TÄNA MAALEHES: Edaspidi tuleb kõigil hakata pakendeid eraldi koguma

Edaspidi tuleb igal majapidamisel hakata pakendeid eraldi koguma ning nii iga era- kui ka kortermaja juurde tuleb paigaldada selle tarvis konteiner või kott, kirjutab tänane Maaleht.

99-aastane peigmees kavatseb lähiajal abielluda

Kohaliku telekava tutvumisnurk viis kokku särtsaka vanahärra Jõhvist ja Moldovast kodukanti tagasi saabunud malbe jalatsidisaineri. Rein Sikk käis neil külas.

Tõnu Aav: ei tea, kas onu Remuse lugusid, nagu mina neid lugesin, tohibki enam raadios lasta?

Ratastoolis oma 80. sünnipäeva tähistav näitleja Tõnu Aav on hämmastavalt eluterve, isegi vallatult elurõõmus. Ja loeb ilma prillideta. Ta räägib intervjuus Maalehele, et arstid tahtsid tema jala veel hiljuti põlvest saati amputeerida.

Riigimetsas otsitakse Nord Streami raha eest uusi vääriselupaiku

Sügisel asus Eesti Looduseuurijate Selts riigimetsades kaardistama vääriselupaiku, plaaniga leida neid mitmel tuhandel hektaril. Inventuur käib Nord Streami keskkonnatasudest rahastatud fondi abil.

Maalehe ilmatargad näitasid mullu tipptaset

Erakordset täpsust demonstreerisid ilmatargad läinud aastal nii kevade, suve kui ka sügise ilma ennustades. Näiteks mullu maikuu 17. päeval lubasid ilmatargad Maalehes üksmeelselt, et ees ootab tõeliselt suur ja ilus suvi.

Maksuamet soovitab: kontrollige oma uue aasta maksuvabastust

Paljud inimesed on aasta algul mures, kas uuel aastal tuleks jälle oma töökohal raamatupidamisse pöörduda, et uuesti maksuvaba tulu arvestamiseks või mittearvestamiseks avaldus teha. Maaleht küsis selgitust.

Eesti 200 reformiks kogu riiki

Maaleht alustas lugude sarja “valimisteks valmis”. Esimesena intervjueerib Argo Ideon Eesti 200 juhatuse liiget, Nortali juhti Priit Alamäed, kelle sõnul on erakonnal ambitsioon uuendusi teha radikaalsem, kui ettevõtjatel, kes mullu esitasid riigireformi kava. Intervjuud kommenteerib politoloog Tõnis Leht.

88-aastase vanaproua kootud käpikud filmist “Eia jõulud Tondikakul” on kuulsad üle ilma

Adele Falkenbergi värvilised käpikud säravad lastefilmi “Eia jõulud Tondikakul” tegelaste käes, neid kannab pool Tallinna Kalamaja noortest elanikest ja need on kuulsad väljaspool Eestitki. Maaleht käis käpikumeistriga rääkimas.

KGB agendid olid, kartoteeki pole

Läti avalikustas internetis KGB kaastööliste andmed, Eestis aga sellist kartoteeki pole, kinnitab aastal 1993 KGB dokumendid arhiivi hoiule võtnud Valdur Ohmann. Küll tegeleb agentide teemaga kaitsepolitseiamet.

Päikesepaneelipark toob rohkem raha sisse kui viljakasvatus

Siinsetele põldudele kerkis eelmisel aastal kümneid päikeseenergiaparke, et kasutada ära võimalikud toetused ja järgmistel aastakümnetel tuua omanikele tulu.

Tõnisepäeval peab veel pool talvesööta järel olema

Möödunud põuasel suvel muretsesid loomakasvatajad selle üle, et loomad jäävad talvel nälga. Selles hirmus korjasid nad kokku iga rohukõrre. Ka piisav söödavaru on olemas või saadetakse loomi juba tapamajja? Maaleht uuris, kuidas varudega on.

Lambanahad – kas tülikas kõrvalsaadus või ärivõimalus?

Kuigi palju müüakse lambaid elusana ja Eestist välja ning nahku kohapeal ei tekigi, on siiski üksjagu neid, kes oma lambaid kodus tapavad. Sel juhul tasuks ka nahad ära kasutada.

Uus suund talviste traumade ravis: haiget saanud jäset tuleb täieliku rahu asemel siiski pisut liigutada

“Kui oled tänaval kõndides või talvemõnusid nautides hullusti haiget saanud, tuleks kõigepealt proovida püsti tõusta,” ütleb Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini arst Liisa Olesk Maalehe terviserubriigile. “Kui see ka abiga ei õnnestu ning inimene kaebab tugevat valu puusas või seljas, peab kutsuma kiirabi.”

Loe kõiki lugusid pikemalt Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.