USS Security tänas Haapsalus poevargad tabanud kolme noormeest

USS Security Eesti andis kolmele noormehele tänukirjad, kes pidasid julge ja kiire tegutsemisega kinni 18. mail Haapsalus vargagrupi liikme. Varastatud alkohoolsete jookide väärtus oli 270 eurot.

Kevadisel laupäevasel päeval märkas kaubamaja turvatöötaja, et kahtlaselt käituvad mees ja naine täitsid külluslikult ostukorvi kallite jookidega ning väljusid seejärel poe sissepääsust. Turvatöötaja jooksis meesterahvale järele, kuid põgeneja jalad olid väledamad.

Kahtlustatava põgenemist märkas 16-aastane Carl, kes asus varast jälitama. Põgenemise käigus viskas pageja ostukorvi peagi maha. Varga põgenemist märkas ka Roland, kes jooksis kõigepealt oma rollerini, pani kiivri käest ja asus koos sõber Raigoga kahtlusalust jälitama.

Raigo viskas kiirema tempo saavutamiseks jalast sandaalid. Varga algselt 20-sekundilisest edumaast ei piisanud sprinterite eest pääsemiseks. Noormehed andsid kahtlustatava politseile üle. Hiljem selgus, et sama varaste seltskond oli ka teistes Haapsalu kauplustes varastanud suurte summade eest.

Tavaliselt avastatakse ülal kirjeldatud kuriteod hiljem videomaterjali analüüsides. Seekord läksid asjad teisiti tänu tähelepanelikule turvatöötajale ja julgetele noormeestele, kelle tegu väärib kõrget tunnustust. Üldjuhul vaatavad tavakodanikud sündmuste arengut pealt. Haapsalus on olnud mitmeid varasemaid juhuseid, kus kaubamaja turvatöötajale on tulnud appi tublid noored mehed. Tänu abilistele on peetud paharetid kinni. Sellega anname Haapsalus kurikaeltele signaali, et siin hoitakse kokku ja vahelejäämine võib tulla ootamatult.

Väikeses ühiskonnas on ühtehoidmine võtmetähtsusega. Läänemaa väikeses kogukonnas on vaja üksteist rohkem toetada. Seetõttu kutsus USS Security kohalik esindaja Tiit Moor möödunud laupäeval kangelased kohvikusse, et avaldada neile tunnustust ja uurida, mis pani mehed nii vapralt tegutsema.

Kohvikusse saabusid rõõmsailmsed ja sirge rühiga noormehed. Carl tegeleb taipoksiga aktiivselt kolm korda nädalas, Raigo on tugev maadleja ja põllumees Martnast ning Roland on tegelenud samuti maadlusega. Martna ja treener Tiit Seitoni nimi andis selguse, kust pärines meeste julge käitumine. Sport tekitab mehes enesekindluse ja sealt tuleb ka valmisolek sekkumiseks. Noormeestel oli saavutatust hea tunne, mis andis värvi ühte päikselisse päeva. Loodetavasti innustab kogetu neid ja ka teisi tulevikus abi pakkuma.

Aidata on hea tunne ja turvatöö ilusamad hetked on siis, kui saad olla abiks. Suur tänu, Carl, Raigo ja Roland, julge sekkumise eest!

Tiit Moor
USS Security Eesti AS

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.