’it”, sest siin annab kontserdi legendaarne briti ansambel Smokie.

Esmaspäeval, 1. detsembril kell 9 algab taas harrastuspüügi kalastuskaartide taotlemine järgmiseks hooajaks, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

Tartus Fortuuna tänaval sõitis sõiduautot Audi juhtinud 27-aastane Oliver otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud 20-aastasele Johhanna Anettile.

Haapsalu Hoolekandekeskuse erivajadustega noored ja nende tegevusjuhendajad valmistusid sotsiaalmajas jõulunäidendiks. Vaata videost, kuidas lavastaja Aivo Paljasmaa noori juhendab. 

Kultuuriminister Urve Tiidus nimetas aasta kodanikuks 2014 tantsuõpetaja Ilma Adamsoni, kes on juhendanud ka Läänemaa rahvatantsurühma West.

Vastavalt tööplaanile võttis tarbijakaitseamet tänavu septembris ja oktoobris kauplustest testimiseks nii mänguasju kui ka keemiatooteid, et kontrollida nende ohutust tarbijate tervisele. Kokku avastas amet müügilt kaks ohtlikku toodet.

Reedel esitleti kohvikus “Haapsalu Raamat” Indrek Koffi uut lasteraamatut “Kirju koer”, mille pildid joonistas Haapsalu kunstnik Marion Undusk.

Aivo Paljasmaa lavastatud jõulunäidendis “Kuhu kadusid prillid?” teevad kaasa kuus Haapsalu, Ridala ja Risti erivajadustega noort ning nende tegevusjuhendajad. Osa noori elava Haapsalu Hoolekandekeskuses, osa kodus.

Aivo Paljasmaa lavastab Läänemaa erivajadustega noortega jõulunäidendit. Erivajadustega noortele on see mõnusaks meelelahutuseks, aga peale selle on see ka neid arendav tegevus.

Tänavu kolmandas kvartalis maksti töötasu rohkem kui kümnele tuhandele läänlasele, aasta tagasi oli neid alla kaheksa ja poole tuhande. Tööinimeste arvu kasvu taga võib olla suvel kehtima hakanud töötamise register, mille eesmärk oli vähendada "mustalt töötamist".

Homme sõlmivad Haapsalu linnavalitsus ja OÜ Hunt Kriimsilm lepingu, millega linn annab kuursaali viieks aastaks Hella Hundi pubi pidajale rendile.

Haapsalu ettevõtjate kohtumisel rääkisid kohvikupidajad, et vanalinnas pole avalikke käimlaid ning seepärast käivad inimesed kohvikute WC-des keha kergendamas. Vanalinnas võiks ka rohkem olla prügikaste.

“Linn toetab kohvikuid umbes 200 euroga,” lubas Urmas Sukles eilsel vanalinna ettevõtjate kohtumisel. Eelmisel aastal korraldasid kohvikupidajad linna toetuse kaasabil kümneid kontserte.

Haapsalu vanalinnas on 18. detsembril jõuluturg. Linnavalitsus ning vanalinna ettevõtjad veel arutavad, kus see korraldada. Variantidena on pakutud raudteejaama, kultuurikeskust, Lossiplatsi ja Karja tänava purskkaevu piirkonda.  

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX Kirikukogu valis täna, 26. novembril uueks peapiiskopiks Urmas Viilma. Üks neljast kandidaadist oli Lääne praost Tiit Salumäe.

Haapsalu linn alustas möödunud nädalal Paralepas Lõokese tänava rajamist. Kokku valmistatakse praegu ette üheksa pereelamu krunti, kuid planeeringuga on võimalik rajada 39  pereelamu-, 3 ridaealmu-, ja 2 korterelamu krunti.