Okase muuseumis näeb täna rakukeraamika põletust, kolmapäeval avatakse näitus

Kolmapäeval, 25. juulil kl 17 avatakse Evald Okase muuseumis näitus “Sõelutud maa”. Näitusel näeb töid, mis on valminud sel nädalal rakupaku töötoas.

F: Evald Okase muuseum

Rakupaku on töötuba kunstnikele ja disaineritele Evald Okase Muuseumis, et nädala jooksul uurida ning katsetada põletatud ja põletamata telliste, savi, rakupõletuse ja pakutrüki võimalusi.

Sel korral on workshop’i ideeline ülesehitus abstraktsem, keskendume materjalide algsetele vormidele. Rakupõletuses katsetame keraamika pinnaviimistluse tehnikat terra sigillata’ t (tõlkes “sõelutud maa”).

Töötoas osalevad:  Jarõna Ilo, Eero Kotli, Kaisa Laas, Urmas Lüüs, Laura Põld, Kati Saarits, Margit Terasmees, Alide Zvorovski, Ingrid Allik, Üla Koppel.

Pühapäeval, 22. juulil ootame vaatama rakukeraamika põletust muuseumi õuel.

Töötoa tulemusest avame näituse Evald Okase muuseumi galeriis kolmapäeval, 25.07 kell 17. Kuraatorid on Ingrid Allik ja Üla Koppel. Näitus jääb avatuks 15. augustini.

Täname: Läti Lode tellisetööstus, Eesti Kultuurkapital, Haapsalu linn, Hasartmängumaksu Nõukogu

Muuseumi suvine kunstiprogramm kestab 9. septembrini. Sel perioodil toob muuseum Haapsalu kultuuriellu Evald Okase loomingu kõrval mitmeid põnevaid näituseid ning pakub kunstikursustel osalemise võimalust lastele ja täiskasvanutele.

Evald Okase muuseum Haapsalus jääb avatuks 9. septembrini T-P kell 12-18.

Tutvu muuseumi suvise programmiga SIIN.

Viivi Aavik
Evald Okase muuseum

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.