Nõval põles talguteks tellitud konteineris praht

4.mail kell 18.53 said päästjad väljakutse Nõvale Rannakülla, kus talgutööde tarbeks tellitud konteineris oli põlema süttinud praht. Ehitusjäätmete ja prügi jaoks tellitud metallist konteineris olnud tulekahju tekkepõhjust pole teada. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.03.

F: Nõva päästekomando

6.-10. mail kontrollib Päästeamet tuleohutusnõuete täitmist majutusasutustes. Reidil keskendutakse tuleohutuse vaatest kõige olulisematele nõuetele: majutusasutustes peab igapäevaselt olema tagatud tulekahju varane avastamine ning ohutu evakuatsioon. Majutusasutuse külastajal peab olema kindlus, et ta majutub ohutus kohas.

Päästeametil on evakuatsiooninõuete rikkumise osas täisleppimatus ning igasuguse olukorra kohta, mis seab ohtu hoones viibivad isikud alustatakse väärteomenetlus. Tuleohutusnõuete eesmärk on säästa inimeste elu tuleõnnetuse korral.

JÄRVAMAA

4. mail

– kell 6.45 teatati häirekeskusele sõiduki tulekahjust Järva vallas Kapu külas. Kraavis põles sõiduauto, kuid auto omanikku ei olnud läheduses. Möödasõitja püüdis sõidukit kustutada, kuid kuna auto mootor oli veel soe ning bensiinipaak lahti, kutsuti päästjad. Tulekahju kustutati kell 6.55.

– kell 7.37 said päästjad väljakutse tulekahjule Paide linna Pärnu tänavale. Teataja sõnul tuli korteri aknast suitsu ning suitsuandur töötas. Korteris olnud naisterahva sõnul sai põleng alguse elektriseadmest ning ta suutis põlengu ise kustutada. Päästjad kontrollisid olukorra üle ning ventileerisid ruumid. Päästeamet soovitab üle kümne aasta vanused elektriseadmed võimalusel välja vahetada. Samuti tuleb seadmeid ohutuse tagamiseks aeg ajalt tolmust ja muust kergesti süttivast mustusest puhastada. Kindlasti tasub kodus käepärast hoida pulberkustutit, millega algjärgus tulekahju on lihtsam kustutada. Pulberkustutiga on ohutum kustutada ka elektriseadmeid.

PÄRNUMAA

4. mail

– kell 11.24 toimus Pärnu linnas Lääne tänaval intensiivne tahmapõleng ning päästjad kutsuti seda kustutama. Tulekahju likvideeriti kell 12.23. Päästeamet soovitab ka kevadel lasta korstnapühkijal eramu kütteseadmed üle vaadata, sest vajalik on hoone küttesüsteem sisepindadele kogunenud tahmast puhastada. Väljastki tuleb kütteseade kriitilise pilguga üle vaadata, kas see on talve tervelt üle elanud või vajab pottsepa parandustöid.

– kell 13.30 teatasid pealtnägijad, et Pärnu linnas Nikolai tänaval asuva maja hoovis olid alaealised üritanud põlema panna hoone trepimademe tugiposti. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.46.

– kell 21.54 teatati häirekeskusele põlengust Lääneranna vallas Mõisakülas. Karjamaal põles kuur, mis päästjate saabumise ajaks oli tules praktiliselt hävinenud. Tulekahju likvideeriti kell 22.23. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada.

5. mail kell 01.10 teatas pealtnägija häirekeskusele tulekahjust Tihemetsa alevikus Elamukvartali teel, kus vastasmaja korstnast tuli sädemeid. Päästjad selgitasid välja, et köeti kaminat ning sellest oli tekkinud tahmapõleng. Lisaks oli kaminaukse klaas katki ning küttepuud laotud vastu kaminat. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad likvideerisid põlengu kell 01.53 ning tegid elanikele selgitustööd tuleohutusest.

RAPLAMAA

5. mail kell 22.12 teatati häirekeskusele korstnapõlengust Kehtna vallas Kehtna alevikus Staadioni teel. Korteriomanik küttis pliiti ning korstnast lõid leegid välja. Päästjate saabudes enam leeki ei olnud, kuid korstna sees toimus veel vähesel määral tahma põlemist. Päästjad kontrollisid olukorra üle ning instrueerisid inimesi kütmise ja küttekollete hooldamise kohta.

SAAREMAA

4. mail kell 20.57 said päästjad väljakutse Saaremaa valda Taritu külla. Päästjate saabudes põles saun suurusega 4 x 6 meetrit. Tulekahju kustutati kell 23.16. Sauna omaniku arvates võis tulekahju alguse saada elektrikilbist.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.