Kevin Sakson tuli kahekordseks Eesti karikavõitjaks

Tallinnas, Kadrioru staadionil peeti eile Eesti noorte karikavõistlusi kergejõustikus. Läänemaalt võtsid osa Haapsalu kergejõustikuklubi sportlased Anna-Maria Vjazemski ja Kevin Sakson, kes tegid mõlemad kaasa kahel alal.

Kui mõlemad noored oli edukad eelmisel päeval peetud Läänemaa meistrivõistlustel, siis sama suutsid nad ka Eesti karikavõistlustel.

Kevin Sakson. F: Martin Vänt

Eriti edukaks kujunes võistlus Kevin Saksoni jaoks. Eesti omavanuste parim heitja-tõukaja kaitses oma trooni ka sel võistlusel. Kuulitõukes suutis ta 6-kilose raudmuna tõugata 18.34 ja 1,75 kg raskust ketast heitis 58.33.

Esimesel alal edestas ta hõbedameest rohkem kui kolme meetriga, kettaheites aga oli edu teise koha võistleja ees koguni üle 11 meetri. Kuulitõuke tulemus jäi mais tõugatud isiklikule rekordile alla vaid ühe sentimeetriga.

Seevastu kettaheitetulemus on noormehe uus isiklik rekord. Mis veelgi tähtsam – mõlemal alal on Kevinil nüüd täidetud U20 Euroopa meistrivõistluste normatiivid. Euroopa parimad selgitavad selles vanuses medalivõitjad 18.-21. juulil Rootsis, Boras.

Anna-Maria Vjazemski tegi väga hea etteaste 100 meetri tõkkejooksus. Ajaga 14.97 saavutas ta selles jooksus hõbemedali. See on sportlase hooaja tippmark, isiklikust rekordist jäi puudu vaid 0,04 sekundit. Teise alana võttis ta ette kõrgushüppe, kus tuli 1.58-ga üheteistkümnendaks.

Karikavõistlustel tuli starti 323 noort kergejõustiklast 32-st Eesti kergejõustikuklubist. Eesti noorte karikavõistlused on kergejõustikuvõistlus, kus koos võistlevad U16, U18 ja U20 vanusegrupi sportlased. Tehnilistel aladel sooritatakse võistlus U20 vanusegrupi vahenditega. Seega on Eesti noorte karikavõistlused kõige tugevam jõuproov, sest koos võistlevad kolme vanuseklassi parimad sportlased.

Juba juuni lõpus saame nii Saksonit, Vjazemski kui ka teisi meie paremaid kergejõustikunoori näha võistlemas Rakveres peetavail Eesti noorte meistrivõistlustel.