Läänemaa orienteerumise meistrivõistlustel osales 42 sportlast

29. septembril peeti Nõval Läänemaa lahtisi meistrivõistlusi orienteerumises. Võistlusel osales 42 inimest, kes jagunesid seitsme vanusklassi vahel.

Võistlusklassid N-21, N-40, M-60 läbisid 5,2 km pikkuse raja, M-21 ja M-40 võtsid mõõtu 6,7 km ning MN16 ja N-60 2,3 km pikkusel rajal.

M-21 klassi parimad. F: OK Okas

Sel aastal oli noorte osalejate osakaal viimaste aastate madalaim. M-14 klassis oli kaks võistlejat ja kohad jagunesid järgmiselt: Siim Pello saavutas esimese koha ajaga 00:21:40 ja teise koha Kaur Nellis (+05:25). Tüdrukutest oli N-14 klassis osaleja ainult Karen Loorens, kes orienteerus ajaga 00:21:27.

M-21 võistlusklassis oli üle pika aja rohkelt osalejaid ja konkurents tänu sellele tihe. Meistritiitliga tunnustati Anti Sulaveed, kelle aeg oli 00:38:42. Teise koha saavutas Alo Säkk (+04:12) ja kolmanda koha Meelis Laurimaa (+09:19).

N-21 klassi kolmikvõit tuli läänlastele. Meistritiitli pälvis Getter Säär ajaga 00:49:48, teise koha saavutas Kaja Loorens (+03:43) ja kolmanda Grete Kindel (+04:34).

M-40 klassis võitis esimese koha Meelis Merenäkk ajaga 00:44:17, teise koha sai Martin Aunin (+02:59) ning kolmanda koha Raivo Pellja (+04:35).

N-40 klassis saavutas esimese koha Maari Idnurm ajaga 00:54:43, teine oli läänlane Marika Meister (+00:41) ja kolmas Anu Poopuu (+01:15).

Ka M-60 klassis oli üle pika aja arvukalt osalejaid. Esimesele kohale orienteerus Jüri Rokko ajaga 00:41:25, Oleg Podlipski oli teine (+06:54), Peep Koppel kolmas (+09:54).

Rajad planeeris ja märkis maastikule Aivar Leht.

Kui hommikul sadas vihma, siis võistluse alguseks tuli päike välja, mis muutis osalejate tuju vägagi rõõmsaks. Nõva metsad on alati meeldiv keskkond orienteerumiseks, eriti kui need on sügisvärvides ja vahelduvad merevaadetega.