Lihula kevadise korvpalliturniiri võitsid Lihula seeniorid

Viimased neli kevadet on Lihula gümnaasiumi korvpallitreener Mairo Kanter korraldanud korvpalli kevadturniiri. Sel võistlusel on aastakümnete pikkune traditsioon. Vahepeal olid küll aastad, kus turniir toimus vahelduva eduga, kuid neli viimast aastat on see kohalike harrastuskorvpallurite jaoks kindlalt võistluskalendris.

Osalenud on selle piirkonna võistkonnad ja külakosti on pakkunud ka võistkonnad mujalt. Lihula turniir on üks kolmest ümbruskonna turniirist Massu ja Vatla turniiride kõrval.

Tänavu osales koguni seitse võistkonda. Ümbruskonna meeskondade kõrval tegi kaasa Haapsalu spordikooli võistkond. Selle võistkonna tõi kevadisse Lihulasse Haapsalu poiste legendaarne treener Jaanus Levkoi.

Võitjameeskond Lihula Seeniorid. F: Mairo Kanter

Meie meeskondadest oli aga võistlustules enamik piirkonna korvpallimeeskondi: Lihula, Lihula gümnaasium, Lihula seeniorid, Massu, Vatla ja BC Lasso.

Turniir peeti kahes alagrupis ja nagu ikka pääsesid medalimängudele mõlema grupi kaks paremat. Mängud olid alagruppides väga tasavägised. Kõik meeskonnad olid turniiril mitte just väga “pika pingiga”. Seepärast oli vaja ka oskuslikult jõudu jaotada ja vahetusi teha.

Esimesest alagrupist pääsesid poolfinaali Haapsalu spordikool ja BC Lasso. Natuke jäi puudu medalimängudest Vatla meeskonnal, kes põnevas kohtumises kaotas otsustava mängu spordikoolile 25:29.

Hea turniiri tegid ka koolipoisid, kes pakkusid igas kohtumises oma vastastele korraliku lahingu. Näiteks spordikoolile kaotasid nad vaid kolme silmaga.

Teisest alagrupist mängisid end poolfinaalidesse kaks Lihula võistkonda. Seeniorid läbisid alagrupi puhaste paberitega. Lihula võitis ka Massu meeskonda.

Poolfinaalidest pääsesid peale pingeliste lahingute finaali Lihula seeniorid ja Haapsalu SK. Kui seeniorid olid veidi kindlamalt üle BC Lassost, siis teises paaris üllatasid Haapsalu korvpallipoisid Lihulat, võites 29:26.

Pronksimänguks oli rohkem jõudu BC Lassol ja numbritega 23:20 alistati Lihula meeskond.

Finaalis kohtusid kaks eri põlvkonda. Lihula seeniorid mängisid tarka korvpalli demonstreerides Haaspalu SK korvpallipoisid tulemusega 40:20 kindlalt üle.

Seenioride võidu jätsid Lihulasse Paavo Veermäe, Argo Mõtt, Kristo Linn, Reigo Tomingas, Rando Tomingas, Gert Oosim ja Margus Pärjala.

Võistlustel oli ka viskevõistlus. Tabada tuli võimalikult palju kolmepunktiviskeid minuti jooksul. Koguni 12 korral suutis seda võidumees Reigo Tomingas.

Korraldaja jäi turniiriga igati rahule. “Suur tänu kõigile, kes platsil ja platsi ääres. Treenerina on hea meel, et ka Lihula koolipoisid saavad igal aastal hea karastuse,” ütles Mairo Kanter.

Kohtunikena teenindasid turniiri Rudolf Lumiste ja Aivar Palu.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.