TENNIS: Kalju Aigro oli edukas Pärnus, Maily Märss Soomes ja Patrik Rainer Kaljula Tabasalus

Soomes Nastolas Tennis Europe U16 turniiril pääses Maily Märss esimest korda põhiturniirile ja sai seal ka oma esimesed võidud. Üksikmängus võitis Maily soome mängijat Lotta Nurmineni 6-3, 6-3 ja pääses 16 parema hulka.

Seal tuli vastaseks esimesena asetatud vene mängija, hilisem turniiri võitja Darya Zykova, kellele Maily kaotas 1-6, 2-6. Paarismängus koos Angelina Zhumadilovaga oli Maily esimeses ringis samuti võidukas soome paari Alexandra Kala/Ella Saloneni üle 6-1, 6-2, pääsedes 8 parema hulka.

Veerandfinaalis tulid vastasteks samuti esimese asetuse saanud ja hiljem turniiri võitjateks tulnud taani-soome paar Zoe Du Pasquier Jensen/Sade Scharlin. Peale tasavägist esimest setti pani esimene asetus oma paremuse maksma ja Maily/Angelina pidid leppima kaotusega 3-6, 1-6.

16 parema hulka jõudmine üksikmängus ja veerandfinaali jõudmine paarismängus on Maily seni parimad tulemused Tennis Europe noorteturniiridel.

Pärnus toimunud ITF seenioride turniiril Nordic Seniors Light Night oli suurepärases hoos Kalju Aigro. Ta sai kõigepealt kaks väärt võitu soomlaste üle, kallutades mängud otsustavates settides enda kasuks. Esmalt alistas Kalju Curt Seleniuse 3-6, 6-4, 7-6(5) ja seejärel Pekka Immeli 0-6, 6-1, 6-4. Seejärel tuli finaalvastaseks igipõline rivaal Ants Sepp, kelle üle Kaljul veel võit puudus. Seekord see lõpuks tuli ja turniirivõidu vormistas Kalju numbritega 7-5, 2-6, 6-2. Selleks kulus aega 3 tundi ja 50 minutit.

Tabasalus peetud Eesti Noorteliiga II turniiril mängisid hästi Patrik Rainer Kaljula ja Keven Ungert. Patrik jõudis finaali alistades esimeses kahes ringis oma vastased 6-0. Veerandfinaalis mängis ta üle Johannes Tampere 7-5 ja poolfinaalis peale võrdset mängu Klim Paškovi 7-6(5).

Finaaliks enam jõuvarusid ei jätkunud ja kaotus Ken Inkilt tuli tulemusega 1-6. Keven sai esimeses ringis loobumisvõidu, kaotas teises ringis Patriku finaalivastasele Ken Inkile 1-6 kuid lohutusturniiril võttis järjest kolm võitu ja pääses finaali. Finaalis tuli vastu võtta kaotus Robin Luigelt 2-6.