Läänemaa jooksja Martin Teppan tegi Pärnu rahvusvahelisel õhtumiitingul isikliku rekordi

Pärnus toimus kolmandat aastat kõrgetasemeline rahvusvaheline kergejõustiku õhtumiiting. Kohal olid mitmed tipud, tänavuste Berliini Euroopa meistrivõistluste finalistid ja palju meie oma riigi tippsportlasi.

Rahvusvahelisel kergejõustikuõhtul lubati läbi eelneva registreerimise ja isiklikke marke vaadates meeste 1000 meetri jooksu starti ka Läänemaa KJK keskmaajoooksja Martin Teppan. 18-aastane spordimees näitas meeste tippseltskonnas joostes väga head minekut. Esimesed 400 meetrit 59 sekundiga läbinud jooksumehele näitas finišikell lõpuks 2.42,04. See andis 11. koha.

Mitmekordne Eesti noorte 800 meetri jooksu meister ja medalimees parandas oma isiklikku, kahe aasta tagust marki tervelt kümne sekundiga.

Jooksu kaksikvõidu said leedukad, neist võitja Simas Bertašiuse võiduaeg oli 2.21.11. Võrdluseks: Eesti rekordimehe, Nõval Peeter Kallase juures tippsportlaseks sirgunud Urmet Uusoru Eesti rekord on 1998. aastast 2.20,49. Pärnu jooksu esikaheksas lõpetasid ka näiteks kaks briti jooksjat.

Martin Teppani 2.42,04 tõstavad noormehe ühtlasi käesoleva hooaja Eesti meeste selle ala kuueteistkümnendaks. Noormeeste U20 edetabelis hõivab ta aga lausa kolmanda rea.

Läänemaal on sellel hooajal seni alla 2.50 suutnud joosta kolm jooksumeest. Igro Skatško JK Tempost juhib 2.39.00-ga, järgnevad Läänemaa KJK sportlased Martin Teppan 2.42,04 ja Lauri Tanner 2.49,57.

Oma viimase võistluse Pärnu spordipubliku ees tegi olümpiavõitja Gerd Kanter, kes saavutas Pärnu Rannastaadionil 60.43-ga viienda koha. Staadioni pani aga rõkkama juba 13 võistlusel oda üle 83 meetri visanud Magnus Kirt. Sel korral tõi võidu viiendal katsel visatud 84.43. Kõik tema katsed mahtusid vähem kui meetri sisse.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.