Patrik Rainer Kaljula võitis tennise Eesti noorte karikavõistlustel 3. koha

Tallinnas Tallinki tennisekeskuses peetud Eesti noorte karikavõistlustel osales 224 mängijat. Turniirile pääsesid iga vanuseklassi 32 paremat. Haapsalust võtsid osa Maily Märss, Simona Ladva, Hannes Rabi ja Patrik Rainer Kaljula.

Patrik Rainer Kaljula. F: Vello Kuhi

Parima tulemuse tegi Patrik Rainer Kaljula, kes tuli koos Klim Paškoviga P12 paarismängus kolmandaks. 16 hulgas võitsid nad kolmandana asetatud Oliver Parik/Rasmus Stalmeisterit 6-3, 6-4, veerandfinaalis Filipp Havanski/Bruno Kaarel Jaansoni 6-0, 6-0.

Kaugel ei olnud ka pääs finaali, poofinaal lõppes seekord vastaste Ken Ink/Robin Lucas Sirki kasuks 7-6(5), 6-4. See on Patrik Raineril esimene auhinnaline koht Eesti noorte tiitlivõistlustelt. Esimene õpilase auhinnaline koht sellise tasemega turniirilt ka Patrik Raineri treenerile Igor Nudelmanile.

Üksikmängus võitis Patrik Rainer esimeses ringis Robin Heimi 6-1, 6-0, kuid teises ringis tuli kokku minna teise asetuse saanud Robin Kilpiga ja tasavägine mäng lõppes seekord viimase kasuks otsustavas setis 6-4, 0-6, 6-3.

Head mängu näitas ka Maily Märss, võites T18 vanuseklassis üksikmängus esimeses ringis Brigita Arabella Kilpi 6-3, 6-1. Teises ringis oli Maily vastaseks teise asetuse saanud Polina Ramenskaja, kellelt tuli kaotus 0-6, 2-6.

Paarismängus kaotas Maily koos Helena Lindbergiga veerandfinaalis Mariela Pluutus/Diana Suitsole 3-6, 1-6.

T12 esimest aastat mängiv, veel 10-aastane Simona Ladva näitas samuti head mängu, kuid kaotas tasavägises mängus Kaisa Varulile 3-6, 5-7.

P14 kaotas Hannes Rabi teisena asetatud Georg Strachile 1-6, 0-6.

……………………………

Eesti Tennise Liit tunnustas liigatennise parimaid. Eesti I liiga 2018. aasta kokkuvõttes tuli võitjaks Marek Turu 3735 punktiga. Võit oli ülekaalukas, kusjuures Marek võitis kavas olnud 22 turniirist 8. Järgnesid Johannes Raun 2365 ja Rein Aksim 2032 punktiga.

………………………………

Eesti meeste IV liiga üksikmänguturniiril jõudis Arne Buht veerandfinaali 8 parema hulka. 64 tabelis oli Arnel esimene ring vaba, seejärel võitis ta Miko Väli 6-3, 6-3, seejärel Albert Hellat 6-4, 6-3. Veerandfinaalis tuli kaotus vastu võtta esimeselt asetuselt Shamil Nadõrovilt 2-6, 3-6. Enne seda turniiri oli Arne IV liiga edetabelis 192 osavõtja seas 16., veerandfinaalikoht tõstab teda edetabelis eeldatavalt paar kohta kõrgemale.

Eesti naiste II liiga paarismänguturniiril Tallinnas jõudsid Mari Liigand/Kaja Ladva veerandfinaali. 16 parema hulgas võitsid nad Triinu Paas/Anastassia Soovieva 6-4, 6-2, veerandfinaalis läksid kokku esimese asetusega Liisi Käär/Anete Tammeveski ja seekord kaotus 2-6, 4-6. Turniiril mängisid ka Hele Leek-Ambur/Marelle Saar, kes kaotasid 16 hulgas paarile Liis Järvesalu/Helena Kumpan 5-7, 2-6.

Pärnus toimunud lastetennise turniiril mängis edukalt Egert Trave, võites „rohelise palli“ turniiril oma alagrupis kõik 4 vastast.