Haapsalu saab täna neli helkuripuud

Täna kattub Eesti enam kui 125 helkuripuuga, millest neli on Haapsalu noortekeskuste ehitud. Iga Haapsalu Noorte Huvikeskuse noortekeskus ehib koos noortega keskuse läheduses ühe puu. Nii saavad helkuripuud Panga küla, Jõõdre küla, Kastani tänav ja Wiedemanni tänav.

Wiedemanni noortekeskuse helkuripuu. F: Katrin Nuuter

Helkuripuu idee seisneb selles, et kel on helkur üle, võiks selle puule riputada ja see, kel puudu, saab esmase elupäästja puult võtta ning end pimedal ajal nähtavaks teha.

Haapsalu linna algkooli 2.B klassi õpilased helkuritega. F: Katrin Nuuter

Ehtimiseks tarvilikud helkurid tuli ise koguda. Näiteks reedel valmistasid Haapsalu linna algkooli 2B klassi õpilased ise helkureid ning täna riputati need koos 219 teise helkuriga Wiedemanni noortekeskuse maja ette. Samuti valmistas Kastani noortekeskus ise helkureid. Panga ja Jõõdre noortekeskused kinkisid Ridala lasteaia igale lapsele helkuri ning muidugi tehti üheskoos helkuripuid noortekeskuse juurde.

Algatuse “100 Helkuripuud Eesti 100. sünnipäevaks” eesmärk on tõmmata juubelisügisel senisest enam tähelepanu turvalisusele liikluses ja et pimedal ajal oleks jalakäijana liiklemine kõikjal ohutu.

Juubelisügise säravaima kingituse idee autorid on Regina Jaakson ja Daisi Sprenk. Helkuripuude projekti eestvedajad on Tre Raadio, SA Pärnumaa Arenduskeskus, Türi Noortekeskus ja Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus. Algatus on ametlik kingitus Eestile juubeliaastaks.

Kristi Erkmann
Haapsalu Noorte Huvikeskus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.