Sakson ja Sergatšjov tulid Eesti meistriteks

Nädalavahetusel selgusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvised kergejõustikumeistrid. Vabariigi parimad selgitasid sel korral U23 (1997-1999 s), U20 (2000-2001 s) ja U18 (2002-2003 s) vanuseklassi kergejõustiklased. Kohal oli ligi 600 sportlast 44 Eesti kergejõustikuklubist. Medalite nimel läksid võistlustulle ka kolme meie maakonna kergejõustikuklubi sportlased.

Kevin Sakson valitses kuulitõukes. F: Kaja Ladva

Haapsalu Kergejõustikuklubi oli esindatud viie ning Läänemaa Kergejõustikuklubi ja Jooksuklubi Tempo kumbki ühe kergejõustiklasega.

Võrreldes kahe nädala taguse U14 (2006-2007 s) ja U16 (2004-2005 s) vanuseklassi meistrivõistlustega, kui Läänemaalt võistles 16 sportlast, oli osalejatering muidugi ahtake.

Kindlasti olid sellel ka oma põhjused. Vanematesse vanuseklassidesse jõudmine ja seal võistlemine ongi juba sportlase tunnuseks. Lisaks mitmed noorsportlased, kes seni esindanud meie maakonna klubisid, on esindamas nüüd uut koduklubi. On noorsportlasi, kes viimastel aastatel küll noppinud Eesti meistrivõistlustel medalivõite, aga kelle treenitus hetkel ei vasta Eesti meistrivõistluste tasemele. Ja muidugi käib ringi sportlase kõige hullem kaaslane – vigastustetont. Ka see pani osalejateringile oma pitseri. Näiteks ei saanud poiste U18 vanuseklassi 800 meetri jooksus Läänemaa KJK eest võistelda möödunud hooaja Eesti noortemeister 1500 meetri takistusjooksus Virgo Vallik. Kuid kõik seitse sportlast, kes võistlesid, tegid seda hästi, isegi väga hästi!

Meie maakonda tuli kaks Eesti noorte meistritiitlit. Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlane Kevin Sakson tõestas taas, et talle ei ole hetkel vabariigis vastast. Ants Kiisa hoolealune tõukas 6 kg raudmuna 17.40 ja võitis kahe ja poole meetrise edumaaga teise koha ees U20 kuulitõukes meistrikulla. Kaja Ladva juures alustanud ja nüüd Tallinnas treeniv Läänemaa 2018. aasta parim noorsportlane kiikab peatselt Ameerika Ühendriikide poole, et oma talenti veel rohkem avada.

Teise kuldmedali, mida enne starti sama kindlalt oodati, võitis JK Tempo sportlane Ruslan Sergatšjov. Tema võitis ülekaaluka Eesti meistritiitli U20 vanuseklassi 5000 meetri käimises ajaga 24.44,37. Ruslani treener on Mihail Jutkin.

Haapsalu Kergejõustikuklubile tõi teise medalivõidu Anna-Maria Vjazemski naiste U20 60 meetri tõkkejooksus. Eeljooksust neljanda ajaga finaali pääsenud tõkkesprinter suutis finaalis teha veel parema jooksu ja ületas finišijoone kolmandana. Aeg 9.09, isiklikust rekordist jäi puudu 0,02 sekundit.

Ka Anna-Maria on kergejõustikuga alustanud Kaja Ladva juures. Praegu treenib teda Heiko Väät. Lisaks tõkkejooksu pronksile saavutas ta veel väga korraliku neljanda koha kõrgushüppes. Tulemuseks 1.63. Pronksmedalist lahutas teda 3 sentimeetrit.

Eliis-Maria Koit tõi U18 vanuseklassis Haapsalu KJK-le esikaheksa kohad hüpetes. Teivashüppes tuli isiklik rekord 2.70 ja 5. koht ning kõrgushüppes oli ta 1.58-ga 8. koha omanik.

Haapsalu KJK eest tegid veenvad stardid kaks U20 vanuseklassi sportlast. Taas olid nad kõrgetel kohtadel hüpetes. Kristofer Kikut tegi elu võistluse kolmikhüppes. 6. koht tuli suurepärase tulemusega 12.43. Kõrgushüppes oli ta aga veel koht kõrgemal. 5. koha andis tulemus 1.75.

Täpselt sama tulemusega oli kuues Sven Makienko, kellele see oli isiklik rekord. Poiste treener Kaja Ladva oli mõlema etteastega ülimalt rahul: “Poisid tegid suurepärase võistluse. Kristoferi kolmikutulemus teeb enim rõõmu.”

Ka Läänemaa KJK noorsportlane Tambet Järve jooksis kaks isiklikku rekordit. Treener Jaanus Getreu näpunäidete järgi harjutav mitmekülgne sportlane kattis 800 m poiste U20 14. koha vääriliselt, ajaks 2.16.94. Poole lühemal distantsil tuli samuti isiklik siserekord. Ajaga 57.81 oli ta 17. koha omanik.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.