Linnamäel alustati kunstinäituste korraldamist

Linnamäel möödunud aastal peale põhjalikku uuenduskuuri uksed avanud kunagine Oru koolimaja on leidnud aastaga majja arvukalt tegevusi.

Sama katuse all töötab noortekeskus, populaarne beebikool ja laste mängutuba, ilutuba, majas toimuvad koolitused, kohtumised, ajaloohuviliste kokkusaamised, kontserdid, võimlemistunnid. Ruume renditakse sünnipäevadeks, suveperioodil toimib majas kohvik.

Alates oktoobrist alustati Linnamäel kõrgetasemeliste kunstinäituste korraldamisega. Avanäituseks kutsuti oma graafiliste illustratsioonidega esinema tunnustatud Eesti graafik ja raamatuillustraator Kadi Kurema.

“Mis juhtub, kui Kübarsepp saab kokku Sinihabemega? Kadi Kurema näitusel kohtuvad muinasjututegelased peeglitaguse maa osalistega ja tekib segadus, et kes on kes. Usin lugeja ei lase end segadusest eksitada ja saab aru, et lõppude lõpuks on kõik üks suur muinasjutt. Kübarsepp joob teed Vahva Rätsepaga ja Sinihabeme on appirutanud vennad juba endaga kaasa viinud. Lõpp hea, kõik hea.”

Kadi Kurema on sündinud Pärnus, lõpetanud 1990. aastal Eesti Kunstiakadeemia (ERKI) graafika erialal ja 1993. aastast on Eesti Kunstnike Liidu Liige. Kadi Kurema on osalenud arvukatel ühisnäitustel ning olnud oodatud külaline isiknäitustega nii Eesti kui välisriikide erinevates näitusesaalides.

Kadi Kurema üks meelisteemasid on muinasjutud, millest inspireerituna on ta loonud illustratsioonide seeriaid, üksikpilte, mänginud tehnikate ja värvidega.

Näitus “Kübarsepp kohtub Sinihabemega” Linnamäe vana koolimaja saalis jääb avatuks 31. oktoobrini. Näituse viimasel päeval on kõik kunsti-, muinasjutu- ja kirjandushuvilised oodatud kunstnikuga kohtuma. Kohtumise algus on kell 17. Kohtumisele eelneb Oru kooli õpilaste osavõtul illustratsioonide töötuba, kus Kadi Kurema õpilastele selle valdkonna nippe ja saladusi avab.

Info näituse lahtioleku aegade ja muude sündmuste kohta LAS majas: Kadi Paaliste, 56248565

Viivika Orula
MTÜ Lugu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.