Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustelt tuli Haapsalu sportlastele veel neli medalit

Rakveres toimusid nädalavahetusel Eesti noorte meistrivõistlused kergejõustikus. Neli päeva kestnud võistlustel tuli viie vanusegrupi peale starti üle 900 noorsportlase enam kui 50 Eesti kergejõustikuklubist.

Kahel viimasel päeval võistlesid U14 ja U16 vanusegrupi sportlased. Meie maakonda esindasid viis sporditüdrukut Haapsalu Kergejõustikuklubist ja kolm noormeest Läänemaa Kergejõustikuklubist.

Kolm Haapslau KJK medalivõitjat treener Kaja Ladvaga. F: Erakogu

Kahe medalivõiduga rõõmustas poolehoidjaid ja ennekõike oma treenerit ja iseennast U16 sportlane Maily Märss. Kaks medalivõitu saavutas ta kettaheites ja kuulitõukes. Kettaheites suutis ta 0,75-kilose heitevahendi paisata 33.53 meetri kaugusele, mis andis hõbemedali.

Pronksine autasu tuli kuulitõukes. Kolmekilost raudmuna tõukas ta 12.17 ja oli sellega kindel medalivõitja. Esikümnesse jõudis noor kergejõustiklane veel 100 meetri tõkkejooksus, kus ajaga 16.00 tuli seitsmes koht.

Väga kõrgetasemeline oli neidude kolmikhüpe, milles Mailyl tuli leppida tulemusega 10.34 ja 12. kohaga. Selles võistluses mahtusid näiteks 3.- 15. koha omanikud 94 sentimeetri sisse.

Maily Märss sai edukate esinemiste eest ka kutse Eesti koondisse võistluseks Balti noorte maavõistlusel.

Taas tõi tiitlivõistluselt medalivõidu Emma Kathrina Hein. Paar nädalat tagasi TV10 Olümpiastardi vanemate tütarlaste mitmevõistluse võitja tõi medali U16 vanusegrupi 300 meetri tõkkejooksus. Ta lõpetas distantsi ajaga 38,30, mis andis pronksmedali. Lisaks sai ta veel kaks 5. kohta. Teivashüppes ületas ta 2.80 ning odaviskes tulis see väga korraliku tulemusega 38.99. Ka Emma Kathrina Hein arvati Balti maavõistluseks Eesti noorte kergejõustikukoondisse.

Kolmas medalivõitja oli U14 klassis võistlev Karen Loorens. Ta tegi medaliväärilise võistluse teivashüppes, kus ületas 2.30. Kõrgust hüppas ta 1.48 ja saavutas kõrge 7. koha. Üheteistkümnes oli ta kolmikhüppes, hüpates tulemuseks 8.99.

Annely Bankier jooksis U16 vanusegrupi 300 meetri tõkkejooksus ennast esikümnesse, tulemuseks 51,49. See andis 9. koha.

Neidude U16 vanuseklassi hüpetes esines hästi Kleer Jaani. Kaugushüppes saavutas ta määrustepärase tuulega kirja 5.02 ja see andis 50 hüppaja hulgas 15. koha. Kolmikhüppes, kus käis ülitihe rebimine kõikide kohtade pärast, läks tal protokolli tulemusega 10.23 ja 14. koht. Ka tema jooksis 300 meetri tõkkeid, ajaga 53,33 tuli 14. koht. Nimetatud Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlaste treener on Kaja Ladva.

Läänemaa Kergejõustikuklubi oli esindatud kolme spordipoisiga. Parima tulemuse tegi Kevin Leemets, kes sai poiste U14 vanusegrupi kuulitõukes tulemusega 9.50 8. koha. Eesti meistrivõistlustel tervelt meetriga oma marki parandanud sportlane koges ebaõnne kettaheites. Kettakaar, mis viinuks noore esitosinasse, maandus mõni sentimeeter sektorist väljas.

Timmo Kaasik ja Stefan-Lauri Mölder olid esindatud jooksurajal. Timmo oli poiste U14 vanusegrupis 12. koha omanik 1500 meetri jooksus. Ajaks talle 6.18.77.
Stefan-Lauril oli aga poiste U16 grupis vaja läbida 2000 meetrit. Ta sai 11. koha, ajaks 7.46,58. Poiste treener on Jaanus Getreu.

Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlused on selleks aastaks lõppenud. Kuid juba üheksa päeva pärast on noortel ees uhiuue rajakattega Pärnu rannastaadionil peetavad Rukilillemängud.