Virtsu maanteejooksu võitsid Anu Teppo ja Martin Tarkpea

Juulikuu teine nädalavahetus tõi Virtsu palju jooksusõpru. Peeti esimene Virtsu Merepäeva maanteejooks. Jooksu mõttest teostamiseni läks kokku terve aasta.

Maanteejooksu peakorraldajad, selle kooli vilistlane Aare Kesamaa ja kunagine sama kooli õpetaja Jaanus Getreu panid kokku meeskonna, kes ürituse väga hästi läbi viisid. Maanteejooksule tuli kokku 56 spordisõpra, neist 22 olid õrnema soo esindajad. Kokku oli sportlasi 30 klubist või koolist. Väga südantsoojendav oli tõsiasi, et starti tuli koguni 12 Virtsu oma kooli vilistlast. Lääneranna vallast oli stardis 11 jooksjat.

This slideshow requires JavaScript.

Jooks toimus nii noortele, kellel tuli läbida 5-kilomeetrine distants kui ka täiskasvanutele, kelle jooksumaa pikkuseks oli 10 kilomeetrit.

Jooks kulges sportlastele huvitaval trassil. Läbida tuli distants nii alevis sees, kus tänavatele kogunenud pealtvaatajate ergutuste saatel said jooksjad jõudu juurde. Samuti viis jooksutrass sportlased alevist välja, kus mööda vana raudteed ja tammiteed said nad joosta imeliselt kaunis looduses, kus neid kosutas mereõhk.

Nii start kui ka finiš olid Virtsu kooli ees, seega pealtvaatajatele olid jooksu olulisemad hetked kenasti nagu peopesal. Virtsu kooli juures oli küll vist viimati nii palju inimesi vaatamas möödunud aastal auväärse õppeasutuse sünnipäeval.

Kell 11 anti start noortejooksule. Starti tuli 13 noorsportlast. Nii noorjooksjad kui ka täiskasvanud lähetas teele Virtsu spordi au ja südametunnistus, 88-aastane spordiveteran Martin Vänt. Jooksule läinud 15-aastased ja nooremad jooksusõbrad olid ennast enne kenasti jooksukorda seadnud ja distantsil hakkas juhtuma kohe tõeline spordivõistlus.

Noormeestest haaras liidriohjad S Nord esindaja Kevin Jõesoo, kes hakkas kerima tempot, mis teistele üle jõu käis. Temale lõpuks ka jooksu võit, ajaks 18.15,1.

Järgmistele kohtadele oli aga väga pingeline võistlus. Kogu jooksu vältel vahetusid kohad teisele ja kolmandale kohale. Lõpuks oli kõige rohkem jõudu Kristen Meieril ja Markkus Aleksander Saarel, nemad noppisid madalamad poodiumiastmed. Ajad vastavalt 22.19,8 ja 22.27,2.

Napp minut peale kolmandat kohta tulid meie oma poisid, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi noored Kenneth Lomp, Paul Lomp ja Timmo Kaasik. Kusjuures Kenneth edestas oma vanemat venda võitluses neljandale kohale 4,8 sekundiga.

Parim neiu oli Elerin Meier. Temale andis võidu aeg 29.53,5. Teiseks jooksis ennast Kõmsi algkooli sporditüdruk Kai Urb.

Viisteist minutit pärast noortejooksu läksid oma 10-kilomeetrisele distantsile 25 mees ja 20 naisjooksjat. Täiskasvanute jooksust osavõtjate hulgas oli palju neid jooksjaid, kes Eesti maanteejooksudel kõrgeid kohti noppinud. Lisaks sportlased, kellele rahvasport ja liikumine ning võistlus iseendaga just esmatähtsad.

Esimeses vaheajapunktis tuli meestest liidrina Martin Tarkpea ja naistest Anu Teppo. Vahed olid väikesed ja esikaheksasse mahtusid ka meie oma valla parimad Martin Murre ja Martin Teppan.

Jooksu teises pooles, vanal raudteel ja raudteetammil, hakkasid terad sõkaldest eralduma. Õige tempovalik ja muidugi ka suurem treenitus olid need, mis lõppjärjestuse otsustasid. Siis tuli rajalt teade, et peatselt on finišisse jõudmas maantejooksu liiderduo. Rahvas pani ennast liidrite vastuvõtuks valmis. Martin Tarkpea Anu Jooksutrennidest ja Kaupo Uuetoa SK Jooksupartnerist keerasid kooli nurgast lõpusirgele koos. Lõpp oli võimsam aga Martinil ja ajaga 35.23,7 kirjutas ta oma nime selle jooksu ajalukku. Kaupo Uueto lõppajaks märgiti 25.29,9.

Ka kolmandat meest ei tulnud kaua oodata. Hannes Normak lõpetas ajaga 35.46,0. Esikuuikus lõpetasid veel Margus Luhtoja, Janos Usin ja Innar Sepp.

Esimene naine, Anu Teppo klubist Anu Jooksutrennid oli üldjärjestuses viies. Naiste võitja sai ajaks 37.51,3. Teisena oli naistest finišis Klarika Kuusk, temal klubiks Treeningpartner ja ajaks 41.08,1. Kolmandaks tuli Eve Kitvel Eesti Energia Spordiklubist. Pronksise autasu sai ta ajaga 43.32,5. Esikuuikusse mahtusid veel Mariliis Pikkar, Irina Kirš ja Kadi Ruut.

Eraldi premeeriti veel Virtsu ja Lääneranna valla parimaid sportlasi. Naistest oli parim Virtsu jooksja Mariliis Pikkar ja meestest Talis Lepp. Lääneranna parimad olid naistest Mariliis Pikkar ja meestest Martin Murre.

Jooksu korraldajad tänavad kõiki, kes aitasid Virtsu 1. maanteejooksu õnnestumisele kaasa. Lisaks suur tänu kohtunikele-vabatahtlikele ja suur tänu pealtvaatajatele. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.