Kevin Sakson võitis Eesti meistrivõistlustel kettaheites pronksmedali

Kadrioru staadionil peeti nädalavahetusel Eesti meistrivõistlusi kergejõustikus. Võistlustules oli mitu meie maakonna kergejõustiklast. Esindati kas oma kasvatajaklubi või oldi võistlustules praeguse koduklubi eest, tehti seda igati väärikalt.

Kevin Sakson on sel hooajal on U20 vanuserühmas näidanud kettaheites ja kuulitõukes väga häid tulemusi. Eesti omavanuste nende alade parim jõudis Euroopa U20 vanuseklassi meistrivõistlustel kuulitõukes koguni esikaheksasse. Lisaks heitis ta Eesti noorte meistrivõistlustel 1,75 kg raskust ketast kolmel korral üle 60 meetri, jõudes oma tulemusega absoluutsesse Euroopa omavanuste tippu.

Nädalavahetusel tuli esimene medal ka täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel. Meeste kettaheites saavutas Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlane tulemusega 51.71 pronksmedali. Võistlusest võttis osa kogu Eesti paremik, eesotsas Doha maailmameistrivõistlusteks valmistuva Martin Kupperi ja olümpiavõitja Gerd Kanteriga.

Selles võistluses juhtus nii mõndagi. Peafavoriit tiitlile Kupper põles täielikult läbi ja kolme katsega tulemust kirja ei saanudki. Seega võitis oma 13. Eesti meistritiitli Gerd Kanter ja meie noormees tõusis pronksile. Kusjuures Kevin näitas kõva võistlejanärvi, heites parima tulemuse viimases, kuuendas heitevoorus. Lisaks võistles Kevin Sakson ka kuulitõukes, saavutades seal 15.50-ga 6. koha.

Meeste kuulitõukes tegi kaasa veel kaks Läänemaa meest. Kaks nädalat tagasi Lihulas oma isikliku rekordi 17.30-ni viinud 42-aastane Fred Vali ja kunagi kuuli ka üle 18 meetri tõuganud Karl Koha. Üheksast kuulitõukajast olid koguni kolm meie meest, seega kolmandik atleetidest olid Läänemaa mehed.

Frerd Valil seekord võistlus nii hästi ei õnnestunud, tulemus 15.82 andis Haapsalu KJK sportlasele Eesti meistrivõistluste 5. koha. Karl Koha tõukas 14.60 ja see andis praegu Audentese Spordiklubi esindavale sportlasele 7. koha.

Meeste odaviskes nägi kodupublik praegust maailma esinumbrit. Magnus Kirt viskas kolmandas voorus 87.57 ja võitis Eesti meistritiitli. Väga hea võistluse tegi ka Noarootsist pärit, Audentese SK esindaja Erki Mitman. Ta suutis tihedas konkurentsis visata 64.93 ja tasuks väga kõrge 4. koht.

Läänemaa oli esindatud ka jooksjatega. Lääne-Nigula sportlane, Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi värve kaitsev Greete Lehemaa lõpetas naiste 5000 meetri jooksu esitosina. Talle näitas finišikell 20.24.31.

Meestest tegi 3000 meetri takistusjooksus väga sitke etteaste Jooksuklubi Tempo sportlane Igor Skatško. Viies koht tuli ajaga 10.01.84. Isiklikule rekordile jäi  sportlane alla vaid kolme sekundiga.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.