Lihulas alustab teist aastat noorte kümnevõistlus

29. aprillil alustab Lihulas teist aastat toimuv noortele kergejõustiklastele mõeldud kümnevõistlus. Lääneranna valla koolide spordilastele mõeldud spordiüritus peaks esmaspäeviti Lihula staadionile kokku tooma hulgaliselt noori. Eelmisel aastal võttis esimesest kümnevõistlusest osa 42 võistlejat.

Nagu igas mitmevõistluses oli siingi eneseületusi ja ka katkestamisi. Tulemuse sai lõpuks kirja 30 sportlast. Mis noorte kümnevõistlus täpselt on?

Kokku viiel esmaspäeval tulevad noored staadionile, et iga kord mõõtu võtta kahel kergejõustikualal. Kokku on kavas seega kümme kergejõustikuala. Mõõtu võetakse kiirjooksudest keskmaajooksuni, hüpetest tõugete ja heideteni. Noorematel on kavas näiteks kettaheite asemel pulgaheide.

Arvesse läheb kümnest alast kaheksa paremat. Noorsportlane peab lõpptulemuse saamiseks kirja saama seega vähemalt kaheksa ala.

Korraldajatena oleme arvestanud kaugemal paiknevate koolide, teiste huvialaringide ja trennidega. Võistlus on igal esmaspäeval alates 29. aprillist 27. maini. Sportlastele on antud igal spordipäeval aeg kell 14-18. Sinna ajavahemikku tuleb leida sobiv aeg, mil kohtunike ees oma alad sooritada.

Võistlus kulmineerub autasustamisega lastekaitsepäeval toimuva Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi jalgpalliturniiriga, mis esimest korda 12-aastase ajaloo jooksul toimub Metsküla algkooli jalgpalliväljakul. Noorte auhinnalaua aitavad katta mitmed kohalikud noorte sporti armastavad ettevõtted.

Kümnevõistluse arvestust peetakse kuues vanuseklassis: 7-8-aastased ja 17-18 aastased, tüdrukud ja poisid võistlevad eraldi arvestuses, Lääneranna valla õpilased võistlevad omavahel.

Tulemuste arvestamisel on abiks eriline tabel. Noorte punktid seame ritta mitte kohtade järgi, vaid tulemuste numbrite järgi. Nii nagu päris võistluses ja päris kümnevõistluses. See toob ka välja iga võistleja tugevamad ja ka nõrgemad alad. Punktid seame ritta kunagise Lihula gümnaasiumi ja Virtsu kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreeneri Eha Aare koostatud punktitabeli järgi. See on just allakirjutanule väga südamelähedane, sest õpetaja Aare oli esimene kergejõustikutreener ka mulle.

35 aastat tagasi välja töötatud punktitabel on kindlasti õige reastamaks spordivõistlustel ka praegusi lapsi. Eha Aare oli kunagi väga hea kaugushüppaja. Näiteks Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabelis hoiab ta tulemusega 5.04 neljandat kohta.

Noorte kümnevõistlus ootab palju kaasalööjaid igast Lääneranna valla koolist. Hea õpetaja, too oma sportlased võistlema.
Kui võistlus tundub huvitav ka Läänemaa koolide treeneritele, oleme selle üle rõõmsad. Kindlasti rahuldame kõigi võistlemissoovi.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.